X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • azibomba Koleżanka
    Postów: 80 7

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o poradę

    Pierwsze badanie męża luty 2015, wszystko wyszło ok poza ruchem a i b tylko 8% a więc ruszyłam po zakupy i tak regularnie zajadał: l-karnityne, largininę, koenzym, acetyl l karnityne,wit. d 1000,kwas foliowy,cynk chyba tyle, teraz w grudniu powtórzyliśmy badanie ruch ab wzrósł do 23% ale pojawiła się zwiększona lepkość+ oraz podwyższone leukocyty, których w pierwszym badaniu nie było wcale, czy te leki mogły na to wpłynąć?
    zrobiliśmy tez posiew nasienia i przeciwciała plemnikowe i wszyły ujemnie, co dalej robić?do kogo najpierw się udać do urologa czy do kliniki niepłodności, jak to dalej leczyć? z lepkością można sobie poradzić ale co z leukocytami skoro posiew wyszedł ujemny co radzicie?

  • Tusia_87 Autorytet
    Postów: 3511 2302

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    azibomba wrote:
    Dziewczyny proszę o poradę

    Pierwsze badanie męża luty 2015, wszystko wyszło ok poza ruchem a i b tylko 8% a więc ruszyłam po zakupy i tak regularnie zajadał: l-karnityne, largininę, koenzym, acetyl l karnityne,wit. d 1000,kwas foliowy,cynk chyba tyle, teraz w grudniu powtórzyliśmy badanie ruch ab wzrósł do 23% ale pojawiła się zwiększona lepkość+ oraz podwyższone leukocyty, których w pierwszym badaniu nie było wcale, czy te leki mogły na to wpłynąć?
    zrobiliśmy tez posiew nasienia i przeciwciała plemnikowe i wszyły ujemnie, co dalej robić?do kogo najpierw się udać do urologa czy do kliniki niepłodności, jak to dalej leczyć? z lepkością można sobie poradzić ale co z leukocytami skoro posiew wyszedł ujemny co radzicie?

    Zmień te wszystkie razem leki na jeden suplement dużo mezczyzn chwali sobie fertilman plus po nim wyniki są lepsze potwierdzają to oceny tego leku. Mój mąż też go łyka pomimo tego że wyniki są w normie

    3jgx3e3k7i9ddw4h.png
  • Maja21 Przyjaciółka
    Postów: 115 50

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roslinka, ja widzę tylko wyniki morfologi, pokaż całe wyniki, żeby można było zinterpretować :) Morfologia ładna :)

    IO, MTHFR C677T hetero,
    NK, KIR AA
    M: słabe nasienie,DFI 51%, HLA c2c2
    05.2018- ICIS+MACS- 2 zarodki.
    Transfer świeżaka ☹️, 1.10.2018 crio ☹️
    02.2019- ICIS+MACS- 5 śnieżynek
    4.03.19- crio. 8tc [*] 😢
    23.10.19- crio ☹️
    20.11.19- crio 😃
    22.07.20- przyszła na świat nasza piękna córka ❤️
    17.08.21- II kreseczki! Naturalny cud <3
    21.04.2022- witaj na świecie synku ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, rzeczywiście link do tego samego zdjecia, już podaje drugą stronę wyników, dzięki :)

    https://naforum.zapodaj.net/a01faddb9d7f.jpg.html

  • Maja21 Przyjaciółka
    Postów: 115 50

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roslinka postępowych troszkę za mało ale z drugiej strony ilość jest super, więc tych ruchliwych i tak jest dużo. Może spróbujcie z jakimiś witaminami na wzmocnienie armii jeśli jeszcze nie próbowaliście:)

    IO, MTHFR C677T hetero,
    NK, KIR AA
    M: słabe nasienie,DFI 51%, HLA c2c2
    05.2018- ICIS+MACS- 2 zarodki.
    Transfer świeżaka ☹️, 1.10.2018 crio ☹️
    02.2019- ICIS+MACS- 5 śnieżynek
    4.03.19- crio. 8tc [*] 😢
    23.10.19- crio ☹️
    20.11.19- crio 😃
    22.07.20- przyszła na świat nasza piękna córka ❤️
    17.08.21- II kreseczki! Naturalny cud <3
    21.04.2022- witaj na świecie synku ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia_87 wrote:
    Zmień te wszystkie razem leki na jeden suplement dużo mezczyzn chwali sobie fertilman plus po nim wyniki są lepsze potwierdzają to oceny tego leku. Mój mąż też go łyka pomimo tego że wyniki są w normie

    Fertilman może jest i bogaty w witaminy, ale to są zbyt małe dawki przy problemach z nasieniem. Mój mąż łyka 2000 mg l-karnityny, gdy w tym leku jest 1200, Witamina c - 3000 mg, a w tych tabletkach jest 180 mg, itp. Lekarka z kliniki powiedziała nam, że lepiej łykać każdy suplement osobno, tak też robimy. Czy pomoże? Zobaczymy. Powtórka podstawowych badań już w przyszłym tygodniu więc dam znać.

    Z moim obserwacji wynika, że poprawa nasienia po suplementach to ruletka. Na forum wiele dziewczyn pisało, że nasienie albo się pogorszyło, albo jest bez zmian. Nasz kolega wczoraj odebrał wyniki (łącznie z fragmentacją i wiązaniem z kwasem hialuronowym) i poprawiły się znacznie. Wszystkie parametry ponad normę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja dziękuję za pomoc :)

  • Tusia_87 Autorytet
    Postów: 3511 2302

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Fertilman może jest i bogaty w witaminy, ale to są zbyt małe dawki przy problemach z nasieniem. Mój mąż łyka 2000 mg l-karnityny, gdy w tym leku jest 1200, Witamina c - 3000 mg, a w tych tabletkach jest 180 mg, itp. Lekarka z kliniki powiedziała nam, że lepiej łykać każdy suplement osobno, tak też robimy. Czy pomoże? Zobaczymy. Powtórka podstawowych badań już w przyszłym tygodniu więc dam znać.

    Z moim obserwacji wynika, że poprawa nasienia po suplementach to ruletka. Na forum wiele dziewczyn pisało, że nasienie albo się pogorszyło, albo jest bez zmian. Nasz kolega wczoraj odebrał wyniki (łącznie z fragmentacją i wiązaniem z kwasem hialuronowym) i poprawiły się znacznie. Wszystkie parametry ponad normę.

    Dlatego łyka się 4 tabletki na dzień.

    Ale jak już macie każde osobno to trzeba wybrać :-) trzymam kciuki za poprawę :-)

    Roślinka moje zdanie znasz
    Tragedii nie ma zwiększcie tylko ilość witamin :-)

    roslinka lubi tę wiadomość

    3jgx3e3k7i9ddw4h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tuska,właśnie 4 tabletki takie dawki mają :) podobno na nasienie b.dobra jest maslanka, lekarz kazał pić ;)

  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W styczniu mamy pierwszą wizytę u androloga jak się rejestrowalismy to powiedzieli tylko żeby wykonać podstawewe badanie nasienia. Ale ja nie chce tracić czasu , chciałabym żeby mąż zrobił od razu więcej tym bardziej że trochę km mam do tego lekarza. Ilość plemnikow ma ok jest problem z ruchliwoscia. Na pewno zrobi posiew i USG jąder. Coś jeszcze ? Jak myślicie ?

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak morfologia? Może jeszcze fragmentacja i test wiązania? Z tym że to są kosztowne badania (od 500 zł w zależności od kliniki).

  • gochaovu Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumkowiczka wrote:
    Przyznam,ze jest mi coraz ciężej. Jestem po badaniach, u mnie jest wszystko okej. Przynajmniej tak mówiła ginekolog. Robiłam tsh3 i 4,prolaktyna, anty tpo, anty tg. Wszystko jest w normie. Na wizycie ginekologicznej tez było Ok. Wiec pozostało mi chyba badać męża...
    Od kilku cykli mierze temperaturę, jeden cykl robiłam testy owulacyjne.
    Czy macie może jakieś rady? Od czego zaczac? Co najpierw badać?

    Cześć, tu 32letnia mama po ICSI. Jak długo się staracie? Jeśli Twoje badania są w porządku, może powinniście udać się do specjalistycznej kliniki zajmującej się niepłodnością? Zaoszczędzicie sobie czasu i nerwów. W Invimedzie już na pierwszej wizycie również partner dostaje komplet badań do zrobienia, a w razie potrzeby kierowany jest później na rozszerzone badania, które sprawdzają liczbę, jakość i ruchliwość plemników. Statystycznie w 50% przyczyny problemów z zaciążeniem leżą po stronie mężczyzny, dlatego trzeba to koniecznie i jak najszybciej sprawdzić. Pozdrawiam.

  • Alayna Koleżanka
    Postów: 61 3

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny mam problem męski a raczej mój mąż ma problem.
    Robilismy wyniki nasienia w sierpniu i było 6mln/ml morfologia była 5%.
    Natomiast wczoraj mąż odebrał ponowne wyniki i wyszło tragicznie 5mln/ml oraz morfologia 0%!!!!!
    Przzed pierwszym badaniem brał przez rok fertilmen potem po kiepskich wynikach poszedł do urologa i ten przepisał mu inne środki no i po trzech miesiącach zrobiliśmy ponowne wyniki i wyszło jak wyszło.Jesteśmy załamani a najgorzej się mąż podłamał:(
    Teraz wróciliśmy do fertilmena daję mężowi mace oraz zioła ojca sroki nr 3.

    Mąż ma zdiagnozowane żylaki jąder tylko na usg nie pisze jakiego stopnia tylko pisze że obustronne większe na lewym jądrze.Mąż jest zdecydowany na zabieg.

    Czekamy jeszcze na posiew który będzie za tydzień.

    Jakie jeszcze mogę badania mężowi porobć by znaleźć przyczynę czytałam że warto zbadać fsh, testosteron a może coś jeszcze? jestem zielona w temacie a żaden lekarz nas nie chce pokierować. Do kliniki i androloga mamy daleko bo mieszkamy w małym miasteczku.

    Proszę o porady

    Dawidek 6/7 TC (*)08.2017
    Wojtuś 9 TC 10.2019

    Synuś 28.01.2010 nasz Skarbek
    4 lata starań walczymy dalej....
    1 IVF Punkcja 04.01.2019 jeden zarodek zero śnieżynek
    Transfer 07.01.2018 niestety klapa;(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż wczoraj powtórzył badania nasienia po 3,5 mies. suplementacji. Zwiększyła się ilość plemników (w 1 ml prawie o 50 proc), upłynnienie (z 50 min do 10), ruch postępowy prawie o 50 proc (z 20 proc. na 36, z czego ruch postępowy szybki z 15 proc. na 28). Tylko morfologia poniżej normy - 2 proc. Wcześniej nie badaliśmy - tylko fragmentację DNA, która również była słaba (21 proc).

    Dalej będziemy się suplementować, widocznie jest jakiś sens.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alayna, a jak pozostałe parametry? Jak widzisz, u nas wszystko poszło w górę po suplementacji, a morfologia słaba. Mój mąż miał badane hormony oraz dodatkowo fragmentację DNA plemników i test wiązania. Teraz zrobiliśmy tylko rozszerzone badanie z posiewem. Może u Was winą spadku morfologii jest jakaś bakteria? Posiew robiliście?

  • Alayna Koleżanka
    Postów: 61 3

    Wysłany: 24 grudnia 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czarna na wyniki posiewu czekamy mają być za tydzień resztę parametrów w normie

    Dawidek 6/7 TC (*)08.2017
    Wojtuś 9 TC 10.2019

    Synuś 28.01.2010 nasz Skarbek
    4 lata starań walczymy dalej....
    1 IVF Punkcja 04.01.2019 jeden zarodek zero śnieżynek
    Transfer 07.01.2018 niestety klapa;(
  • Milia89 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 grudnia 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny !

    Jestem tu nowa. Razem z mężem staramy się o dziecko od 6 mies i nic. Postanowiliśmy się przebadać.

    Oto wyniki badania nasienia męża:

    DANE FIZYKO CHEMICZNE

    Objętość 5,2 ml (>1,5ml)
    Kolor: szaro-opalizujący
    Lepkość: prawidłowa
    Upłynnienia [min]: 20 (<60)
    pH: 7,7 (>7,2)
    liczba komórek okrągłych 0,4 x 10^6 /ml (<5x10^6/ml)
    w tym liczba leukocytów 0,1 x 10^6 /ml (<1x10^6 /ml)

    OCENA KONCENTRACJI

    koncentracja: 56,6 x 10 ^6 /ml (>15*10^6 /ml)
    całkowita liczba w ejakulacie 294,6 x 10^6 (>39*10^6)

    ŻYWOTNOŚĆ: 86 (>58%)

    ruch postępowy (typ a+b) 6%
    ruch niepostępowy (typ c) 9%
    nieruchome (typ d) 85%

    wartości refernecyjne >32% plemnikó o ruchu a+b lub >40% plemników o ruchu a+b+c

    OCENA MORFOLOGII

    plemniki prawidłowe 4% (>4%)
    plemniki nieprawidłowe 96%
    wady główki 90%
    wady wstawki 44%
    wady witki 3%

    indeks teratozoospermii: 1,4 (<2,09)

    nieprawidłowości złożone
    główka + wstawka 37%
    główka + witka 2%
    wstawka + witka 0%
    główka + wstawka + witka 1%

    Klasyfikacja szczegółowa:
    główka prawidłowy rozmiar 48%
    akrosom prawidłowy 63%
    wstawka prawidłowa 56%
    witka prawidłowa 97%

    Uwagi: poza normą ruchliwość plemników. Pozostałe parametry nasienia w normie.

    Rozpoznanie: Asthenozoospermia

    Jesteśmy zapisani na środę do androloga.

    Myślicie że mamy jakieś szansę na naturalne poczęcie?

  • jesienna nadzieja Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny możecie mi powiedzieć czy z takimi wynikami mamy szanse na ciąże ? bardzo prosze o interpretacje

    Aglutynaty i agregaty plemników: 0
    Liczba plemników*:

    – na 1 ml (koncentracja, gęstość) 33,3 norma >= 15 mln/ml (>= 15 * 106 / ml)

    – w ejakulacie (całkowita) 149,9 norma >= 39 mln
    Ruchliwość plemników:

    – ogólna (ruch postępowy + ruch w miejscu) 54% norma >= 40 %

    – ruch postępowy 27 % >= 32 %
    - brak ruchu 46 %

    Żywotność plemników: 68 % >= 58 %

    Morfologia plemników: 2% >= 4 %

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milia89 wrote:
    Cześć dziewczyny !

    Jestem tu nowa. Razem z mężem staramy się o dziecko od 6 mies i nic. Postanowiliśmy się przebadać.

    Oto wyniki badania nasienia męża:

    DANE FIZYKO CHEMICZNE

    Objętość 5,2 ml (>1,5ml)
    Kolor: szaro-opalizujący
    Lepkość: prawidłowa
    Upłynnienia [min]: 20 (<60)
    pH: 7,7 (>7,2)
    liczba komórek okrągłych 0,4 x 10^6 /ml (<5x10^6/ml)
    w tym liczba leukocytów 0,1 x 10^6 /ml (<1x10^6 /ml)

    OCENA KONCENTRACJI

    koncentracja: 56,6 x 10 ^6 /ml (>15*10^6 /ml)
    całkowita liczba w ejakulacie 294,6 x 10^6 (>39*10^6)

    ŻYWOTNOŚĆ: 86 (>58%)

    ruch postępowy (typ a+b) 6%
    ruch niepostępowy (typ c) 9%
    nieruchome (typ d) 85%

    wartości refernecyjne >32% plemnikó o ruchu a+b lub >40% plemników o ruchu a+b+c

    OCENA MORFOLOGII

    plemniki prawidłowe 4% (>4%)
    plemniki nieprawidłowe 96%
    wady główki 90%
    wady wstawki 44%
    wady witki 3%

    indeks teratozoospermii: 1,4 (<2,09)

    nieprawidłowości złożone
    główka + wstawka 37%
    główka + witka 2%
    wstawka + witka 0%
    główka + wstawka + witka 1%

    Klasyfikacja szczegółowa:
    główka prawidłowy rozmiar 48%
    akrosom prawidłowy 63%
    wstawka prawidłowa 56%
    witka prawidłowa 97%

    Uwagi: poza normą ruchliwość plemników. Pozostałe parametry nasienia w normie.

    Rozpoznanie: Asthenozoospermia

    Jesteśmy zapisani na środę do androloga.

    Myślicie że mamy jakieś szansę na naturalne poczęcie?
    Pewnie,że macie. My suplementacja podciągnelismy ruch i ilość plemników prawie o 50 proc. Przez 3 miesiące mąż łykał końskie dawki witamin (każdą osobno).

  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, rok temu po 12 msc starań zdecydowaliśmy się na badanie nasienia. Pierwsze wyniki o których za chwile Nas powaliły. Na większości portali na których szukaliśmy informacji niestety nie znajdowaliśmy żadnych nadziei dlatego obiecaliśmy sobie, że jak się uda to opiszemy swoją historię.
    A więc pierwsze wyniki mojego Męża:
    Koncentracja 0,5 (przy normie powyżej 15M/ml)
    ilość w ejakulacie 2,3 (przy normie powyżej 39M)
    TOMO: 0,3
    Ruchliwość postępowa 12%
    Ruchliwość niepostępowa 9%
    Morfologii niemożna było ocenić. Rozpoznanie OligoAsthenozoospermia.
    Lekarz który Nas konsultował na podstawie tych wyników stwierdził, że nie mamy zadnych szans na naturalne poczęcie i z tymi wynikami możemy podchodzić tylko do invitro. Zapisał Nam nawet jakie badania powinniśmy zrobić przed invitro (jednak to dopiero po moim buncie, że jak to tak od razu bez żadnych dodatkowych badań.)
    Zaczęło się poszukiwanie w internecie jakichkolwiek informacji na ten temat niestety to co znajdowaliśmy nie przynosiło jakichkolwiek nadziei.
    W klinice w której robiliśmy badania znaleźliśmy ulotkę suplementu FertilMan Plus. Zdecydowaliśmy się spróbować bo w sumie innej opcji nikt nam nie dał. Poszliśmy na konsultację do innego androloga, Mąż miał zrobione usg które żadnych nieprawidłowości nie wykazało, konsultowaliśmy się również u urologa też żadnych nieprawidłowości. Mąż zmienił swój styl życia. Zmienił bieliznę na luźną, zaczął spać bez bielizny. Zaczął codziennie zajadać orzechy brazylijskie, małże wędzone (lepsze są ostrygi ale u nas są praktycznie niedostępne), nasiona dyni, zaczął też codziennie ić domowe soki warzywno-owocowe (szpinak, grejpfrut, seler naciowy, jarmuż, kiwi, ananas, melon i inne warzywa). Cały czas również łykał fertilman plus. po 3 miesiącach poszliśmy jeszcze raz na badanie wyniki całkiem inne:
    Koncentracja 11,3, całkowita liczba w ejakulacie 54,3 ruch postępowy 21% niepostępowy 9%, morfologia oceniona, prawidłowych plemników 1 %. Rozpoznanie AsthenoTeratozoospermia. Od razu pobiegliśmy na konsultacje do androloga i był bardzo zaskoczony, że aż tak poprawiły się wyniki. Jak się okazało wówczas również zaszłam w ciążę, niestety radość trwała krótko straciłam to dziecko na samym początki ciąży. Po poronieniu jak dostaliśmy zielone światło od lekarza przystąpiliśmy znowu do działania. Niestety minęły 3 msc i nic z tego nie wychodziło, zdecydowaliśmy się na ponowne badania (Mąż cały czas brał fertilman plus wyniki były znowu gorsze: Koncentracja: 3,2, całkowita ilość w ejakulacie 15,1, ruch postępowy 10%, niepostępowy 9%, morfologia 3$ prawidłowych plemników. Rozpoznanie OligoAsthenoTeratozoospermia. Znowu się podłamaliśmy. Po konsultacji z andrologiem zdecydowaliśmy zmienić suplement na Profertil. Szukaliśmy także "potencjalnych" przyczyn co mogło wpłynąć na tak złe wyniki cofnęliśmy sie 3 msc do tyłu (czyli do czasu kiedy plemniki się produkowały) Mąż był mocno chory, miał zapalenie zatok, brał cały koktajl mołotowa leków, wówczas również były bardzo mocne upały. Zdecydowaliśmy dać sobie jeszcze 3msc z nowym suplementen jeżeli wówczas wyniki by się nie poprawiły lub nie pojawiłaby się ciąża to zaczęlibyśmy szukać kliniki do invitro. Ja ze swojej strony monitorowałam owulacje testami ovu dodatkowo przed pierwszym próbowaniem w danym cyklu zachowywaliśmy wstrzemięźliwość 3 dni (tyle co przed badaniem) jak test pokazał wzrost LH przystąpiliśmy do działania. Jak dziwnie to nie zabrzmi, ale sami szukaliśmy bardzo szczegółowych informacji dlatego tak szczegółowo to opisuję ( mam nadzieję, że nikogo nieurażę) Zdecydowaliśmy się na pozycję od tyłu, Mąż przed wypił kawkę, dodatkowo stosowaliśmy żel conceive plus (ponieważ był to cykl z małą ilością śluzu). Dodatkowo gdzieś znalazłam informacje, że bardzo ważny jest czas upłynnienia bo dopiero po upłynnieniu plemniki przystępują do działania. Więc po zdecydowałam się leżeć w nogami w górze cały czas jaki wg wyników zajęło upłynnienie w sumie z nogami do góry leżałam dłużej po ponad godzinę. No i przyniosło to to efekt w postaci tak długo upragnionej ciąży. (Chyba nie dałam wyjścia plemnikom tylko wzięłam je siłą :-P). Niedługo zaczynamy 2 trymestr. Pamiętajcie, że do zapłodnienia jest potrzebny 1 plemnik ( ja to usłyszałam z ust lekarza jak również położnej niestety w czasie kiedy straciłam swoje pierwsze dziecko ale taka jest prawda) Mam nadzieję, że nikogo poziomem szczegółowości mojej wypowiedzi nie urażę, ale my sami szukaliśmy konkretnych informacji zawsze. Pamiętajcie, że nadzieja umiera ostatnia i pomimo, że każdy bezowocny cykl był zakończony łzami wszystko podporządkowaliśmy praktycznie staraniom o dziecko. Życzę Wam wszystkim powodzenia i trzymam mocno kciuki za Was wszystkich, a za jakiś czas spotkamy się na fioletowej stronie forum :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 grudnia 2016, 21:35

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
‹‹ 305 306 307 308 309 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ