X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 28 maja 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zamówiłam leki w aptece koło mnie bo miałam lenia i nie chciało mi się dreptac do Novum :) leki będą na pn więc ok. strasznie się przejmuję tymi zastrzykami, nie tyle że boję się kłuć ile boję się że coś zrobię nie tak.. wy uczyły ie się z YouTube czy z ulotki czy od kogoś? :)

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 28 maja 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sturdust, nie do wiary że lekarz odradzal starania bo jedno już macie, aż mnie zatkało. A przepraszam że zapytam w jakim wieku jesteście bo gdzieś przeoczylam?

    Ja melduje że my już po IUI pekly dwa pecherzyki i czekamy teraz...:)

    Bobby29, Ania_84 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom trzymam kciuki mocno &&&&&& :)

  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 28 maja 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom kciukasy mocne & & & &

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • stardust Przyjaciółka
    Postów: 105 74

    Wysłany: 28 maja 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby, mnie uczyły pielęgniarki w N. w zabiegowym - wkłuwasz się w brzuch, ok. 2 cm w dół i 4 w bok od pępka, bierzesz taką grubszą fałdę skóry palcami i się wkłuwasz. Nic trudnego.

    Babyboom, no odradzała, w kontekście 1 powodzenia IVF i potem 5 niepowodzeń i 6-ego poronienia zatrzymanego w październiku. To właśnie w kontekście kiedy się dowiedziałam, że nie ma akcji serca płodu (2 tygodnie wcześniej była) ona powiedziała, żebyśmy sobie już dali spokój, bo jesteśmy za starzy i dziecko najwyraźniej było z wadą i kolejne też pewnie już będą. Jedynie dr J. to przeżył, bo on wtedy mnie badał i poszliśmy do T. tylko do sprawdzenia na innym sprzęcie i mówił, że to tylko od nas zależy i że to tylko nasza decyzja, i to że się tak stało u kobiety 40-letniej to nie znaczy, że tak samo będzie u kobiety 41-letniej. No i właśnie w międzyczasie skończyłam 41 lat, odpowiadając na Twoje pytanie.
    Trzymam mocno kciuki!!!!!!! &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& Wypoczywaj, nie forsuj się, staraj się jeść tak, żeby cukier nie skakał - mnie to pomogło :) Aha, obejrzyj jakieś fajne komedie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2017, 20:54

    Bobby29 lubi tę wiadomość

    dev330pr___.png
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 29 maja 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to może też się wybiorę do Novum po instrukcje. a uczyły cię na sucho czy z zastrzykiem faktycznym? bo mnie powiedziała dr że 2dc mam iść na badanie do N (hcg FSH i coś tam jeszcze), poczekać na wynik ok 2h i jak będzie ok to robić zastrzyk. tez tak miałyście? jak to logistycznie ogarnelyscie? czekalyscie w klinice?

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, zadko tu sie udzielam ale caly czas was czytam ☺ Dzis jestem dzien po mojej pierwszej inseminacji z dawca, czekam az minie te 14 dni aby testowac☺ mialam 2 pechezyki wiec mam nadzieje ze chociaz jeden zaowocuje i w koncu nam sie uda.

    Bobby29, stardust, Babyboom, Ania_84, Joaszo lubią tę wiadomość

  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kciuki mocne, mała & & & :*

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała to trzymam kciuki! Idziemy łeb w łeb;-)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to dziewczynki trzymam kciuki :)


    Kochane, nasze plany z zakupem domu muszą zejść na dalszy plan bo musimy najpierw uregulować sprawy z naszym mieszkaniem, a urząd ma ROK CZASU żeby rozpatrzyć naszą sprawę. Nie do wiary.

    Zatem podjęliśmy decyzję że wracamy do starań ;) i tu moje pytanie do Was: Dziewczyny, od czego ja mam zacząć?? niby tyle wiem a zielona jestem, albo strach mnie tak ogłupia.
    Boję się tych niepowodzeń które nas czekają, bo patrząc na to los nam dał to łatwo nie pójdzie, bynajmniej nie nastawiam się że szybko pójdzie.
    Zapisałam się do ginekologa tu u nas na NFZ żeby zrobić przegląd podwozia i poprosić o skierowanie na HSG. Myślicie że mi da? mówić jej że chcemy spróbować inseminacji czy może udawać że nie wiem dlaczego nam się nie udaje?

    No a jak zrobię HSG, to co dalej?

    pozdrawiam Was wszytskie

    ami87 lubi tę wiadomość

  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ktore malyscie inseminacje czy po niej czulyscie jakas zmiane ? Ja jestem dopiero dzien po ale czasami czuje jakniki i mam wrazenie jakbym byla w okolicach macicy pelna takie dziwne uczucie, sama nie wiem czy sama se nie wmawiam i nie szukam objawow... mam do was jeszcze jedno pytanie czy po inseminacji mozna ciezko pracowac normalnie ? Pracuje w sporzywce i troche sie boje podnosic ciezkie rzeczy, a niechce tez mowic w pracy o zabiegu to jest jednak dosyc prywatna sprawa... poki nie jestem w ciazy nie mam takiej pewnosci wole zatrzymac to dla siebie...

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo dokładnie tak od tego trzeba zacząć od ogólnego przeglądu no i hsg. Nie musisz się spowiadac lekarzowi jaka dokładnie jest sytuacja możesz poprostu powiedzieć że leczycie się i ze względu na nasienie będzie inseminacja. A umawiasz się też do kliniki prywatnie od razu? Tam gdzie będzie inseminacja? Ja bym chyba też poszła na wizytę żeby już lekarz co będzie Cię przygotowywał dał listę co masz zrobić i kiedy.

    Mała, ja miałam dokładnie tak samo aż się zastanawiałam co się dzieje czy wszytko ok,czulam się pełna i taka trochę obolała jak tuż przed @, bolał mnie jeden jajnik dość konkretnie ze dwa dni jeszcze po.Dziś już jest ok ale czasem poklowa mnie to jeden to drugi jajnik. Tak więc wygląda na to że tak to jest poprostu:) też się staram nie nakręcac ale łatwo się mówi. W naszej sytuacji się chyba nie da poprostu.
    Jak chodzi o dzwiganie to myślę że napewno nie jest wskazane

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2017, 21:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom chciałabym się umówić również do kliniki.
    Natomiast mieszkam kilkaset kilometrów od Warszawy czy Gdańska. I tu pytanie techniczne: Czy któraś z Was dojeżdżała taki kawał na monitoring i inseminacje? nie mam pojęcia jak ma to wyglądać :(
    Rozumiem że w ciągu cyklu trzeba być minimum 3 razy w klinice tak?
    Jak Wam sie udało to pogodzić z pracą? bo ja myślę że jak 3 razy w miesiącu będę kładła L4 to polecę z roboty, w dodatku nic się nie ukryje bo będzie pieczątka kliniki.

    Powiem Wam że chciałabym już ruszyć z tematem a czuję się jak dziecko we mgle :(

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :)

    Joaszo HSG do szpitala mozesz miec nawet od prywatnego ;) idziesz ze skierowaniem i wyznaczaja termin ;)

    mała co do objawów
    I IUI - ciagneły mnie jajniki czułam że cos sie dzieje ..choc wewnterznie czułam niepokoj .. no i niestety ciaza biochemiczna

    II IUI szczezrze mowiac przezemnie skreslona .. nie wierzyłam w nia byłam nastawiona na IVF , jeszcze jak pozniej okazało sie ze jeden nie pekł to juz wogóle.. nie czyłam totalnie nic..normalnie jak na @ nasikałam na test tylko dlatego zeby wiedziec na ile moge pomagac mezowi bo wtedy był 2 dni po wypadku z dwoma nogami w gipsie wiec musiałąm mu pomagac tym samym dzwigac ..

    co do zaleceń po ja prz 1 IUI bardzo uwazałam. leząłm sporo .. przy 2 robiłam dosłownie wszystko jedyne czego nie robiłam to nie brałam goracych kapieli .. piłam alkohol, dzwigałam, duzo chodziłam,, jezdziłam..no i wyszło jak wyszło ..wygrał najsilniejszy :)

    trzymam za Was kochane kciuki i oby za rok kazda z nas tutaj obchodziła dzień dziecka :)

    JOaszo ja miałam tylko 1 wiyzte w 2-4 dc - rozpiska stymulacji w Novum pózniej na tel robiłąm usg u siebie ...ak juz pechole były w miare jecalismy na wizyte i oceniała dr czy dahemy zaastrzyk czy jeszcze cos kombinujemy pozniej jeszcze mialam w miedzyczasie usg w domu.. i tel do nowum wtedy ustalalismy IUI telefonicznie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2017, 22:27

    Joaszo lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania robiłaś testy sikane? Mi dr kazał robić od razu z krwi. W którym dniu sikaniec wyszedł?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana zrobiłam bo byłam pewna że nic nie wyjdzie a chciałam sprawdzić na wszelki wypadek bo dzien wcześniej wszędzie czułam kupe :P hahah :)
    a dwa mąz wtedy juz był w gipsie i musiałam sie upewnić czy i na ile mogę mu pomóc w podnoszeniu się dzwiganiu itp itd ;)

    13 dpo , 14 dni po IUI a 15 po zastrzyku :) i było coś takiego ledwo widocznego a beta wtedy wyszła 66 ;)
    2575fb350f35ac74med.jpg
    7f20d857dc310f14med.jpg

    Babyboom lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha Aniu ja nic nie widzę ale ja slepa jestem i wierzę że na żywo było widać coś:) chyba wolę się tym nie stresować i z krwi zrobic od razu;) może czułość niska tego testu

    Ania_84, ami87 lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom wrote:
    Haha Aniu ja nic nie widzę ale ja slepa jestem i wierzę że na żywo było widać coś:) chyba wolę się tym nie stresować i z krwi zrobic od razu;) może czułość niska tego testu
    wiesz gdybym coś czuła ze moze sie udać pewnie bym zrobiła odrzazu z krwi ale byłam pewna ze nic nie wyjdzie ;) plan był taki ze jesli nie dostane 15 dpo @ to zrobie z krwi ;)
    zreszta lepiej zrobic z krwi bo czesto nic nie wychodzi a beta dodatnia nawet dziwczynomkoło 200 bety nie raz nie wychodziły sikance ;)
    powiem ci ze ja tylko przez chwile widzialam zarys 2 kreskipozniej nic :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2017, 12:21

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom kiedy testujesz ?

  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez byl cien kreski 13dpt .pamietam jak mezem stalismy jak glupki przy oknie balkonowym i wpatrywalismy sie w ten test czy aby na pewno nam sie nie przewidzialo.
    Pare dni temu bylam na usg,maluch wazy 1 kg 300gr wiec to juz kawal chlopa.
    Star gratuluje corki!czulam w kosciach ze wszystko bedzie ok.☺
    Za pozostale z Was rowniez kciuki ogromne!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2017, 18:01

    Babyboom, stardust, ami87 lubią tę wiadomość

    010idqk3hkbcgs9f.png
‹‹ 180 181 182 183 184 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ