X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Błagam pomóżcie mi odczytać wynik badania nasienia - wizyta dopiero za kilka dni! :(
Odpowiedz

Błagam pomóżcie mi odczytać wynik badania nasienia - wizyta dopiero za kilka dni! :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • bonita Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Błagam dziewczyny pomóżcie mi zinterpretować wyniki badania nasienia. Może są tu jakieś dobre duszyczki, które się trochę na ty znają? Będę bardzo wdzięczna.

    Objętość: 6,5 ml
    Upłynnienie: 5 min
    Barwa: mleczno-żółta
    Lepkość: +
    pH: 7,9
    Leukocyty: 6,2 mln/ml
    Liczba plemników: 23,2 mln/ml
    Liczba plemników w całym ejakulacie: 150,8 mln/ejakulat
    Ruch progresywny: 22,3%
    Ruch całkowity: 30,6%
    Brak ruchu: 69,4%
    Szybki ruch postępowy (typ A): 4,9%
    Wolny ruch postępowy (typ B ): 17,4%
    Ruch w miejscu (typ C): 8,3%
    Brak ruchu (typ D): 69,4%
    Formy prawidłowe: 4% czyli 6 mln/ejakulat
    Formy nieprawidłowe: 96% czyli 144,8 mln/ejakulat
    Całkowita droga przebyta przez plemnik VCL: 39,6 um/s
    Droga przebyta przez plemnik ruchem prostoliniowym VSL: 15,1 um/s
    Wygładzona droga VAP: 22,7 um/s
    Liniowość ścieżki krzywoliniowej LIN: 38,2%
    Liniowość średniej ścieżki STR: 66,7%
    Współczynnik oscylacji WOB: 57,2%
    Amplituda bocznych wychyleń witki ALH: 1,9 um
    Liczba przemieszczeń główki z trajektorią średniego śladu BFC: 5,6 Hz

    Pod spodem mam jeszcze małą tabelkę, w której już totalnie nie wiem o co chodzi, ale mam wrażenie, że coś jest źle.

    Plemniki typu A (ALH>2,5um, STR>85%) : 0,4% czyli 0,1 mln/ml i 0,6 w całym ejakulacie.

    Plis dziewczyny pomóżcie <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2017, 20:03

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    16.07.2016 - Aniołek <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tragedii nie ma .. są malo ruchliwe ale to zapewne przez to że jest dużo leukocytów - wiecnajprawdopodobniej macie jakas bakterie w nasieniu - mmoże jakiś stan zapalny ewentualnie zylaki .. choć w pierwszej kolejności zrobiłabym posiew nasienia .. morfologia czy formy prawidłowe 4% to norma więc nie ma co się stresować ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2017, 20:12

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • bonita Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Tragedii nie ma .. są malo ruchliwe ale to zapewne przez to że jest dużo leukocytów - wiecnajprawdopodobniej macie jakas bakterie w nasieniu - mmoże jakiś stan zapalny ewentualnie zylaki .. choć w pierwszej kolejności zrobiłabym posiew nasienia .. morfologia czy formy prawidłowe 4% to norma więc nie ma co się stresować ..

    Dzięki za odpowiedź, bardzo się martwię. A czy to ma jakieś znaczenie, że jest duża ilość plemników w ejakulacie? Czy to może jakoś "zatrzeć" tą słabą ruchliwość?

    16.07.2016 - Aniołek <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może zatrzeć bo 4% z 150 mln to jkaby nie było 6 mln plemników
    ale jeśli jest jakaś bakteria to niestety wyniki mogą się pogarszać a dwa może to też wpłynąć na ewentualną ciąże
    także nie ma co się stresować ale proponowałąbym zrobic posiew żeby miec juz na wizyte jeslijest bakteria to od razu dostaniecie antybiotyk

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • bonita Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki wielkie za Twoją odpowiedź, szczerze mówiąc po cichu liczyłam, że mi odpiszesz, bo widziałam, że doradzasz często na forum, jeszcze raz dzięki za zainteresowanie - doceniam to, bo wiem ile tu jest podobnych wątków...

    jest jeszcze jedna sprawa - chodzi o kwestię techniczną związaną z oddawaniem nasienia do badania. Mąż jak zobaczył ten pojemnik na nasienie to trochę się wystraszył, że tego ma być aż tak dużo (to było jego pierwsze badanie tego typu) i postawił sobie wysoko poprzeczkę... to znaczy oddał raz i jak zobaczył, że tego jest mało (jego zdaniem) to zaczął wszystko od nowa i oddał jeszcze raz. Potem mi o tym powiedział, ale już materiał był oddany. Czy to mogło mieć wpływ na wyniki?

    16.07.2016 - Aniołek <3
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na zdrowy rozum-bada się zawsze jeden ejakulat, a nie dwa, w dodatku trzeba zachować min. 3dni wstrzemięźliwości przed wytryskiem. Tutaj między jednym a drugim takiej przerwy nie było. Normy tez są dla jednego ejakulatu, a nie dla dwóch, co będzie miało przed wszystkim znaczenie dla oceny ilości plemników w ejakulacie (w jednym), a u Was ilość jest ważna, bo macie mało ruchliwe plemniki i morfologia w normie, ale na minimum. Także moim zdaniem, badanie wymaga powtórzenia. Ale może niech się wypowie autorytet.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonita tak jak pisze Saja .. dodatkowo liczba leukocytów też może być przez to zawyżona bo jakby nie patrzec mzanieczyścić nawet ręke ..także ja bym jednak powtózyła i badanie i zrobiła od razu posiew .. uprzedź meza że oddaje jednorazowo , bez "dokładek" tak samo powinien zgłosić jeśli np nie wszytsko trafia do kubeczka

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ