X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Brak Ruchliwosci plemnikow
Odpowiedz

Brak Ruchliwosci plemnikow

Oceń ten wątek:
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 3 listopada 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa, kiedy powtarzacie badania? Może faktycznie wynik wyszedł taki przez częste używanie sauny.. I teraz będą lepsze parametry?

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy 20 proc. ruchwiliwych, w tym 15 proc. ruchu postępowego szybkiego. Niestety, ma słabą fragmentację DNA plemników. Łykamy tabletki, w grudniu powtórka badań.

  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    My mamy 20 proc. ruchwiliwych, w tym 15 proc. ruchu postępowego szybkiego. Niestety, ma słabą fragmentację DNA plemników. Łykamy tabletki, w grudniu powtórka badań.
    U nas 20% ruchu postepowego, 34 calkowitego i 66 bez ruchu..

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 5 listopada 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I plemniki o prawidlowej budowie 4%..

    Nastepny krok to chyba usg jader

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • Uparciuszek Ekspertka
    Postów: 360 76

    Wysłany: 8 listopada 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może któraś mi coś powie o wyniku męża

    liczba plemników w ml 43mln
    w całości 146mln
    ruch postępowy 23 (norma 32)
    ruch całkowity61
    brak ruchu39
    żywotność75
    liczba prawidłowych plemników 7% (norma 4)
    czekamy na wynik posiewu, może jakieś bakterie sprawiają mały ruch, ja miałam dużó infekcji ostatnimi czasy. Myśłę o suplementach dla męża salfazin, kw. foiliowy oraz L-karnityna. No i oczywiscie jak beda bakterie to antybiotyk. Staramy się 9 miesiąc, ja mam tyłozgięcie macicy i plemniki mało ruchliwe hmmm mają gorszą drogę a mało się ruszają. Może za bardzo myślę pesymistycznie. Co myślicie o wyniku? mąż ma 34 lata

    11 cykl starań
  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 9 listopada 2016, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno mnie nie było . My powtarzamy badania na początku stycznia. Wasze wyniki są super w porównaniu z naszym 0% . Ale ja jakoś jestm dobrej myśli i Wam też polecam. Pomyślcie sobie ze chyba lepiej jak coś jest nie tak z nasieniem niż u nas kobiet, bo nasienie ciagle się zmienią. Ja wierzę ze jeszcze będę kiedyś w ciazy , może nie za miesiąc, dwa ale za rok,dwa,trzy.

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
  • Uparciuszek Ekspertka
    Postów: 360 76

    Wysłany: 9 listopada 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa8787 wrote:
    Dawno mnie nie było . My powtarzamy badania na początku stycznia. Wasze wyniki są super w porównaniu z naszym 0% . Ale ja jakoś jestm dobrej myśli i Wam też polecam. Pomyślcie sobie ze chyba lepiej jak coś jest nie tak z nasieniem niż u nas kobiet, bo nasienie ciagle się zmienią. Ja wierzę ze jeszcze będę kiedyś w ciazy , może nie za miesiąc, dwa ale za rok,dwa,trzy.

    dziękuję za słowa pocieszenia, bo ja już bardzo podłamana byłam, ale już lepiej. Bierze mąż coś na ten wynik? Ja mojemu kupiłam dużo suplementów al etakim korronnym bedzie L-karnityka kompleks z solgara i lipiforma plus na obniżenie cholesterolu oraz homocysteiny.

    11 cykl starań
  • Uparciuszek Ekspertka
    Postów: 360 76

    Wysłany: 9 listopada 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i przepisałam mu kwas foiliowy 5 mg , jakoś wolę działać , muszę coś robić, nie poddamy się. Oczywiście dieta dużo surowych warzyw i wątrobki:) niech się stara. A mąż twój gdzie pracuje? mój na budowach i tak myślę że te wakacyjne słońce , oni w tych mundurkach swoich , i gorąco. Lubi też gorące kąpiele , ale z tym już koniec!:P Mój nie pali nie pije....

    11 cykl starań
  • Uparciuszek Ekspertka
    Postów: 360 76

    Wysłany: 9 listopada 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sorry że tak ratami piszę, Figa na pewno się uda, może i racja nasienie można poprawić, tylko oni muszą chcieć i się starać, a my możemy im w tym pomóc.Powodzonka:)

    11 cykl starań
  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 10 listopada 2016, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz pisałam wyżej w tym wątku co tam nam gin przepisala to sobie cofnij :) my oboje w biurze . A te sauny to mieliśmy karnety z pracy i reguralnie nawet z godzinę na saunie ...Mój ma takie dawki witamin ze dała spokój z dietą bo już w ogóle mógłby mieć za dużo wszystkiego. Nie jemy poprosi niezdrowych rzeczy i zero alkoholu . Zresztą zawsze jedliśmy owoce warzywa więc zostało tak jak było.

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 10 listopada 2016, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierosów też nie pali i nigdy nie palił
    . Ogólnie zdrowy i wysprostowany dlatego myslalam ze to badanie to będzie tylko rutynowe a tu niespodzianka ...

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 10 listopada 2016, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wrócę tu do Was do tego wątku napewno jak powtórzony te badania/ teraz ja na raty pisze :)

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
  • Uparciuszek Ekspertka
    Postów: 360 76

    Wysłany: 10 listopada 2016, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa8787 wrote:
    Ja juz pisałam wyżej w tym wątku co tam nam gin przepisala to sobie cofnij :) my oboje w biurze . A te sauny to mieliśmy karnety z pracy i reguralnie nawet z godzinę na saunie ...Mój ma takie dawki witamin ze dała spokój z dietą bo już w ogóle mógłby mieć za dużo wszystkiego. Nie jemy poprosi niezdrowych rzeczy i zero alkoholu . Zresztą zawsze jedliśmy owoce warzywa więc zostało tak jak było.
    No te sauny musiały zaszkodzić. Ale w takim razie wszystko do poprawki , powodzenia

    11 cykl starań
  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obiecałam ze napiszę jak powtorzymy badania. Wiec jestem. Wyniki są lepsze. Wszystkie parametry sie poprawiły. Ruch wzrósł z 0% do 5% . Byliśmy na wizycie u androloga. Co ciekawe mówi że to infekcja po mimo negatywnego posiewu. Dostaliśmy leki na miesiąc (21dni), witaminy dalej ma brać. Później miesiac przerwy i znowu powtórka badania.

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mówił jakiego typu infekcja ?
    Mój miał w ruchu postępowym 4 % we wrześniu, w grudniu 21 %, teraz czekamy na wyniki badań kolejnych. Był tez na USG jąder i nie ma żylaków.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie. Mąż był sam w gabinecie . Może i mówił tylko pewnie dla mąż to było nieistotne. Usg jader też robiismy i wszystko ok .

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To bardzo ładnie poprawiły się wyniki. A jakie suplementy przyjmował ?

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo duży pakiecik mu przygotowałam: witamina C 1000, Parenton 1x2, Witamina B12 1000, B complex, E, D3 4000, kwas foliowy 800 mcg, Q 10.
    Codziennie orzechy brazylijskie.

    Uparciuszek lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa, dlatego uważam ze faceci sami nie powinni chodzić do lekarzy:)))) Wracają i tak nic nie wiedza.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Figa8787 Ekspertka
    Postów: 242 130

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe oj święta racja :):) mój maz w szczególności , jeszcze się wkurza jak mam milion pytań :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2017, 12:03

    sylwia80 lubi tę wiadomość

    Około 2,5 roku staran
    Kiepskie wyniki męża/roczna suplementacja
    15.11.2017 pierwsza wizyta w ośrodku adopcyjnym
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ