X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Brak Upłynnienia nasienia :-(
Odpowiedz

Brak Upłynnienia nasienia :-(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Hollywood Rose Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 12 lutego 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2015, 13:34

    w57vrjjgxfn4as1m.png
  • Kiniacz Ekspertka
    Postów: 211 215

    Wysłany: 12 lutego 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2016, 21:20

    20140607580114.png

  • Hollywood Rose Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 12 lutego 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2015, 13:34

    Kiniacz lubi tę wiadomość

    w57vrjjgxfn4as1m.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 17 lutego 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineskka wrote:
    Hej dziewczyny, wczoraj odebralam wynik mojego meza i nie jest za dobrze :-(
    Na wyniku jest ze po 3 h nasienie nie uplynnilo sie. Nie wiem jak inne parametry. Z tego co zorientowalam sie czytajac internet to mamy marne szanse na naturalne poczecie. Jedynie tylko inseminacja, gdzie uplynniane jest mechaniczne i jeszcze jakies tam ( nazwy nie pamietam). Jutro mam wizyte u gina i podpytam go co mamy robic.A w czwartek mam HSG, trzymajcie za mnie kciuki.
    Ale chcialabym sie Was podpytac, czy spotkalyscie sie moze z takim problemem, podzielcie sie ze mna wiedza,
    Bede bardzo wdzieczna, pozdrawiam


    my starmy sie juz 2 lata bezskutecznie, mam pco plus problem z uplynnieniem
    generalnie 1 badanie brak uplynnienia po godzinie uplynniono je enzymatycznie, poarametry srednie
    po niespelna roku powtorka badan, uplynnienie samoistne po 30 minutach, parametry lepsze.

    warto zrobic badanie za jakis czas i porownac, a nawet ze 2 razy

    dodam ze u nas posiew byl robiony i nie bylo bakterii

    maz bral salfazin, kaws foliowy, wit c, wiecej stara sie pic wody, przez jakis czas popijal syrop mucosolvan ale nieregularnie,


    czytalam na forum w wypowiedziach lekarza ze jezeli jest dlugi czas uplynnienia to nalezy zadbac o to zeby przez ten czas nasienie nie wydostalo sie z pochwy
    i faktycznie zupelny brak uplynnienia jest wskazaniem do iui

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2015, 19:20

    Hollywood Rose, Kiniacz, palusia171 lubią tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • Hollywood Rose Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 17 lutego 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2015, 13:34

    w57vrjjgxfn4as1m.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 20 lutego 2015, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mogę tylko na pocieszenie dorzucić że pierwsze badanie mojego było kiepskie, też brak upłynnienia (między innymi). Drugie badanie przeprowadzone po bombie witaminowej było dużo lepsze, a teraz trzecie potwierdziło że jest OK.

    Na upłynnienie podobno wit. C jest skuteczna.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • plama88 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 24 marca 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra to czas odświeżyć wątek ;) my z mężem mam właśnie problem z brakiem uplynnienia, w kwietniu czeka nas pierwsza inseminacja. Może znajdzie się tu ktoś komu się udało z tym problemem drogą IUI :) ?

    starania od 1.2013, słabe uplynnienie nasienia 14.03.2016 laparoskopia ok (: 5IUI :( I ICSI 11.2016 - 8tc* II ICSI 15.05.17 :( 22.10.2017 :( , mamy 2 mozaczki
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 29 marca 2016, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nasienie sie nie upłynniło w ciągu godziny. W maju/czerwcu podchodzimy do iui :)

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 16 maja 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny, moj maz tez ma problem z uplynnieniem (po 120 min nie uplynn ia sie), wyczytałam ze pomaga witamina c i mozna dawac flegamine tak tydzien przed owu. bylam u ginekolog i powiedziala mi ze wit c nie pomaga a flegamine trzeba podawac caly czas nie tylko przed owu i to dawke taka maksymalna czyli bodajze 3x10 ml dziennie, dodatkowo powiedziala, ze ureaplazma moze miec wplyw na plynnienie i dodatkowo kobiecie utrudnia zajscie w ciaze wiec polecam zrobienie wymazu i sprawdzaenie czy nie macie ureaplazmy, wtedy i oboje dostajecie antybiotyk i powinno byc po sprawie. my wlasnie mamy pierwszy cykl po wyleczeniu ureaplazmy ale mam jeszcze inne problemy o ktorych nie bede sie rozpisywac bo mam je w pamietniku. nie daje glowy sobie uciac za informacje od mojej gin mimo ze jest bardzo dobrym lekarzem ale pomyslalam ze jesli to ma komus pomoc to czemu nie.

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 19 maja 2016, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja piłam razem z mężem siemie i łykaliśmy flegaminę i zaskoczyło. sprawdzony sposób, więc polecam :) powodzenia dla wszystkich staraczek :)

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Aniall Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 18 października 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można jeszcze mucosolvan zamiennie do flegaminy. Mój lekarz z Invimedu mówi, że generalnie małe upłynnienie może być skutkiem jakiegos stanu zapalnego :)

    Aniall
  • Justin Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 23 marca 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    Mam pytanie odnośnie właśnie upłynnienia, może któraś z Was spotkała się z podobną sytuacją.
    Mianowicie;
    Od 5 lat borykamy się z problemem braku upłynnienia.
    Wszelkie badania, testy bakteriologiczne wykonane - czysto.
    Usg, badania prostaty - w normie.
    Jedyny problem to bardzo niski poziom PSA, natomiast żaden z lekarzy nie potrafi zdiagnozować przyczyny.
    Mamy na swoim koncie 3 kliniki leczenia bezpłodności, 4 andrologów, 3 urologów, nikt nie potrafi Nam pomóc.
    Do inseminacji nie możemy podejść ponieważ nasienia nie da się upłynnić nawet mechanicznie...

    Czy któraś z Was spotkała się z takim problemem?

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ