X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Choroba Leśniowskiego Crohna a wpływ na płodność mężczyzny
Odpowiedz

Choroba Leśniowskiego Crohna a wpływ na płodność mężczyzny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • emilka88 Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie drogie Forumowiczki,
    postanowiłam założyć ten temat ponieważ szukam osób które spotkały się z taką sytuacją jak w temacie. Czy mężczyzna którejś z was choruje na tę chorobę? I czy wywarła ona jakiś wpływ na poczęcie dziecka?
    Ja z mężem staramy się 10 miesięcy. Bezskutecznie. Mąż przyjmuje lek Pentasa (substancja czynna : mesalazyna).
    Będę wdzięczna za odzew.
    Emilia 88

    Emilia88
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bez wykonania seminogramu cięzko cokolwiek powiedziec

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • emilka88 Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seminogram potwierdziłby ilość i stan plemników w nasieniu, jednak mój mąż nie chce wykonać takiego badania. Dlatego zwracam się z prośbą do osób które mają partnerów obarczonych tą chorobą - czy poczęcie odbyło się u was naturalnie, czy też potrzebna była pomoc medycyny?

    Emilia88
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka, proponuję jednak przekonać męża do badania. Wg stanu mojej wiedzy (nie jestem lekarzem!) choroba ta wpływa na spermatogenezę. Co więcej, wiele leków na tego typu schorzenia również może źle wpływać na plemniki. Musielibyście wiedzieć jak sytuacja w ogóle wygląda.
    Porozmawiaj z mężem. W końcu starania o dziecko nie powinny wyglądać tak,że to tylko my, kobitki, poddajemy się różnym badaniom, nierzadko nawet 'świecąc pupami' przed różnymi lekarzami ;-)
    Szczerze porozmawiajcie. Mój też niechętnie poszedł na badanie (już kilka razy!).

    domiszka lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • emilka88 Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Melba za odp :) Tak, na ulotce jest napisane że 1/10tys przypadków objawem niepożądanym jest zaburzenie spermatogenezy. I przypuszczam, że mój mąż jest właśnie tym przypadkiem... Będę starała się go przekonać do badania, tylko że wynik pokaże czyja jest wina, ale czy będziemy mogli mieć dzieci? skoro lekarstwa przyjmować musi dożywotnio?

    Emilia88
  • emilka88 Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taki mętlik w głowie... :( Wiem że mój mąż nie będzie chciał faszerować się kolejnymi lekarstwami, jest nastawiony negatywnie do lekarzy, twierdzi że zarabiają na chorobach ludzi zamiast leczyć.
    Masakra jakaś, ja bym wolała poddać się badaniom. Będę próbowała go dalej przekonać.

    Emilia88
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka88, ale może wyniki nie będą wcale bardzo złe. Może jeden z parametrów trzeba będzie podreperować? Co do leków, nie wiem jak to jest konkretnie w przypadku Twojego męża, ale może lekarz mógłby zmienić lek? Z tego co mi wiadomo np. asamax nie jest tak straszny, a przy tej chorobie też jest stosowany.

    Może wystarczy trochę suplementów? Badaliście (oboje) wit.D3? Wiem,że ona ma duże znaczenie jeśli chodzi o płodność, również w przypadku mężczyzn. Mąż badał hormony? Warto zrobić posiew, może na drodze stoi jakaś durna bakteria?

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namów męża chociaż na rozszerzone badanie nasienia (z morfologią), wtedy będziecie wiedzieli na czym stoicie. Suplementy, zdrowszy tryb życia mogą poprawić jakość nasienia. Ale musicie je zbadać.

  • Bibi25 Ekspertka
    Postów: 300 89

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odswiezam watek, u mojego meza jest podejrzenie tej choroby, bierze rozne leki, w marcu wylądował w szpitalu. Kobitki ja ta choroba wplywa na płodność mezczyzn?

    Drugi rok staran
    PCO, laparo
    drożność ok, immuno ok
    MTHFR, czynnik VR2 hetero
    Pai homo
    Kariotypy ok
    Mąż - ok

    6/2020 lametta, miovelia nac, acard, pregnyl
    3.07 || beta 942
    6.07 beta 4106 pecherzyk w macicy 0.8

    3jgx3e3kc1zquwj5.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ