X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Co po badaniu nasienia?
Odpowiedz

Co po badaniu nasienia?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Almi Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, przepraszam jeżeli powtórzę jakieś pytania ale nie mam siły szukać podobnych postów a napisanie jest też swojego rodzaju terapią dla mnie samej.
    Staramy się z partnerem kilka lat, lekarze mnie zbywali, mówiąc, że jestem młoda, mam czas. Ostatnio zrobiliśmy badanie nasienia i wyniki były dla mnie jak cios, krzesłem w twarz. Koncentracja w 1 ml - 8 mln (norma 15 mln), ogólna ilość plemników w ejakulacie 15 mln (norma 39 mln). Plemniki prawidłowe 2%. Ruchliwość w normie, lepkość, barwa, ilość i upłynnienie też. Mój ginekolog zalecił najpierw wizytę u urologa, natomiast lekarz rodzinny nie chciał wypisać mojemu partnerowi skierowania twierdząc, że nie ma zasadności. Już sama nie wiem gdzie szukać pomocy i gdzie się zgłosić. Dodatkowo wczoraj miałam robione USG tarczycy- wykryli guzek 1,84 cm, wskazanie do BACC. Jestem przerażona bo w najbliższej rodzinie był obecny nowotwór tarczycy w niedalekiej przeszłości.
    Proszę podpowiedzcie mi gdzie mogę liczyć na pomoc w związku z wynikami drugiej połówki oraz czy mamy według was jakieś szanse? Zaczęłam tracić nadzieję...

  • pistacjowa Koleżanka
    Postów: 37 12

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Almi! Przede wszystkim, nie załamuj się. Wiem doskonale co czujesz, wyniki mojego męża były nieco gorsze. Pierwszą rzeczą jaką zrobiliśmy to wizyta u urologa, który wykluczył żylaki i wszystkie inne choroby, dał nam też nadzieję. Przepisał mężowi witaminę C, witaminę E w jakiejś wielkiej dawce, Apo -pentox 400 SR, Proxeed Plus. Zakazał saun, podgrzewanych siedzeń i przegrzewania jajeczek i dopiero po kilku miesiącach ponowne badanie nasienia. Posumplementujcie się trochę, zacznijcie zdrowo odżywiać, trochę ruchu. W międzyczasie z pewnością trzeba iść do urologa, a ten lekarz rodzinny to jakiś partacz, skoro tak twierdzi. Jeśli nie uda się na NFZ to udajcie się prywatnie, bo takie wyniki mogą być skutkiem żylaków. A tarczycą się nie martw, bez wyników biopsji niczego nie można stwierdzić, guzek pewnie się usunie i będziesz jak nowa!

    Przede wszystkim uszy do góry i nie załamuj się, bo to najgorsze co możesz zrobić. Szanse są zawsze, trzeba tylko trafić na moment, w którym są najwyższe!

  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 18 września 2017, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pistacjowa Jak zobaczyłam że z 0% podskoczyło mężowi na 19% to dałaś mi taką nadzieję :). Nam z 4% spadło na 2% dziś i taką załamke miałam i tak czytam po forum trochę o tym aż natrafiłam na Ciebie :). Skąd jesteś jeśli mogę wiedzieć? Bo może byś nam urologa poleciła :)

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ