X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy DNA plemnika badanie
Odpowiedz

DNA plemnika badanie

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 21 listopada 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Nie znamy morfologii. Myślę, że klinika specjalnie nie robi jej w podstawowym badaniu, aby zrobić fragmentację za ponad 500 zł. Ilość mieści się w normie, ale wg lekarza, jest ich za mało. Ruch słaby - 20 proc. postępowego.
    Akurat iui polepsza znacznie ruch.

    domiszka lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 21 listopada 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Nie znamy morfologii. Myślę, że klinika specjalnie nie robi jej w podstawowym badaniu, aby zrobić fragmentację za ponad 500 zł. Ilość mieści się w normie, ale wg lekarza, jest ich za mało. Ruch słaby - 20 proc. postępowego.
    Zadna klinika w podstawowym badaniu nie robi morfo. My za morfologie zawsze doplacamy okolo 50 zl

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 21 listopada 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Akurat iui polepsza znacznie ruch.


    Dokladnie, niby kapacytacja daje im kopa. Chociaz u nas bie dalo to nic. Ruch byl bez zmian

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W innych klinikach jest to badanie rozszerzone. W naszej w cenniku nawet takiego nie ma. Nikt nic nam nie powiedział, więc uznaliśmy, że będzie wszystko co istotne.
    Teraz badania zrobimy z innej klinice.

    Maz miał dzisiaj usg jąder, żylaków brak.

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 22 listopada 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem ze ślaska i badalismy nasieie w Provicie, Gyncentrum i Bocianie i wszedzie morfo była w badaniu rozszerzonym. Dziwne ze inne kliniki maja inne standardy ale jak widac Twoj przypadek pokazuje ze to możliwe :)

    Jednak mimo wszystko uwazam ze lekarz ktory wam powiedział co powiedzial jest czubkiem i tyle.
    Wolski wczoraj na wizycie sam powiedział ze czym większa ilosc plemników tym chromatyna ma mniejsze znaczenie. u nas uszkodzenie jest małe ale mimo to bylam ciekawa

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż był wczoraj u urologa, pokazał mu wszystkie wyniki, opowiedział naszą historię. Lekarz nie mógł wyjść ze zdziwienia, że powiedziano nam, ze mamy beznadziejne wyniki, że tylko najdroższe in vitro, w inseminacji nie mamy szans - i to w pierwszym miesiącu "leczenia" w klinice. Podobno nasze badania nie są aż tak fatalne (również fragmentacja nie jest aż taka zła) i nie powinniśmy się skupiać tylko na mężu. Ja w klinice nie miałam nawet monitoringu cyklu. In vitro to ostateczność.

    Leki mogą tylko w niewielkim stopniu pomóc. No, ale sprawdzimy to. Jednak nie w grudniu, ale powiedzieliśmy sobie, że mąż pójdzie 1 lutego.

    Urolog powiedział żebyśmy udali się w wynikami do innego lekarza leczenia niepłodności, aby ten powiedział jeszcze co myśli o naszej sytuacji.

    Tak czy inaczej, do naszej kliniki jestem bardzo, bardzo zniechęcona.

    domiszka lubi tę wiadomość

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 29 listopada 2016, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara
    Z jednej strony cieszę się że Twój mąż dostał fachową opinię.
    Z drugiej cisną się na usta słowa a nie mówiłam. I inne dziewczyny też.
    Że w klinice ten pomysł z in vitro- ze tylko i wyłącznie -to sama widzisz jaki jest

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U męża 11tyg po op żylaków i suplementach fragmentacja Bez zmian
    Dolyka witaminy i już. Nic nie pomaga na te wyniki.
    Wciąż są podobne
    Dziewczyny przypomnijcie opinie dr Wolskiego o tej fragm ? Wiem ze stronę wcześniej jest napisane Ale ale może jakieś nowe opinie.
    My tak czy inaczej podchodzimy do iui.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po niedzieli mąż idzie na badanie nasienia z morfologią i posiewem. Zobaczymy czy coś się zmieniło.

    Lunka, bardzo mi przykro ;( Jakie suplementy mąż łyka?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Po niedzieli mąż idzie na badanie nasienia z morfologią i posiewem. Zobaczymy czy coś się zmieniło.

    Lunka, bardzo mi przykro ;( Jakie suplementy mąż łyka?
    Nie nie ma co być przykro :) jest jak jesr:)
    Androvit cynk selen ubichinol Wit c
    Sporo więc dolyka co ma i juz:)

    Miasa lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jednak jest. Bo Twój mąż jest kolejny facetem, u którego parametry nie poprawiły się po przyjmowaniu suplementów. Bardzo czekałam na Wasze badanie i liczyłam, że po zabiegu będzie znaczna poprawa.

    Teraz widzę, że suplementy nic nie dają, pieniądze wyrzucone w błoto.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    A jednak jest. Bo Twój mąż jest kolejny facetem, u którego parametry nie poprawiły się po przyjmowaniu suplementów. Bardzo czekałam na Wasze badanie i liczyłam, że po zabiegu będzie znaczna poprawa.

    Teraz widzę, że suplementy nic nie dają, pieniądze wyrzucone w błoto.
    Nie poddawaj się odnośnie tych suplementow.
    U nas 11 tyg po op. A może wyniki ruszą za tydzień, dwa?
    Zreszta, efektem zabiegu i suplementów byłaby ciaza. Także będę dawała na pewno znac na bieżąco.
    Mój maz ma tez niski poziom testeosteronu, nic z tym nie robiliśmy,ale to ostatnie co zrobimy u niego-powtorka badania i jak za niski-podawanie leku.
    Zbyt mała ilość testosteronu wpływa na jakość nasienia. Zbyt dużo testpsteronu również-w tym wypadku negatywnie-ale przy zbyt małej ilości tez nie jest fajnie.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy na wizycie w innej klinice, u fajnego, konkretnego lekarza. Stwierdził, fragmentacja DNA nie jest super dobra, ale też nie beznadziejna. O beznadziejności można mówić przy wyniku 50 proc. Nie kazał nam powtarzać badania, bo i tak prawdopodobnie się nie zmienił (21 %). Dał nam szansę na inseminację, a dopiero po dwóch próbach in vitro.

    Morfologia 2 %, ale po suplementacji plemników jest bardzo dużo więc nie jest aż tak fatalnie.

    Nie liczę na cud, liczę się z tym, że i tak pewnie podejdziemy do in vitro, ale cieszę się, że lekarz nas nie skreślił i w końcu i mną się zajmie.

    In vitro z badaniem genetycznym zarodków nie poleca, bo nie ma żadnych badań, że dziecko urodzi się np. bez zespołu Downa i wg. niego jest to tylko wyrzucenie 10 tys. w błoto.

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynyba IMSI FAMSI rozwazalyscie?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara ciesze się ze lekarz dał Wam nadzieje i nie skreslil od razu iui. To samo Ci mówilysmy.
    Dzialaj kochana

    iv09i09katk65tr1.png
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 12:13

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_88 wrote:
    Witajcie! Gdzie w Warszawie robiliście to badanie?
    Czesc Domiszka! Jak widzisz zaczynam głębiej szperać w męskich sprawach, pierwsze co teraz zrobimy to właśnie fragmentację plemników.
    hej kochana :) no prosze chyba Cię myslami ściągnełam bo własnie Ci priva w tym temacie wysłałam :D
    BAdanie mozecie zrobić w Novum ale oczywiscie warto rozglądnac sie czy gdzies aby nie mają taniej

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przejrzyj oferty wszystkich klinik, bo ceny mogą się bardzo różnić :) A 200 zł piechotą nie chodzi ;)

    Asia_88 lubi tę wiadomość

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Przejrzyj oferty wszystkich klinik, bo ceny mogą się bardzo różnić :) A 200 zł piechotą nie chodzi ;)
    my płacilismy 350 :O:O:O

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z testem wiązania zapłaciliśmy prawie 900 zł, a w innej klinice (później sprawdziłam, jak myślalam że trzeba będzie powtarzać) - około 500! Więc wychodzi prawie 200 na jednym badaniu ;) Teraz już mądrzejsza jestem, jak portfel chudszy jest ;)

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ