X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Oligoasthenoteratozoospermia
Odpowiedz

Oligoasthenoteratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ostatnio nawet częściej awantury o to wybuchają - on się wkurza, że ja wiecznie wszystko widzę w czarnych barwach a ja mam ochotę strącić mu te różowe okulary z nosa :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia gdybym ja miała możliwość zrobienia IV to już dziś biegłabym do kliniki :) ale rozumiem Twoje dylematy (praca itd). Ja się pracą nie spinam bo jej nie mam i nie wiem jak szybko do niej pójdę, potem wiadomo od razu umowy na stałe nie dostanę więc optymalnie byłoby zaciążyć teraz i później na luzie szukać pracy. Myślę, że musicie to na spokojnie przedyskutować z mężem i lekarzem. Jednak trzymam mocno kciukasy żebyście jednak mieli szanse na IUI :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas juz były burze z piorunami, istne tsunami a teraz jak juz stanelismy przed faktem ivf to jakos tak lepiej..
    chociaz w 23 grudnia jak decyzja zapladla i 24 jak jeszcze jej nie przetrawiłam to były płaczki moje i jego " o co ryczysz" masakra myslałam ze go połamie... nie byłoby to lekkie bo skubany jest wieksze ale moja siła był przepotężny wkurw. no czemu ryczysz przeciez chyba wiedziałas ze tak bedzie. serio !??!?!?!
    poki co dołaczyłam do grupy na fb o ivf i sie oswajam i tam jest tak fajnie ze nawet fakt ze ktos z moich znajomkow moze mnie w tej grupie zauwazyc ( zamknieta ale zawsze te durne grupy sugerowane) mnie wali po stokroc. bo wazniejsze dla mnie jest moje dobre samopoczucie a tam ogromna wiedza i wsparcie :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak bo ważne żeby czuć się dobrze ze sobą :) a skoro takie wsparcie i poczucie daje Ci ta grupa to super! My w sumie sie trochę ukrywamy z naszą przypadłością. Nie, że kłamię że wszystko jest w porządku ale też nie mówię wprost że mamy problem a ludzie zazwyczaj nie pytają ewentualnie rzucają komentarz a ja go zbywam milczeniem albo mówię że nie czas. Z drugiej strony nie wiem dlaczego tak ciężko mi to przechodzi przez gardło, przecież to normalna choroba, jedni mają problemy z żołądkiem a inni z płodnością. Może się przełamię w końcu i tak też będę to traktowała - bo kto zmieni poglądy społeczeństwa jak nie my - chorzy :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Misia gdybym ja miała możliwość zrobienia IV to już dziś biegłabym do kliniki :) ale rozumiem Twoje dylematy (praca itd). Ja się pracą nie spinam bo jej nie mam i nie wiem jak szybko do niej pójdę, potem wiadomo od razu umowy na stałe nie dostanę więc optymalnie byłoby zaciążyć teraz i później na luzie szukać pracy. Myślę, że musicie to na spokojnie przedyskutować z mężem i lekarzem. Jednak trzymam mocno kciukasy żebyście jednak mieli szanse na IUI :)

    Myślę, że jeśli lekarz zaleci od razu to nie będę się pracą aż tak przejmowała, zrobie to co ważniejsze. No zobaczymy co będzie.
    A co do relacji, to u nas już lepiej, ale na początku byłam wewnetrznie zła na wszystko i na męża- choć wiem, że to nie jego wina i przez to przez około 2 tyg nasz związek miał kryzys, przynajmniej z mojej strony, ale już lepiej.

    Nie dziekuje za kciukasy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 17:12

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia u nas też kryzys ale chyba powoli z niego wychodzimy, było ostatnio kilka poważnych rozmów zakończonych wnioskami a nie milczeniem i rozejściem się do swojego kąta. Jestem dobrej myśli :)

    misia1989 lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko się ułoży, musi :)

    Miśkowa lubi tę wiadomość

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie że tak :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 7 lutego 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    serio chyba mamy wspolnego męża :D mój mąz miał morfologie 1 % a cały czas chodził dumny jak paw ze jest wszystko cacy bo plemników duzo. nooo luuudzie :lol:


    Dziewczyny, to i mój jest taki sam ;) Według niego jak w opisie badania było wspomniane o "kilku plemnikach w tym niektórych ruchomych" , to znaczy, że naturalnie też się uda, bo przecież wystarczy tylko jeden..a mnie to tylko irytuje :P ja z kolei wszystko w czarnych barwach widze.

    Ja też jak Dziewczyny wyżej, zastanawiałam się czy nie powinnam zrobic hsg. Miałam tylko monitoring, krzywą cukrową i hormony robione. Odkąd lekarze zobaczyli wynik męża to ze mną dali sobie spokój.
    Może jednak warto spróbować hsg...chcialabym mieć czyste sumienie, że zrobiłam wszystko co może pomóc naturalnym próbom, zanim podejmiemy decyzję o ivf (a jak nie dla czystego sumienia to przynajmniej dla Męża, który nadal wierzy w naturalny cud) :)

    JagnaaJankowskaa lubi tę wiadomość

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, mój też wierzy i dobrze wiara czyni cuda- ja jestem bardziej na ziemi ;)
    Powiedzcie mi czy robi się inseminacje przy 1 % prawidłowych plemników?

    Odebraliśmy wyniki
    Badania trochę lepsze niż w grudniu, ale to wciąż nie to samo co w sierpniu, no i ta morfologia... mamy obniżoną ilość plemników koncentracje jest 7,47 mln a całkowita liczba na styk 39 mln.
    Ruch się poprawił jest minimalny próg 35 % postępowych, ale morfologia 1%...
    Fragmentacja DNA 20 %

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2017, 11:11

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 8 lutego 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:54

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna tak też myślałam, wizyte mamy za dwa tyg u lekarza, zobaczymy co powie ale obstawiam właśnie, że zaleci i tak invitro. Ostatnio nam powiedział, że gdyby wyniki były takie jak w sierpniu to można iui robić na spokojnie,ale takich jeszcze nie mamy.
    Ale wiesz co, mnie to przeraża w sierpniu było w miarę 89 mln całości, koncentracja 15,5 mln a potem w grudniu taki spadek że pojeyncze plemniki a teraz troche lepiej niż w grudniu, bardoz się boję, że te wyniki tak skaczą i zastanawia mnie dlaczego...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2017, 11:06

  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,jestem nowa na forum. Prawdopodobnie mój mąż ma tą przypadłość. ..czy jest jakaś nadzieja na naturalne zapłodnienie?

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 22 września 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) pozwoliłam sobie odświeżyć temat, Nie wiem jeszcze czy mąż też ma to ale po wynikach tak podejrzewam , słaba ruchliwość, ilość w dolnej granicy i słaba morfologia najpierw 4%, teraz 2% ale łudzę się jeszcze, że te 2% to jakiś chwilowy spadek :(. Jutro wizyta u urologa i zobaczymy czy się potwierdzą moje obawy. Komuś udało się naturalnie zajść z tą przypadłością?

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 29 września 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My działamy. Nie ma się co oszukiwać, łatwo nie jest. Byliśmy u kilku lekarzy i każdy stwierdza,że leczenia problemu męskiego niewielu się podejmuje, bo różne choroby/stany zapalne mają wpływ na nasienie. A jednak wielu parom 'zależy ma czasie'.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest szansa na zapłodnienie naturalne albo inseminacji? Przy tej chorobie

    ewelcia45
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak są plemniki to szansa jest zawsze. Ale nikt Ci nie powie na 100% jak duża jest ta szansa i ile trzeba czekać, żeby szansa zamieniła się w ciążę, to może być pół roku, a może być 5-10 lat, może nigdy. To jest loteria. My czekamy już 2 lata, Melba jeszcze dłużej. Inna sprawa, że doświadczenia dziewczyn z tego forum wskazują, że przy niskiej morfologii większość naturalnych ciąż ulega poronieniu. Nie pozostaje nic innego jak się diagnozować, leczyć i liczyć na szczęście.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że te badania hormonalne i genetyczne coś pomogą. Tracę powoli nadzieję.

    ewelcia45
  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia45, my z tą diagnozą walczymy już ok 1,5 roku, ogólnie prawie 3. Póki co bezskutecznie :( jak widać w mojej stopce jesteśmy po 4 inseminacji, generalnie udało nam się trochę poprawić parametry nasienia ale nadal bez szału. Z oligoasthenoteratozoospermi, w tym momencie mamy diagnozę asthenozoospermia, a co najważniejsze morfologia z 1% poprawiła się na 4% i ilość z 12mln na 69mln. A jak u Twojego M wyniki?

    Saja widzę że leczysz się w poznańskim invimedzie, polecasz to miejsce? Jeśli 4 IUI się nie powiedzie to będziemy szukać kliniki w której podejdziemy do ivf więc byłabym wdzięczna za opinie :)

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 28 stycznia 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas po 3 miesiącach brania suplementów trochę poprawiły się wyniki ilość całkowita z 8 mln na 17 mln. Ruch postępów z 14 % na 19 %. Ruch całkowity z 22% poprawił się na 27%. Plemniki o prawidłowej budowie tylko 2%. Koncentracja poprawiła się z 2.5% na 4.9%.

    ewelcia45
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ