X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Ostre przewlekłe zapalenie stercza (prostaty) a ciąża POMOCY!
Odpowiedz

Ostre przewlekłe zapalenie stercza (prostaty) a ciąża POMOCY!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Szuszka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 10 września 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Od roku bezskutecznie staramy się z mężem o dziecko. Ja mam już syna ale mąż nie jest ojcem biologicznym. Miałam różne badania robione hormonów (prolaktyna, tarczycy), usg tarczycy, badania u ginekologa i do tego brałam też kilka cykli clostilbegyt aż w końcu ginekolog powiedział że ja jestem w 100% płodna skoro mam syna i w hormonach nic nie ma więc zalecił wizyte męża u urologa. Mimo że miał dobre wyniki nasienia (sprawdzał to moj ginekolog i jego urolog i nie mieli zastrzeżeń) okazało się że ma bezobjawowe przewlekłe ostre zapalenie prostaty .... od miesiąca jest leczony garściami tabletek najpierw xyvelam 7 dni, pozniej cipronex trzy tygodnie i niby jakaś tam poprawa jest, a teraz, po kolejnej wizycie przyjmuje metronidazol polpharma razem z cipropol i to na 20 dni ... i podobno będzie leczony bardzo długo przypuszczalnie pół roku ;-( czytałam wypowiedzi innych mężczyzn że cierpią na to nawet po 2-4 lata i lekarze nie potrafią sobie z tym poradzić... JESTEM ZAŁAMANA ;-( Czy może ktoś to przerabiał? Rok czasu straciliśmy i dalej nie zapowiada się dobrze ... sama nie wiem czy jest sens dalej starać sie o dziecko skoro tak ciężko to się leczy i na dodatek powoduje niepłodność ;-( Czy ktoś też miał podobny przypadek? Czy przerwaliście starania na czas leczenia? Czy może udało się Wam zajść w ciąże w trakcie? ;-( proszę o pomoc bo z mężem nie mogę się dogadać tylko się kłócimy i nie mam nawet z kim o tym porozmawiać ;-(

  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 2 października 2014, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Co prawda mąż nie ma potwierdzonego zapalenia prostaty,ale ostatnio lekarz podał to jako jedną z przyczyn jego niepłodności. Oczywiście nie ma żadnych objawów. Mąż miał robione usg jąder , badania hormonów i wszystko jest w normie, a mimo to ma pojedyncze plemniki w nasieniu. Lekarz przepisał mu kurację 10-dniową doxycyclinum i butapirazol. Po kuracji ma zrobić badanie nasienia, zobaczymy czy coś podskoczy. Lekarz zalecił częste starania, również podczas kuracji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2014, 15:12

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 4 października 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj.
    Moj M to przerabial leczyl sie ponad rok bo leki nie pomagaly byl juz w zaawansowanym stadium. pozniej zaczal bracl xyvelam i cipronex i przeszlo.
    W trakcie leczenia lekarz mowil, zeby raczej sie nie starac o dzidzie.
    wyniki sie poprawily, ale nie na tyle zeby nam sie udalo ;(
    zapalenia prostaty juz nie ma chociaz caly czas nasluchuje jego strumien moczu ;)
    w srode bedziemy wiedzieli co jeszcze jest na rzeczy bo po tym wyszedl jeszcze problem zylaka i podniesionego poziomu prolaktyny.


    Zycze powodzenia i duzo cierpliwosci

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • asienka33 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 października 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Nie wiem czy jeszcze zaglądacie do tego wątku...ale podobna sprawa dotyczy również mnie. Mam prawie 7 letnią córkę, od ponad roku staramy się o rodzeństwo i raz się nawet udało, ale w lipcu doszło do poronienia. Mąż boryka się z zapaleniem prostaty :-(, bakterie w posiewach raz są raz nie...
    Ja odczekałam trochę po poronieniu i już mieliśmy próbować dalej, ale u męża coś znowu zaczęło się dziać złego, porobił posiewy i w listopadzie ma wizytę u swego urologa. Ja jestem załamana ten cykl przepadł, kolejny pewnie też, a czas ucieka...Nie mam z kim o tym porozmawiać, każdy mówi masz już przecież córkę to się ciesz i oczywiście cieszę się, ale tak bardzo pragnę drugiego dziecka. W domu jakaś napięta atmosfera, rozmowy na ten temat kończą się kłótnią...
    Chciałam zapytać jakie są Wasze doświadczenia, czy mimo takich dolegliwości udało Wam się po leczeniu, czy może powinnam zacząć się godzić z myślą, że jednak moja córka zostanie jedynaczką...a może zacząć namawiać na inseminację, sama nie wiem...
    Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki, lekarz standardowo daje antybiotyki, nie wiem może macie jakieś inne sposoby, które Wam pomogły żeby to nie powracało :-(

  • Karpatia Koleżanka
    Postów: 45 40

    Wysłany: 26 lipca 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam...pisze w imieniu syna.On nie ma dostępu do neta.Ma stwierdzone przewlekłe zapalenie ,lekki przerost.Wykonane badanie per rectum oraz TK i PSA.Objawy :czestomocz 15x dziennie mały strumień,potem.kropelki.parcie na pecherz.Doszedł problem z oddawaniem stolca,zaciskają się zwieracze odbytu.Założono mu cewnik co przyniosło ulgę w oddawaniu moczu i ułatwilo oddawanie stolcą raz cieńszy raz grubszy.Leki Cipronex 3tyg Majamil i Dicloberl(czopki) oraz Tamispras.Teraz ponownie jest na cewniku. wkrótce zdejmą boi się zablokowania odbytu.Czy ktoś miał problemy podobne z odbytem.Czy wg Was to spięte mięśnie miednicy i trzeba wykonywać ćwiczenia ?Psychika mu siada .Żywienie zmienił na dietę,bez cukru ,pije soki ,mniej je boi się nagromadzenia mas kałowych.

    rozalix lubi tę wiadomość

  • rozalix Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 26 lipca 2021, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponuje wizytę u psychiatry, dostanie leki które go uspokajają i może coś ruszy, może przez stres ma napięte mięśnie miednicy, problem może być w głowie a syn nawet może tego nie podejrzewać. Moim zdaniem warto spróbować.

    Warto jest rownież wprowadzić codziennie do picia mieszankę Prostam Herbs - jest bezpieczna, a w wielu przypadkach przynosi znaczną poprawę.
    Mozna dostać tutaj https://kredensziolowy.pl/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2021, 10:38

  • sawak Koleżanka
    Postów: 54 2

    Wysłany: 14 marca, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zauważyłem, nie mogę jeść ostrych potraw, przy wypróżnianiu mam bóle prostaty. Coś w tym jest, że biegunki podrażniają prostatę. Ja chciałbym położyć się na jakiś dobry oddział urologiczny, żeby ktoś przyjrzał się dokładniej mojemu przypadkowi, ale wiecznie brak czasu, bo prościej antybiotyk...

    Dużą poprawę również zauważyłem po wprowadzeniu ziół, na początku nie miałem do nich zaufania, ale od czasu od kiedy piję regularnie, mogłem odstawić antybiotyk.

    https://produktybonifraterskie.pl/ziola-na-prostate-czyli-naturalne-terapie-dla-meskiego-zdrowia/

    Warto jest poczytać sobie na stronie, jakie zioła mogą pomóc w walce z chorobami prostaty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca, 11:19

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ