X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Płodność mężczyzn a Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego/choroba Crohna-Leśniewskieg i wpływ leków (Asamax,Sulfasalazyna)
Odpowiedz

Płodność mężczyzn a Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego/choroba Crohna-Leśniewskieg i wpływ leków (Asamax,Sulfasalazyna)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyjś mąż/partner choruje na powyższe choroby i bierze leki? W jakim stopniu wpływają na płodność?

  • AgLn Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 12 lutego 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy lek ma skutki a Sulfasalazyna powoduje oligospermie więc ma wpływ na płodność jak najbardziej. Co prawda wpisują, że tylko tymczasowo ale jak to często bwa wszystkie objawy tymczasowe tymczasowymi są tymczasowo :) Ja bym proponował poszukać Dr Natashy Campbell-McBride lub Elaine Gottschal i ostro wziąść się do konkretnego leczenia, dającego efekty, sprawdzonego i bez skutkół ubocznych. A do tego przywraca chęć na ...... i płodność :)

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 20 lutego 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż bierze Asamax, który to jest nawet polecany mężczyznom starającym się, bo nie obniża tak płodności jak Sulfasalazyna, a ostatnie badania mówią, że wpływu na płodność może nie mieć wcale. Więc nie martwię się aż tak.

    Nie wiem co miałeś/miałaś na myśli mówiąc o ostrym braniu się do konkretnego leczenia. Mój mąż jest pod stałą opieką lekarską, a wyniki ma na tyle dobre, że leki może już odstawić.

    Lekarzy wspomnianych nie znam i nie słyszałam. Może przybliżysz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podnosze watek!

    Maz od wielu lat przyjumje sulfasalazyne, od poczatku mowiono nam, ze to moze ale nie musi wplynac na jego plodnosc i dopiero po roku staran powinnismy sie temu przyjrzec. No to sie przyjrzelismy, maz ma marne wyniki i rozwazamy zamiane leku na inny.

    Czy jest tu ktos kto ma partnera z podobnym problemem i moze podzielic sie doswiadczeniami odnosnie zamiany leku i wplywu tej zmiany na plodnosc?

    Ida czy zagladasz tu jeszcze? :) Widze suwaczek wiec ten asamax to bylaby dla nas opcja do rozwazenia.

  • emilka88 Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    widzę że istnieje już wątek w temacie który mnie interesuje. Sama założyłam niedawno taki sam. Mój mąż choruje na Crohna. Przyjmuje lek Pentasa (substancja czynna mesalazyna). Na ulotce jest napisane że 1/10tys mężczyzn może mieć problem ze spermatogenezą. Osobiście nie znam osób które cierpią na tę chorobę i też nie mam od kogo dowiedzieć się jak to wpływa na płodność. Dlatego założyłam wątek z podobnym pytaniem. Od 10 miesięcy staramy się bezskutecznie. Cykle mam regularne, współżycie około owulacji, tarczyca ok i bez skutku. Dziś również test wyszedł negatywnie :( Planuję iść do ginekologa aby wypisał mi dodatkowe badania czy jestem zdrowa, bo może tylko mi się wydaje że jestem. Ale przeczucie mi mówi że Crohn ma wpływ na nasienie.

    Emilia88
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ