X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Podwyższona prolaktyna u mężczyzn
Odpowiedz

Podwyższona prolaktyna u mężczyzn

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, U nas kolejne diagnozy. Mąż dziś był na badaniach hormonów i na seminogramie rozszerzonym o dna plemników itp. Te drugie wyniki będą do 10dni, ale z hormonów wyszła mu podwyższona prolaktyna (norma do 15 a on ma 21). U mężczyzn może to głównie oznaczać gruczolaka przysadki co szczerze u niego jest możliwe, bo nawet ma objawy których wcześniej nie łączono z tym. Ma zaburzenia widzenia i częste bóle głowy z tym związane. Łączył to z pracą przy komputerze, ale o nadciśnieniem. Tzn oczywiście nie bawie się w lekarza. Umówił się na dziś do dobrej endokrynolog, zobaczymy co powie. Testosteron ma 290 gdzie normy są 230-800 czyli za wysoki nie jest. No w każdym bądź razie wyniki te mogą wskazywać na te problemy z nasieniem które ma, czyli obniżona ruchliwość i morfologia na granicy. Za 1,5tygodnia wizyta u androloga i zobaczymy co z resztą wyników.
    Czy mąż którejś z Was miał może badana prolaktynę i taka wyszła?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój maz ma tez ponad 20 prolaktyne, wczesniej miał 17. Mój lekarz mowi zeby sie tym nie przejmować aczkolwiek morfologia 4% a bylo 8% a nawet 16%...

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 3 lipca 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż miał prolaktynę ok 45, potem ok 30 przy normie 15. Był u dwóch endokrynologów i kazali się tym nie przejmować, gruczolaka się podejrzewa ok 100. Ma się czasem badać i sprawdzać poziom. A przy bólach głowy i zaburzeniach widzenia warto zbadać czy nie ma jaskry.

    JagnaaJankowskaa lubi tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Selina,
    Daj znać co powiedział wasz endokrynolog. Mój mąż też ma podwyższoną prolaktynę, początkowo endokrynolog zalecił zbicie tego bromergonem, ale strasznie źle się mąż po tym czuł. Robiliśmy też prolaktynę z obciążeniem, zrobiliśmy tomografię, gruczolaka nie ma, oznaczyliśmy poziom makroprolaktyny, której poziom też był za duży. Endokrynolog stwierdził, że to hiperprolaktynemia czynnościowa i że podwyższony poziom makro oznacza, że nie powinna mieć ona wpływu na nasienie, ale nie wiem czy tak to do końca jest.

    Boję się, że ta prolaktyna jest zwiększona przez stres - mąż jest bardzo nerwowy i wszystkim się zamartwia i przejmuje - a to ciężko zmienić :(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ