X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Invikcie fragmentacja 525 zł, mieliśmy powtórzyć ale jednak nie będziemy robić. Ja dziś wizyta u endo a później idziemy do androloga. Pierwsza fragmentację robilismy w Novum.
    Totoro a hormony ma Twój partner wszystkie zbadane ? Nasz androlog na tym się skupił.

    Co lekarz powiedział na taka fragmentację ? Bo opinie są różne np ze trochę da się poprawić ale nie za wiele.

    Przed badaniem fragmentacji mieliśmy jeszcze szanse na inseminacje a teraz to nawet nie wiemy jak będzie z IVF.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Ogólnie to chodzimy do androloga w klinice niepłodności,ale jak dla mnie to stracone pieniądze,nie powiedział nam nic co nie wiedzieliśmy kazał zrobić jeszcze defragmentacje plemnika,ale nie wiem czy to ma sens, skoro morfologia nasza jest 0% i nie poprawiła sie po zabiegu usunięcia ŻPN i po suplementacji to na pewno defragmentacja jest do dupy.Kariotypy mamy ok, Robimy jeszcze jedno badanie nasienia pod koniec kwietnia bo zmodyfikowałam suplementacje i tutaj jeszcze ostatnia nadzieja ale też podchodzę do tego z dystansem... Po zatym wszystkie badania, hormony i posiewy są ok..

    Cocosowa, mój mąż miał morfologię 0% i 2% (2% w manualnym i podobno ono zawsze wychodzi lepiej) i robił fragmentację DNA. Bardzo byłam zdziwiona bo nie wyszła tragicznie: 16%. I tak jest poza normą, ale nie jest źle. Więc nie wiem, czy morfologia i fragmentacja idą w parze. Robił też posiewy - jedyne badanie, które wyszło mu w normie............ A badaliście geny CFTRF i AZF?

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też często czytałam że morfologia nie zawsze idzie w parze z fragmentacją, bo np plemnik może mieć wadliwą budowę ale dobre DNA więc jest jak najbardziej zdolny do zapłodnienia.

    Totoro a do kogo chodzisz w gyne?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Cocosowa, mój mąż miał morfologię 0% i 2% (2% w manualnym i podobno ono zawsze wychodzi lepiej) i robił fragmentację DNA. Bardzo byłam zdziwiona bo nie wyszła tragicznie: 16%. I tak jest poza normą, ale nie jest źle. Więc nie wiem, czy morfologia i fragmentacja idą w parze. Robił też posiewy - jedyne badanie, które wyszło mu w normie............ A badaliście geny CFTRF i AZF?


    To samo pisałam wczoraj, co dziwne właśnie morfologia nie idzie w parze z fragmentacja bardzo często, co z tego ze morfologię mamy prawidłowa i zawsze taka była jak fragmentacja tragiczna.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiem dziewczyny że tak jest ale wiecie i tak morfologia u nas 0 % a ja poroniłam, czyli może być coś na rzeczy, chyba juz nie będziemy robić żadnych badań oprócz tego jednego badania nasienia. jesli do końca roku nic to ivf bo jesteśmy już zmęczeni tymi badaniami i lekarzami. To już 3 lata starań i jedno traumatyczne poronienie, gdzie lekarze nie chcieli mi usunąć martwej ciązy ze względu na pewne procedury i tak sobie z nią chodziłam przez półtora miesiąca, także pasuje z badaniam

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocosowa doskonale Cię rozumiem.
    Takie starania są wykańczające, non stop coś nowego wychodzi, zwariować można.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocosowa u nas pierwsza patnerska wizyta 150 lub z USG 200zł, kolejne wizyty 80 i jeśli USG to +80. My wczoraj mieliśmy bez USG bo ja w 23. dc, szans na ciążę nie ma, więc nie ma co oglądać;/

    Sylwia lekarz nie mówił na ile to można poprawić, powiedział, że strasznie niska wit. D i że to może być przyczyną, dlatego na razie suplementacja, potem powtórka z oznaczenia D i za 3 miechy fragmentacja - u nas 300 zł. Horomy sprawdzaliśmy (TSH, LH, FSH, prolaktyna, testosteron, estradiol - wszystko w normie. Prolaktyna bliżej górnej granicy, ale też dalej w normie.) U nas leży tylko (albo aż;/) morfologia i fragmentacja generalnie. Ruch też był poniżej normy, ale podskoczył po zastrzykach z pregnylu.

    Miśkowa my chodzimy do dr Mercika. To dopiero druga wizyta, ale wydaje się ok.:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2017, 14:10

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas leży fragmentacja i podwyższone SHBG oraz ruch poniżej normy ale nie jakiś tragiczny no i nie wiem co oznacza Rt3 poniżej normy.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tylko ta wit. D. Nie wiem czy wierzę, że to tylko ona tak rujnuje wyniki...;/ Rt3 i SHBG nie badaliśmy... Myślę, że obczaimy jeśli suplementacja D nie da poprawy;/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, robilismy powtorne badanie nasienia. Z oligoteratozoospermii zostala oligozoospermia. Morfologia z 0% skoczyla na 7. Koncentracja dalej za mala ale tez nieco wzrosla.

    emm80 lubi tę wiadomość

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas witamina d już normie wynik 40 i nadal suplementuje.
    Sunshine ładny skok morfologii.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy już po wizycie u androloga, lekarz już nie ma za bardzo na nas pomysłu. Zapropnowal jeszcze zastrzyki i testosteron do wcierania w skore ale nie gwarantuje jak organizm zareaguje i czy nie będzie jeszcze gorzej, powiedział ze jak się w klinice zgodzą na IVF przy takiej fragmentacji to żebyśmy robili. Zasugerował powtórzyć fragmentację i zrobić AZF.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine morfologia bardzo ladnie wzrosła:) Co do koncentracji - my mieliśmy bardzo dobrą, ale po zastrzykach z pregnylu jeszcze wzrosła (mąż już się śmieje, że dlatego jego plemniki mają, cytuję: "krzywe łby", bo się po prostu nie mieszczą i zabijają o siebie;D). Próbowaliście pregnylu? Może Wam też poprawi parametry:)

    Sylwia trzymam kciuki, żeby była poprawa. Skąd się takie cholerstwa biorą...;/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I powiedział ze fragmentacja i morfologia to dwie różne rzeczy.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine super poprawa :) robiliście coś żeby ją poprawić?

    kurcze Totoro ciekawa jestem czy wit d może mieć aż taki wpływ... chyba też wybiorę się z mężem na badanie, ja co prawda już ponad pół roku biorę regularnie a mąż właśnie zaczął ale może dawka jest niewystarczająca... nie chcesz do tego dołączyć jeszcze wit c?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia tak, czytałam też, że fragmentacja z morfologią często zupełnie nie idą w parze, jedno może być git a drugie leżeć... Dlatego też cały czas zastanawiam się czy ta witamina D cos pomoże...

    Miśkowa zamierzamy dołączyć wit. C, ale może od przyszłego miesiąca, bo mamy w kwietniu tyle wydatków związanych z budową, że koszmar;/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • hura2017 Przyjaciółka
    Postów: 82 50

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza Mia wrote:
    U mojego też po fertilman plus morfo z 3% na 1% spadła.
    Więc już tego leku mu nie daję. Jedynie Profertil + wit C + mleczko pszczele
    Kto wie czy czasem spadku bo tym fertilman plus nie było
    u mojego tez spadła.... po fertilman plus...


    3jgxe6hh5xvk7g82.pngimg]https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxe6hh5xvk7g82.png[/img]
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak ten suplement działa, ale np. nasz lekarz uprzedził męża przy zastrzykach z pregnylu, że najpierw wyniki jeszcze bardziej spadną, a dopiero potem poszybują w górę. No in poszybowały... poza morfologią, która się nie zmieniła;/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze troche sie podlamalam. Mój mąż bierze już drugi miesiąc fertilman plus a tu widzę co chwile ktoś pisze ze nie pomaga :-(

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spioch wrote:
    Kurcze troche sie podlamalam. Mój mąż bierze już drugi miesiąc fertilman plus a tu widzę co chwile ktoś pisze ze nie pomaga :-(
    spiochu to wcale nie oznacza że na Twojego męża nie zadziała albo że też zadziała źle, każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na leki. Nam nie pomogło ale u nas raczej problem jest głębszy, teraz badamy genetykę - jak wszystko wyjdzie ok to mąż jeszcze raz idzie do urologa i zrobi badania hormonów jeśli tu wyjdzie ok to przyczyną naszych wyników najprawdopodobniej będzie uszkodzone jądro (maż ma jedno mniejsze i zmienione na obrazie usg) i na to już nic nie pomoże ale wychodzę z założenia że witaminy nie zaszkodzą.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 138 139 140 141 142 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ