X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, może to głupie pytanie, ale dlaczego w jednej klinice wyniki badań nasienia sa po paru godzinach a w innej trzeba czekać dwa tygodnie? Spotkałyście się z tym? Wydaje mi się, że nasienie powinno być badane od razu więc kiedy słyszę, że wyniki wyniki za dwa tygodnie to zaczynam mieć wątpliwości...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2017, 20:04

  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 17 maja 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a, masz rację, to pewnie był ten szary paseczek,który w razie ciąży zabarwiłby się na różowo. @ przylazla,także zaczynam walkę na nowo. Nowy cykl = nowa nadzieja :)

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 18 maja 2017, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, może to głupie pytanie, ale dlaczego w jednej klinice wyniki badań nasienia sa po paru godzinach a w innej trzeba czekać dwa tygodnie? Spotkałyście się z tym? Wydaje mi się, że nasienie powinno być badane od razu więc kiedy słyszę, że wyniki wyniki za dwa tygodnie to zaczynam mieć wątpliwości...
    Ja się nie spotkałam. U mnie wszędzie wyniki sa tego samego dnia.


    Nula
    zatem kciuki za następny cykl :)

    Nula30 lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 18 maja 2017, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez się nie spotkalam. W Invikcie na morfologię czeka się 2-3 dni, a wyniki badanie nasienia są tego samego dnia, w Novum tak samo.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • pistacjowa Koleżanka
    Postów: 37 12

    Wysłany: 18 maja 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nula30 uszy do góry, wszystkie sięgając po testy pewnie modlimy się o pojawienie drugiej kreski. Też ostatnio testowałam, ale wynik negatywny jakoś mnie nie zaskoczył. Dopiero dwa dni temu złapała mnie jakaś deprecha; mój mąż dostał gorączki i pewnie przez to jestem nie do życia. Mam wrażenie, że trzy miesiące starań o poprawę zdrowia, a więc i nasienia w jednej chwili poszło się sypać. Mieliśmy iść na ponowne badanie pod koniec maja, ale chyba się boję wyniku. No, ale cóż zrobić. Czytuję Was codziennie i trzymam za każdą z Was kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2017, 09:25

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 18 maja 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może mrożą, zbierają kilka próbek, i odsyłają do innego laboratorium.
    Pytałaś, czy robią badanie u siebie na miejscu?
    Chociaż nie wiem, czy w ogóle tak można robić... Też się nie spotkałam z tak długim czasem oczekiwania.
    vaola86 wrote:
    Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, może to głupie pytanie, ale dlaczego w jednej klinice wyniki badań nasienia sa po paru godzinach a w innej trzeba czekać dwa tygodnie? Spotkałyście się z tym? Wydaje mi się, że nasienie powinno być badane od razu więc kiedy słyszę, że wyniki wyniki za dwa tygodnie to zaczynam mieć wątpliwości...

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 18 maja 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna, a jak u Was, na jakim etapie jesteś ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Może mrożą, zbierają kilka próbek, i odsyłają do innego laboratorium.
    Pytałaś, czy robią badanie u siebie na miejscu?
    Chociaż nie wiem, czy w ogóle tak można robić... Też się nie spotkałam z tak długim czasem oczekiwania.


    Tak, dziś zadzwoniłam żeby podpytać z czego to wynika. Nie miałam wcześniej świadomości, że w innych klinikach wyniki są tego samego dnia. Sprawa wygląda tak, że wstępną analizę robią na miejscu a następnie na analizę komputerową wysyłają do innego miasta. I teraz znowu mam dylemat czy takie badanie nie jest narażone na większą próbę błędu? Oszaleję już chyba z tym wszystkim :/. Chciałabym podejść do IUI "u siebie", ale skoro klinika nie jest w stanie samodzielnie przeprowadzić badania nasienia to czy preparatykę przeprowadzi odpowiednio? O in vitro w takiej klinice to już w ogole nawet nie chcę myśleć...

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 18 maja 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie akurat też sie czeka tylko z tym że tylko 2 dni. Ale 2 tygodnie to żart

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2017, 11:22

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Nula30 Ekspertka
    Postów: 286 75

    Wysłany: 18 maja 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas są wyniki w ciągu 2-3 godzin do odebrania. Pierwsze słyszę o tak długim okresie oczekiwania. Też bym miała wątpliwości co do wiarygodności.

    Dziękuje za wszystkie miłe słowa. Dajemy sobie czas do wakacji. Jak się nie uda to podejdziemy jesienią do inseminacji (chociaż skuteczność wydaje się być niewielka).

    Trzynam kciuki za każdą z Was. Niech ten rok będzie dla nas szczęśliwy ;)

    rfxg43r8qq0glx30.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 18 maja 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że po rozmrożeniu to nasienie może mieć słabsze parametry.

    Do IUI to preparatyka nie jest jakaś skomplikowana - odwirowują chyba tylko nieruchliwe i martwe plemniki.

    Do jakiej kliniki chodzisz?
    Ja bym się jednak zastanowiła nad zmianą. Trochę słabo wygląda klinika, która nie ma porządnego laboratorium andrologicznego...
    vaola86 wrote:
    Tak, dziś zadzwoniłam żeby podpytać z czego to wynika. Nie miałam wcześniej świadomości, że w innych klinikach wyniki są tego samego dnia. Sprawa wygląda tak, że wstępną analizę robią na miejscu a następnie na analizę komputerową wysyłają do innego miasta. I teraz znowu mam dylemat czy takie badanie nie jest narażone na większą próbę błędu? Oszaleję już chyba z tym wszystkim :/. Chciałabym podejść do IUI "u siebie", ale skoro klinika nie jest w stanie samodzielnie przeprowadzić badania nasienia to czy preparatykę przeprowadzi odpowiednio? O in vitro w takiej klinice to już w ogole nawet nie chcę myśleć...

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 18 maja 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12 dzień gonapeptylu dzisiaj. W poniedziałek wizyta, badania i decyzja o początku stymulacji.
    sylwia80 wrote:
    ka_tarzyna, a jak u Was, na jakim etapie jesteś ?

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Wydaje mi się, że po rozmrożeniu to nasienie może mieć słabsze parametry.

    Do IUI to preparatyka nie jest jakaś skomplikowana - odwirowują chyba tylko nieruchliwe i martwe plemniki.

    Do jakiej kliniki chodzisz?
    Ja bym się jednak zastanowiła nad zmianą. Trochę słabo wygląda klinika, która nie ma porządnego laboratorium andrologicznego...


    Z tego co usłyszałam od lekarza to do IUI wybierane są też plemniki o prawidłowej budowie dlatego zalecana jest m.in. przy słabej morfologii więc wydaje mi się, że praca laboratorium jest tutaj również bardzo ważna... Chodzę do kliniki Parens

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 18 maja 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    12 dzień gonapeptylu dzisiaj. W poniedziałek wizyta, badania i decyzja o początku stymulacji.


    No to zleciało. Powodzenia w poniedziałek.

    ka_tarzyna lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 18 maja 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    Z tego co usłyszałam od lekarza to do IUI wybierane są też plemniki o prawidłowej budowie dlatego zalecana jest m.in. przy słabej morfologii więc wydaje mi się, że praca laboratorium jest tutaj również bardzo ważna... Chodzę do kliniki Parens
    Parens w Krakowie ma całkiem niezłą ofertę.
    A Ty chodzisz pewnie do jednego z oddziałów? Pewnie do Krakowa wysyłają nasienie do badań :-)

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Parens w Krakowie ma całkiem niezłą ofertę.
    A Ty chodzisz pewnie do jednego z oddziałów? Pewnie do Krakowa wysyłają nasienie do badań :-)

    Ka_tarzyna dokładnie tak

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 20 maja 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    Ka_tarzyna dokładnie tak

    Hmm... ciężko doradzić, czy zmienić klinikę.
    Też zależy jak się dogadujesz z lekarzem, czy Ci pasuję.
    Ale, dla wygody, na IUI zostałabym chyba w tej co jesteś, bo to nie jest jakaś skomplikowana procedura, nasienie tylko ma podstawową preparatykę. Ale jeżeli doszłoby do IVF, to zmieniłabym na miejsce, z lepszym laboratorium andrologicznym, jeżeli jest problem z nasieniem.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam nadzieję ze nie łamię regulaminu, wystawiając coś na sprzedaż, mam następujące suplementy:
    -35 tbl Profertil (tj prawie 2 listki) ważne do 09.2018 r
    -chyba z 10 tbl extrasperm
    -oraz 20 plastrów fertilmate wazne do 01.2019r ( kupione dokładnie w tej aptece https://www.aptekagemini.pl/fertilmate-plastry-chlodzace-moszne-32-sztuki.html )

    Może jest ktoś zainteresowany.Nie zdążyliśmy wykorzystać
    Całość 50zł. Odbiór osobisty , Kraków.

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 20 maja 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dojrzeliśmy do badań genetycznych meza. Orientujecie się, czy należy robić od razu mukowiscydozę, kariotyp i azf, czy jakoś po kolei?

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 20 maja 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw kariotypy a później jeśli genetyk stwierdzi to azf i mukowiscydoze

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
‹‹ 151 152 153 154 155 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ