X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • hura2017 Przyjaciółka
    Postów: 82 50

    Wysłany: 11 lipca 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaminki, l-karnityna, i jakis lek na krazenie nie pamietam juz nazwy.
    Badania robił: prolaktyna, testosteron, posiewy wszystko w normie.
    inne parametry nasienia w normie oprócz morfologii.
    Pora na inseminacje tak myśle.... co o tym myślicie?


    3jgxe6hh5xvk7g82.pngimg]https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxe6hh5xvk7g82.png[/img]
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 11 lipca 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hura2017 wrote:
    witaminki, l-karnityna, i jakis lek na krazenie nie pamietam juz nazwy.
    Badania robił: prolaktyna, testosteron, posiewy wszystko w normie.
    inne parametry nasienia w normie oprócz morfologii.
    Pora na inseminacje tak myśle.... co o tym myślicie?
    to musi być wasza decyzja... ja na chwilę obecną z M ustaliłam że przez rok próbujemy jeszcze naturalnie może akurat w tych 2% znajdzie się jeden silny plemniczek do stworzenia człowieka :) chociaż u nas z ilością też nie ma jakiegoś szału

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 11 lipca 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hura2017, my seplementujemy się już chyba z 2 lata. Wyniki ciągle te same, albo i gorsze czasem. Ja już załamałam ręce. Morfologia to dziadostwo, teraz w USA prowadzone są badania nad metylacją dna plemnika, ponoć z dobrym rezultatem,ale to wszystko dopiero początek badań. Niby antyoksydanty pomagają,ale bardziej w kierunku ruchliwości. Nasi faceci są truci chemią z powietrza,kosmetyków,jedzenia. Faszeruje męża też awokado,orzechami brazylijskimi codziennie oprocz jego stałych suplementów w postaci tabletek:/ Jedno co zauważyłam i mogę polecić to olejek oregano. Mąż bierze go ok.5 miesięcy i polepszyły mu się nieznacznie wartości morfologii ok.1 proc. Ale sama nie wiem czy to nie ruletka już czasem.

    hura2017, MalaMiss lubią tę wiadomość

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 11 lipca 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierd..e!!!!!!!!!!!!!!!!czujecie to, że aby przystąpić do ivf bez żadnych wcześniejszych inseminacji to muszę wystąpić do swojego gina o zaświadczeniu o leczeniu niepłodności!!!! Wróciliśmy dziś z wizyty i dowiedzieliśmy się żę pan minister taki zaświadczenie podał do dokumentów potrzrebnych do zrealizowania MOJEJ PROCEDURY, ZA MOJE PIENIĄDZE i Z MOICH JAJECZEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a do gina mojego kolejki 2 miechy bo na urlopie......................

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 11 lipca 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Ja pierd..e!!!!!!!!!!!!!!!!czujecie to, że aby przystąpić do ivf bez żadnych wcześniejszych inseminacji to muszę wystąpić do swojego gina o zaświadczeniu o leczeniu niepłodności!!!! Wróciliśmy dziś z wizyty i dowiedzieliśmy się żę pan minister taki zaświadczenie podał do dokumentów potrzrebnych do zrealizowania MOJEJ PROCEDURY, ZA MOJE PIENIĄDZE i Z MOICH JAJECZEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a do gina mojego kolejki 2 miechy bo na urlopie......................
    nawet nie wiem co ci odpowiedzieć... wszędzie ta papierkologia zamiast leczenia

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś ty!!! Ale przecież w niektórych przypadkach nie ma sensu robić inseminacji... Wiesz od kiedy to zarządzenie?

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 11 lipca 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo żeby nie robić inseminacji i mieć ivf bez zaświadczenia musi występować niepłodność totalna (nie wiem jak to rozumieć) ale w naszym przypadku to nie występuje...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 11 lipca 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 2015 roku

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hura, mojemu mężowi się poprawiła, ale więcej martwych i ruch słabszy. Łyka dużo l-karnityny, witaminy c, q10 i sporo innych.
    Te badania to ruletka...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż ma plemniki wiec niepłodności totalnej nie ma ;)

  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 11 lipca 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Hura, mojemu mężowi się poprawiła, ale więcej martwych i ruch słabszy. Łyka dużo l-karnityny, witaminy c, q10 i sporo innych.
    Te badania to ruletka...
    cudowne wieści i dajesz mi nadzieję :) a możesz wrzucić całe badani iloś cplemników itp.???

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 11 lipca 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO ale kurcze co kogo to obchodzi co robię za własną kasę!!!Jeszcze to rozumiem jak to refundowało by mi państwo a tu nie dość żę nie pomaga to jeszcze przeszkadza..

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • hura2017 Przyjaciółka
    Postów: 82 50

    Wysłany: 11 lipca 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulkakulka wrote:
    Hura2017, my seplementujemy się już chyba z 2 lata. Wyniki ciągle te same, albo i gorsze czasem. Ja już załamałam ręce. Morfologia to dziadostwo, teraz w USA prowadzone są badania nad metylacją dna plemnika, ponoć z dobrym rezultatem,ale to wszystko dopiero początek badań. Niby antyoksydanty pomagają,ale bardziej w kierunku ruchliwości. Nasi faceci są truci chemią z powietrza,kosmetyków,jedzenia. Faszeruje męża też awokado,orzechami brazylijskimi codziennie oprocz jego stałych suplementów w postaci tabletek:/ Jedno co zauważyłam i mogę polecić to olejek oregano. Mąż bierze go ok.5 miesięcy i polepszyły mu się nieznacznie wartości morfologii ok.1 proc. Ale sama nie wiem czy to nie ruletka już czasem.
    dziekuję, ja stosuje olejek ale moze to dobry pomysł by dac go M. Jakiej firmy uzywasz?


    3jgxe6hh5xvk7g82.pngimg]https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxe6hh5xvk7g82.png[/img]
  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 11 lipca 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocosowa, przepraszam a gdzie ty się leczysz jeśli można spytać? Co to za brednia jest znowu wymyślona przez nasz rząd, wrrrr...Nawet prywatnie jak się podchodzi to tak jest? My co prawda mieliśmy iui, jednak zakończone poronieniem zatrzymanym. Nie wiem co ci odpisać,bo to jakieś wariactwo jest:/ Ja za 2 tyg jestem w Gamecie to się spytam,ale lekarz nam nic nie mówił, może dlatego, że my ze Szwecji, a lecze sie w Gamecie właściwie i tam mam ginekologa.

    Hura-orega kap

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 11 lipca 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja we Wrocławiu. Ale Was to raczej nie będzie dotyczyć bo mieliście już inseminacje. A my chcemy podejść bez insemki, bo przy naszych wynikach to starta czasu a w dodatku obarczone poronieniem przy 0 morfologi, drugiego poronienia bym już nie zniosła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2017, 16:40

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 11 lipca 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocosowa gdzie ty we Wro jesteś, w której klinice? Ja pierd......inaczej nie umiem się wyrazić.....czy ich wszystkich porypało?zaraz napiszę do Ciebie na priva, żeby tu nie śmiecić......my chcemy podejść do inseminacji, ale pytanie czy jedna im wystarczy.....nic nie powinni mieć do tego, płacisz mase kasy i co masz płacić jeszcze wiecej na marne :/?na próby, które pewnie spełzną na niczym? :/

    Hura2017 to Wasza decyzja co zrobicie, ja bym podchodziła do inseminacji, też już chyba przestaję wierzyć w możliwość poprawy morfologii

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • Kiciiaaa Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 11 lipca 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej powiedzcie mi dziewczyny czy u Was przy stwierdzonej teratozoospermi u partnera lekarz też stymuluje cykl u kobiety jeśli problem z ovulacją a potem luteina? Czy jest jakiś sens ? Przepraszam za takie pytanie ale chyba opuściły mnie wszystkie nadzieje.....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2017, 17:40

    Starania od listopada 2015.PCO reszta OK
    teratozoospermia
    morfologia: 01.2017-2% 07.2017-3%
    Aniołek 24.04.2017 11 tydz.
    Aniołek 19.04.2018 7 tydz.
    MTHFR 677C-T homozygota
    PAI-1 4G heterozygota
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomniało mi się, że nam we wrześniu, na TRZECIEJ wizycie w invicta zaproponowano in vitro, stwierdzono, że bez sensu robić inseminację, bo nie mamy szans, a to tylko dodatkowy koszt. Więc to się kłóci ze słowami Twojego lekarza.

    Później spisze aktualne wyniki męża, tylko zjem ;) Podróż do lekarza zajęła mi... 5 godzin :D

  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 11 lipca 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocosova to jakieś żarty co piszesz. Bardzo ci współczuję. Ja nie mam żadnego gina w Polsce, mam dokumenty ze Szwecji z kliniki odnośnie iui i ze szpitala, a potem mam 2 wypisy ze szpitali w Polsce. W Polsce lecze się cały czas w klinice u jednego gina tego samego co nam ostatnio od razu zaproponował ivf. Powiedział, że to nie ma sensu znowu z iui,bo sanse są wg niego niewielkie i trafila nam się wtedy szóstka w totka. Powiedział, że za dużo przeszłam i nie sugeruje znowu kolejnych porażek. Może iui tańsze,ale szanse przy nasieniu męża niewielkie, a stres ogromny. Szanse przy ivf są chociaż większe. Cocosova a ci z tej kliniki nie wydadzą ci zaświadczenia? Nie rozumiem przecież lekarz w klinice może ci zapisać takie zaświadczenie.

    Kiciaa zależy jaka terato. Ja byłam stymulowana aromkiem przez 3 mies i nic. Potem byłam stymulowana aromkiem, iui i ovitrelle i zaszłam za pierwszym razem,ale doszło do poronienia zatrzymanego. Zawsze można zwiększyć szanse stymulacją i można spróbować. Zwykle tak w USA też robią,ale nikt ci gwarancji nie da. Potem można z iui ew.ivf icsi.

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • Kiciiaaa Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 11 lipca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KULKA ja też w lutym zaszłam przy stymulacji a w kwietniu miałam poronienie zatrzymane morfologia u męża 2% ze stycznia bo za tydzień nowe wyniki odbieramy ale ogół podobno nie najgorszy tak powiedział lekarz i od przyszłego cyklu od nowa stymulacja...dodam tylko że jak narazie lekarz kazał suplementować witaminy nic więcej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2017, 20:47

    Starania od listopada 2015.PCO reszta OK
    teratozoospermia
    morfologia: 01.2017-2% 07.2017-3%
    Aniołek 24.04.2017 11 tydz.
    Aniołek 19.04.2018 7 tydz.
    MTHFR 677C-T homozygota
    PAI-1 4G heterozygota
‹‹ 165 166 167 168 169 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ