X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Uplynnienie nasienia i aglutynacja
Odpowiedz

Uplynnienie nasienia i aglutynacja

Oceń ten wątek:
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 23 maja 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyatii wrote:
    Dziewczyny czy którejś z Was się udało zajść po braniu flegaminy itp? Mój Mąż ma upłynnienie mechaniczne... nie upłynniło się w ciągu godziny- później już nie badali. Podawałam mu od 9 dc mucosolvan 2 razy dziennie, ale sama nie wiem. Leukocytów w nasieniu nie ma w ogóle, ph prawidłowe. Kurde zostaje tylko inseminacja? Jak te żylaki powrózka wyglądają? Widać je jakoś? czy dopiero na usg?
    Nam pomogła flegamina, uplynnienie powyżej 2h było.

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 23 maja 2016, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Mąż brał mucosolvan 3 cykle plus acc optima, nie udało sie, po miesiącu zrobił powtórkę nasienia i upłynnienie 35 minut, więc nie tutaj u nas jest problem :( Już mam dość.

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 25 maja 2016, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jakby nie było to na uplynnienie pomogło, przynajmniej jeden problem mniej! Życzę Wam powodzenia z całego serduszka! <3

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Klaudia N. Autorytet
    Postów: 5088 2146

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny, moj maz tez ma problem z uplynnieniem (po 120 min nie uplynn ia sie), wyczytałam ze pomaga witamina c i mozna dawac flegamine tak tydzien przed owu. bylam u ginekolog i powiedziala mi ze wit c nie pomaga a flegamine trzeba podawac caly czas nie tylko przed owu i to dawke taka maksymalna czyli bodajze 3x10 ml dziennie, dodatkowo powiedziala, ze ureaplazma moze miec wplyw na plynnienie i dodatkowo kobiecie utrudnia zajscie w ciaze wiec polecam zrobienie wymazu i sprawdzaenie czy nie macie ureaplazmy, wtedy i oboje dostajecie antybiotyk i powinno byc po sprawie. my wlasnie mamy pierwszy cykl po wyleczeniu ureaplazmy ale mam jeszcze inne problemy o ktorych nie bede sie rozpisywac bo mam je w pamietniku. nie daje glowy sobie uciac za informacje od mojej gin mimo ze jest bardzo dobrym lekarzem ale pomyslalam ze jesli to ma komus pomoc to czemu nie.

    to wzielam z innego watku ale moze Wam sie przydac dodam tylko ze wczoraj powtorzylismy badanie nasienia i jest znaczna poprawa co wiecej wszystkie wyniki w normie (aglutynacja lepkosc i uplynnieenie) a nie byly! szczegoly w moim wykresie w notatkach, tak wiec mysle ze smialo moge powiedziec ze ureaplazma sieje straszne zniszczenie wiec jesli macie mozliwosc to to sprawdzcie, dwa tyg antybiotyku i po sprawie:)

    beta 16dpo 477 18dpo 899 LAURA <3
    5.10.16 6t6d <3 136/min 1cm <3 2.11.16 10t6d <3 169/min 4,8cm <3 8.11 5,9 cm 161/min,
    <3 <3 <3 <3 <3 eKzyp1.png <3 <3 <3 <3 <3
  • NSM88 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mój mąż robił badania w marcu i nasienie nie upłynniło się po 120 minutach. Lekarka zaleciła brać dziennie ACC 600. Po 4 miesiącach zrobiliśmy ponowne badanie i nasienie upłynnia się po 25 minutach. Dodatkowo miał w pierwszym badaniu problemy z aglutynacją i lepkością. Teraz lepkość jest prawidłowa i nie ma aglutynacji. Bierze też dziennie witaminę c z dzikiej róży. Dalej się staramy o dziecko ale upłynnienie już nie jest problemem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszym badaniu nasienie upłynniło się po 50 min. Później mąż zaczął łykać duże dawki witaminy C i pić naprawdę bardzo dużo wody. W dwóch kolejnych upłynniło się po 10 min.

  • Agulka901 Autorytet
    Postów: 395 180

    Wysłany: 13 listopada 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez 2 lata mieliśmy problem z zajęciem w ciążę. Wyniki męża ok ale brak uplynnienia. Mąż lykal salfazin przez 3 msc i powtorzylismy badanie. Dalej brak uplynnienia. Co ciekawe w cyklu w którym robiliśmy badanie zaszłam w ciążę ! Niestety straciliśmy maluszka w 19tc. Teraz mamy 3 cykle na walkę z organizmami zanim wznowimy starania. Mąż łyka fertilman plus. Sama nie wiem co nam pomogło...

    p19uskjo06b2cvyq.png

    Adaś 36 tc - 1950g szczęścia (2014)
    Karolek 20tc - Aniołek [*] (2017)
  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam urolog/androlog powiedział, żeby tą flegaminę łykać przez cały czas a nie tylko w dni płodne. Mąż właśnie przez 3 cykle tylko w okresie owulacji łykał i nic, teraz zaczął zgodnie z zaleceniem lekarza i zobaczymy..

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 24 grudnia 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Poczytałam wątek i dużo piszecie o upłynnieniu - u mojego męża w normie, 15 minut. Robił badanie nasienia bardzo obszerne, wszystkie wyniki w normie, oprócz aglutynacji. Jest zaznaczona na czerwono i jest napisane: typ 2 B. Z tego, co gdzieś na internecie poczytałam to niby nie jest to tragedia, plemniki mogą się sklejać albo coś w ten deseń, ale 75% par z tą aglutynacją zachodzi w ciążę do roku... Martwię się jednak, bo nam to już rok prawie się nie udało. Czy mąż którejś z was ma taką aglutynację? Jak sobie z tym poradzić?

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ