X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Zmiana morfologi plemnikow
Odpowiedz

Zmiana morfologi plemnikow

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Sylwia121 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 9 maja 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Jestem tu nowa. Staramy sie z m o dzidzie juz 3 lata, maz robil badania nasienia. Morfologia wyszla tylko 2% lekarz zasugerowal wizyte u androloga. Zastanawiam sie czy morfologia plemnikow moze sie pogorszysz na przestrzeni 6 lat, czy od zawsze jest na takim samym poziomie. Bardzo prosze o opinie i porady. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2017, 10:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morfologia może się zmienić nawet w ciągu kilku miesięcy...
    Mój mąż też ma 2%. Jeśli plemników jest kilka razy ponad normę to podobno ten wynik nie jest jakiś zły.

  • Sylwia121 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 9 maja 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie mialismy wyniki:

    Koncentracja plemnikow w 1 ml nacienia to : sto trzy miliony trzysta tysiecyw mln/ejaj
    normy >lub=15 mln/ml
    Calkowiya liczba plemnikow w ejajkulacie: 299,5 mln/ejsk notmy: >lub=39 mln/ejak

    Morfologia plemnikow
    Plemniki o prawidlowej budowie 2% normy: >lub=4%
    Plemniki o nieprawidlowej budowie:98%
    -patologia glowki 82%
    Patologia gliwki zroznicowana -srednio zaznaczona
    -patologia wstawki - %
    -patologia glowki i wstawki 8%
    -patologia calego plemnika 8%
    -patologia witki - %
    Zywotnosc ocen. do 1h 70%normy: >lub =58%
    Liczba komorek okraglych 3,2 mln/ml norma: <5mnl/ml
    Liczba leukocytow peroksydazo

  • Sylwia121 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 9 maja 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ....Liczba leukocytow peroksydazo-dodatnich 1,21 norma: <1 mln/ml

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 9 maja 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morfologia może się zmienić znacznie co cykl odnowy plemników. Raz może być 1 raz 5 a po 3 mcach 15.
    Nie może być to stały parametr bo przecież mówi o liczbie w procentach prawidłowych plemników. Mężczyzna produkuje plemniki na bieżąco więc ta liczba się zmienia.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Sylwia121 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 9 maja 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz dziewczyny

  • Sylwia121 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 9 maja 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w sumie co myslicie o tych wynikach?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 9 maja 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze lepsza będzie wizyta u urologa. Zleci hormony. Usg. Być moze badanie fragmenacji dna plemnika. Długo się staracie. Dopiero teraz maz zrobil to badanie ?
    Po tylu latach, jesli plemniki byłyby jedynym problemem, myślę że udałoby się Wam.
    Coś jeszxzw musi być na rzeczy.
    Albo u męża uszkodzone dna plemników albo i u Ciebie dodatkowe sprawy.
    Lekarz musi Was zdiagnozować. I na pewno dobremu urologowi i ginekologowi się to uda.
    Wyniki same w sobie wzięte "na sucho" nie sa złe.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Sylwia121 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 9 maja 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez te trzy lata to ja tylu lekarzy schodzilam, ze ciezko policzyc. W koncu trafilam na lekarza ktory kazal zrobic te badania. Wczesniej sama sugerowalam badania nie tylko mwza a tez siebie. Twierdzili ze nie ma takiej potrzeby. Mam wizyte za dwa tygodnie u mojego lekarza zobaczymy co powie... Mowil ze jak meza wyniki wyjda dobrze to sprawdzi mi droznosc jajowodow. Zastanawial sie tez ze nie ma dojrzewajacego jajeczka w 9 dniu cyklu, ale kazal sie nie martwic bo wywolac owulacje to nie problem. Pochodzimy po lekarzach i moze sie uda. Dzieki za odpowiedz

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 9 maja 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma za co. Powodzenia:)

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybierz dobrych lekarzy, poczytaj opinie. Niektórzy nie mają pojęcia o leczeniu niepłodności.

  • Sylwia121 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 9 maja 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wieksxosc zwyklych ginrkologow nie ma o tym pojecia, jednemu przynioslam wyniki hormonow to nawet nie spojrzal tylko zapytal kto mi to kazal zrobic, jak powiedzialam ze na wlasna reke zrobilam, to powiedzial ze jak on zleci badania to je oceni... masakra. Wiecej sie u niego nie pokazalam. Zrobie tak jak radzicie poczytam opinie bo widze ze bez pomocy profesjonalnego lekarza sie nie obejdzie. Tez Wam zycze powodzenia i cieplutko pozdrawiam;) odezwijcie sie czasem co tam u Was:)

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 9 maja 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Wybierz dobrych lekarzy, poczytaj opinie. Niektórzy nie mają pojęcia o leczeniu niepłodności.
    Opinie często piszą ludzie niezadowoleni raczej przeczytamy nagane na lekarzy niż ich pochwałę.
    Jeśli masz kogoś zaufanego kto może Ci polecić lekarza to tym się kieruj.
    A jeśli jesteś ewentualnie zdecydowana na iui lub ivf gdyby była taka konieczność proponuję wybrać lekarza z kliniki leczenia niepłodności.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Sylwia121 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 9 maja 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaskakujace bo wlasnie czytalam te zle opinie. Pojde do tego lekarza co chodze od jakiegos czasu, a jezeli bedzie trzeba isc dalej to oczywiscie ze pomysle o lekarzu z kliniki leczenia bezplodnosci. A mam jeszcze pytanie czy droznosc jajowodow robia na fnz? Zytalam troche o tym badaniu i cos czuje ze to bedzie koniecznosc.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 9 maja 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Bo ludzie zwykle piszą negatywne opinie.
    Rzadko pozytywne
    Jak cos się udaje temat znika

    Robi się na NFZ

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2017, 19:46

    iv09i09katk65tr1.png
  • Sylwia121 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 9 maja 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanim poszlam do tego ginekologa tez czytalam opinie, ale nie znalazlam ani jednej zlej. Pisali ze pomogl w ruznych problemach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj na forum poczytaj. Skąd jesteś? Są przeróżne wątki, może jest z Twojego miasta. Dziewczyny na pewno Ci pomogą.

  • Sylwia121 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 10 maja 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z okolic Rzeszowa. Ja juz od dawna czytam to fotum, tyko jakos teraz odwazylam sie napisac. Wszystkie moje kolezanki sa w ciazy albo maja niemowlaki, i jakos tak trudno rozmawiac z kims kto nie rozumie i ma swoje "ciazowe" sprawy. A Wy ile sie staracie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia121 wrote:
    Z okolic Rzeszowa. Ja juz od dawna czytam to fotum, tyko jakos teraz odwazylam sie napisac. Wszystkie moje kolezanki sa w ciazy albo maja niemowlaki, i jakos tak trudno rozmawiac z kims kto nie rozumie i ma swoje "ciazowe" sprawy. A Wy ile sie staracie?

    Witaj Sylwia 121 ja też jestem z Rzeszowa i mam podobny problem. Ogólnie wygląda na to, że nieudane próby spowodowane są u nas slabym nasieniem, parametry w stopce. Rownież byłam już u wielu lekarzy i nie trafiłam jeszcze na takiego, któremu mogłabym w pełni zaufać. Byłam już nawet w Lublinie i niestety też kiepsko, na większość kwestii sama musialam zwracać uwagę. Na chwilę obecną zdecydujemy się raczej na inseminację. A jaki jest u Was problem? Tylko morfologia?

  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 22 maja 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomocy jestem tu nowa odebrałam wyniki męża. Miał robioną morfologię plus badanie komputerowe CAS. Błagam o interpretację.

    Najbardziej martwi mnie Morfologia:
    Plemniki o prawidłowej budowie 5%
    Plemniki o nieprawidłowej budowie 95%
    Plemniki z defektem główki 95%
    Plemniki z defektem wstawki 13%
    Plemniki z defektem witki 6%
    Niedojrzałe komórki spermatogenezy1%
    Plemniki z patologicznym przywieszkami cytoplazmatycznymii 2%
    TZI (teratozoospermia indeks) 1.20

    WYNIKI BADANIE KOMPUTEROWEGO CASA:
    Czas trwania abstynencji 10
    Czas upłynnienia 60min
    Sposób upłynnienia samoistne Barwa żółtawa
    Zapach swoisty
    Objętość ejakulatu 2.50 ml
    Odczyn (pH) 8.5
    Liczba plemników w 1 ml 30.80mln/ml
    Liczba plemników w ejakulacie 77.00mln
    Liczba komórek okrągłych 0.90mln/ml
    Plemniki żywe 76%
    Plemniki martwe 24%
    Plemniki o szybkim ruchu postępowym (VSL>11um/s, VAP>25um/s) 32%
    Plemniki o wolnym ruchu postępowym (VSL>11um/s, 25>VAP>5um/s) 8%
    Suma plemników o ruchu postępowym 40 %
    Plemniki o ruchu niepostępowym (VSL<11um/s lub VAP<5um/s) 10%
    Plemniki nieruchome (VSL=0um/s, VAP=0 um/s) 49 %
    Średnia prędkość przeciętnego toru (VAP) 38.2 um/s
    Średnia prędkość ruchu postępowego (VSL) 31.5 um/s
    Średnia prędkość względem zarejestrowanego toru (VCL) 57.7um/s
    Średnia amplituda bocznych odchyleń główki plemnika (ALH) 2.6 um
    Średnia częstotliwość bocznych odchyleń główki plemnika (BCF) 26.6 Hz
    Prostoliniowość (STR) 82.0%
    Liniowość ruchu (LIN) 56.0%
    Średni współczynnik kształtu główki (Elongation) 66%
    Test hypoosmotyczny (HOS) 74%


    zi13rjjgy7oea2if.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ