X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Zmiana morfologi plemnikow
Odpowiedz

Zmiana morfologi plemnikow

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na moje oko są ok. Dobra morfologia, żywotność, ruch. Na wyniku powinnaś mieć zaznaczone co jest poza normą.

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 22 maja 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    Dziewczyny, pomocy jestem tu nowa odebrałam wyniki męża. Miał robioną morfologię plus badanie komputerowe CAS. Błagam o interpretację.

    Najbardziej martwi mnie Morfologia:
    Plemniki o prawidłowej budowie 5%
    Plemniki o nieprawidłowej budowie 95%
    Plemniki z defektem główki 95%
    Plemniki z defektem wstawki 13%
    Plemniki z defektem witki 6%
    Niedojrzałe komórki spermatogenezy1%
    Plemniki z patologicznym przywieszkami cytoplazmatycznymii 2%
    TZI (teratozoospermia indeks) 1.20

    WYNIKI BADANIE KOMPUTEROWEGO CASA:
    Czas trwania abstynencji 10
    Czas upłynnienia 60min
    Sposób upłynnienia samoistne Barwa żółtawa
    Zapach swoisty
    Objętość ejakulatu 2.50 ml
    Odczyn (pH) 8.5
    Liczba plemników w 1 ml 30.80mln/ml
    Liczba plemników w ejakulacie 77.00mln
    Liczba komórek okrągłych 0.90mln/ml
    Plemniki żywe 76%
    Plemniki martwe 24%
    Plemniki o szybkim ruchu postępowym (VSL>11um/s, VAP>25um/s) 32%
    Plemniki o wolnym ruchu postępowym (VSL>11um/s, 25>VAP>5um/s) 8%
    Suma plemników o ruchu postępowym 40 %
    Plemniki o ruchu niepostępowym (VSL<11um/s lub VAP<5um/s) 10%
    Plemniki nieruchome (VSL=0um/s, VAP=0 um/s) 49 %
    Średnia prędkość przeciętnego toru (VAP) 38.2 um/s
    Średnia prędkość ruchu postępowego (VSL) 31.5 um/s
    Średnia prędkość względem zarejestrowanego toru (VCL) 57.7um/s
    Średnia amplituda bocznych odchyleń główki plemnika (ALH) 2.6 um
    Średnia częstotliwość bocznych odchyleń główki plemnika (BCF) 26.6 Hz
    Prostoliniowość (STR) 82.0%
    Liniowość ruchu (LIN) 56.0%
    Średni współczynnik kształtu główki (Elongation) 66%
    Test hypoosmotyczny (HOS) 74%
    KOchana twoje badanie jest troszeczkę jakby zafałszowane, a ponieważ dlatego że badanie nasienie powinno się robić po 2- 7 dniach abstyencji ponieważ dłuższy okres powoduje zwiększenie koncentracji plemników, i przyczynia się do pogorszenia ich ruchliwości, żywotności i morfologii.

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 22 maja 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Na moje oko są ok. Dobra morfologia, żywotność, ruch. Na wyniku powinnaś mieć zaznaczone co jest poza normą.

    Jeszcze jedno pyt. na pierwszy rzut ok jak naturalne zaplodnienie... czy przy takich wynikach mam na mysli ta morfologie *5% prawidlowych plemnikow wskazana inseminacja... wizyte w klinice mam dopiero 31 maja. Do tego czasu szukam w necie i rozne rzeczy pisza... nie wiem co myslec.

    Powinnam sie wyluzowac.... a ja zamiast tego jestem juz tak nakrecona :(


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Sylwia121 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 23 maja 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    Witaj Sylwia 121 ja też jestem z Rzeszowa i mam podobny problem. Ogólnie wygląda na to, że nieudane próby spowodowane są u nas slabym nasieniem, parametry w stopce. Rownież byłam już u wielu lekarzy i nie trafiłam jeszcze na takiego, któremu mogłabym w pełni zaufać. Byłam już nawet w Lublinie i niestety też kiepsko, na większość kwestii sama musialam zwracać uwagę. Na chwilę obecną zdecydujemy się raczej na inseminację. A jaki jest u Was problem? Tylko morfologia?

    Kolezanka napisala mi, ze po jednorazowym badaniu nasienia ciezko cos stwierdzic. Trzeba badanie powturzyc i zrobic dodatkowe badania. A u jakiego lekarza bylas w Lublinie? Czy to byla klinika leczenia bezplodnosci. U mnie nie wiadomo czy mam owulke... U mnie i tak sie wszystko przesunie bo maz wyjezdza za granice. I wstrzynamy sie z badaniami bo pozniej i tak trzeba bedzie je powtarzac. Wiec dajemy sobie troszke czasu. A co do lekarzy niektorzy to potrafia tylko kase brac i gadac prosze sie wyluzowac i sie starac... widza ze jest problem, a u nas zegareczek tyka i nic nie robia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas morfologia podskoczyła, ale żywotność i ruch spadły...

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ