X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 kwietnia 2013, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, ponad 1,5 roku staramy się o dziecko. Najpierw u mnie były zabawy z prolaktyną, mąż miał średnie wyniki badań, jednak jak już u mnie było ok i nadal nic zrobiliśmy po pol roku znów badanie nasienia i było okropnie słabe, 4 mln plemników! Mąz dostał skierowanie na usg jąder, okazało się, że ma właśnie zylaki powrozka nasiennego -2 stopien! One prawdopodobnie wplywaja na tak mala ilosc pelmnikow, w maju mamy wizyte u androloga, ktos miał z taką przypadłościa do czynienia?

    Polinee, Vip0, beast11, Zosiak lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2013, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, u mojego M także zdiagnozowano żylaki na dodatek miał problem z upłynnianiem nasienia, bo trwało to aż 2 godz :( Lekarz skierował go na operację, która była robiona laparoskopowo. Po 3 miesiącach robił badanie nasienia i są o wiele lepsze wyniki, jest więcej plemników oraz czas upłynniania jest krótszy. Oczywiście cały czas bierze witaminki i ogólnie nie może się wysilać, bo niestety te żylaki lubią powracać :/

  • Eavonne Autorytet
    Postów: 284 201

    Wysłany: 27 maja 2013, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ma problemy z żylakami na nogach mam nadzieje ze to calkiem inna sprawa?!!

  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 18 lipca 2013, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eavonne, tak to calkiem inna sprawa.

    Jak sie okazalo moj M takze ma zylaki powrozka nasiennego, z lewej strony.Czekamy na operaje, nie wiem jak bedzie ona przeprowadzona, dowiemy sie tego na wizycie z lekarzem, ktorej jeszcze nawet nie mamy. Musimy cierpliwie czekac :(
    Ponoc po tej operacji u 80 % mezczyzn jest poprawa.
    Po operacji nie wolno sie przesilac do miesiaca czasu. Nie brac goracych kapieli, oraz zalecany tylko prysznic !
    Jak tylko bede miala jakies informacje to bede wpisywac w tym watku. Poki co tyle.

    JagnaaJankowskaa lubi tę wiadomość

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka i jak tam? ieliscie juz wizyte? Moj M am wizyte w polowwie przyszlego miesiaca, to sie wtedy dowiemy :)

    Ah no i jeszcze jedno, probojcie kochani pomimo tego, nam sie udalo !!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2013, 16:07

    JagnaaJankowskaa lubi tę wiadomość

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 6 października 2013, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troszkę stary wątek, ale jakby ktoś miał pytani, to chętnie odpowiem. Mój mąż miał taką operację rok temu. Nie należy się jej bać tylko iść za ciosem - potrafi zdziałać cuda!!! :)

    JagnaaJankowskaa lubi tę wiadomość

  • dominatorka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 października 2013, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo chciał bym się zapytać. Z tego co wyczytałem o żylakach http://cwiczenia-sportowe.blogspot.com/2013/10/zylaki-czym-sa-jak-z-nimi-walczyc.html są trzy skuteczne metody leczenia. Laser, skleroterapia i krioterapia. Czy ktoś z was zdecydował się na któryś z tych wariantów. Jeśli tak to jakie były koszta, w jakim mieście, no i jak efekty?

    dominatorka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dominatorka wrote:
    Bardzo chciał bym się zapytać. Z tego co wyczytałem o żylakach http://cwiczenia-sportowe.blogspot.com/2013/10/zylaki-czym-sa-jak-z-nimi-walczyc.html są trzy skuteczne metody leczenia. Laser, skleroterapia i krioterapia. Czy ktoś z was zdecydował się na któryś z tych wariantów. Jeśli tak to jakie były koszta, w jakim mieście, no i jak efekty?

    kochana, nie o takie żylaki nam tu chodzi :))

    Kajoinka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj M. w piątek powtarza badanie po operacji więc zobaczymy czy przyniosła jakąkolwiek poprawę.

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 17 października 2013, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spero wrote:
    Moj M. w piątek powtarza badanie po operacji więc zobaczymy czy przyniosła jakąkolwiek poprawę.

    Spero trzeba być dobrzej myśli grunt to pozytywne myślenie i wiara ze będzie dobrze :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • AniaKicia87 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 18 października 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża również stwierdzono "liczne żylaki powrózna nasiennego". W środę mamy wizytę u androloga jestem ciekawa co powie, czy skieruje mężą na zabieg. Konsultowaliśmy wynik USG już u jednego androloga - nie był za zabiegiem. Jak widać sa lekarza ZA i PRZECIW zabiegowi. Ciekawe co postanowi nasz lekarz prowadzący....U mojego męża wyniki są słabiutkie, plemników jest mało 5 mln na ml / do tego morfologia tragiczna. Oby ten zabieg nam pomógł bo już tracę jakąkolwiek nadzieję :(

    Warto mieć marzenia...doczekać ich spełnienia :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2013, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slash wrote:
    Spero trzymam kciuki za dobre wyniki. Przypomnij proszę kiedy było poprzednie badanie?

    pierwsze badanie było w czerwcu. Operacja na początku sierpnia. Do tego od razu leczenie suplementami. Teraz kolejne badanie.

    Niestety wyniki są gorsze niż były. było 1.96mlm/ml i 5,9 mln/ w całej obj. a jest 1,07mln/ml i 4,09mln/obj więc u nas poprawy nie ma żadnej. nie ma też żadnych złudzeń. Czekamy na wizytę i zobaczymy co dalej...

    Dodam, że bakterii nie ma żadnych i hormony wszystkie są w idealnej normie.

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 18 października 2013, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spero wrote:
    pierwsze badanie było w czerwcu. Operacja na początku sierpnia. Do tego od razu leczenie suplementami. Teraz kolejne badanie.

    Niestety wyniki są gorsze niż były. było 1.96mlm/ml i 5,9 mln/ w całej obj. a jest 1,07mln/ml i 4,09mln/obj więc u nas poprawy nie ma żadnej. nie ma też żadnych złudzeń. Czekamy na wizytę i zobaczymy co dalej...

    Dodam, że bakterii nie ma żadnych i hormony wszystkie są w idealnej normie.

    Spero a problem jest jedynie w objętości jak wygląda reszta wyników???

    taśta, honey028 lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 20 października 2013, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dominatorka wrote:
    Bardzo chciał bym się zapytać. Z tego co wyczytałem o żylakach http://cwiczenia-sportowe.blogspot.com/2013/10/zylaki-czym-sa-jak-z-nimi-walczyc.html są trzy skuteczne metody leczenia. Laser, skleroterapia i krioterapia. Czy ktoś z was zdecydował się na któryś z tych wariantów. Jeśli tak to jakie były koszta, w jakim mieście, no i jak efekty?

    Czy to pytanie zadał facet??? Co oni robią na naszym portalu :P :D
    Mój m. miał zabieg laparoskopowo w październiku. Badania powtórzyliśmy w kwietniu i były powalające. Podobno w 5% przypadków wyniki mogą ulec pogorszeniu, ale jak jest bardzo źle (tak jak było u nas) to pogorszenie nie wniosłoby w sumie nic nowego.
    AniaKicia, a którego stopnia twój mąż ma żylaki? Jak są I lub II, to lekarze często wstrzymują się z operacją.

  • AniaKicia87 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 20 października 2013, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma wyniku USG jest tylko zapis "Stwierdzono liczne żylaki lewego powrózka nasiennego" nie ma niestety mowy o żadnych stopniach :(

    Warto mieć marzenia...doczekać ich spełnienia :)
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 21 października 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili jak widać faceci z problemami równeiż na takich portalach szukają pomocy ;)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 20 maja 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam,
    ponawiam temat , bowiem mąż wczoraj miał laparoskopie i od dzisiaj bierze antybiotyk aż do owulacji... powiedzcie czy możemy normalnie się starać ? Mam pierwszy cykl stymulowany i nie chcę go stracić... kto już miał z tym doświadczenie? Proszę o pomoc..

    Staraczka11 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kaczka90 Znajoma
    Postów: 22 8

    Wysłany: 20 maja 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    witam,
    ponawiam temat , bowiem mąż wczoraj miał laparoskopie i od dzisiaj bierze antybiotyk aż do owulacji... powiedzcie czy możemy normalnie się starać ? Mam pierwszy cykl stymulowany i nie chcę go stracić... kto już miał z tym doświadczenie? Proszę o pomoc..

    My się od razu staraliśmy bo nic męża nie bolał i lekarz pozwolił ale z marnym skutkiem. Od operacji minęło już ponad 3 miesiące i jest duża poprawa wyników więc może tym cyklu się uda.

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 20 maja 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a brał też antybiotyk? mój ma Levoxa i nie wiem czy on nie szkodzi na starania?

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kaczka90 Znajoma
    Postów: 22 8

    Wysłany: 20 maja 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    a brał też antybiotyk? mój ma Levoxa i nie wiem czy on nie szkodzi na starania?

    Mój mąż też brał antybiotyk i brał go przez tydzień ale nie pamiętam jaki. Nam lekarz pozwolił się starać od razu ale najlepiej jak zapytacie się lekarza. Pozdrawiam :-)

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ