X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Alincia Autorytet
    Postów: 515 406

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I czy skierowanie do szpitala na tą operację dostanie się od lekarza rodzinnego czy trzeba od androloga?

    jigt0hs.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierowanie od urologa . Na Dolnym Śląsku ok 2 miesięcy czekanie. Prywatnie ok 3-4 tyś

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My czekaliśmy 3 tygodnie. Skierowanie od urologa

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w Lublinie czekaliśmy jakieś 3-4 tygodnie w sumie. Zabieg miał być dwa tygodnie później, ale zwolnił się termin wcześniej :)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa, i jak, robicie operację?:)

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny skierowanie do urologa wydaje lekarz rodzinny? czy na pierwszej wizycie u urologa robi on usg jąder i wtedy decyduje o operacji czy wygląda to inaczej? namawiam mojego na sprawdzenie czy ma żylaki, ale sama nie wiem jak to wszystko wygląda. która chętna mi wyjaśnić? :)

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy prywatnie u urologa, ale myślę, że jeśli wyjaśnicie rodzinnemu sytuację, to Wam da skierowanie.
    Wiem, że później rodzinny nam wypisywał skierowanie jak zbieraliśmy dokumenty do zabiegu już.
    Jeżeli urolog ma u siebie USG to powinien zrobić od razu.
    Mój mąż był zbadany 'ręcznie' i urolog powiedział, że jego zdaniem to żylaki, ale ma zrobić USG, żeby było potwierdzenie. Na USG umawialiśmy się do innego gabinetu też prywatnie, bo urolog nie dysponował tym na miejscu.
    Po zobaczeniu USG urolog rozmawiał z nami, przedstawił nam jakie zabiegi można wykonać i czy się decydujemy. Wybraliśmy rodzaj zabiegu, a urolog dał nam namiary na placówkę, którą bardzo polecał. Powiedział mniej więcej jak to załatwić, a dalej dowiadywaliśmy się wszystkiego już w Szpitalu Klinicznym w którym miał być zabieg.

    asioczek86 lubi tę wiadomość

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 27 października 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałam trochę odświeżyć temat :) Mój mąż początkiem września miał zabieg usuwania żylaków z lewego jądra (II stopień). Po tygodniu był na zdjęciu szwów i miał wykonane usg. Urolog stwierdził, że wszystko jest w porządku, nie zbiera się płyn, jest tylko opuchnięcie, które powinno zniknąć. Niestety mamy lekkie obawy, ponieważ mijają 2 miesiące od zabiegu a mąż ma wrażenie drętwienie lewej strony i bolesne uczucie ciągnięcia w środku. Zastanawiamy się czy to normalny etap gojenia czy warto wybrać się na wizytę do lekarza? Pozdrawiam :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Lilou1984 Autorytet
    Postów: 606 2011

    Wysłany: 30 października 2015, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili87 wrote:
    Niestety mamy lekkie obawy, ponieważ mijają 2 miesiące od zabiegu a mąż ma wrażenie drętwienie lewej strony i bolesne uczucie ciągnięcia w środku. Zastanawiamy się czy to normalny etap gojenia czy warto wybrać się na wizytę do lekarza? Pozdrawiam :)

    Mój mąż po miesiącu od zabiegu nie odczuwał już żadnych dolegliwości. zrobił mu się niewielki wodniak na jednym jądrze, ale nie przeszkadzał mu "fizycznie"
    może to zależy od metody? u Nas zabieg był robiony mało inwazyjnie (laparoskopowo)

    moim zdaniem powinniście wybrać się na kontrolę, bo po 2 miesiącach powinno się już wszystko zagoić

    dodam jeszcze, dla zainteresowanych, że zabieg poprawił liczebność i ruchliwość plemników, ale nie miał wpływu na morfologię, która utrzymuje się nadal na poziomie 0% prawidłowych form;/ (ciążą z in vitro)

    Lili87 lubi tę wiadomość

    wff2f71x05vw53di.png
    piu3vfxm0fy27doz.png
  • madleni Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 31 października 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż podobnie miał żylaki powrózka. Przed zabiegiem ilość plemników prawidłowych wynosiła 0% po trzech miesiącach po zabiegu poprawa na 3 %. Pozostałe parametry poprawiły się o ok. 200%. Operował go dr Skrzywanek w Poznaniu :)

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 2 listopada 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za pomoc. Dziś rozmawiałam z koleżanką, której mąż też miał zabieg i też go pobolewa ta operowana strona i okazało się, że chłopakowi urosła torbiel :( Tak więc chyba faktycznie lepiej iść na jakąś konsultację. Cieszę się, że u Was zabieg przyniósł pozytywne skutki, mam nadzieję, że i u nas też tak będzie ;) Pozdrawiam i powodzenia!

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w końcu miesiąc temu znaleźliśmy urologa, który poważnie podszedł do tematu i dobrze przebadał mojego P, no i wykrył ZP II st. Mimo, że parametry nasienia nas nie zadowalały nie chciałam, by się operował, ale lekarz powiedział, że przy tak niskim poziomie testosteronu w tak młodym wieku nalegałby na zabieg... no to się zdecydowaliśmy, bojąc się, że za pare lat będzie gorzej. Zaraz minie miesiąc od zabiegu i mój w sumie nie żałuje. Na tym lewym jądrze zdecyddowanie zmniejszyła się ilość żylaków, czuć to dotykając palcami. Tylko rana czasem P trochę ciągnie i swędzi, no ale pewnie jeszcze się goi. Na zabieg czekaliśmy 2 tyg i przeprowadził go nasz lekarz, zostawiając 2 cm ślad. :)

    PS Landryneczko, wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2015, 13:02

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka ten upragniony (-) to przy aglutynacji... ?
    U nas jest (+) - trzy miesiące po operacji (ph 8,2) -

    Przed operacją raz było tak jak teraz, a raz był (-) i ph 7,6...


    W kazdym razie piękne nam podskoczyła koncentracja, morfologia i ruchliwość także cieszę z operacji bo wszystkie wyniki mieszczą sie w już normie...

    2020 :)
    2023 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A juz rozumiem :)

    Nam ruchliwość z 6-8,6% po niespełna 3 miesiącach skoczyła na 32,4%
    a koncentracja z 8 mln-12 mln na 41 mln :)

    ta aglutynacja to aktuanie u nas jedyna rzecz, która jest nie tak... może z czasem zniknie...

    2020 :)
    2023 :)
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 1 lutego 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi proszę gdzie robiliście zabieg, jaką metodą i jakie ceny, jak długo czekaliscie?
    Mój mąż ma niewielkie żylaki, które póki co nie kwalifikują się do operacji ale boję się że od listopada urosły bo nadal nie mogę zajść w ciążę :(

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 8 lutego 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie spojrzeć na wyniki USG ? ( napisze co nie jest w normie, albo co nie wiem czy jest w normie) :
    W głowie najądrze prawego torbiel o wym. 7 x 5 mm, poza tym najądrza bez zmian ogniskowych.
    Fizjologiczna ilość płynu w osłonkach jąder.
    Żylaki powrózka nasiennego po stronie lewej o śr. 3,5 mm z obecnością fali zwrotnej.
    Żylaki powrózka nasiennego po stronie prawej o śr. 3,3 mm bez obecnością fali zwrotnej.

    Wizyta u androloga, który będzie prowadzić partnera w przyszłym tyg.
    Lekarz robiący USG, powiedział, że żylaki są do usunięcia.



    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 9 lutego 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bizona wrote:
    Dziewczyny możecie spojrzeć na wyniki USG ? ( napisze co nie jest w normie, albo co nie wiem czy jest w normie) :
    W głowie najądrze prawego torbiel o wym. 7 x 5 mm, poza tym najądrza bez zmian ogniskowych.
    Fizjologiczna ilość płynu w osłonkach jąder.
    Żylaki powrózka nasiennego po stronie lewej o śr. 3,5 mm z obecnością fali zwrotnej.
    Żylaki powrózka nasiennego po stronie prawej o śr. 3,3 mm bez obecnością fali zwrotnej.

    Wizyta u androloga, który będzie prowadzić partnera w przyszłym tyg.
    Lekarz robiący USG, powiedział, że żylaki są do usunięcia.

    No żylaki z samego założenia w normie nie są, torbiel raczej tez nie...

    u mojego M. były żylaki 2, 4 mm, tez z fala zwrotną, ale już usunięte...

    zwykle sa tylko po lewej stronie...

    na naszym bocianie jest forum eksperckie dot. facetów, zawsze mozesz tam zapytac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 16:08

    2020 :)
    2023 :)
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 9 lutego 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli mój mąż ma 2,2 to kwalifikuje się do operacji? Lekarz mówi ze nie a wyniki nasienia słabe :(
    Czy u was się poprawiły wyniki nasieniajaka metodą usuwane?

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 9 lutego 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabawne... U nas lekarz wyczuł żylaki w badaniu... W karcie mamy 3 stopień... A w ogóle to powiedział ze decydujące jest to ze krew się cofa i zastawki juz praktycznie nie działają...
    Inny lekarz nam powiedział ze są na granicy operacji

    Posluchalismy tego pierwszego na szczęście. Gdzieś tu na forum są moje posty z wynikami... Chyba w badaniach nasienia

    Edziuuuuuuuunia lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • madzia2434 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 25 lutego 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Czy któraś z was mogłaby polecić dobrego androloga/urologa z Wrocławia,który zajmuje się problemem żylaków? U nas niestety jeden lekarz stwierdził żylaki a drugi nie i nie wiadomo komu wierzyć:-(

    d1a1b7794f6eed95b954a11d9d869722.png
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ