X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama przebyta świnka to nie raczej poświnkowe zapalenie jąder.

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocosowa masz wyniki ? :)
    U Was jest 5 m-cy po op ?

    iv09i09katk65tr1.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki ;) Dokładnie u nas 4,5 miesiąca po zabiegu. Dla porównania daje tez stare:
    czas upłynnienia:30 min...15 min
    koncentacja: 4,39...13,02
    liczba w ejakulacie: 15,79...42,96
    Ruch szybki: 2,48...4,10
    ruch postepowy 14,05...23,77
    plemniki ruchome 33,88...29,51
    żywotność 55%...66%
    I TU MOJE WIELKIE ROZCZAROWANIE NIESTETY MORFOLOGIA DALEJ JEST NA POZIOMIE 0%. ZROBILIŚMY DZIŚ JESZCZE MOJEMU TESTY NA CHLAMYDIE NO I DZIS ZAPISZĘ NAS DO KLINIKI BO KOŃCZĄ MI SIĘ JUŻ POMYSŁY NA TĄ MORFOLOGIE, CO PRAWDA LEKARZ KAZAŁ NAM ZROBIĆ PO 6 MIESIĄCACH BADANIA ALE CZAS NAS GONI...;)

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cocosowa
    Poprawa jest. Oprócz morfologii;/ jaki macie plan ? Naturalne starania? Iui? Ivf ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2017, 15:57

    iv09i09katk65tr1.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naturalne starania będą cały czas ;) 13 mamy wizytę u androloga w klinice niepłodności i zobaczymy co dalej bo już mi się skończyły pomysły na tą morfologię i wtedy zobaczymy co dalej...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To powodzenia, żeby w końcu się udało. Daj znać co androlog powie.

    iv09i09katk65tr1.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok ;)

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Edit89 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Mam wyniki ;) Dokładnie u nas 4,5 miesiąca po zabiegu. Dla porównania daje tez stare:
    czas upłynnienia:30 min...15 min
    koncentacja: 4,39...13,02
    liczba w ejakulacie: 15,79...42,96
    Ruch szybki: 2,48...4,10
    ruch postepowy 14,05...23,77
    plemniki ruchome 33,88...29,51
    żywotność 55%...66%
    I TU MOJE WIELKIE ROZCZAROWANIE NIESTETY MORFOLOGIA DALEJ JEST NA POZIOMIE 0%. ZROBILIŚMY DZIŚ JESZCZE MOJEMU TESTY NA CHLAMYDIE NO I DZIS ZAPISZĘ NAS DO KLINIKI BO KOŃCZĄ MI SIĘ JUŻ POMYSŁY NA TĄ MORFOLOGIE, CO PRAWDA LEKARZ KAZAŁ NAM ZROBIĆ PO 6 MIESIĄCACH BADANIA ALE CZAS NAS GONI...;)

    Badania powtarzaliście w tym samym miejscu?
    Super, że tyle parametrów się poprawiło! Znam ten ból jak się widzi to 0% na wynikach :(
    Spotkałam się gdzieś z taką opinią, że jeśli badanie ma charakter komputerowy to wyniki będą gorsze bo komputer ma określona kryteria oceny prawidłowości plemników, a jeśli jest wykonywane w sposób manualny i tylko wspomagany komputerowo to wtedy wyniki będą inne - czytaj lepsze. Jaką metodą było badane nasienie Twojego partnera?
    Czy któraś z dziewczyn spotkała się z taką opinią?

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej żebyś miała rację, kolejnego poronienia chyba nie przeżyję;( badanie było komputerowe i powtarzane w tym samym miejscu. No cóż poczekamy na wizytę lekarską...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Edit89 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisz po wizycie czego się dowiedzieliście. Trzymaj się!

  • Uluś87 Koleżanka
    Postów: 48 25

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też słyszałam że wyniki komputerowe zawsze wychodzą gorsze bo odrzucają każda nieprawidłowość. A właściwie lekko skrzywiony plemniczek też może być zdolny do zapłodnienia zdrowego dzieciaczka. Tak nam powtarzał androlog :-)

    cocosowa, Edit89 lubią tę wiadomość

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że macie racje....Uluś86 a dostaliście jakieś wytyczne od androloga lub leki?

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Uluś87 Koleżanka
    Postów: 48 25

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż dostał Clostilbegyt na zbicie fsh i Androlog polecił sumplementację profetilem. Androlog stwierdził że dopóki są plemniki to zawsze mamy szansę a to że mają skrzywione główki wcale ich nie dyskredytuje :)

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas akurat hormony w normie i suplementacja też jest. Ahhhh....z tymi facetami :(

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    U nas akurat hormony w normie i suplementacja też jest. Ahhhh....z tymi facetami :(
    Cocosowa tera przeczytałam ..

    jak będziecie robić chlamydie o pokuście się też o uroplaste u mychoplaste chyba to jeszcze jedyne mi przychodzi do głowy ..choć przy infekcjach podejrzewam żewyszłyby dodatkowe czynniki takie jak wzmożona lekopść aglutynacja, ale warto sprawdzić

    nie wiem jak u Twojego z przeciwciałami plemnikowymi .. ?? sprawdzaliście ??

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Cocosowa tera przeczytałam ..

    jak będziecie robić chlamydie o pokuście się też o uroplaste u mychoplaste chyba to jeszcze jedyne mi przychodzi do głowy ..choć przy infekcjach podejrzewam żewyszłyby dodatkowe czynniki takie jak wzmożona lekopść aglutynacja, ale warto sprawdzić

    nie wiem jak u Twojego z przeciwciałami plemnikowymi .. ?? sprawdzaliście ??
    O fajnie że odezwałaś się ;) nie nie sprawdzaliśmy przeciwciał bo zaszłam w ciąże. Ale najciekawszy jest to że mój ma córkę o którą starał się 3 miesiące. Także zakładam że to nie jest pierwotne lecz nabyte i nie mogę dojść powodu kiepskiej morfologi

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Polinee Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    My dzisiaj odbieramy wyniki po 4,5 miesiąca od operacji.
    Dam znać jak to wygląda.
    Co prawda będzie nam ciężko porównać, bo do tej pory robiliśmy komputerowe badanie w klinice niepłodności. To badanie natomiast będzie mikroskopowe, bo zrobiliśmy w Wojskowej Przychodni, gdzie mamy na NFZ androloga i mąż może wykonywać przez rok za darmo badania. Zrobimy również komputerowe, jak do tej pory ale trochę później. To badanie mąż wykonał bo tak się przypadkiem złożyło, że akurat spełniał ich mocno wygórowane badania co do postu, wstrzemięźliwości, leków itp wiec spontanicznie zrobił.


    Pozdrawiam

  • Polinee Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż odebrał wyniki, w sensie nawet ich nie widział, bo tam jakaś dziwna procedura, że androlog je przegląda i wypisuje jakieś rzeczy i daje ten " wypis" wraz z opinią.
    Jak wspominałam większość parametrów trudno porównać,ale lekarz uznał wyniki za "satysfakcjonujące". Ilość się polepszyła, przed operacją w 1 ml było 7 mln teraz jest 30 mln. Ruchu A nie było w ogóle teraz jest 40 % a ruchu b 30 %. Wcześniej ruch B poniżej normy.
    Te parametry mogę porównać. Nie wiem jak z morfologią. Wcześniej miał 2 % ( badanie komputerowe) teraz jest opis, że wszystkie żywe plemniki posiadają prawidłową budowę.
    Jednakże pojawiła się nowość, której do tej pory nie było: bakterie i komórki poza plemnikowe. Miała któraś z Was cos taiego u Swoich TŻ? Nie wiem jak dalej postępować. Dostał antybiotyk co prawda od androloga ale ja jestem przeciwniczką dawania antybiotyków w ciemno i wysłałam go na czwartek na posiew i przy okazji zrobi badanie komputerowe.

    Jak macie dziewczyny doświadczenie jakieś z kwestii bakterii będę wdzięczna za podzielenie się!

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie dziwne jest te stwierdzenie że wszystkie żywe plemniki posiadają prawidłową budowę. jeśli miał bakterie to trzeba antybiotyk

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Polinee Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 1 lutego 2017, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie też to stwierdzenie mało wiarygodne dlatego wysyłam na komputerowe badanie. Aczkolwiek tez androlog mówi, że jego żona wykonuje badania komputerowe i uważają oboje, ze jest to naciąganie i marnowanie pieniędzy. Dla mnie wyniki są bardziej czytelne na komputerowy ale prawda taka, że zawsze są gorsze. I teorii na to dlaczego jest tak, jest sporo. Ehh, żeby tak wszystko musiało iść pod górkę :(

‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ