X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 maja 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liliana12 wrote:
    To co zrobic jesli lekarz mowi ze nie trzeba operacji ? Przecież poźniej jak one ske powiększa to chyba na zajscie w ciaze sa minimalne..
    Usg u innego urologa który dokładnie opisze i da zalecenia.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 maja 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha dodam co ważne-urologa=operatora. Czlowieka który operuje i ma skalpel w oczach.I widzi co nadaje się do op a co nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2017, 19:41

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    23.05 mój mąż miał zabieg na ŻPN ogólnie czuje się dobrze i wszystko ok ale chciałabym go wzmocnić witaminkami czy któraś z Was mogłaby polecić jakieś dobre suple?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 25 maja 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina2787 wrote:
    Witam

    23.05 mój mąż miał zabieg na ŻPN ogólnie czuje się dobrze i wszystko ok ale chciałabym go wzmocnić witaminkami czy któraś z Was mogłaby polecić jakieś dobre suple?
    Na każdego działają inne witaminy.
    Sama pytałam kombinowalam. A W efekcie fertilman plus tak zachwalany mojemu mężowi nie pomogl.
    Każda z nss jest chyba zaopatrzona w inny zestaw. Nie ma nic sprawdzonego co sprawdzi się u każdego.

    iv09i09katk65tr1.png
  • liliana12 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jaka metodę operacji polecacie najbardziej ?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liliana12 wrote:
    Hej dziewczyny. Jaka metodę operacji polecacie najbardziej ?
    Pod jakim katem?Rekonwalescencji bólu efektow kosztów?
    Ciezko polecić, bo maz każdej z nas był operowany jedna metoda. No chyba ze ktoś ma porównanie wśród znajomych. Powinien zdecydować lekarz prowadząy biorac pod uwagę zaawansowanie zylakow stan zdrowia pacjenta itd.

    iv09i09katk65tr1.png
  • liliana12 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj TZ będzie miał prywatnie operacje I musimy sami zdecydować jaka metoda bo ulorodzy zazwyczaj jedna metoda operuja

    No chodzi mi ogólnie o wszystko :) efektywność, powikłania, rekonwalenscencja

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to jak musi sam wybrać to nie pomoge, lekarz powinien podpowiedziec pacjentowi w takiej kwestii.
    Mój miał po prostu laparoskopię.
    Nie miał powiklan (może być wodniak jadra-ok 8% przypadkow), poza tym powikłania jak przy każdej op.
    Do siebie dochodził kilka dni, jajka były tkliwe przez 3 mce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2017, 18:54

    iv09i09katk65tr1.png
  • Polinee Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 02:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam urolog -androlog polecił klasyczne cięcie. Wykonaliśmy je w prywatnej klinice ale operacja była finansowana z NFZ. Mąż dochodził do siebie dluzej-wiadomo rozciecie na brzuchu. Lekarz powiedział nam, że mimo iz najstarsza metoda ale najmniej powikłań i największe prawdopodoirnstwo sukcesów. Co lekarz to opinia i co przypadek to inne zdanie i historia. Ciężko wybrać te najlepsza. U nas się sprawdziła. 4 miesiące po operacji zaszlam w ciążę a wyniki poprawiły się diametralnie. Wcześniej nie mieliśmy szans na naturalne zajście badz inseminacje. Trzymam kciuki!

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale metoda ta była taka ze cięli brzuch wzdłuż?
    Wydawało mi się ze najbardziej klasyczna jest laparo. Ze cięć już nie wykonują.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Polinee Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cięcia wykonują - cięcie jest nad lewą pachwina ( na wysokości paska od spodni) dokładnie nazywa się to "wysokie cięcie metoda Palomo". W ogóle to my zdecydowani byliśmy na laparo, ale ten doktor nam odradzil (wiadomo co lekarz to opinia ) jednakże w mężu wzbudził duże zaufanie i zdecydowaliśmy się na niego i cięcie. Powiedział, że w swojej karierze nigdy nie spotkał się z pogorszeniem wyników nasienia po operacji a tego wiadomo obawialismy się bardzo. Mogliśmy mieć szczęście albo po prostu dobrze zostało to wykonane.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liczy się efekt. Chyba każda z technik jest ok i często decyduje lekarz na zasadzie jak u niego się operuje albo jak on lubi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 13:45

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liliana12 wrote:
    Hej dziewczyny. Jaka metodę operacji polecacie najbardziej ?


    Mój mąż był tak zwanym królikiem doświadczalnym bo został poddany nowoczesnego typu zabiegowi LEVD ponoć po raz pierwszy została wykonana właśnie na nim w szpitalu miejskim w Olsztynie. Powiem Wam że rewelacja bo mąż dostał tydzień zwolnienia ale po zabiegu zaraz mógł wyjść do domu, i czuł się bardzo dobrze, nic go nie bolało. Po tygodniu wraca do pracy a blizna jaką będzie miał to jedynie lekkie zadrapanie pod pępkiem prawie niezauważalna. Czuje się dobrze i nic go nie boli także jeśli jest taka możliwość u Was to jak najbardziej polecam tą metodę. Można się dopytać lekarzy bo w necie nic na ten temat niestety nie znalazłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 14:20

  • liliana12 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za opinię ;) mój TZ decyduje sie na laparo bo niby po 2 tyg już jest sprawny. Ale powiem wam ze będąc na badaniu nfz powiedzieli mu ze ma na mautkie zylaki 1stopien, poszliśmy prywatnie i lekarz bez usg stwierdził ze to są 3 stopnia i obustronne... zalamalam się

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 18:17

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliana powiem Ci że u mnie praktycznie taka sama sytuacja była. Urolog powiedział że żylaki są nieduże i nie jest konieczny zabieg ale mimo to mój chciał do niego podejść. W szpitalu zbadano go ponownie i lekarz stwierdził 3 stopień i konieczność zabiegu. Tak czy siak musi odczekać przynajmniej 3 miesiące na zrobienie badania i sprawdzenie czy się coś poprawiło. Jeśli można wiedzieć jakie parametry nasienia miał Twój mąż?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża po 3mcsch parametry bez zmian
    Po 6 mcach poprawa

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ogólnie wyniki były kiepskie w ilości plemników bo ruch mieliśmy super i żywotność również, morfologia 9% lekarze mówili że jest możliwe naturalne zapłodnienie bez zabiegu jednak chyba musi być coś więcej na rzeczy bo nadal nic. Ja na Clo 3 cykl bo nie było owulacji od trzech cykli jest a ciąży nadal brak już sama nie wiem co robić :( chyba czas odpocząć i dać sobie na luz przynajmniej dopóki wyniki się nie poprawią bo nie ma sensu żebym się stymulowała.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale morfologia Była super. Ilość jesl I była tragiczna to wiadomo ze to problem.
    Ale jeśli w normie to wyniki naprawdę piękne.
    U mojego męża 3mce po op wyniki Były bez zmian
    Po 6 mcach morfologia wzrosła natomiast ilość trochę ucierpiała.
    Dla nas akurat morfologia Była najważniejsza więc ilość nie była problemem

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak długo się staracie? Ile czasu jesteście już po zabiegu? U nas ilość była przy mała więc dobrze by było gdyby się to jak najszybciej poprawiło, nie liczę już że po 3ch miesiącach to nastąpi ale przynajmniej wgl tak się stanie.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpisywałam dziewczynom na wątku teratozoospermia
    Zajrzyj tam jak to nie problem bo napisalam w skrócie jak to u nas było
    Mąż zabieg miał we wrześniu a wyniki badań robił w listopadzie i w marcu czyli 11 tyg i 6 mcy po zabiegu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 19:26

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ