X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Aniołkowe Mamy [*]
Odpowiedz

Aniołkowe Mamy [*]

Oceń ten wątek:
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 28 lipca 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje szczęście nie trwało zbyt długo. Trzy dni temu dowiedziałam się, że ciąża się nie rozwija i jest samo puste jajo :( Lekarz chciał mnie wysłać na zabieg ale ja wolę mieć samoistne poronienie, zwłaszcza, że zatrzymanie miało miejsce jakoś koło 4/5 tc a teraz jestem w 7tc. Odstawiłam luteinę i wszystkie leki w tym kwas foliowy. Dzisiaj mam już śluz zabarwiony odrobinę krwią. Zastanawiam się jak długo może trwać zanim zacznie się poronienie? W czerwcu miałam ciążę biochemiczną i długo plamiłam zanim nadeszło krwawienie. Czy po krwawieniu sprawdzać betę czy lepiej odczekać dwa tygodnie żeby mieć pewność,że nie ma już śladu we krwi? Po jakim czasie póść na usg aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku? Lekarz nic mi nie powiedział.
    Szczerze jestem trochę podłamana tym faktem. Mam już jedno dziecko i nie sądziłam, że będzie taki problem aby udało się znowu.
    Czekam na wynik badań na trombofile. Jest jeszcze coś co warto zbadać przed kolejną próbą o dziecko?
    Trochę jeszcze do mnie to wszystko nie dociera. Siedzę i łzy same mi się pojawiają. Nie sądziłąm, że zdarzy mi się to praktycznie dwa razy pod rząd. Dodatkowo poczułam się kompletnie olana przez mojego ginekologa i będę musiała go zmienić.

    age.png
  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 28 lipca 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arga tulę mocno bo dokładnie wiem co czujesz...
    Moje poronienie było jakieś inne niż dziewczyny tu opisywały,że bedzie dużo krwi, silny ból - to samo mówił mi moj lekarz. Kazał się przygotować na bardzo obfite krwawienie jak bedzie bardzo bolało brać na zmianę tabletki ibuprofen i paracetamol i no-spa.
    Ja już delikatnie krwawiłam i dopiero odstawiłam leki, po tygodniu "wyszło" puste jajo płodowe - jak to strasznie brzmi...
    Później długo krwawiłam ze skrzepami ale mało... boleć też mnie nie bolało jakoś szczególnie, nic nie brałam.
    Nie oczyściłam się sama i dopiero tydzień temu miałam zabieg - teraz wiem, że trzeba było posłuchać lekarza i wybrać zabieg dużo wcześniej. Moja beta ponad miesiąc po poronieniu wynosiła jeszcze 20, sprawdzałam co tydzień - nieprawidłowy spadek.
    Wizyty kontrolne miałam co tydzień, ale to zależy od lekarza prowadzącego, po zabiegu mam 10 po wizyte wiec jestem jeszcze przed.
    Uczucie smutku, pustki, bezsilności, straty maleństwa jest okropne jednak nie można się poddawać choc jest bardzo cięzko, daj sobie czas na dojście do siebie, płacz, to pomaga, nie trzymaj emocji w sobie bo na swoim przykładzie wiem, że to jeszcze gorsze, lepiej się wygadać wyżalić i ulży, nawet tu na forum...
    Co do badań nie pomogę bo sama szukam informacji i czekam jak na zbawienie na tą moją wizytę u lekarza, żeby się czegoś dowiedzieć, co dalej.

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 28 lipca 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wejdźcie na wątek zaczynamy znowu starania, tam wielokrotnie dziewczyny podawały listę badań, które same robiły. Zresztą będą umiał Wam na pewno doradzić.
    Arga, rozumiem Cię doskonale, sama mam jedno dziecko i jednego anioła. Moja ciąża zatrzymała się bezobjawowo w 9t1d. Na fotelu podczas badań prenatalnych przeżyłam ogromny szok, ale wiem, że jeśli chcę mieć jeszcze dziecko, muszę się pozbierać, poza tym nie mogę zaniedbywać tego dziecka, które ma. U mnie dzień po tej strasznej wiadomości był zabieg. Chciałam już mieć to jak najszybciej za sobą, inaczej rozpadłabym się na kawałki. Ciągle mam ranę w sercu, ale mniejszą niż na początku. Bardzo pomogło mi to forum. Minęły 4 miesiące i zaczynamy z mężem starania. Wszystkie podstawowe wyniki mam w porządku. Nic więcej nie zamierzam badać, bo boję się popaść w paranoję. Też byłam zła na mojego lekarza, ale z perspektywy wiem, że to były moje emocje w tamtym czasie. Byłam zła na cały świat.
    Basiula ma rację, trzeba swoje wypłakać i iść dalej.
    Dziewczyny przytulam Was mocno

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • margi Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 lipca 2017, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arga..tulę mocno i bardzo wspólczuję..

    Ja też czekałam.. w sumie około tygodnia...ale wiem żę wiele kobiet czekało dłużej... Poroniłam w domu..06.07..10 tc rozwój zarodka zatrzymany w 6tc.. Ból i objawy jak przy bardzo bolesnym okresie...u mnie..Krwawienie umiarkowane.Po 7 dniach miałam usg..poronienie całkowite.. obyło się bez łyżeczkowania..Teraz czzekam na miesiączkę..Jeżeli masz siłę..i bardzo chcesz to poczekaj...obserwuj organizm....mierz temperaturę...przytulam..

    Aniołek 06.07.2017
  • margi Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 lipca 2017, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arga..
    A i ja nie robiłam bety ani żadnych badań na razie.. bazuję na kontrolnym usg i czekam teraz na miesiączkę...Ginekolog dała mi termin 6 tyg. na wystąpienie miesiączki..czekam

    Aniołek 06.07.2017
  • Mori Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie wszystkie
    Zostałam mamą aniołka. Minęły już prawie 2 miesiące od mojej straty :(
    To była moja pierwsza ciąża po ponad roku starań. Byłam przeszczęśliwa,kiedy zobaczyłam na teście 2 kreski. Wszystko było dobrze, dziecko rozwijało się prawidłowo... do czasu.
    W 19tc na badaniu prenatalnym lekarz stwierdził, że coś jest nie tak z serduszkiem mojego synka i skierował mnie na badanie echo. Termin dostałam dopiero za 3 tyg. 2 tyg po badaniu prenatalnym na wizycie kontrolnej u ginekologa usłyszałam, że nie widać akcji serduszka. Że dziecko jest martwe :(
    Dostałam skierowanie do szpitala, gdzie lekarze podjęli decyzję, że najlepiej będzie wywołać poród... Urodziłam mojego synka w 21tc, 15 czerwca. To było najgorsze święto Bożego Ciała w moim życiu... dwa tygodnie później dowiedziałam się, ze przyczyną śmierci mojego aniołka był rozległy zawał łożyska.
    Tak bardzo mi go brakuje...

    Gabrielek [*] 21 tc - 15.06.2017

    Dymitr 31.01.2020 <3
  • Witch15 Ekspertka
    Postów: 190 295

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelaj wrote:
    Kochana, tule Cie mocno! Dobrze, ze sie nie chcesz poddac! Ja sama poronilam dwa razy, ale nie poddajemy sie z mezem. Wuele osob mowi nam, ze jeszcze nawet nie mamy 30, wiec na dziecko przyjdzie czas, ale ti takie glupie gadanie! Instynkt to instynkt! Mam nadzieje, ze tym razem Bedzie lepiej :) a kiedy zaczynacie starania kochana?

    Sądzę że w tym miesiącu bo jestem w trakcie pierwszej @ . Jak na razie to mam siły bo udało nam się w pierwszym cyklu starań pytanie jak zareaguje kiedy okaże się że nie zajdę czy aby mi wtedy nie odwaliło.

    Matka wiecznie walcząca
    Mama Olka przyszłego paleontologa i pogromcy cliperów

    ibm2upjyyg5fo9yf.png
  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mori tak strasznie mi przykro :( współczuję ogromnie straty dziecka. A do tego jeszcze miałaś wywoływany poród, nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak wielki to musiał być ból, zwłaszcza psychiczny :( Nie umiem nic więcej napisać, wspieram i życzę Ci dużo siły do przeżycia tej żałoby i żebyś podniosła się i zaczęła znowu walczyć w odpowiedniej dla Ciebie chwili...

    Mori lubi tę wiadomość

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czytam już was od pewnego czasu. 21 lipca miałam zabieg łyżeczkowania, ciąża obumarła w 7 tyg. dowiedziałam się na usg w 10 tygodniu.
    Teraz czekam na @ i zastanawiam się po zrobieniu badań czy starać się jeszcze raz. Skończę w tym roku 37 lat. Mam córkę 7 lat, ciąża z córka bezproblemowa, udało się za 1 razem zajść. Teraz też udało się w 3 cyklu, nie pomyślałabym , że coś takiego się wydarzy. Może już jestem za stara na 2 dziecko..ale znam tyle dziewczyn, którym w moim wieku się udało i mają zdrowe dzieci. Na razie czekam na wizytę do ginekologa, zobaczymy co powie.

  • Witch15 Ekspertka
    Postów: 190 295

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline37 wrote:
    Cześć dziewczyny, czytam już was od pewnego czasu. 21 lipca miałam zabieg łyżeczkowania, ciąża obumarła w 7 tyg. dowiedziałam się na usg w 10 tygodniu.
    Teraz czekam na @ i zastanawiam się po zrobieniu badań czy starać się jeszcze raz. Skończę w tym roku 37 lat. Mam córkę 7 lat, ciąża z córka bezproblemowa, udało się za 1 razem zajść. Teraz też udało się w 3 cyklu, nie pomyślałabym , że coś takiego się wydarzy. Może już jestem za stara na 2 dziecko..ale znam tyle dziewczyn, którym w moim wieku się udało i mają zdrowe dzieci. Na razie czekam na wizytę do ginekologa, zobaczymy co powie.

    Za stara żartujesz !!!! Ja mam 36 lat i też mam 6 latka uda nam się rodzeństwo . Też przeżywam bo ta ciąża była od pierwszego cyklu . Wszystko będzie dobrze . Ja mam wizytę jutro sama jestem ciekawa.

    Matka wiecznie walcząca
    Mama Olka przyszłego paleontologa i pogromcy cliperów

    ibm2upjyyg5fo9yf.png
  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline37 nie żartuj ;) Nie jest to kwestia wieku, absolutnie. Ja mam 28 lat i 2 poronienia już. Czasami jest to kwestia przypadku, ale jeśli chcesz, możesz porobić jakieś badania. Tylko one są niestety zwykle kosztowne. Dlatego chyba najlepiej, żebyś po prostu spróbowała jeszcze raz.

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczyny. Jestem na początku 7 tygodnia ciąży. Niestety moja beta hcg spada. Na usg widac było 6mm jajeczko ale beta spada. Dostałam dodatkowo luteinę bo prog też spada... biorę szereg leków, które musze odstawić. Lekarz dał luteinę pomimo spadku bety nie wiem czy po to żeby mnie podtrzymać na duchu. Czuję , ze jest coś nie tak bo nie czuję nic... powiedzcie mi jeśli po 5 dniach beta będzie wciaż spadać i okaże się , ze luteina nic nie dała to poprostu odstawic wszystko? tzn biorę heparynę, acard , duphaston i tą luteinę. A potem dostanę sama poronienie? jest taka szansa bez tabletek? Moja ciąża wydaje mi sie, ze przestała się rozwijać na poczatku 6 tygodnia po skończeniu 5 tygodni. Oczywiscie mam usg w poniedziałek ale nie chce brać tych wszystkich leków do pneidziałku. Na zabieg się nie zgodzę , będę walczyć żeby samo się oczyściło ewentualnie po podaniu tabletki. ...

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już potwierdzone, że moje maleństwo przestało sie rozwijać. Beta spada wciąż. Lekarz kazał wszystko odstawić poza acardem.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • 100krotka Autorytet
    Postów: 458 276

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    już potwierdzone, że moje maleństwo przestało sie rozwijać. Beta spada wciąż. Lekarz kazał wszystko odstawić poza acardem.
    Tulę mocno...Pamiętaj,że nie jesteś sama. U mnie dziś mijają 2 miesiące od zabiegu. Zycie toczy się dalej,ale w sercu już na zawsze zostanie pustka...

    dqpri09khpifqr72.png

    Nasze Dzieciątko 11t6d [*]
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mogę do Was dołączyć?

    Pożegnałam dwa aniołki :(

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara i Admiralka bardzo mi przykro :(( aż mnie kłuje w sercu jak myślę co przeżywacie.
    Nie dawno byłam w tej samej sytuacji, mi leki kazali odstawić poza heparyna, jeszcze miałam zabrać do końca serii.
    Mam nadzieję że wkrótce nasze smutki i cierpienia zostaną wynagrodzone...

    100krotka lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • 100krotka Autorytet
    Postów: 458 276

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mori wrote:
    Witajcie wszystkie
    Zostałam mamą aniołka. Minęły już prawie 2 miesiące od mojej straty :(
    To była moja pierwsza ciąża po ponad roku starań. Byłam przeszczęśliwa,kiedy zobaczyłam na teście 2 kreski. Wszystko było dobrze, dziecko rozwijało się prawidłowo... do czasu.
    W 19tc na badaniu prenatalnym lekarz stwierdził, że coś jest nie tak z serduszkiem mojego synka i skierował mnie na badanie echo. Termin dostałam dopiero za 3 tyg. 2 tyg po badaniu prenatalnym na wizycie kontrolnej u ginekologa usłyszałam, że nie widać akcji serduszka. Że dziecko jest martwe :(
    Dostałam skierowanie do szpitala, gdzie lekarze podjęli decyzję, że najlepiej będzie wywołać poród... Urodziłam mojego synka w 21tc, 15 czerwca. To było najgorsze święto Bożego Ciała w moim życiu... dwa tygodnie później dowiedziałam się, ze przyczyną śmierci mojego aniołka był rozległy zawał łożyska.
    Tak bardzo mi go brakuje...

    Ja o zatrzymaniu akcji serca dowiedziałam się podczas pierwszych badań prenatalnych, 13.06. Daty naszych tragedii praktycznie się pokrywają, bo ja zabieg miałam 16.06.
    Staraliśmy się z mężem 7 miesięcy, zaszłam w ciążę w 8 cyklu. Dziecko było wyczekane, wymodlone...
    Jak się czujesz po 2 miesiącach? Wracasz powoli do życia?

    dqpri09khpifqr72.png

    Nasze Dzieciątko 11t6d [*]
  • 100krotka Autorytet
    Postów: 458 276

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    Czy mogę do Was dołączyć?

    Pożegnałam dwa aniołki :(
    Tulę Cię mocno do serca. Ilekroć dociera do naszego forum kolejna aniołkowa mama, odczuwam ogromny żal, bo wiem jak to bardzo boli...Piszcie co chcecie,ile chcecie, tutaj każdy Was zrozumie,wesprze.
    Ja codziennie modlę się za nas wszystkie.

    dqpri09khpifqr72.png

    Nasze Dzieciątko 11t6d [*]
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Sara i Admiralka bardzo mi przykro :(( aż mnie kłuje w sercu jak myślę co przeżywacie.
    Nie dawno byłam w tej samej sytuacji, mi leki kazali odstawić poza heparyna, jeszcze miałam zabrać do końca serii.
    Mam nadzieję że wkrótce nasze smutki i cierpienia zostaną wynagrodzone...
    Dlaczego kazali brać dalej heparyne
    ? Czy wciąż pozytywną beta może powodować zakrzepy?mi lekarz kazał odstawić wszystko poza acard em i teraz się boję moja beta dzisiaj to 650.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara w sumie nie wiem, byłam w takim kryzysie że nie pytałam, nie myslalam. Mi zostały trzy zastrzyki z serii więc może dlatego? A może to już zupełnie bez znaczenia i zależy od lekarza...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
‹‹ 999 1000 1001 1002 1003 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ