X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Badanie kosmówki po poronieniu
Odpowiedz

Badanie kosmówki po poronieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Opolanka 85 Autorytet
    Postów: 663 355

    Wysłany: 15 maja 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was robiła badania genetyczne zarodka po poronieniu? Jeśli tak, to gdzie i jak to się odbywało? Szpital w tym pomagał? Kurier odbierał? Jakie ceny? I najważniejsze - czy dało to coś przy diagnostyce i dalszej walce? Bardzo proszę o odpowiedź!

    31.05.2016 [*] 8 tydzień - wymarzony skarb oddalił się w czasie:(
    iv09cwa10kyx03d3.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 15 maja 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My robilismy 2 razy. 2 razy w Genesis Poznan bo to miejsce polecil lekarza, ale zawozilismy sami mimo ze jestesmy spod Warszawy. Za pierwszym razem robilismy ten pakiet podstawowy (sprawdzal plec i najczestsze wady genetyczne)- nie dal niestety 100% odpowiedzi czy dziecko bylo zdrowe. Za drugim razem roblismy metoda mikromacierzy i wyszla wada genetyczna (w tym przypadku wystarczyloby zrobic to pierwsze okrojone badanie i tez daloby odpowiedz ale nie chcielismy ryzykowac). Ceny maja podane na stronie. Czy polecam to miejsce?- nie wiem. Dla nich to kasa i mialam nadzieje ze po tym drugim badaniu spojrza na nas calosciowo, ale niestety:( plusem napweno jest to ze placi sie dopiero po tym jak sprawdza czy material jest dobrze pobrany i czy sa w stanie zeobic badanie i potem jest konsultacja z genetykiem(telefonicznie) ale moze mozna osobiscie, tego nie wiem. Ja mialam zabiegi i powiedzialam ze chce zeby pobrali material do badania i nie bylo problemu. Nawet nie musialam kupowac zestawu bo w szpitalu mieli, ale to tez roznie bywa.
    Podsumowujac ja polecam zrobic to badanie, jesli Was stac to metoda mikromacierzy (sporo drozsza ale daje pewnosc). Wiem ze ostatniej ciazy leki by nie uratowaly.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 15 maja 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to badanie to badanie kosmowki po poronieniu w ktorej jest DNA dziecka, zarodka samego nie badaja.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 15 maja 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opolanka - zadzwoń do Poznania i dopytaj o wszystko, ich kurier jak się nie myle do ciebie przyjeżdża po materiał do badań. Mój dr polecał Poznań.

    Ja akurat badałam kosmowke w Krakowie, bo tam miałam najbliżej, metoda mikromacierzy poprzez izolacje dna.

    W wyniku podają ci jaka to wada, i jaka płeć dziecka.

    Na pewno warto zbadać, żeby wiedzieć co jest przyczyną, czy problem jest w przypadkowym złym podziale chromosomów, czy jednak trzeba szukać głębiej.

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • Karlas Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 15 maja 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My robiliśmy badania płci i przyczyn poronienia w labolatorium Testdna w Katowicach. W szpitalu sami pytali czy będziemy je robić bo muszą odpowiednio zabezpieczyć materiał i tu nie mieliśmy problemu. Potem położne wszytsko przekazały kurierowi razem z moim wymazem z policzka. Po 5 dniach przesłali mailem wynik płci po następnych 4 badania genetyczne. Jeśli materiał nie jest wystarczający to zwracają reszte pieniążków minus 50 pln za sprawdzenie materiału. U nas wyszła trisiomia chromosomu 16 - ponoć najczęstsza przyczyna poronień. W następnych dniach mieliśmy telefoniczną konsultacje z genetykiem, która rzeczowo wszytsko wyjaśniła, zaproponowała ewentualne kolejne kroki choć zasugerowała, że w naszym przypadku nie ma konieczności dalszych działań. Z całości obsługi jesteśmy zadowoleni.

    1.5 roku starań
    Styczeń 2017 - sono hsg - podejrzenie obustronnej niedrożności jajowodów
    Lipiec 2017- planowana laparoskopia + histeroskopia
    10.03.17 - dwie kreski :):):):):)
    15.03.17 - pęcherzyk 5 mm :):):):)
    11.04.17 - [*] 10 tc
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 15 maja 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się nie zdecydowaliśmy nie miałam na to siły i trochę teraz żałuje ale wtedy chciałam mieć to tylko za sobą :( ale również zastanawiałam się nad Poznaniem lub filię mają w Zielon2j Górze

  • Zgredek 12 Autorytet
    Postów: 573 645

    Wysłany: 18 maja 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. 25.04.2017 miałam łyżeczkowanie (trzecia ciąża poroniona, 10 tydz). Pobralismy próbkę do badań genetycznych metodą mikromacierzy w Poznaniu.
    W przyszłym tygodniu mam mieć wyniki... Boje się!!!! Ale chce wiedzieć co i jak, żeby podjąc ewentualne leczenie i zacząć myśleć o ponownych staraniach.

    Synek <3
    Mój blog: www.doilurazysztuka.wordpress.com

    0d1y3e3k63eguvgh.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ