X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 23 lutego 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz na was kolej dziewczynki :]

    Paulina_2603, ja1986 lubią tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 1 marca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Jest serduszko. Tak 50%strachu ze mnie zeszlo. 7t3dzien
    Gratulacje!


    hey dziewczyny, trochę mnei tu nie było ale wróciłam do pracy i jakoś ciągle zabiegana jestem. Jeszcze troche kontorli miałam po tej operacji (jeszcze mnie ejdna czeka) wiec jakos tak brak czasu był..

    ciesze się, ze wróciła a tu taka pozytywna wiadomość :)



    ja jak zwykle z pytaniem - czy któras z Was po usunięciu jajowodu przy cp, lub w ogóle po jej przejsciu naqwet bez usuwania jajowodu robiła badanie drożności jajowodu, który został? Myslę nat tym czy nie zrobic i szukam opinii

    Stern lubi tę wiadomość

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 1 marca 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam samoistne poronienie, więc jajowód ocalał, ale dwóch lekarzy było sceptycznych co do hsg. Powiedzieli, że to ostateczność.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 2 marca 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K01 wrote:
    Gratulacje!


    hey dziewczyny, trochę mnei tu nie było ale wróciłam do pracy i jakoś ciągle zabiegana jestem. Jeszcze troche kontorli miałam po tej operacji (jeszcze mnie ejdna czeka) wiec jakos tak brak czasu był..

    ciesze się, ze wróciła a tu taka pozytywna wiadomość :)



    ja jak zwykle z pytaniem - czy któras z Was po usunięciu jajowodu przy cp, lub w ogóle po jej przejsciu naqwet bez usuwania jajowodu robiła badanie drożności jajowodu, który został? Myslę nat tym czy nie zrobic i szukam opinii

    Ja mam usuniety jajowod i dwoch lekarzy radzi abym zrobila badanie hsg.
    Zdecydowalam sie jednak na to sono hsg-jest mniej inwazyjne a tak samo sluteczne.
    Mialam mialam miec teraz w lutym ale czekam na zaleczenie infekcji(potrzebny przed badaniem jest prawidlowy wymaz).
    Teraz czekam na marzec-moze w komcu sie uda.
    A ty sie zastanawiasz czy robic?
    Ja tez mialam watpliwosci,ale po kolejnych bezowocnych probach przynajmniej bede wiedziec czy jest jakakolwiek szansa czy tylko in vitro.

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za opinie :)

    ja się zastanawiam czy zrobić bo niby śródoperacyjnie uznali, ze jest ok ale chyba bym sobie nie darowała jakbym nie zrobiła i by się powtórzyło...

    a to SONO hsg robisz prywatnie czy na nfz?

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co mi tez niby powiedzieli po laparo ze wszystko wyglada ok....ale po konsultacji z dwoma lekarkami zdecydowalam jednak ze zrobie to badanie.
    Robie prywatnie,bo chyba panstwowo to tylko zwykle mozna zrobic.
    Koszt ok 550 pln-Warszawa.

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety witam się :( dwa dni po zabiegu. Cztery dni plamiłam i bolało, aż 4go dnia obudziłam się z mega bólem, zrobiłam test i już czułam, że coś jest nie tak...
    Mierzę temperaturę, ale że byliśmy na feriach w innej strefie czasowej to myślałam, że organizm oszalał, bo tempki były wysokie-niski-wysokie...

    Od razu w szpitalu mi zrobili zabieg. Na szczęście tylko wyłuskali (?) z jajowodu, nie cieli.

    Mój gin mówi, że po 2 cyklach mogę się dalej starać, a w szpitalu, że po 2-3 miesiącach mam zrobić drożność.
    Zrobię, bo piekielnie się boję powtórki.
    Nie wiem tylko jeszcze gdzie...

    Czy któraś z Was miała w znieczuleniu? Czy znieczulenie oznacza narkozę? czy takie krótkie znieczulenie?

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawia mnie jak po operacji lekarz mize dac zielone swiatla juz w drugim cyklu. Ja poronilam samoistnie I musialam odczekac pol roku..

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różnie mi znajome po poronieniach mówiły, jakie miały zalecenia.
    Nie w drugim cyklu, tylko w trzecim, czyli zanim dostanę okres + dwa cykle to się robią ze 3 miesiące...

  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 2 marca 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi po laparoskopii kazali odczekac 3 miesiace(bralam wtedy tez tabletki).
    Mysle,ze to odpowiedni czas.
    Na twoim miejscu Sung koniecznie hsg bym zrobila,bo szanse masz wieksze kolejnej cp jesli jakies masz zrosty itp.
    Mysle,ze bol da sie zniesc i znieczulenie nie jest potrzebne-samo badanie jest podobno nieprzyjemne ale bardzo krotko trwa...
    A narkoza to jednak obciazenie dla organizmu.

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 3 marca 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawdę, to co lekarz to inne opinie. I jak tu być mądrym...
    U mnie zaraz miną dwa lata od cp...

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobię na pewno.
    Mam pytanie: czy po zabiegu/przed dostałyście leki przeciwzakrzepowe?

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 4 marca 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A rozumiem juz. Wlasnie tez slyszalam ze jednym kobietom zalecaja odczekac pol roku innym 3miesiace. Po sobie wiem ,ze nie bylam gotowa po 3miesiacach psychicznie na kolejna ciaze. I ogolnie mysle ,ze powinno sie odczekac troszke dluzej niz 3miesiace w szczegolnosci po operacji ,zeby wszystko doszlo do normy I sie ladnie zagoilo. Ale to moja opinia a lekarzem nie jestem :)

    Dziewczyny jesli jajowody macie drozne to cp byla chyba jedynie pechem. Bynajmniej ja tak sobie tlumacze. Po takim przezyciu nie moze byc innej opcji niz urodzenie zdrowego dzieciaczka :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • olka89 Przyjaciółka
    Postów: 119 79

    Wysłany: 5 marca 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny , dołączam do forum ponieważ 3 lata temu miałam CP z lewej strony jajowodu , obyło się bez zabiegu ze względu na 5 lat wcześniej przeprowadzona laparotomie brzucha ( wyrostek :( ) Dostałam Metro. i ciąża się wchłonęła . Od tego czasu nie staraliśmy się teraz postanowiliśmy powiększyć rodzinę . Mam zachowane obydwa jajowody a moje pytanie brzmi czy ktoś miał podobnie? czy monitorować cykle i unikać cykli z lewego jajowodu ( pechowego) i nastawić się na owu z prawego? od 2 mies. mam cały czas z prawego pęcherzyk dominujący.Nie miałam HSG lekarz zlecił za pół roku jak nic nie wyjdzie wiec tez nie wiem czy jajowody są drożne i funkcjonują. Bardzo proszę Was o poradę

    f2w3qqmz53tqp6av.png
    f2w3j48afnvhphsa.png
    2014- ciąża pozamaciczna Hiperprolaktynemia-> Dostinex
    02.03.2018 Igusia na świecie (3cs)
    08.2020 misja rodzeństwo ( 2021zaś.
    02.01.22- II --> rośnij <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam czasu na czekanie ze względu na wiek... jeśli wszystko będzie ok zaczynamy w czerwcu starania, a kończymy we wrześniu. Jak się uda to będzie, jak nie to widocznie nie pisane mi kolejne dziecko.

  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 7 marca 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka89 wrote:
    Cześć Dziewczyny , dołączam do forum ponieważ 3 lata temu miałam CP z lewej strony jajowodu , obyło się bez zabiegu ze względu na 5 lat wcześniej przeprowadzona laparotomie brzucha ( wyrostek :( ) Dostałam Metro. i ciąża się wchłonęła . Od tego czasu nie staraliśmy się teraz postanowiliśmy powiększyć rodzinę . Mam zachowane obydwa jajowody a moje pytanie brzmi czy ktoś miał podobnie? czy monitorować cykle i unikać cykli z lewego jajowodu ( pechowego) i nastawić się na owu z prawego? od 2 mies. mam cały czas z prawego pęcherzyk dominujący.Nie miałam HSG lekarz zlecił za pół roku jak nic nie wyjdzie wiec tez nie wiem czy jajowody są drożne i funkcjonują. Bardzo proszę Was o poradę

    mi lekarka mówiła, ze po farmakologicznnym usunięciu pozamacicznej jajowód także jest naruszony, nie jest jednorodny i jest spora szansa na cp w nim. Ja miałam usuwany,a le tak usłyszałam jak trochę biadoliłam, ze nie przyszłam tydzień wcześniej aby sie na farmakologie załapac ;p

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 7 marca 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik34 wrote:
    Wiesz co mi tez niby powiedzieli po laparo ze wszystko wyglada ok....ale po konsultacji z dwoma lekarkami zdecydowalam jednak ze zrobie to badanie.
    Robie prywatnie,bo chyba panstwowo to tylko zwykle mozna zrobic.
    Koszt ok 550 pln-Warszawa.

    a gdzie robisz jeśli mogę spytać? Ja też w Warszawie bym szukała

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • olka89 Przyjaciółka
    Postów: 119 79

    Wysłany: 7 marca 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K01 dziekuje za odpowiedz.
    Niepotrzbnie biadolilas.Na farmakologie żeby się załapać musi być ciąża maks4 tyg do tego akcji serce nie może byc (mi się zatrzymala bo realnie był to 6tc)dlatego była decyzja o lekach na które się zgodziłam. Leczenie trwało ok 3-4tyg spędzone w szpitalu dluzyl sie niemilosiernie codzienna niepewność czy leki działają czy jednak jajowod nie wytrzyma i polecę na stół. Po lekach źle się czułam cały czas na prochcach przeciwbólowych bo bolało i lało się.wtedy to miałam myśli niech mi usuną już ten jajowod. Ale lekarz zlecił leki żeby jak najmniej ingerować w organizm.
    a teraz Będę monitorować cykle z prawego ale tsh trochę mi za wysokie wyszło i prolaktyna a więc nie obędzie się bez konsultacji dodatkowej ehh..

    f2w3qqmz53tqp6av.png
    f2w3j48afnvhphsa.png
    2014- ciąża pozamaciczna Hiperprolaktynemia-> Dostinex
    02.03.2018 Igusia na świecie (3cs)
    08.2020 misja rodzeństwo ( 2021zaś.
    02.01.22- II --> rośnij <3

  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 7 marca 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka89, ja również miałam pozamaciczną leczoną metotreksatem. Ciąża była tak mała, że nigdzie jej nie było widać, przypuszczano, że to lewy jajowód, był odrobinę grubszy od prawego. Miałam zrobić sobie półroczną przerwę od starań, w 6 miesiącu przerwy miałam robione hsg. Nie rozumiem czemu piszecie o inwazyjności badania, badanie jak badanie, kontrast podaje się do szyjki macicy i rozchodzi się od jajwodów. Oczywiście nie było przyjemne, nie zdążyli mi podać leku przeciwbólowego przed badaniem, aczkolwiek do przeżycia ;) dochodzenie do siebie po cc jest dużo gorsze :) dzięki badaniu przynajmniej dowiedziałam się, że jajowody są drożne i że wszystko ze mną ok. Potem staraliśmy się o ciążę jeszcze 9 cykli, przez które fiksowałam co jest ze mną nie tak, że nie wychodzi... miałam robione hsg, więc w trakcie starań nie analizowaliśmy, z którego jajowodu jajeczkuję, działaliśmy co miesiąc.
    Chcebycbardzomama - gratulacje!! Ja też czekałam z usg do 6 tygodnia, dłużej lekarz już nie chciał, bo trzeba było sprawdzić czy nie ma powtórki. Pamiętam, jak na fotelu w trakcie usg ze zdenerwowania drżały mi nogi, nie mogłam nad tym zapanować. Ponieważ jestem po 2 poronieniach odetchnęłam z ulgą dopiero w 12 tygodniu, z każdym kolejnym miesiącem wierzyłam, że ciąża jest prawidłowa i rozwiązanie przebiegnie bez dodatkowych atrakcji, pomimo, że byłam na zwolnieniu. A jednak nie ominęły mnie nerwy na koniec... w 38 tygodniu dostałam krwotoku, myślałam, że tak zaczyna się poród, w szpitalu na usg nic nie było widać, dopiero po wykonaniu cięcia okazało się, że łożysko zaczęło się odklejać. Tym samym doszłam do wniosku, że w następnej ciąży nigdy nie zaznam spokoju, bo jakoś ciężko zapomnieć o tym wszystkim. Oczywiście 3mam kciuki, żeby u Ciebie wszystko przebiegło bezproblemowo, i żebyś mogła cieszyć się ciążą i rosnącym brzuszkiem :)

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • olka89 Przyjaciółka
    Postów: 119 79

    Wysłany: 7 marca 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Alciak za odpowiedzenie swojej historii, Cudownie że Tobie się wszystko poukładało. Mi lekarz powiedział HSG za pół roku jak nic nie wyjdzie- jest to ceniony lekarz więc już nie nudziłam żeby wcześniej robić..może też boje się poznać prawdę. I czytałam tez że to badanie może drobne zrosty usunać przepchać więc mimo ingerencji w ciało może dać jakieś pozytywne skutki, ale wiadomo nie w każdym przypadku. pozdrawiam serdecznie

    f2w3qqmz53tqp6av.png
    f2w3j48afnvhphsa.png
    2014- ciąża pozamaciczna Hiperprolaktynemia-> Dostinex
    02.03.2018 Igusia na świecie (3cs)
    08.2020 misja rodzeństwo ( 2021zaś.
    02.01.22- II --> rośnij <3

‹‹ 59 60 61 62 63 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ