X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, są tu jakieś kobiety po takiej ciąży? Które się starają obecnie lub którym się udało ? Ja niestety doświadczyłam tego okropnego przeżycia :( 24 listopada 2012 r miałam laparoskopię. Jajowód pozostawiono, pomimo tego że był już nadpęknięty.. Znów się staramy z mężem, obecnie jest 3 cykl...
    Pozdrawiam

    Sung lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po prostu poroniłam ale mam nadzieję że Ci się uda bądź silna trzymam kciuki :)

  • justa24 Autorytet
    Postów: 4388 3748

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przeszlam ciaże pozamacziną i w dodatku usuneli mi jeden jajowód bo pekł niestety juz, teraz jestem w ciąży 4 miesiąc:) wiec wiara czyni cuda:)

    Miriam, Selena, mychowe, Eweloka84, Eweelka82, Jk lubią tę wiadomość

    bhyw2n0a5n2aiq1p.png

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa serio? Po jakim czasie Ci się udało znów zajść w ciążę? U mnie też był pęknięty ale niestety go zostawili :(

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • truskawa85 Ekspertka
    Postów: 214 409

    Wysłany: 5 maja 2013, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po pierwszej ciązy i niestety pozamacicznej w grudniu. Dwa miesiace spadała mi beta, dwa razy wylądowałam w szpitalu. Ciąża była w prawym jajowodzie, potwierdzona kilkoma usg jednak sama obumarła na wczesnym etapie i udało mi się uniknąć podania metotrexate/laparoskopii. Nikomu nie życzę takich chwil. Miałam praktycznie przez ten czas cały czas krwawienia.

    preg.png
    MACIERZYNSTOW Krakow
    3 INV punkcje 5 blastocyst (2xmozaika, 2euploid, 1 uneuploid) ❄️ 02.2022 1 transfer beta 0, 04.2022 2 transfer (6.2.1 biochem, 05.2022 3 transfer 05.06 wizyta brak 💔
    EUROFERTIL
    3 INV punkcje 6 blastocyst (3 euploid, 2xmozaika, 1 uenuploid), 22.02 transfer blastocysty 4.1.1
    BHCG 6dpt - 7.5, 8dpt - 25.2, 10 dpt - 52.7, 12dpt - 111, 14dpt - 270.7, 16dpt - 665.4, 18dpt - 1616,9
    18.03 (5t6d) jest serduszko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też jestem po ciąży pozamacicznej, usunięty jajowód prawy. aktualnie staramy się pierwszy cykl.
    miałam podawany metotrextat ale nie uniknęłam laparoskopii :/
    liczę że uda nam się szybko, wszystkie 3 ciąże udały się za pierwszym razem . Są tu dziewczyny którym się udało ? jak długo trwały starania?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2013, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojego aniołka straciłam w lutym. Ciąża była na jajniku. Szczęście w nieszczęsiu... jajowody drożne potwierdzone badaniem HYFOSY. teraz 2 cykl starań razem z ziółkami o Sroki. ciężkie chwile za nami i Bóg wie co jeszcze przed nami...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vzljxuun29ub1gp8.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało się w pierwszym cyklu, bardzo się ciesze ale też boję że moje piekło się powtórzy.
    Życzę każdej dziewczynie po CP szybkiego i na całe 9 miesięcy plusika

    Miriam, marianka lubią tę wiadomość

  • justa24 Autorytet
    Postów: 4388 3748

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula222 wrote:
    Justa serio? Po jakim czasie Ci się udało znów zajść w ciążę? U mnie też był pęknięty ale niestety go zostawili :(
    w ciaże zaszłam po 2 latach.. ale nie starań tylko tak chciałam. jeśli chodzi o starania to w ciagu pól roku po ślubie..więc niedługo...narazie wszytsko przebiega prawidłowo:)

    Miriam lubi tę wiadomość

    bhyw2n0a5n2aiq1p.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2013, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja ciąża okazała się pozamaciczna na drugim jajowodzie usunęli mi koleiny jajowód więc już nie został mi żadnej, ponoć ciąża pozamaciczna po ciąży pozamacicznej się nie zdarza ... a mi się udało .... bez jajowodu zostaje mi in vitro ...

  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 14 czerwca 2013, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak bardzo mi przykro. Brak mi słów. Smutek straszny :(

    Miriam lubi tę wiadomość

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 2 lipca 2013, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.bardzo mi przykro z waszego powodu.
    moglibyście mi napisać jakie mialyscie objawy?
    Jestem w ciąży, czekam na wynik 2 bety jest to 3-4 tydz Ale strasznie plamie ciemna krwią wczoraj się zaczęło to. W pracy nasilac w domu w łóżku było mniej. Plamienia mam odkąd miałam 3 dniowe krwawienie w dniu @ .do tego zauważyłam że częściej czuje kłucie po lewej stronie. Nawet gdy kładę się spać to zbyt długo nie mogę tak leżeć. Strasznie się boję. A że mieszkam w uk to jestem strasznie ograniczona. Testy u lekarza sa z jaśniejsza kontrolną i robił mi znów betę. Tematu plamien nie drąży nic nie mówi. Już nie wiem co mam robić i myśleć.

    wife_of_trucker. lubi tę wiadomość

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 2 lipca 2013, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kambel pojedz do szpitala..takiego co ma Early Pregnancy Assessment Clinic ..albo Early pregnancy and emergency Gynae clinics..jak zwal tak zwal..jedno i to samo.tam ci moze zrobia usg przynajmniej..krew pobiora..

  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 2 lipca 2013, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z moniaak, pojedz do szpitala, mam nadzieje, ze w Twoim miescie maja w szpitalu taka klinike. Ja tez mieszkam w UK,przy plamieniach tylko rozkladaja rece,co jest bardzo frustrujace, w Polsce od razu by dali progesteron.
    Ja plamilam w 7 tygodniu i pozniej w 10, pojechalam na Ize Przyjec,pobrali krew, zrobili badania, ale nawet ich na oczy nie widzialam. Wiec jak im wierzyc. W obu przypadkach dwa dni pozniej mialam usg. Niestety pozniejsze usg nie bylo pozytywne..

    Zycze Tobie aby to plamienie ustalo i wszystko bylo dobrze..

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 2 lipca 2013, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krew i to drugi raz! Właśnie zrobili mi w przychodni.dziś po wynik idę chcę żeby na scan mnie wysłał. U mnie jest szpital Ale w nim raczej nic nie poradzą a early pregnancy unit mam jakieś 1,5 h ode mnie. Jeżeli dziś doktorek nic nie zrobi to jutro tam pojadę

    Bella1290 lubi tę wiadomość

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 2 lipca 2013, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znac jak tam wynik, miejmy nadzieje,ze bedzie dobrze. Trzymamy kciuki..

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 2 lipca 2013, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta po 3 dniach wzrosła do 348 .Ale nadal plamie.q czwartek idę na usg zobaczymy co pokarze W sumie jak by spojrzeć wstecz to przed @ miałam brązowe plamienie 3 dni krwawienia później znów plamienie i teraz jakbym miała mini okres, bardziej skapy. Mam nadzieję znajdziemy przyczynę. Bo nerwy to mnie zjedzą.

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 2 lipca 2013, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, nerwy nie pomoga, a moga zaszkodzic. Wiem,ze sie martwisz,ale sprobuj sie zajac czyms innym. I duzo odpoczytwaj.
    Zycze powodzenia:)
    I czekamy na wiesci z usg:)

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 3 lipca 2013, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kambel nie martw się ! W pozamacicznej np ja wcale krwawienia nie miałam... daj znać po co i jak ;)

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ