X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Co oznacza wynik allo-mlr i testu cytotoksycznego
Odpowiedz

Co oznacza wynik allo-mlr i testu cytotoksycznego

Oceń ten wątek:
  • agncio Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem pod 2óch poronieniach po zatrzymaniu serduszka w 1 trymestrze. Zrobiłam badanie z mężem a mianowicie test cytotoksyczny i ocena obecności przeciwciał blokujących allo-mlr. Hamowanie 0%. Nie stwierdzono też przeciwciał cytotoksycznych przeciwko wyizolowaniu limfocytom dawcy tj. męża (kontrola pozytywna 100% komórek martwych, kontrola negatywna 2% komórek martwych, surowica badana 2% komórek martwych). Bardzo proszę o interpretację badania.

    Fibii lubi tę wiadomość

    agncio
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agncio kto Wam zlecił to badanie? i byłaś już z wynikiem? jestem ciekawa, bo jestem w podobnej sytuacji - i też się zastanawiamy nad zrobieniem ich.
    Wg mnie to kwalifikujecie się do szczepień - bo Twój organizm nie wytwarza parasola ochronnego dla dziecka - ale ekspertem nie jestem:(

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Jiji Ekspertka
    Postów: 392 52

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja mam podobny problem czy któraś z was wie co dalej.

    Jej

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeciwciała blokujące ALLO MLR
    Tworzą "parasol" ochronny nad zarodkiem jeżeli jest ich odpowiednia ilość czyli co najmniej 40% hamowania.
    Po zapłodnieniu połowa Dzidziusia to materiał od taty a druga połowa to materiał od mamy.
    Układ immunologiczny każdego człowieka zwalcza ciała obce w organizmie i w sytuacji kiedy dochodzi do zapłodnienia ta część od taty jest obca dla organizmu matki więc zostaje atakowana przez cały układ immunologiczny. Oczywiście nie zawsze sie tak dzieje, bo z chwilą zapłodnienia allo mlr rośnie i chroni zarodek przed atakiem układu immunologicznego matki, ale nie zawsze tak jest.
    Są sytuacje kiedy allo mlr nie wzrasta po zapłodnieniu i dzieje sie tak wtedy gdy małżonkowie maja w materiale genetycznym coś wspólnego/podobnego i nie chodzi tu o pokrewieństwo. Wtedy układ immunologiczny po części rozpoznaje podobną/przyjazna część do własnego organizmu i nie wytwarza przeciwciał blokujących mających na celu ochraniać zarodek ale także układ immunologiczny "widzi" że to coś obcego bo jednak innego i następuje atak na Dzidziusia :( nie rzadko ten atak następuje zaraz po zapłodnieniu i kobieta nie jest w stanie stwierdzić czy doszło do zapłodnienia a czasem dzieje się to na późniejszym etapie ciąży.

    Sa jakby 3 grupy kobiet:
    1. Nieodpowiednie ALLO MLR powoduje poronienia na poszczególnych etapach ciąży.
    2. Nieodpowiednie ALLO MLR powoduje brak możliwości zajścia w ciążę tzn. dochodzi do zapłodnienia ale zarodek jest usunięty przez układ immunologiczny zanim zdąży sie zagnieździć i tym samym dana kobieta nie była nigdy w ciąży o której by zdążyła sie dowiedzieć.
    3. Nie ma znaczenia poziom ALLO MLR bo nawet niski poziom hamowania nie upośledza płodności i zachodzą w ciążę bez problemu, donosząc bez problemowo i rodzą dzieci.

    Test cytotoksyczny robi sie po to aby wiedzieć czy w przypadku szczepień mąż może być dawcą limfocytów.
    0% hamowania może utrudniać zajście w ciążę lub donoszenie ale nie znaczy że tak bedzie bo jak zwykle każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na poszczególne sytuacje.
    Jeżeli poroniłaś juz 2 razy a nie znaleziono u Ciebie innej przyczyny to nie wykluczone że pomocne byłyby szczepienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2015, 16:50

    cisza, sylwiaśta159, jupiter, maryf20, Umka, Cosmia, Koliber123 lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa, dziękuję za konkretne wytłumaczenie tematu!

  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 9 października 2015, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam jeszcze jedno pytanie czy mozliwe jest niskie allo mrl jesli ma synka i 4 poronienia? jedno przed ciaza donoszona i reszta po ciazy ?!


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessko, pozwole sobie zapozyczyc Twoja wypowiedz do swojego pamietnika, by mi to gdzies nie umknelo- swietnie, klarownie to napisalas.

  • agncio Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Reni86 badanie zlecil mi lekarz ginekolog-endykronolog bo dr Tomasz Milewicz z Krakowa. Z badań wyszło że mam zespól antyfosfolipidowy. Lekarz kazał brać acard i flexiparine. Wspomniał że jak poronie to będa potrzebne szczepienia z limfocytów. Wybieram się na konsultacje do lekarza w Krakowie dr Tomasza Sachy bo on zajmuje się tymi szczepieniami. Zobaczymy co powie. Pewnie zleci te szczepienia. Zobaczymy czy zaciąże do tego czasu :)

    agncio
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agncio prowadziłam ciąże u Milewicza. Jeste specyficzny ale zna się. Ciąża zakończona sukcesem.

    Wiaterek, agncio lubią tę wiadomość

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Riri Ekspertka
    Postów: 273 60

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agncio wrote:
    Czesc. Reni86 badanie zlecil mi lekarz ginekolog-endykronolog bo dr Tomasz Milewicz z Krakowa. Z badań wyszło że mam zespól antyfosfolipidowy. Lekarz kazał brać acard i flexiparine. Wspomniał że jak poronie to będa potrzebne szczepienia z limfocytów. Wybieram się na konsultacje do lekarza w Krakowie dr Tomasza Sachy bo on zajmuje się tymi szczepieniami. Zobaczymy co powie. Pewnie zleci te szczepienia. Zobaczymy czy zaciąże do tego czasu :)
    Ja właśnie jestem na tej drodze szczepię się u dr Sachy w styczniu,oby szczęśliwie cie to ominęło i wszystko ułożyło się w porządku ;)

    30.12.2014-poronienie 6 tydz.
    11.05.2015-poronienie 10 tydz.
    15.06.2015-podjęcie leczenia (naprotechnologia)
  • agncio Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili30 wrote:
    Agncio prowadziłam ciąże u Milewicza. Jeste specyficzny ale zna się. Ciąża zakończona sukcesem.


    Lili też miałaś mlr 0% i mimo wszystko udało się donieść ciąże a leczyłaś się u Milewicza???

    Okazało się że jestem w 5 tygodniu ciąży. Szczepienia miałam mieć od lutego. No już nie zdarzyłam. Boje się że i tą ciąże poronie przez tn cholerny mlr. Biore teraz acard x1, kwas foliowy x1, flaxiparine 1ml x 1, lutinę dopochową 3x 1, luteine podjęzyk 3 x 2szt. A ty co Lili brałaś u Milewicza? Badam co tydzień Beta hcg, TSH, i D-dimer. Zobaczymy co dalej bo to dopiero poczatk.

    agncio
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agncio jesli chodzi o szczepienia to ja podchodze do nich bardzo negatywnie ze względu na to, że w żadnym kraju poza Polską tej terapii się nie stosuje, nie ma dowodów na jej skuteczność, więc spokojnie ;) Hamowanie może poza okresem ciąży być złe a w okresie ciąży może być prawidłowe więc nie myśl o tym za dużo. Ja miałam hamowanie 28 % co według niektórych lekarzy również kwalifikuje się do szczepień bo oni jakoś patrzą na to aby było 40 % i wtedy jest ok. Milewicz dobiera leki chyba konkretnie do przypadku, ja miałam trochę inny zestaw ;) Również kazał mi kontrolować na początku co tydzień tsh d dimer i beta.
    Pan docent jest jaki jest i kto miał z nim styczność ten zna jego specyfikę, ale wyniki ma dobre i wiele dzieci rodzi się dzięki niemu, polecam poranne wizyty u niego kiedy to jeszcze sił ma dużo ;) Jeśli wiesz o czym mówię ;) Ja brałam Clexane 80, acard 1x1, euthyrox 175, duphaston 3x2, luteina dopochwowa 2 X 100 g, kwas foliowy 15 mg. Nie ma co porównywać zestawu leków ponieważ każda z nas może mieć inne wyniki. Na pewno wdrożył Ci to co jego zdaniem potrzebne.
    Z tymi szczepniami moim zdaniem nie masz się co przejmować. Uwoerz że na tych lekach będzie ok ;)

    Kadabra lubi tę wiadomość

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Mika2009 Autorytet
    Postów: 527 257

    Wysłany: 4 lutego 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Szperałam w necie na temat MLR i leczenia i tak trafiłam tutaj.
    Czytam że piszecie o dr. Milewiczu. Ostatnio koleżanka mnie namawiała by się do niego przeszła.
    Oto moje historia: pierwsza ciąża przedwczesny poród w 22tc, druga donoszona (na żelaznym zestawie - mimo MLR 0 ) trzecia poronienie w 9 tc i ostatnia w 6tc (ciąża biochemiczna). W ciąże zachodzę raczej bez problemu... gorzej jak widać z utrzymaniem.
    Niestety lekarza, który prowadził mi drugą ciąże nie ma wśród nas. A obecny gin. kieruje mnie do dr. Sachy (ten temat już kiedyś przerabiałam, nie mogłam być wówczas szczepiona z powodu granicznego ANA). Stąd szukam ginekologa, który wprowadził by leczenie i nie bał się dużych dawek progesteronu. Myślicie że przy takich problemach dr. Milewicz się sprawdza ?
    Obecny gin. tylko wysyła mnie na powtórne MLR i do immunologa. Tylko czy jest sens ?

    agncio lubi tę wiadomość

    iv09mg7ynbajyosc.png
  • agncio Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 5 lutego 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIKA2009 ja biore 3 razy luteine po 2 tabletki, i 3 raz dziennie luteine dopochowa. to jest 9 tabletek dziennie. mysle ze sporo. jestem w 10 tygodniu. poki co ciaza zdrowa i rozwia sie dobrze. to mojja najdluzsza ciąża. Polece Milewicza jak urodze zdrowe dziecko.

    mysle ze nie zaszkodzi akbys z wynikami poszła do niego. Pewnie zleci Ci kolejne badania. Nie zaszkodzi Ci to napewno

    agncio
  • Mika2009 Autorytet
    Postów: 527 257

    Wysłany: 6 lutego 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agncio - Gratuluję i oby tak dalej - trzymam kciuki. Ja umówiłam się już do dr. Milewicza przy okazji mam termin do dr. Sachy, także zobaczymy. Badań mam już niezły wykaz. Od 7 lat choruje na hashi, ANA i p- plemnikowe podwyższone, MLR 0 i w sumie tyle (kiedyś białko S wychodziło poniżej normy po powtórnym badaniu było OK) ale 2 ciąża była na Fraxyparynie, acardzie i duphastonie (do tego inne suplementy). Na tym zestawie dałam radę i mam cudowną 6-latkę. Pierwsza ciąża 8 lat temu bez leków i problemów aż do straty (na to złożyło się sporo rzeczy) A w zeszłym roku 2 straty na wczesnym etapie.
    Teraz to już tylko liczę na dr. Milewicza...

    iv09mg7ynbajyosc.png
  • Sławek Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 lutego 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć, jestesmy z Kielc, po 3 poron., jedno dziecko 7 lat zdrowe, nasz wiek 35 l, z genetycznych u żony jeden MTHFR niebardzo, z kardiolipidowych IgM na dwa wyniki z trzech lekko dodatnie, pozostałe OK.
    Dowiedziałem się na forach, że w Łodzi u Malinowskiego 9000 + wizyta 300 a u Paśnika 2000 + wizyta 150.
    Chciałem zapytytać jakie są koszty badan i leczenia w Krakowie u tych lekarzy co podajecie?
    Jak długo przed staraniem trzeba już pójść ?
    Jakie terminy u nich ?
    Nie robilismy jeszcze tych MRL ani testów cytotoks., z ANA tylko robione PPJ ANA7 (ok)
    Zaczynam o tym czytać także bedziemy wdzięczni za wszelkie info , pozdrawiamy

    Sławek_
  • agncio Znajoma
    Postów: 17 6

    Wysłany: 19 lutego 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u dr Milwicza wizyta kosztuje 100 zł. na poczatku daje liste badan do zrobienia i one wychodza w krakowie ok 2500 zl.

    agncio
  • Riri Ekspertka
    Postów: 273 60

    Wysłany: 21 lutego 2016, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja lecze sie u Lachowicza, on tez daje badania , ale cieżko mi powiedziec ile wyjdzie ..ale ok 2500 tez chyba
    chybabże poczekacie np na NFZ np na badania na zespół antyfosfolipidowy,wizyta zalezy od 150-300,( z usg) on jest naprotechnologiem,kieruje tez na robienie modelu craightona , ale nie koniecznie,( my nie robimy) No i pewnie bedzie wam kazał zrobic te mlr..dokałdnie robi wywiad , spedzasz u niego do 40 min.
    Ja akurat byłam w czasie poronienia ale trafiłam do niego w czerwcu, jakie terminy cięzko powiedziec , ale szybko jakoś tak jak mówie ja byłam w trakcie poronienia więc moze dlatego szybko mnie przyjął ale mozna zadzwonic. zapytać..

    30.12.2014-poronienie 6 tydz.
    11.05.2015-poronienie 10 tydz.
    15.06.2015-podjęcie leczenia (naprotechnologia)
  • koniczyna Koleżanka
    Postów: 52 6

    Wysłany: 14 lipca 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)

    zagląda tu ktoś ??

    Odebrałam wczoraj takie wyniki: jestem po 4 poronieniach (wszystkie 6-8 tydz.) z tego co wyczytałam zarodek nie jest chroniony ok. ale czy idzie to ogarnąć nie szczepiąc się ?? np; sterydami ??

    Allo-MLR - Hamowanie 0%
    Nie stwierdzono też przeciwciał cytotoksycznych przeciwko wyizolowaniu limfocytom dawcy tj. męża
    -kontrola pozytywna 100% komórek martwych
    - kontrola negatywna 2% komórek martwych
    - surowica badana 1% komórek martwych

  • koniczyna Koleżanka
    Postów: 52 6

    Wysłany: 14 lipca 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewentualnie jakieś namiary na lekarzy co pomogą jestem z okolic Katowic !!!

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ