X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek, trzymam za Was mocno kciuki <3
    Pisma wyniki masz piękne, ale ja bym jeszcze zrobiła USG dla świętego spokoju, ale tarczyce masz w porządku przynajmniej wiesz że nie masz przeciwciał :)
    inessa trzymam mocno kciuki za dwie czerwone kreski <3
    anoolka pamiętaj że jesteśmy z Tobą i zobaczysz nowy rok, nowe nadzieje <3

    Reszcie dziewczyn życzę dwóch kresek i zdrowych dzieciaczków, musimy być silne i przede wszystkim dbać o siebie ;) <3

    Całuje Was mocno i życzę jeszcze raz wszystkiego dobrego ;)

    inessa, Pismak, Anoolka, ash, Kasiula09 lubią tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny niech Mikołaj w tym dniu przyniesie Wam ten upragniony prezent jeśli nie test z dwoma kreskami to zapowiedź ze takowy pojawi się w najbliższym czasie :D
    tzrymam za Was Wszystkie i kazdą z osobna mocno kciuki <3

    inessa, Anoolka, ash, Pismak, Kasiula09, Gosiaczek lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam Kochane :) Może uda mi się dostać do endo przed Świętami :)

    Z okazji mikołajek życzę Wam dnia pełnego cudów :)

    inessa, Fedra, Kasiula09, Gosiaczek lubią tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam wynik ANA2
    "Stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:320 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty. Badanie wykonano metodą immunofluorescencji pośredniej (IIf).
    Metodą ELISA nie stwierdzono obecności przeciwciał przeciwko rozpuszczalnym antygenom jądrowym (SS-A, SS-B, NRPN, SM, SCL-70, JO-1).Interpretacja wyniku badania uzależniona jest od całości obrazu klinicznego pacjenta"

    No i wiem że dalej nic nie wiem :P

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    musisz zrobić ANA 3 aby wiedzieć który antygen z 20 świeci i wtedy będziesz wiedziała co i jak ;)

    Anoolka, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen myślę, że gdybym miała zrobić ANA3 to by to było napisane w zaleceniu, a poza tym nie stać mnie w tym momencie na to żeby wydać 240 zł...Pójdę do reumatologa i niech on główkuje :)

    inessa, szpilka lubią tę wiadomość

  • OctAngel Ekspertka
    Postów: 237 370

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2018, 18:36

    3jvzwn15td2p4lbx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślę że warto poszukać przyczyn bo tu nie chodzi tylko o ciążę ale w ogóle o zdrowie kobiety. Ale tak to już jest że lekarze idą na łatwiznę ;)

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka jeśli by prześledzić mój wynik i porównać go z Twoim i tym co mówiła lekarka (reumatolog) Twoje wyniki na pewno nie maja wpływu na poronienie taki wynik moze świadczyć o stanie zapalnym w organiźmie i nawet zdrowy człwoeik moze mieć takie miano oraz obraz swiecenia ziarnisty (jak to określiła nie jest to nic groźnego)...

    u Ciebie najważniejsze jest stwierdzenie
    "Metodą ELISA nie stwierdzono obecności przeciwciał przeciwko rozpuszczalnym antygenom jądrowym (SS-A, SS-B, NRPN, SM, SCL-70, JO-1"

    tak jak u mnie
    "metodą immunodyfuzji nie wykryto przeciwciał przeciw antygenom z grupy ENA..."

    tak więc nie ma sensu robić ANA3 a reumatolog na pewno spróbuje znajść źródło zapalenia tylko trzeba pamietać ze to moze być nawet zapalenie dziasła (bo pytała czy robia mi sie afty i takie tam)...
    więc jak najbardziej wizyta u reumatologa ale nie konieczne dalsze robienie ANA...

    ale to tylko moje skromne zdanie ;)

    Anoolka lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane spokojnej radosnej niedzieli Wam życze :D <3
    U mnie brak ciaży :(
    no cóż lekarz też nie podał mi terminu histeroskopii wiec pewnie nie ma już limitów na ten rok.
    Buziaki dla każdej <3

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś zaczynam naturalne oczyszczanie i powiem wam ze mimo wszystko sie ciesze bo juz chce zacząć kolejne starania, ale... Zaświtało mi coś w głowie jak przeczytałam wasze wpisy na temat immunologii i tych wszystkich ANA, stanach zapalnych itp...
    Około 2 m-ce temu mialam robioną tomografię komputerową zatok i wyszedł mi polip/ torbiel zapalna 10mmx13mm i skierowanie na zabieg. Oczywiście jest koniec roku i żaden szpital nie ma już kasy wiec kazali dzwonić pod koniec roku i zapisać sie do poradni... tak sobie myśle czy przypadkiem ta torbiel mi w czymś tam nie wadzi...

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra jak zobaczyłam wynik to aż mi ulżyło, bo teraz wiem że nie jestem chora na żaden toczeń ani inne okropne choroby :)I też myślę że dalsze ANA są bez sensu. Ale jednak coś się dzieje. Myślę że to ma związek z tymi moimi nieszczęsnymi stawami biodrowymi :P Do dentysty też się zapiszę, co niestety wiąże się z przerwaniem staranek na jakiś czas :( Nie wyobrażam sobie chodzić w ciąży do dentysty bo na widok fotela robi mi się słabo a nie wyobrażam sobie że kropeczek mógłby być narażony na taki stres :( Mój M nie był zadowolony z decyzji ale trudno...

    Inessko przykro mi bardzo że Ci nie wyszło ale jeszcze nic straconego. A na histeroskopię zapiszą Cię pewnie na początku roku :)

    Aleksa ciężko powiedzieć czy to było powodem bo tak wczesne poronienie to z reguły jest wina wadliwego zarodka, ale nigdy nic nie wiadomo. Słyszałam kiedyś o lasce która urodziła dzidźka dopiero po usunięciu kamieni z woreczka żółciowego i już nie raz słyszałam że trzeba się wsłuchać w organizm i zrobić ze sobą porządek :)

    inessa, Fedra lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane nie wiem co się dzieje ale mam strasznego doła od wczoraj :(:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen ale coś się stało czy tak po prostu?

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa przytulam z całego serca, Carmen również najmocniej jak potrafie <3 <3 <3 <3 <3 <3
    co do stanów zapalnych to niestety sa one problemem i nawet wciaży może sie znaleść nie jesteśmy wstanie wszystkiego wyeliminować tylko dbać o zdrowie zwłaszcza o zeby bo od nich dużo zależy.
    A starania no cóż ja uważam,ze jak by sie ciagle patrzyło na to,czy jeszcze jest jakiś czy moge mieć stan zapalny to nogdy by sie praktycznie nie mogło starać hoiihhhihi.
    Wiadomo,że wieksze stany zapalne trzeba wyleczyć ale tak to byśmy musiały żyć w szklarni i nasz organizm musiałby nie walczyć z chorobami a cały czas praktycznie walczy z czymś.
    Życze każdej zdrówka i jak najszybszego zazielenienia sie mimo wszystkim naszym przeciwnosciom <3 :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2013, 18:38

    Anoolka, Fedra lubią tę wiadomość

  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen i Aleksa ja również mocno przytulam. W piątek byłam u immunologa, dostałam badania na przeciwciała, w styczniu wyniki. Kariotyp uda mi sie zrobić na kase chorych mam juz termin na 24 stycznia, mam nadzieje ze dowiem sie co jest grane. Inessa jak sie czujesz?

    inessa lubi tę wiadomość

    lala86
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Carmen ale coś się stało czy tak po prostu?

    Tak jakoś, może to przez pogodę, nie mogę się dalej pogodzić ze stratą :( no i te czekanie też mnie dobije :( dzięki kochane za wsparcie <3

    inessa lubi tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane przytulam Was wszystkie chetnie bym z Wami została i pogadała ale po clo czuję się tak fatalnie ze aż szok...

    życze Wam poprawy humorów, nowych nadziei i przesyłam po porcji siły oraz przytulam każdą z Was z osobna :* <3

    Effcia28, Carmen92, Kasiula09, ash, Anoolka, aleksa.wawa, inessa lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • OctAngel Ekspertka
    Postów: 237 370

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2018, 18:36

    inessa lubi tę wiadomość

    3jvzwn15td2p4lbx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laka86 wrote:
    Carmen i Aleksa ja również mocno przytulam. W piątek byłam u immunologa, dostałam badania na przeciwciała, w styczniu wyniki. Kariotyp uda mi sie zrobić na kase chorych mam juz termin na 24 stycznia, mam nadzieje ze dowiem sie co jest grane. Inessa jak sie czujesz?

    A u jakiego lekarza immunologa bylaś? Jesteś z wawy? Kariotyp też bardzo szybko??? Gdzie tak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2013, 18:19

    inessa lubi tę wiadomość

‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ