X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziękuje za gratulacje, już nie mogę się doczekać tego 7 czerwca :) chociaż bardziej od ślubu ucieszyłaby mnie zdrowa ciąża <3

    Co do szczepień limfocytami partnerów, to nie jestem do tego przekonana, wolałaby chyba najpierw zrobić szereg innych badań czyt. hormony, infekcje, przeciwciała przeciw jądrowe, morfologia, cukrzyca itd. A w ostateczności szczepienia.

    Benitka jestem z Tobą i reszta dziewczyn pewnie też, wiem co przechodzisz ja byłabym już w 17 tygodniu ciąży, termin na maj 2014, jak widzę bądź słyszę o ciąży koleżanek bądź rodziny to mi się strasznie smutno robi i to nie tak że komuś źle życzę ale bardzo mnie boli to że komuś się udaje od tak ooo a ja nie mogę normalnie donosić ciąży. Życie jest strasznie niesprawiedliwe ale kto jak nie my ma się mu przeciwstawić ? Musimy być silne i wtedy nasze męki zostaną nagrodzone w postaci małych łobuzów.

    Dla nowych aniołkowych mam wrzucam listę badań po poronieniu, przytulam mocno <3 :

    Badania do 6 tygodni od poronienia:

    1.HISPAT
    2.Badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego – przeciwciała antykardiolipinowe(IgG, IgM)
    3.Antykoagulant tocznia
    4.Przeciwciała przeciwjądrowe ANA-jeżeli wyjdzie dodatnie robi się jeszcze ANA 2 i ANA 3
    5.Przeciwciała przeciwko antygenom łożyska
    6.Przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycowej (anty-TPO)
    7.Przeciwciała przeciwko tyreoglobulinie (anty-TG)
    8.Toxoplazmoza (IgG, IgM)
    9.Cytomegalia (IgG, IgM)
    10.Różyczka (IgG, IgM)
    11.Chlamydioza (Chlamydophila trachomatis) – można również wykonać badanie przeciwciał (IgG, IgM), jednak lepiej wykonać wymaz z kanału szyjki macicy.
    12.Komórki NK

    Badania po ok. 3 miesiącach od poronienia:

    1.Badania hormonów płciowych, odpowiadające za regularność i prawidłowość cyklu:
    a)FSH,
    b)LH,
    c)Progesteron,
    d)Prolaktyna,
    e)Estradiol,
    f)Testosteron,
    g)DHEA,
    h)Androstedion.
    2.Badanie hormonalne tarczycy:
    a)TSH,
    b)FT3,
    c)FT4.

    Badania dodatkowe:

    1.Morfologia
    2.Glukoza w krwi żylnej
    3.VDRL
    4.HIV
    5.HCV
    6.Cholesterol całkowity
    7.CRP
    8.OB.
    9.APTT
    10.Protrombina
    11.Fibrynogen
    12.Immunoglobulina IgA
    13.D-dimer
    14.Badanie nasienia

    Badanie w kierunku wykrycia wad anatomicznych w budowie narządu rodnego:
    1.USG
    2.HSG
    3.HSC

    Badania genetyczne:
    1.Badanie kariotypów – badanie cytogenetyczne.
    2.Mutacja Leiden w genie czynnika V
    3.Mutacja czynnika II (genu protrombiny)
    4.Zgodność tkankowa Hla

    inessa, Fedra, aleksa.wawa, Anoolka lubią tę wiadomość

  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    benitka wrote:
    to znowu ja...co do badań to kariotypy musieliśmy zrobić przy pierwszej ciąży ale są prawidłowe ,morfologia,toxo ,cytom,prawidłowe,tarczyca i chormony w normie,problemu z zajściem żadnych przeważnie w drugim cyklu starań,jakie badania dalej i gdzie je robić czy prywatnie czy można na kase chorych ,bo ja nie znalazłam żadnego laboratorium na śląsku,a jestem z gliwic.Załuję że nie zabrałam się za szukanie przyczyny już po pierwszej stracie ale lekarz mówił,że tak się zdarza , ale drugi raz to chyba już coś nie tak.Czy ja mamjeszcze szanse na urodzenie dzieciątka i donoszenie ciąży.Może znacie jakiegoś dobrego lekarza na śląsku .Dzisiaj znowu podłapałam doła bo dowiedziałam się ,że moja kuzynka jest w ciąży i ma też termin na czerwiec tak jak ja bym miała...

    mam to samo bratowa mojego męża urodział w dzień w którym ja powinnam rodzić poprzedniego maluszka, a dzień po jej porodzie poroniłam następnego. Jeszcze w dodatku jej nie trawie eh.. ale wiadomo że maluszkowi życze wszytskiego co najlepsz. Też bardzo żałuje że po pierwszym poronieniu nie byłam bardziej zawźięta i sluchałam lekarzy. Benitka widze że genetyke i hormony masz porobione więc chyba czas zabrac się za zespół antyfosfolipidowy, czyli przeciwciała które nie pozwalają rosnąć twojemu maleństwu, lub które je zabijają, mówiąc w weielkim uproszczeniu. Po 2 poronieniach raczej nie ma szans zrobić ich na kase chorych:( Poza tym musiałabys sie dostac do immunologa na kase chorych a to chyba tez za szybko by nie nastąpiło. W skład zespołu antyfosfolipidowego wchodzą 3 badania: p/c antykardiolipidowe, antykoagulant tocznia i p/c beta glikocośtam. Koszt ok 400-500 zł. Musisz się w pierwszej kolejności wybrać do immunologa. No i może jeszcze zrobić helikobakter, bo to tez jest czesto przyczyną.
    Aaa i właśnie oczywiscie że masz szanse na dzieciątko zdrowe i piekne! Musisz tylko znaleźć w sobie siłe, którą masz! I działaś! Nie słuchać wiecej lekarzy ze tak sie zdaża tylko czytać, szukać, robić na własną rękę, zadawac im pytania no i przede wszystkim wymagać od nich odpowiedzi, wytłumaczenia itp. Być upartym i twardym inaczej powiedzą..tak się zdaża.. <3

    inessa lubi tę wiadomość

    lala86
  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 trzymam kciuki za zdrowie męża! Za Was oboje!

    inessa, Anoolka lubią tę wiadomość

    lala86
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)
    Benitka przytulam CIe bardzo do serca <3
    CRP pokazuje czy masz jakiś stan zapalny w organiźmie - to tak w wielkim uproszczeniu - i zwykle odchodzi sie już coraz cześciej od OB a właśnie wykonuje sie CRP.
    Ja jestem leczona już od dłuższego czasu u hematologa mam mnóstwo badań zrobionych w kierunku krzepliwosci ( i wcale nie zwiazane z zajsceim wciaze) ale LEiden V jest polecanym badaniem w kierunku zaburzeń krzepliwosci i wiem,ze nie jets aż tak drogie a najwiecej wykazuje.
    Kochan właśnie wczoraj pisałam z koleżanka i też pytała jakie badani mozna porobić no własnie co jeszcze stwierdziłysmy,ze nie jesteśmy wstanie wzystkiego zrobić bo po 1 finansowo nie jesteśmy wstanie a po 2 mozna zgłupieć bo badań jest tak duzo i możliwosći chorób,ze nie jest człowiek wstanie tego wszystkiego porobić i w końcu trzeba postawić sobie granice. Pisze to nie po to aby zniechcecać do badań ale aby z rozsądkiem je robić.
    Także chciałam Wam polecić jeszcze jedno badanie widziałam,ze kilka z dziewczat je robiło a niestety lekarze ginekolodzy nie znaja sie na tym chcoiaż coraz cześciej przy długich staraniach i czasami poronieniach zaczynają nad tym myśleć i polecać. Chodzi mi o badanie EMA i IGA w kierunku celiakii. Celiakia jest czesto ukrytą chorobą i ujawnia sie właśnie w różnych innych postaciach czasami problemami z płodnoscią czy włąśnie z poronieniami wcale nie z choroba typową jelit.O celiaki móiw sie,zę jest to choroba dzieci wcale nie jest to prawda tak mówią lekarze tzw. starej daty nie znajaćy nowych badań. Pisze o tym ponieważ ja choruje i powinnam stosowac diete niestety nie zawsze mi to wychodzi a jest to duży błąd ponieważ te chorobe leczy sie głównie bardzo sćisła dietą i zwykle nawet po pół roku diety kobiety cierpiące na te chorobe ze spokojem zachodzą wciaze i donoszą ją do końca ciaży( tak też można zajsć ale mozę być niska masa urodzeniowa przed wczesne porody lub poronienia)
    Przepraszam,zę sie rozpisałam ale naprawde warto zwrócić uwage na te badania bo ginekolodzy wiekszosć z nich jeszcze nie znaja sie na niej.

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam wczoraj u dentysty i wszystko oprócz ginekologa niestety schodzi na dalszy plan, nawet reumatolog. W gabinecie będę musiała zostawić ponad tysiąc złotych a mój mąż w zimę bardzo kiepsko zarabia. Sama jestem sobie winna :/ No ale trudno, przynajmniej jak już zajdę w ciążę to nie będę się martwić zębami ;)

    inessa lubi tę wiadomość

  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy pruchnica może powodować poronienia?

    Anoolka, inessa lubią tę wiadomość

    lala86
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laka86 wrote:
    czy pruchnica może powodować poronienia?

    I to jest dobre pytanie ;) Słyszałam o przedwczesnych porodach i o niskiej masie urodzeniowej ale o poronieniach nic.

    inessa lubi tę wiadomość

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może.

    Przed poczęciem dziecka powinnaś wyleczyć wszystkie ewentualne ubytki, ponieważ próchnica może być groźna także dla twojego dziecka. W skrajnych przypadkach może być przyczyną ogólnego zakażenia i źródłem stanu zapalnego w organizmie.

    inessa lubi tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co jeśli to partner ma próchnicę ? Ma to jakiś związek z poronieniem ?

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen ja myślę że nie ma żadnego związku.

    inessa, Carmen92 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na poronienia nie ale na plemniki moze mieć wpływ próchnica.

    Anoolka, Carmen92, Fedra lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane a jak myslicie czy ogolne wyniki krwi mojego niemeza moga miec jakis wplyw na plemniki? Badanie nasienia wyszlo mu super, ph ma w normie, ilość i jakosc tez super, ale odebralismy pare dni temu jego wyniki z morfologii i praktycznie wszedzie ma albo niedobor, albo za wysoko :/

    inessa lubi tę wiadomość

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja myślę że tak. Coś się dzieje w organizmie, skoro morfologia słaba.

    inessa lubi tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa jeśli badanie nasienia wyszło dobrze to znaczy ze wyniki z krwi nie miały na to wpływu, wpływ jest wtedy kiedy w organiźmie jest jakaś bakteria czy zapalenie wtedy odbija się to ogólnie na wszystkich wynikach w tym na wynikach z nasienia...

    inessa lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się nie przejmowała tymi wynikami z morfologi, bo one są nie miarodajne, co innego jakby były mocno podniesione lub zawyżone. Może skontaktuj się z lekarzem rodzinnym i wtedy ustalcie wspólnie czy robicie jakieś badania dodatkowe itd.

    Mam do Was kochane pytanie, wiem że niedawno poroniłam i że jeszcze organizm nie doszedł do siebie ale martwi mnie jedna sprawa. W tamtym roku odstawiłam tabletki i martwią mnie moje nieregularne cykle, a sprawa wygląda tak:
    -1 @ po odstawieniu pojawiła się po 44 dniach
    -2 @ po 13 dniach
    -3 @ po 29 dniach
    -4 @ po 36 dniach
    -5 @ po 31 dniach
    -6 @ po 34 dniach
    -7 @ po 52 (w tym cyklu byłam raptem 5 dni w ciąży)
    -8 @ po 72 dni (w tym cyklu poroniłam 2 ciąże, więc gdyby nie maleństwo to cykl miał by 45-46 dni)
    -9 @ po 43 dniach (po łyżeczkowaniu)
    i teraz mam 28 dc a owulacji ani @ nie widać. Zaczynają mnie martwić te cykle bo są zwyczajnie za długie jak byłam u ginekologa (12 dc) w listopadzie to mówił że owulacja będzie z prawego jajnika za 4-5 dni. A tymczasem wczoraj miałam mocno bóle ale z lewego jajnika.

    inessa lubi tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w pierwszym cyklu po łyżeczkowaniu jest duze prawdopodobieństwo ze owulki nie będzie... a potem bedzie się to stopniowo normować...
    mósisz na pewno sprawdzić dlaczego masz takie długie cykle moze trzeba bedzie je unormowac clo i podać zastrzyk n apęknięcie (ja tak mam teraz że biore clo bo mam dość późną owulkę a co za tym idzie do du..y progesteron itd.) moze pogadaj z lekarzem jak On to widzi i co proponuje zeby wyregulowac te cykle...

    Carmen92, inessa lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki kochana za odpowiedź, tak właśnie myślałam o clo. W styczniu będę się widzieć z lekarzem więc mu powiem co i jak. Bo jest to dość męczące, że te cykle są takie długie.

    Kochana a ty też miałaś takie długie cykle ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2013, 13:41

    inessa lubi tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje cykle były różne ale po wyleczeniu nadrzerki najdłuższy miałam 36 dniowy ale owulke przeważnie miałam koło 20dc, po łyżeczkowaniu cykle mi sie skróciły i trwaja 29 do 32 dni...
    ale przez to ze mam problem z progesteronem lekarz chyba chce mieć pełna kontrole nad moim cyklem a co z tego bedzie to sie okaze :)

    inessa lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 ja tak miałam po odstawieniu tabletek. Cykle były coraz dłuższe.
    Ciekawa jestem jak będzie teraz.

    inessa lubi tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje że wszystko mi się ureguluje po łyżeczkowaniu bo zwariuje przez te cykle

    inessa lubi tę wiadomość

‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ