X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane czytam znowu o tym co może powodować poronienia i wiecie co...jakie to cholernie niesprawiedliwe że niektóre kobiety chleją, palą biegają boso zimą i rodzą po 12 dzieciaków, a my dmuchamy na wszystko i chodzimy jak na szpilkach i wychodzi jak wychodzi:( ja juz sobie wizyte u dentysty chyba odpuszczam, bo w sumie chyba zaczynam wierzyc ze co ma być to bedzie, rodzina ( oprócz męża) mają już chyba dosyc mojego gadania o przeciwciałach, chorobach itp. a ja już śnie o tym że tłumacze komuś całą immunologie wiec chyba ogłupieje:( choć mąż pewnie tez ma dosyc ale co ma powiedziec eh... Miłego dnia Kochane Aniołkowe Mamy!

    inessa lubi tę wiadomość

    lala86
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laka86 wrote:
    ja juz sobie wizyte u dentysty chyba odpuszczam, bo w sumie chyba zaczynam wierzyc ze co ma być to bedzie

    Laka to chyba nie jest najlepszy pomysł. Ja też się wzbraniałam baaaardzo długo przed dentystą, a jak już poszłam to się okazało że przez kamień mam zapalenie dziąseł :/ A Ty się boisz dentysty?

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laka86 wrote:
    Kochane czytam znowu o tym co może powodować poronienia i wiecie co...jakie to cholernie niesprawiedliwe że niektóre kobiety chleją, palą biegają boso zimą i rodzą po 12 dzieciaków, a my dmuchamy na wszystko i chodzimy jak na szpilkach i wychodzi jak wychodzi:( ja juz sobie wizyte u dentysty chyba odpuszczam, bo w sumie chyba zaczynam wierzyc ze co ma być to bedzie, rodzina ( oprócz męża) mają już chyba dosyc mojego gadania o przeciwciałach, chorobach itp. a ja już śnie o tym że tłumacze komuś całą immunologie wiec chyba ogłupieje:( choć mąż pewnie tez ma dosyc ale co ma powiedziec eh... Miłego dnia Kochane Aniołkowe Mamy!

    Skąd ja to znam :) jak zaczynam rozmawiac z najblizszymi jakie mam watpliwosci, ze to immunologia moze byc winowajca itp itd tlumacze o tych przeciwcaialch hehe to kazdy kiwa mi glowa i mowi taka tak ty sobie pogadaj a ja poslucham :) kosmos. Moj niemąż to juz nawet w te tematy nie chce ze mną wchodzic i tylko mowi, skoro wiesz co masz robic to rob i tyle ;)

    inessa lubi tę wiadomość

  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Laka to chyba nie jest najlepszy pomysł. Ja też się wzbraniałam baaaardzo długo przed dentystą, a jak już poszłam to się okazało że przez kamień mam zapalenie dziąseł :/ A Ty się boisz dentysty?


    Pewnie masz racje kochana! Nie boje sie dentysty, ale po prostu chyba trace siły wrrrr, no i kurcze moze przeziebienie, moze zeby, moze dziąsła, moze immunologia, moze genetyka ehhh...:(

    inessa lubi tę wiadomość

    lala86
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laka86 wrote:
    Kochane czytam znowu o tym co może powodować poronienia i wiecie co...jakie to cholernie niesprawiedliwe że niektóre kobiety chleją, palą biegają boso zimą i rodzą po 12 dzieciaków, a my dmuchamy na wszystko i chodzimy jak na szpilkach i wychodzi jak wychodzi:( ja juz sobie wizyte u dentysty chyba odpuszczam, bo w sumie chyba zaczynam wierzyc ze co ma być to bedzie, rodzina ( oprócz męża) mają już chyba dosyc mojego gadania o przeciwciałach, chorobach itp. a ja już śnie o tym że tłumacze komuś całą immunologie wiec chyba ogłupieje:( choć mąż pewnie tez ma dosyc ale co ma powiedziec eh... Miłego dnia Kochane Aniołkowe Mamy!


    Kochana powiem tak do dentysty w tej chwili marsz ja się w końcu przełamałam i usunęłam z 4 zęby ale wiem ze warto było bo już miałam stan zapalny i nawet pani dentystka powiedziała ze to nie dobrze jeśli chce mieć dzidziusia...

    po drugie spokojnie wiem ze czujesz sie jakbyś mogła doktorat robić z immunologii ja tak mam ze sprawami meskimi ale pamiętaj wiedzę którą masz mozesz dzielić się z tymi którzy o tym pojęcia nie mają, im pomożesz i sobie tez bo mówienie o tym po prostu uspokaja i wycisza przynajmniej na mnie to tak podziałało...

    Anoolka, inessa, Effcia28 lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do mężów i nie meżów mój przy mnie musiał się w pewnych sprawach doktoryzować i wczoraj zaczął się śmiać ze po co mi lekarz jak ja sama wiem lepiej co kiedy i jak bo jakie było zdziwienie lekarza jak mu powiedziałam ze pewnie inseminacja będzie w poniendziałek bo tak mi z wyliczeń wyszło popatrzył sie na mnie w milczeniu a mój się śmiał i dodał skutki długiego starania sie o dziecko i wszyscy się smiali...

    grunt to mieć do tego wszystkiego zdrowe podejście a o tych sprawach trzeba rozmawiać bo dla rodziny jest to kosmos ale jak choć troche zrozumieją z czym się borykamy tym łatwiej będą przechodzić z Nami nasze smutki jak i radość...

    Anoolka, inessa, Effcia28 lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jak to czytam wszystko, to mi się śmiać chce, mam to samo, ja opowiadam wszystkim o tych przeciwciałach, lekach, badaniach i jedyna osoba która mnie rozumie to mama, która jest pielęgniarką, reszta na mnie patrzy jak na jakiegoś kosmite. M ma chyba już powoli dosyć słuchania, bo po prostu nie wie o czym ja do niego mówię. Ja na szczęście do dentysty nie muszę bo zęby mam zdrowe jak koń, jedyne z czym się borykam od paru lat to zęby mądrości, które próbują się wybić. Bardzo mocno Was ściskam <3 buziaki

    Anoolka, inessa, Fedra lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 wrote:
    Ja na szczęście do dentysty nie muszę bo zęby mam zdrowe jak koń, jedyne z czym się borykam od paru lat to zęby mądrości, które próbują się wybić. Bardzo mocno Was ściskam <3 buziaki
    Zazdroszczę :D

    A ja tam za bardzo nikomu nie tłumaczę, jedyną osobą której coś mówię jest mój brat bo on ma problemy ze stawami i ogólnie przypadłości zdrowotne z kosmosu więc przedwczoraj też poszedł badać sobie ANA ;)

    inessa lubi tę wiadomość

  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Kochana powiem tak do dentysty w tej chwili marsz ja się w końcu przełamałam i usunęłam z 4 zęby ale wiem ze warto było bo już miałam stan zapalny i nawet pani dentystka powiedziała ze to nie dobrze jeśli chce mieć dzidziusia...

    po drugie spokojnie wiem ze czujesz sie jakbyś mogła doktorat robić z immunologii ja tak mam ze sprawami meskimi ale pamiętaj wiedzę którą masz mozesz dzielić się z tymi którzy o tym pojęcia nie mają, im pomożesz i sobie tez bo mówienie o tym po prostu uspokaja i wycisza przynajmniej na mnie to tak podziałało...

    kochana rozwiń temat wyników meżą jesli możesz? Mój mąż ma 6% plemników o prawidlowej budowie:( mówią ze nie jest zle dostał POLFILINE i witamine E. Reszta parametrów bardzo dobra.

    ps.Masz razje - to wszytsko co sie dzieje z mojej głowie to jak pisanie doktoratu. Myslałam ze jako chemik łatwiej zrozumie tą immunologie ale to jest mega KOSMOS!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2013, 13:05

    Carmen92, inessa lubią tę wiadomość

    lala86
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2013, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane miałam cieżki tydzień nowy też nieciekawie sie zapowiada ale zagladam i podczytuje Was i wspieram każdą z osobna <3 <3 <3
    dobrej spokojnej soboty i niedzieli :D

    Anoolka, ash lubią tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 14 grudnia 2013, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laka86 wrote:
    kochana rozwiń temat wyników meżą jesli możesz? Mój mąż ma 6% plemników o prawidlowej budowie:( mówią ze nie jest zle dostał POLFILINE i witamine E. Reszta parametrów bardzo dobra.

    ps.Masz razje - to wszytsko co sie dzieje z mojej głowie to jak pisanie doktoratu. Myslałam ze jako chemik łatwiej zrozumie tą immunologie ale to jest mega KOSMOS!


    a co chcesz wiedzieć bo wszystko jest napisane na sprawach męskich?
    mój za zaniżone parametry i morfologie między 0-3% form prawidłowych...

    inessa lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 14 grudnia 2013, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko Kochana my też Ciebie wspieramy i pamiętamy <3 mam nadzieje że jednak nadchodzący tydzień miło i pozytywnie Ciebie zaskoczy :)

    inessa, Effcia28 lubią tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 15 grudnia 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w piątek u internisty po skierowanie do endokrynologa. Wizytę mam 7 stycznia.
    Dostałam też skierowanie na TSH, resztę którą chcę zrobić ma mi zlecić endokrynolog.
    Pani doktor powiedziała, że przeziębienie i gorączka na początku ciąży mogły uszkodzić zarodek i dlatego skończyło się jak się skończyło :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2013, 19:48

    inessa lubi tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny spojrzałam na mój wypis ze szpitala i okazało się że robili mi tam badania na CRP, INR, APTT, Wskaźnik i czas protombiny, białko całkowite, Glukozę i kreatyninę. Było to 2 dni przed zabiegiem i miałam takie wyniki:

    CRP - 5,80 mg/l
    INR - 0,99, Wskaźnik protombiny 101%, czas protombiny 14,3 sek.
    białko całkowite 5,94 g/dl
    Glukoza - 93,36 mg/dl i
    kreatynina - 071 mg/dl, eGFR >60 ml/min/1,73m2
    APTT - 30,1 sek, Ratio 0,86

    Nie podali jednak norm :/ Mam wszystko w normie oprócz CRP. Wyczytałam jednak że norma dla CRP to l 0,08 – 3,1 mg/l a wynik mój który mieści się w 3,1 – 10 mg/l – świadczy o odczynie zapalnym o niewielkim nasileniu. Czy to mogła być przyczyna poronienia ?

    Czy muszę teraz powtarzać badania skoro te miałam robione przed zabiegiem a nie po? Czy skoro mam APTT w normie to jest sens robić badanie na antykoagulant tocznia ( wyczytałam że najpierw właśnie robi się APTT i jak wyjdzie wydłużony czas to wtedy to badanie na anty tocznia)? Czy robić też D-Dimery skoro te wyżej wskazane badania mam w normie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2013, 13:21

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak słyszałam że OB może być w ciąży podwyższone więc CRP pewnie też. Gdyby było coś nie tak z wynikami to by Ci powiedzieli ;)
    A czy masz robić badania na zespół antyfosfolipidowy to ciężko mi powiedzieć, ja bym raczej zrobiła ale dobrze by było jakbyś pogadała z lekarzem.

    Jeśli chodzi o mnie to byłam z wynikami ANA u mojego ginekologa. Podejrzewa zespół antyfosfolipidowy. Ja już miałam robiony antykoagulant tocznia i przeciwciała antyfosfolipidowe i były dobre ale nie robiłam p/przeciwko glikoproteinie i zastanawiam się czy nie zrobić.
    Dostałam skierowanie na usg piersi i na cytomegalię. No i mój M ma zrobić badanie nasienia ale to już niestety bez skierowania. Trochę się zdziwiłam że doktorek powiedział że nie może go wystawić...
    Aha no i kazał mi iść jak najszybciej do reumatologa i jak już wszystko załatwię to do niego wrócić. Oczywiście zakaz staranek, ale oczywiście się tym nie przejęłam bo wcześniej sama podjęłam taką decyzję że na razie przerwa ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak te badania powinnaś powtórzyć bo one zmieniają sie a u kobiet to już wogóle ze wzgledu na nasze okresy.
    Crp mogłaś mieć lekko podwyższone jest to normalne wciaży zwłaszczaw 1 trymestrze gdzie taki cuda dzieja sie w kobiecych organizmach, zwłaszcza organizm musi jakby podjac walke z dizeciatkiem - chodzi o przyzwyczajenie sie do pobytu dziecka w naszym brzuszku :)
    Szkoda,ze nie masz norm ale zwykle tak jest na wypisie ze szpitala.
    Na pierwszy rzut oka masz dobre wyniki ale ja bym powtórzyła i udała sie do lekarza.
    Na krzepliwość jest mnóstwo badań te o których tu piszesz to są podstawowe i do podstawowych zaliczaja sie również D-dimery zwykle tak zalecaja hematolodzy ( pisze z mojego doswiadczenia a lecze sie już troche lat )

    Anoolka do kiedy planujesz przerwe????
    Pamietam o kazdej z Was kochane <3

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam Kochane,

    Zrobię jeszcze raz te badania w takim razie :)

    Anoolka trzymam kciuki za wizyty :)

    Anoolka, inessa lubią tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że w lutym będę już się mogła starać. Lekarz czeka tak naprawdę tylko na opinie reumatologa, gorzej z dentystą bo ja mam kilka ubytków i z tego co wiem to będę miała chyba z dwa leczenia kanałowe :/ Jutro mam wizytę a później dopiero pewnie aż w styczniu :( Chciałabym mieć to już z głowy ehh :(
    Miłego dnia Wam życzę:)

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane przepraszam że ostatnio do Was nie zaglądam, ale ma straszne urwanie głowy w pracy, trzymam za Was mocno kciuki <3 i całuje mocno każdą z Was ;)

    Pismak musisz jeszcze raz zrobić badania, bo są niemiarodajne, chociaż Nienormalna ma zakrzepice wrodzoną i wszystkie wyniki miała w normie i dopiero jak porobiła specjalistyczne badania typu ANA, mutacja genu itd. to jej dopiero wtedy coś wyszło. Więc w sumie z tymi wynikami to nie do końca tak jest że coś pokażą.

    Anoolka widzę że podobnie będziemy się starać tylko że ja dopiero w Marcu ;) mam nadzieje że do tego czasy wyjdziemy z moim na prostą, bo ostatnio pracę zmienił i mamy lekki kryzys.

    Całuje Was mocno buziaki ;)

    inessa, Anoolka, Pismak lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się przeciągnie mi wszystko to ja też od marca ;)
    Dziś mężuś odebrał mi wyniki na cytomegalię, wynik igm 0,2 IGG 395.
    Czyli przebyta i spokój :)

    inessa lubi tę wiadomość

‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ