X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie witaminy po poronieniu ?
Odpowiedz

Jakie witaminy po poronieniu ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam tylko kwas foliowy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my ciągle się staramy, teraz jestem po zabiegu łyżeczkowania 10.10.2016 (ciąża obumarła w 8tc), poprzednia w 22.12.2015 (obumarła w 6tc), 10.03.2015 ciąża pozamaciczna. Biorę teraz Femibidon Natal do tego magnez +b6, ale zastanawiam się nad Ovarinem. Czekamy na test DNA po poronieniu może coś wniosą, ale mam problem ze znalezieniem lekarza w Olsztynie byłam w gabinetach prywatnych i NFZ, teksty typu nie będe poprawiał po kolega masakra. W II i III ciąży luteina 50mg x2 dziennie a i tak kończy się szczęśliwe oczekiwanie. Jestem bezsilna nie wiem co robić. Gdzie szukać pomocy?

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 3 listopada 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morelkowata a jakie badania do tej pory robiliście? Zespol antyfosfolipidowy? Grunt to dobry lekarz, niestety same witaminy maga nie pomoc i "trzeba wytoczyć cięższe działo".
    Bardzo mi przykro z powodu Waszych strat:(

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ten moment czekamy na wyniki dna po poronieniu, na ten moment znamy płeć (Julka [*] :(
    czekamy na dalsze wyniki powinny być na dniach

    Niestety z dobrym lekarzem to jakoś u mnie ciężko, odwiedziliśmy już i prywatne gabinety i te na nfz, ale za każdym razem wszyscy, że pierwsza ciąża pozamaciczna więc "mogło się zdarzyć", druga i trzecia poronienie i uważają, że jeszcze nie ma co sprawdzać, zdaje mi się, że to nie takie łatwe, będziemy robić kolejne badanie więc tego bolu po stracie nie wytrzymamy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w tej chwili biorę Ovarin ponieważ brałam go przed ciążą 3 miesiące i udało nam się zajść już w drugim cyklu starań. W składzie ma również kwas foliowy więc jestem spokojna, że przyjmuję odpowiednią dawkę i jednocześnie regulujęgospodarkę hormonalną po poronieniu.

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 7 listopada 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze lekarze tak do tego podchodzą i mysle ze tu bardzo dużo zalezy od Was. Albo macie sile i próbujecie "do skutku" albo wlasnie szukacie przyczyny. Jest wiele badan które można zrobic i które mogą ale nie musza dać odpowiedzi a może wynik kariotypu dziecka da juz odpowiedz.Ale mimo wszystko mysle ze tez ważne abyś w kolejnej ciąż miala wprowadzone leczenie.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi endokrynolog zakazał brania suplementów dla kobiet w ciąży z uwagi na jod. Powiedział, że jod się suplementuje tylko w przypadku ciąży.

    Z kolei gin kazała 6 tyg przed staraniami zacząć brać Mama DHA premium + (kwas foliowy, DHA, EPA, Jod, Magnez, wit D), dodatkowo jeszcze jakiś łatwo przyswajalny kwas foliowy czy metafolinę i Acard.

    Obecnie się nie staramy ale zrobiłam sobie rozpiskę, żeby suplementować a nie przesadzić bo nerki tylko dwie:
    3 razy w tyg kwas foliowy
    1 w tyg wit B complex
    1-2 w tyg wit C
    codziennie wit d 1000 (chociaż często o niej zapominam, bo biorę wieczorem)

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak jest niedoczynność tarczycy, to jod się powinno brać. A w ciąży to już na pewno. Mnie endo się zawsze pyta jakie suplementy biore i sprawdza czy mają odpowiednią dawkę jodu.
    Ja obecnie przyjmuję:
    - Femibion natal 1 1x1,
    - witamina B300 1x1,
    - Vigantoletten 2000jm
    - koenzym Q10 2x1
    - DHEA 3x1.
    Przez miesiąc brałam jeszcze dodatkowo kwas foliowy 5mg.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • bMarta Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem tu 1. raz. 6 grudnia dostaliśmy prezent w postaci 2 kresek, a za miesiąc wiadomość, że nie wykształcił się zarodek. Poroniłam w 9. tyg.
    Uczę się godzić ze stratą...

    Bardzo się przygotowywałam się do ciąży i suplemetowałam kwas foliowy, wit. D, magnez + zdrowy styl życia. Być może czegoś zabrakło...chciałabym jak najszybciej wybrać odpowiedni dla siebie suplement.
    Przefiltrowałam forum i wypisałam sobie: Fembion, Pharmaton Matruelle, Ovarin.
    Zastanawia mnie tylko obecność jodu w większości. Czy znacie preparaty, które go nie zawierają? Nie wiecie czy nie będąc w ciąży można go przyjmować w dawce 100% dziennie?

    Z góry dzięki :)

  • mama Calineczki Znajoma
    Postów: 24 1

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak myślicie czy zażywanie codziennie kwasu foliowego, tranu i kelpu jest prawidłowe?

  • Madhuri Przyjaciółka
    Postów: 70 41

    Wysłany: 13 stycznia 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez zamierzam wznowic branie witamin prenatalnych, ktore bralam w ciazy...

    podobno po poronieniu dobrze jest tez pic herbatki z lisci malin (3-4 kubki dziennie), bo pomagaja uregolowac endometrium i wplywaja korzystnie na wydluzenie fazy lutealnej. juz na kilku forach zielarskich spotkalam sie z takimi zaleceniami i zamierzam te herbate przetestowac na sobie przed ponownym zajsciem w ciaze. czy ktoras z was juz jej probowala?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2017, 21:14

    PuUcp1.png
    [*] 9tc/11tc, 9 stycznia 2017
    [*] 6tc, 31 marca 2017
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ