X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Lekarz od poronienie i mutacji Śląsk
Odpowiedz

Lekarz od poronienie i mutacji Śląsk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szukam lekarza który Pomoze mi odnaleźć przyczynę z powodu której tracę moje dziecko. Mam mutacje pai i mthfr jestem na heparynie aktywnych folianach biorę duphaston acard a mimo to tracę dziecko. Robiłam komórki NK ana 1 i 2 i były ok. Jeśli kogoś znacie do polecenia napiszcie proszę.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 01:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana przede wszystkim napisz skąd jesteś. A teraz jak przebiega ciąża? Ile razy poroniłaś? Rozważ badania genetyczne i kariotypów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2017, 01:29

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z Bytomia ale mogę wszędzie na Śląsku dojechać. To moja pierwsza ciaza bo 11 cyklach... dzięki heparynie w ogóle zaszła bo uparlam się brać ja od dnia po owulacji. Moja ciaza... tracę ja... moja beta spada.... dostałam dodatkowo Luteinę było widać 6mm jajeczko ...ale beta spada... wiem że luteina nie pomoże w śr powtórzę betę. Koniecznie chce dostać się do kogoś kto zna temat mutacji trudnych ciaz poronień

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyczyna może być genetyczna. Po poronieniu zabezpiecz materiał i wyślij na badania, to dowiesz się konkretnie. Niestety badania są kosztowne i nie wykryją wszystkich mutacji. Na pewne rzeczy nie mamy wpływu niestety. Mnie to spotkało dwa razy :(

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A trafiłaś na jakiegoś lekarza który zlecił właściwe badania? Znasz kogoś godnego do polecenia na Śląsku?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrra bardzo mi przykro :( mam nadzieję że fasolka dostanie powera i beta wzrośnie!
    Przy jednym a nawet dwóch poronieniach lekarze zwykle nie robią nic :(
    Trzeba samemu badać...
    Tak jak pisze aria, gdyby doszło do poronienia (do czego mam nadzieję nie dojdzie!!) można wyslac na badania, aczkolwiek to może być za wcześnie... musisz przezywać ciężkie chwile, podobno w Zabrzu i Rudzie Śląskiej są sensowni lekarze. Jak dotrę do jakiegoś nazwiska to podeśle. Smutna prawda jest taka że przy pierwszym poronieniu to naprawdę nie musi świadczyć o jakiś problemach, a o słabym, genetycznie uszkodzonym zarodku :(... mi endokrynolog powiedział że ciąże przed pojawieniem się bicia serca (6-7tydzień) w 50% kończą się poronieniem...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Sarrra bardzo mi przykro :( mam nadzieję że fasolka dostanie powera i beta wzrośnie!
    Przy jednym a nawet dwóch poronieniach lekarze zwykle nie robią nic :(
    Trzeba samemu badać...
    Tak jak pisze aria, gdyby doszło do poronienia (do czego mam nadzieję nie dojdzie!!) można wyslac na badania, aczkolwiek to może być za wcześnie... musisz przezywać ciężkie chwile, podobno w Zabrzu i Rudzie Śląskiej są sensowni lekarze. Jak dotrę do jakiegoś nazwiska to podeśle. Smutna prawda jest taka że przy pierwszym poronieniu to naprawdę nie musi świadczyć o jakiś problemach, a o słabym, genetycznie uszkodzonym zarodku :(... mi endokrynolog powiedział że ciąże przed pojawieniem się bicia serca (6-7tydzień) w 50% kończą się poronieniem...
    Będę Ci z calego serca wdzięczna za podanie nazwisk. Zmusze lekarza do zrobienia badań i mam w dupie to że nie doświadczyłem 3 poronień czy tyle ile jest granicy aby poważnie potraktować pacjenta. Będę wdzięczna za pomoc

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara na Twoim miejscu zrobiłabym badania na własną rękę i poszła z tym do jakiegoś lekarza. Na NFZ nikt Ci nic nie zleci, a nawet jak pójdziesz do super specjalisty to tylko powie żebyś zrobiła badania... napisz najlepiej na temacie "w oczekiwaniu na testowanie" w sierpniowym albo wrześniowym temacie np. Tam są dziewczyny bardzo doświadczone, na pewno doradzą co masz zbadać. Tam jest na wątku sierpniowego testowania na stronie pierwszej lista badań które powinny zrobić stateczki z problemami. Od tej listy bym zaczęła :)...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta pani dr jest bardzo polecana. Przyjmuje w Zabrzu, Katowicach i rudzie śląskiej, z opisu też mi się wydaje że mogłaby być odpowiednia dla Ciebie. Powodzenia!!
    http://iwonajanosz.pl

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam ją. Dotarłam do niej. Dostałam do niej namiary z cytolabu. Koniecznie do niej pójdę i poproszę też o listę badań

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety wszystko robię prywatnie. Na NFZ nie ma co liczyć. Zrobię na pewno kariotypy oraz komórki łożysko we czy jakoś tak. A o resztę zapytam lekarza

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Fatalita Autorytet
    Postów: 1010 1370

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, wejdź na stronę testdna.pl, kurier podjedzie, choc z całego serca życzę, by nie musiał.

    Aczkolwiek tam testy są stosunkowo tanio i szybko. Po własnym doświadczeniu polecam sprawdzić genetyke. W naszym przypadku okazało się, że wada u dziecka powstała w wyniku podziałów komórkowych i nie mieliśmy na nią wpływu.

    Dobrze być przygotowaną, bo oni w szpitalu od pierwszej minuty zadają pytania...

    l22npx9iaxtim23h.png

    Nasze aniołki...
    21.09.14 (*) N.
    10.05.17 (*) O.
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara trzymam kciuki! Sama jestem na etapie badań po poronieniu i ciąży biochemicznej. Teraz mam cykl wstrzymany więc idealnie na badania...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatalita wrote:
    Kochana, wejdź na stronę testdna.pl, kurier podjedzie, choc z całego serca życzę, by nie musiał.

    Aczkolwiek tam testy są stosunkowo tanio i szybko. Po własnym doświadczeniu polecam sprawdzić genetyke. W naszym przypadku okazało się, że wada u dziecka powstała w wyniku podziałów komórkowych i nie mieliśmy na nią wpływu.

    Dobrze być przygotowaną, bo oni w szpitalu od pierwszej minuty zadają pytania...
    Z testu dna robiłam trombofilie. A wy jakie jeszcze badania ?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już po wszystkim . Beta wciąż spada. Lekarz kazał wszystko dostawic poza acardem.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara możesz spróbować zabezpieczyć resztki z poronienia i wyslac tam do badań genetycznych. Tam na stronie jest czat gdzie wszystko wyjaśnią i też są informacje co i jak trzeba... przykro mi :(

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Fatalita Autorytet
    Postów: 1010 1370

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam genetyczne dziecka, żeby znać przyczynę. Dzięki temu wiem, że w żaden sposob nie mogłam zmienić tego co się stało. Oczywiście żadna z nas nie powinna się broń Boże obwiniać, ale warto znać odpowiedź na pytanie "dlaczego".

    l22npx9iaxtim23h.png

    Nasze aniołki...
    21.09.14 (*) N.
    10.05.17 (*) O.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również mogę polecić dr Iwonę Janosz i myślę, że mogłaby ci pomóc. Robiłam też badania na testdna.pl na trombifilie komplet więc myśle, że od tego powinnaś zacząc. Cena około 330 zł. A inne badania masz w normie TSH?

  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarra, ja mogę polecić Ci panią doktor ginekolog genetyka z Zabrza - Angelika Witkowska-Wawrzkiewicz. Sama do niej trafiłam po stracie Córki. Zrobiliśmy u niej część badań, a później skierowała nas do innych lekarzy innych specjalności, którzy pomogli i dzięki temu przytulam właśnie 3 tygodniowego Synka <3
    Życzę Ci dużo siły i wytrwałości.

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agus6031 wrote:
    Również mogę polecić dr Iwonę Janosz i myślę, że mogłaby ci pomóc. Robiłam też badania na testdna.pl na trombifilie komplet więc myśle, że od tego powinnaś zacząc. Cena około 330 zł. A inne badania masz w normie TSH?
    Ja już jestem bo tych badaniach
    Mam mutacje pai homozygota i mthfr 7c heterozygota. Zaszlam od razu gdy wzięłam od owulacji heparyne. Cykl wcześniej poronilam przed zagniezdzeniem ale tylko na acardzie była. Zrobiłam też nk i jestem na granicy bo 9.8 proc. Z innych rzeczy to stosunek cd4 do cd8 1.65 a powinno być 1.2. Tsh biorę euthyrox 50 bo jest tak pow 2 . Homicystejna 10.6. Reszta jest dobra z badań. Robiłam ana i też ok. Tylko białko s poniżej normy ale wtedy brałam jyz heparyne nie wiedząc o ciąży. Chcę porobić dalszą immunologie oraz myślałam o części badań z zespołu fosfolipidowego tych co mogą wykluczyć konieczność brania encortonu.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ