X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Niedoczynnosc tarczycy przyczyna ciąż biochemicznych?
Odpowiedz

Niedoczynnosc tarczycy przyczyna ciąż biochemicznych?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 4 marca 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie bardzo możliwe że właśnie niedoczynność była przyczyną cb. Udało się zaskoczyć w 1 cs niestety cb. Tsh które zrobiłam wyszło 4,3.
    Lekarz zalecił wstrzymać starania na czas uregulowania tsh... Uważa, że jest bardzo wysokie prawdopobienstwo że w tym cyklu mogłoby się to powtórzyć. Oczywiście dodatkowe badania hormonów muszę zrobić.

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • Yamajka Ekspertka
    Postów: 133 335

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie poddawajcie się! Ja znalazłam wspaniałe produkty naturalne , które nie dość że w ciągu 2 miesięcy doprowadziły stan mojej tarczycy do porządku (TSH z 5,2 do 2,07- bez brania innej farmakoterapii) to elegancko podreperowały parametry nasienia (bez stosowania diety itd.)Ruch A+B wcześniej 17,7% teraz 51,4% , morfologia z 4% na 7% liczba plemników z 18,6 mln/ml do 39 mln/ml! Tutaj znalazłam fachowe informacje nt jednekgo z trzech preparatów, które przyjmowaliśmy https://myduolife.com/link/990c7617ebffb14e . Zapraszam do kontaktu na priv, może uda mi się komuś pomóc bo niegdyś sama desperacko potrzebowałam pomocy

    efc7fdl.png
    Beta-> 27.09- 4313 mlU/ml
    -> 29.09- 7208 mlU/ml
    -> 08.10- 62 091 mlU/ml
    -> 10.10- 87 872 mlU/ml

    <3- 02.12-CRL 88,12 mm
    <3- 08.01.2020 365g-> Jest Syneczek ! :-)
    <3- 14.01.2020 Połówkowe
  • niteczka Przyjaciółka
    Postów: 94 22

    Wysłany: 4 września 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2018, 13:14

    07.2017 [*]
    01.2018 cb
    10.2018 cb
    rux7mag.png
  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 5 września 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niteczka, miałam podobnie. Po poronieniu leki można odstawić. Chyba, że masz stwierdzoną niedoczynność?

    U mnie normalnie TSH w normie, w ciąży niedoczynność. Guzków nie mam, przyczyna nieznana. Dlatego w ciąży brałam Letrox.

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
  • niteczka Przyjaciółka
    Postów: 94 22

    Wysłany: 22 września 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2018, 13:15

    07.2017 [*]
    01.2018 cb
    10.2018 cb
    rux7mag.png
  • Kasjopea Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 24 września 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszlam w ciaże za pierwszym razem nie wiedząc że mam hashimoto. Tą chorobe dopiero mi zdiagnozowali kiedy bylam w 16 tygodniu ciazy a moje tsh wynosilo 7. Synek urodzil sie zdrowy, dzis ma juz 3 latka. Takze nie poddawajcie sie bo z hashimoto tez mozna szczesliwie zajsc w ciaze i donosic. ostatnio staralam sie dwa razy o kolejne dziecko, niestety raz poronilam w 6 tyg a drugi raz ciaza pozamaciczna. Moze to przypadek a moze nie, ale watpie zeby to mialo cos wspolnego z hashimoto

  • Gos77 Autorytet
    Postów: 722 694

    Wysłany: 26 września 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, chcę zrobić badanie anty TPO. Czy trzeba je robić na czczo? Bez porannej dawki Euthyroxu?

    7470csqv9ktdjl2c.png
    Kazik, urodzony 20.11.2018. Nasz największy CUD <3
    Aniołek [*] 08.2017
    11.2017 - biochemiczna :(
    41 lat....
    MTHFR - obie hetero, oniżone białko S.
    Obie ciąże po IUI
    Kariotypy OK, nasienie super
    Hashi, wysoka prolaktyna - unormowane
  • Kata Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 29 września 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja będąc w 8tc zrobiłam tsh które wyszlo 5, tydzień później niestety poroniłam, lekarz przepisal mi euthyrox i wyniki mi się unormowaly, teraz na nowo staramy się z narzeczonym.
    Hashimoto nie oznacza od razu poronienie czy tez przedwczesny poród, moja kuzynka będąc w 2 miesiącu dowiedziała się, że ma Hashimoto, dostała leki i ma obecnie sliczną, zdrową córeczkę także nie ma co załamywać się.

    Gos77, ja wszystkie badania robie na czczo bez euthyroxu, tak zalecił mi lekarz.

    czarneniebo lubi tę wiadomość

    3ee23cedcd.png
  • niteczka Przyjaciółka
    Postów: 94 22

    Wysłany: 7 października 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2018, 13:15

    07.2017 [*]
    01.2018 cb
    10.2018 cb
    rux7mag.png
  • Gos77 Autorytet
    Postów: 722 694

    Wysłany: 18 października 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I komu wierzyć? :) Ale na wszelki wypadek też zrobiłam na czczo bez leków...

    7470csqv9ktdjl2c.png
    Kazik, urodzony 20.11.2018. Nasz największy CUD <3
    Aniołek [*] 08.2017
    11.2017 - biochemiczna :(
    41 lat....
    MTHFR - obie hetero, oniżone białko S.
    Obie ciąże po IUI
    Kariotypy OK, nasienie super
    Hashi, wysoka prolaktyna - unormowane
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 23 maja 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam wątek.
    Czy któraś z Was miała ciążę biochemiczną i miała wyższe TSH?
    Ja mam takie doświadczenia, że po kilku nieudanych staraniach się o dziecko zrobiłam sobie badanie TSH FT4 i FT3. Lekarz na wynik TSH 4,01 powiedział, że jest ok i że dietą można to obniżyć.
    Wprowadziłam zmiany do mojego trybu życia i w międzyczasie w tym samym cyklu okazało się, że zaszłam w ciąże pomimo, że się nie staraliśmy , bo chciałam najpierw poprawić TSH (wcześniejsze nieudane próby starań uśpiły moją czujność, wyluzowały i bach pykło). Od razu poszłam do lekarza i zdążyłam tylko zrobić komplet podstawowych badań by po kilku godzinach zacząć krwawić. Poroniłam w 5 tygodniu, stwierdzono ciążę biochemiczną, a TSH 3,14 (czyli w ciągu miesiąca spadło o prawie 1 tylko dzięki samej diecie).
    Zaczęłam się zastanawiać i doszłam do wniosku, że może takich ciąży biochemicznych mam więcej na koncie, bo od kiedy się staramy obserwuję 2 wyraźne skoki temperatury (owulacja i kilka dni potem, czyli jakby zapłodnienie). Czyli problemem jest zagnieżdżenie zarodka i utrzymanie go. Czy tutaj mogę winić tarczycę? Zastanawia mnie też, czy to jedna z wielu ciąż biochemicznych, która przetrwała dłużej, bo TSH mi nieco spadło...
    Macie podobne doświadczenia?

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Lusia3131 Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 16 listopada 2021, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

  • Lusia3131 Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 19 listopada 2021, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Chciałam zapytać, czy ktoś może miał podobna sytuację.
    11 października zaczęłam brać Letrox 50 na tsh 3.6.
    Mam kilka ciąż biochemicznych za sobą i lekarz stwierdził, że bardzo możliwe, że tarczyca sobie nie radzi. Podobno miało spadać szybko z takiego wyniku i dostałam zielone światło w tym cyklu.

    Zaszłam w ciążę. Co prawda ciąża tym razem trwała 6 a nie 5 tygodni, ale poroniłam.

    Dziś odebrałam wyniki tsh z 15 listopada (dzień po poronieniu) i z 3.6 spadło na 3.5....
    Przez ponad miesiąc... Zastanawiam się czy tsh jakoś gwałtownie rośnie na początku ciąży? Pytałam lekarza przy pozytywnym teście czy mam zwiększyć dawkę, to kazał szybko powtórzyć tsh, ale nie zdążyłam już z wynikami

    Przeciwciała tarczycowe ujemne, hashimoto wykluczone. Wizytę mam w poniedziałek, ale do tego czasu zglupieje

  • Aneta2506 Autorytet
    Postów: 3286 5560

    Wysłany: 19 listopada 2021, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia3131 wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Chciałam zapytać, czy ktoś może miał podobna sytuację.
    11 października zaczęłam brać Letrox 50 na tsh 3.6.
    Mam kilka ciąż biochemicznych za sobą i lekarz stwierdził, że bardzo możliwe, że tarczyca sobie nie radzi. Podobno miało spadać szybko z takiego wyniku i dostałam zielone światło w tym cyklu.

    Zaszłam w ciążę. Co prawda ciąża tym razem trwała 6 a nie 5 tygodni, ale poroniłam.

    Dziś odebrałam wyniki tsh z 15 listopada (dzień po poronieniu) i z 3.6 spadło na 3.5....
    Przez ponad miesiąc... Zastanawiam się czy tsh jakoś gwałtownie rośnie na początku ciąży? Pytałam lekarza przy pozytywnym teście czy mam zwiększyć dawkę, to kazał szybko powtórzyć tsh, ale nie zdążyłam już z wynikami

    Przeciwciała tarczycowe ujemne, hashimoto wykluczone. Wizytę mam w poniedziałek, ale do tego czasu zglupieje

    Niedoczynność tarczycy mam już 6 lat plus Hashimoto... Poronilam w 10 tygodniu. Mimo że mam problemy z tarczycą lekarz powiedział że w moim przypadku tarczyca nie była winna poronieniu. Tsh na początku ciąży wzrasta, bardziej ważne jest Ft4 bo to z niego czerpie dziecko. Bardzo dużo na ten temat czytałam, oraz pytałam lekarzy. Wszyscy odpowiedzieli że ft4 musi być w górnej granicy na początku ciąży. Jak u Ciebie było? U mnie tsh skakalo, raz 9 raz 0,5 a robiłam wyniki co dwa tygodnie. Ft4 było cały czas w górnej granicy więc lekarze dlatego twierdzą że nie było to powodem poronienia i przyczyną musi być inna.
    Oczywiście jak zaszłam w ciążę odrazu po zobaczeniu dwóch kresech zwiekszylam dawkę hormonu ze 112 na 150, tak mi lekarz kazał i miałam przyszykowana taką dawkę.

    Lusia3131 lubi tę wiadomość

    15 lat 👫 5 lata 👰🤵
    5 lat walki

    👩 - 30
    Niedoczynność + Hashi ⏩ euthyrox
    Badania 3dc ⏩ FSH 10,24 🤯 reszta ok.
    AMH - 1,11 🥲 ⏩ styczeń 0,8 😪
    inne badania w normie
    🧔 - 32
    WSZYSTKIE WYNIKI W NORMIE 💚

    💊 Stymulacja 💊
    (2 x letrozole) ❌

    2023 klinika InVimed
    HSG (prawy jajowód nie do oceny)
    03.23r. IUI ❌
    04.23.r IUI odwołane - owu z prawego
    ______________________________


    IUI ODWOŁANE ➡️ NATURALNY CUD... ♥️

    Nasze szczęście jest już z nami 🤍
    🤍 Franek 🤍 SN - 3200g, 52cm 🤍

    _____________________________
    10.2021 (10 tc) 👼 [*]

    age.png
  • Lusia3131 Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 19 listopada 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta2506 wrote:
    Niedoczynność tarczycy mam już 6 lat plus Hashimoto... Poronilam w 10 tygodniu. Mimo że mam problemy z tarczycą lekarz powiedział że w moim przypadku tarczyca nie była winna poronieniu. Tsh na początku ciąży wzrasta, bardziej ważne jest Ft4 bo to z niego czerpie dziecko. Bardzo dużo na ten temat czytałam, oraz pytałam lekarzy. Wszyscy odpowiedzieli że ft4 musi być w górnej granicy na początku ciąży. Jak u Ciebie było? U mnie tsh skakalo, raz 9 raz 0,5 a robiłam wyniki co dwa tygodnie. Ft4 było cały czas w górnej granicy więc lekarze dlatego twierdzą że nie było to powodem poronienia i przyczyną musi być inna.
    Oczywiście jak zaszłam w ciążę odrazu po zobaczeniu dwóch kresech zwiekszylam dawkę hormonu ze 112 na 150, tak mi lekarz kazał i miałam przyszykowana taką dawkę.
    Ojej jaki ogrom wiedzy posiadasz. Ja jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie.
    FT4 mam 1.2
    Nie wiem co to znaczy, ale mieści się niby w granicach, choć tsh się również mieści, a powiedziano mi, że muszę zbic.
    Czyli to tsh jak rozumiem z tego co piszesz, mogło wzrosnąć wraz z ciąża i może ten letrox jednak na mnie działa tylko nikt nie przewidział ciąży po drodze...

  • Lusia3131 Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 19 listopada 2021, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku stycznia również poroniłam później, bo w 11 tygodniu,, tsh wynosiło 3.5 wtedy, ale lekarz powiedział, że to na pewno nie jest jego zaniedbanie. Nie zbadałam również płodu. Teraz za mną trzy ciąże biochemiczne pod rząd, pierwszy cykl na letroxie był dopiero. Mam zaplanowana histeroskopie, ponieważ trzy lata przez cc urodziłam zdrowego synka. I teraz niestety nie mogę utrzymać żadnej ciąży :(

  • Aneta2506 Autorytet
    Postów: 3286 5560

    Wysłany: 19 listopada 2021, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ciąża miałam cały czas Tsh 1, na początku ciąży dokładnie tsh (9, 18) 🧟‍♀️ więc zobacz jak wzroslo, po dwóch tygodniach oczywiście przy podniesieniu dawki udalo mi się zbić do (0, 5).. Tak naprawdę żeby tsh się zmieniło trzeba czekać normalnie około 3 miesiące, ale w ciąży jak widać tsh skacze... Ft4 miałam cały czas w górnej granicy 1,9 przy normie (0, 78 - 2.01) normy też są ważne :). W ciąży również są inne normy, tsh najlepiej jak będzie do max 1,5. Ale dobrze leczona tarczycą nie powinna być powodem.

    Jakie masz teraz zalecenia co do hormonu?

    Lusia3131 lubi tę wiadomość

    15 lat 👫 5 lata 👰🤵
    5 lat walki

    👩 - 30
    Niedoczynność + Hashi ⏩ euthyrox
    Badania 3dc ⏩ FSH 10,24 🤯 reszta ok.
    AMH - 1,11 🥲 ⏩ styczeń 0,8 😪
    inne badania w normie
    🧔 - 32
    WSZYSTKIE WYNIKI W NORMIE 💚

    💊 Stymulacja 💊
    (2 x letrozole) ❌

    2023 klinika InVimed
    HSG (prawy jajowód nie do oceny)
    03.23r. IUI ❌
    04.23.r IUI odwołane - owu z prawego
    ______________________________


    IUI ODWOŁANE ➡️ NATURALNY CUD... ♥️

    Nasze szczęście jest już z nami 🤍
    🤍 Franek 🤍 SN - 3200g, 52cm 🤍

    _____________________________
    10.2021 (10 tc) 👼 [*]

    age.png
  • Lusia3131 Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 19 listopada 2021, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta2506 wrote:
    Przed ciąża miałam cały czas Tsh 1, na początku ciąży dokładnie tsh (9, 18) 🧟‍♀️ więc zobacz jak wzroslo, po dwóch tygodniach oczywiście przy podniesieniu dawki udalo mi się zbić do (0, 5).. Tak naprawdę żeby tsh się zmieniło trzeba czekać normalnie około 3 miesiące, ale w ciąży jak widać tsh skacze... Ft4 miałam cały czas w górnej granicy 1,9 przy normie (0, 78 - 2.01) normy też są ważne :). W ciąży również są inne normy, tsh najlepiej jak będzie do max 1,5. Ale dobrze leczona tarczycą nie powinna być powodem.

    Jakie masz teraz zalecenia co do hormonu?
    A wg Ciebie, bo widzę że masz wiedzę, moje fT4 jest ok?
    1.2 (0.98 - 1.9)

    Teraz mam brać cały czas 0.5 letrox bez zmian, a w pon mam wizytę i może będzie jakaś zmiana...
    Masz rację, widzę, że tsh strasznie skacze w ciąży

  • Aneta2506 Autorytet
    Postów: 3286 5560

    Wysłany: 19 listopada 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia3131 wrote:
    A wg Ciebie, bo widzę że masz wiedzę, moje fT4 jest ok?
    1.2 (0.98 - 1.9)

    Teraz mam brać cały czas 0.5 letrox bez zmian, a w pon mam wizytę i może będzie jakaś zmiana...
    Masz rację, widzę, że tsh strasznie skacze w ciąży

    Jeżeli byłabyś teraz w ciąży to ft4 jest za nisko, tak jak pisałam lekarze mi zalecali aby ft4 utrzymywalo się w górnej granicy bliżej normy w Twoim wypadku 1.9.

    Lusia3131 lubi tę wiadomość

    15 lat 👫 5 lata 👰🤵
    5 lat walki

    👩 - 30
    Niedoczynność + Hashi ⏩ euthyrox
    Badania 3dc ⏩ FSH 10,24 🤯 reszta ok.
    AMH - 1,11 🥲 ⏩ styczeń 0,8 😪
    inne badania w normie
    🧔 - 32
    WSZYSTKIE WYNIKI W NORMIE 💚

    💊 Stymulacja 💊
    (2 x letrozole) ❌

    2023 klinika InVimed
    HSG (prawy jajowód nie do oceny)
    03.23r. IUI ❌
    04.23.r IUI odwołane - owu z prawego
    ______________________________


    IUI ODWOŁANE ➡️ NATURALNY CUD... ♥️

    Nasze szczęście jest już z nami 🤍
    🤍 Franek 🤍 SN - 3200g, 52cm 🤍

    _____________________________
    10.2021 (10 tc) 👼 [*]

    age.png
  • Lusia3131 Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 19 listopada 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta2506 wrote:
    Jeżeli byłabyś teraz w ciąży to ft4 jest za nisko, tak jak pisałam lekarze mi zalecali aby ft4 utrzymywalo się w górnej granicy bliżej normy w Twoim wypadku 1.9.
    Dziękuję... Później spojrze, bo pamiętam, że tsh z synem miałam cały czas koło 2 tak naturalnie po prostu... Ale fT4 nie pamiętam. Dziękuję Ci, że poświęciłaś mi tu czas ❤️

    Aneta2506 lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ