X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwszy cykl po poronieniu.
Odpowiedz

Pierwszy cykl po poronieniu.

Oceń ten wątek:
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 2 lipca 2013, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ciekawi mnie jak wygladal u Was pierwszy cykl po poronieniu. Czy zauwazylyscie owulacje, sluz plodny?
    Wiem, ze niektorym z Was udalo sie nawet zajsc w ciaze jeszcze przed pierwszym okresem.
    Jestem w 14dc i moj sluz sie zmienil, jakis taki wodnisty sie zrobil, az czasami czuje, ze sie przesuwa..
    Wczoraj mialam usg i po naturalnym poronieniu pokazano mi,ze sie oczyscilam, jedynie troche krwi zostalo. I mozemy sie starac po kolejnym okresie.
    Ale z powodu tego sluzu jakos jestem podekscytowana, ze wracam do normy. Jakos.
    Jak to bylo u Was?

    aNiLewe, Justine M lubią tę wiadomość

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • ewa1981 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 10 lipca 2013, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już w drugim cyklu była u mnie owulacja. Wszystkie trzy cykle po poronieniu były regularne i podczas owu czuję jak jajniki pracują :)

    a g n i e s z k a lubi tę wiadomość

  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 11 lipca 2013, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja czekam własnie na @ ma się pojawić około 3-4 sierpnia. potem dostałam od lekarza receptę na tabletki antykoncepcyjne, stwierdził ze mechaniczne zabezpieczenie nie wystarczy a poza tym ureguluje mi się cykl, mam je brać przez trzy miesiące. a potem mogę od razu przystąpić do działania :D będę kontrolować owulację za pomocą testów, bo po hormonach mogę mieć problemy z dokładnym wychwyceniem dnia.

    Dag_Mara lubi tę wiadomość

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 12 lipca 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muchowe ja podobnie jak ty zauważyłam jakieś przesuwanie śluzu (na usg jest oki). Ja jestem w 13dn.(pierwszy cykl po poronieniu) - porównując z poprzednimi cyklami już widzę, że jest go więcej i też odczuwam jak jajniki pracują

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 16 lipca 2013, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haybeauti wrote:
    muchowe ja podobnie jak ty zauważyłam jakieś przesuwanie śluzu (na usg jest oki). Ja jestem w 13dn.(pierwszy cykl po poronieniu) - porównując z poprzednimi cyklami już widzę, że jest go więcej i też odczuwam jak jajniki pracują

    haybeauti, ja jestem w 28 dniu po.. mam siodmy dzien ze sluzem bardzo plodnym, w pierwszy dzien pojawil sie w kolorze kawy z mlekiem, w drugi byl zolty, pozniej bialy, a teraz przezroczysty.. caly czas sie rozciaga..
    Wyjezdzam do Polski w sobote na 2 tygodnie i sie obawiam, ze na urlopie mnie zaleje, bo podobno ma byc obficie..
    Zreszta niech sie dzieje co chce.

    Kiciiaaa lubi tę wiadomość

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 23 lipca 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny dziś mam 19 dc po poronieniu i zauwazyłam że od wczoraj (18 dc) śluz jest płodny - przezroczysty i rozciągliwy - jest go bardzo dużo (ciągłe uczucie 'mokrości') czy to normalne? czy jest możliwe zajście w ciążę?

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 23 lipca 2013, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj nezumi, ja mialam bardzo plodny sluz 22 dni po poronieniu, ale nie ryzykowalismy, bo mialam jeszcze troche krwi od poronienia w srodku, na usg wykryli.. wiem, ze sa szanse, niektore dziewczyny sa na to dowodem. Jesli masz od lekarza zielone swiatlo i jestes gotowa psychicznie, to dawaj rade cala para:)

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 23 lipca 2013, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nezumi wrote:
    dziewczyny dziś mam 19 dc po poronieniu i zauwazyłam że od wczoraj (18 dc) śluz jest płodny - przezroczysty i rozciągliwy - jest go bardzo dużo (ciągłe uczucie 'mokrości') czy to normalne? czy jest możliwe zajście w ciążę?

    jest to całkiem normalne i zajście w ciąże jest możliwe. ja po poronieniu (też 6 tc) miałam cykl owulacyjny, tylko owulacja była później, a druga faza cyklu trwała tyle co zawsze. Nie miałam żadnego zabiegu, to było poronienie całkowite i mogłam starać się od razu.

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 31 lipca 2013, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja właśnie miałam zabieg i teraz się martwię (oczywiście na wyrost) że jeżeli poczęliśmy maleństwo to coś moze być nie tak.
    w takim razie kiedy mogę zrobić test? jeżeli miesiączka nie przyjdzie, a nie wiem kiedy ma przyjsć od zawsze mam nieregularne a po zabiegu to nigdy nie wiadomo.....

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 31 lipca 2013, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nezumi a mierzysz temp?
    cokolwiek daje Ci powód do myślenia że mozesz być w ciąży

  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mierzę i nie mam objawów tak jak pisałam martwię się na zapas. czekam cierpliwie na @ ale czasem dopada mnie taka jak wczoraj panika :p

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Westa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 sierpnia 2013, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:)
    Ja poroniłam 20 lipca w 5 tygodniu (także bardzo wcześnie). Miałam obfite krwawienie ze skrzepami ok 6 dni - do gina już nie szłam po fakcie - zakładam, że wszystko się samoczynnie oczyściło (testy ciążowe znów wyszły ujemne). 14, 15 dc testy owulacyjne wyszły pozytywne - 16 dnia negatywny - a 17-tego dc (dziś) znów pozytywny. Dziś pojawił się też taki typowy płodny śluz o konsystencji jajka kurzego - wcześniej przez 1/2 dni miałam taki wodnisty i nie było go zbyt dużo. Wszystko trochę nietypowe i jakby nieco opóznione (czyli przyłączam się do ety;P) . Co do tempki to niestety dopiero zaczęłam oznaczać -> także w tym cyklu już sensownych obserwacji nie będzie. Dam znać jak dalej z cyklem;)
    Jakby co to jest on tu: https://ovufriend.pl/graph/1975fac83dbb901c51c88185414d6084

    No i cały czas się staramy:) -> gdzieś ostatnio czytałam artykuł, który opisywał badania, z których wychodziło, że ciąże rozpoczęte w miarę szybko po poronieniu (po którym następowało samooczyszczenie) były statystycznie zdrowsze, niż te, które rozpoczęły się po upływie ponad 6 miesięcy od poronienia.

    No zobaczymy jak to będzie;P

    Pozdrawiam i życzę Wam powodzenia Dziewczyny!;)

    Westa
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 6 sierpnia 2013, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy u was po pierwszej @ po poronieniu test wychodził pozytywnie czy już negatywnie? Jestem już po 1 okresie i w piątek beta wynosiła 126 i w sumie nie wiem czy zaczynać kolejne staranka czy lepiej poczekać.w sumie betę mam do powtórzenia w piątek więc wyjdzie czy w końcu się oczyscilam ale wolę si. Zappytać jak to u was było

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 6 sierpnia 2013, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po pierwszej @ miałam kontrolne usg i na tej podstawie lekarz stwierdził, że jest czysto, wszystko okej i dał zielone światło na starania.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 6 sierpnia 2013, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kambel..trochę dziwne że aż tak długo się beta utrzymuje..owulacja po poronieniu uwarunkowana jest zniknięciem HCG z krążenia..a skoro u Ciebie beta nadal się utrzymuje to chyba owulacja nie ma szans na wystąpienie..

  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 7 sierpnia 2013, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może dlatego że moja beta raz w górę skoczyla ale na usg Nie było nic. Ale dziś zrobiłam test i druga kreska wyszła bardzo blada. Mam nadzieję że w piątek nie będzie już nic.

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mogę już dłużej czekać. Od łyżeczkowania minęły prawie dwa miesiące. Jak myślicie może zasięgnąć rady innego lekarza? Mój kazał mi czekać 3 miesiące, dał mi trzy opakowania tabletek anty (wcale ich nie chciałam), zostały mi jeszcze dwa - nie będę ich brała. Co myślicie. Proszę o radę.

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w DE lekarze daja zielone swiatlo od razu, max kaza czekac miesiac.

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam czekać miesiąc

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi po łyzeczkowaniu kazali czekac od 3 do 6 miesiecy a po samoistnym od razu mogłam sie starac...

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ