X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..
Odpowiedz

Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..

Oceń ten wątek:
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 21 lutego 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapraszam wszystkie dziewczyny , te bardziej wtajemniczone i te mniej. Wspieramy się , pomagamy.Opisujemy swoje historie . Zachęcam do śledzenia wątku . Jak to było u każdej z was , ile ciąż straciłyście ,na jakim etapie ? na jakich lekach byłyście , które z leków wam pomogły lub nie pomogły, jakie badania robiłyście .

    Dla tych mniej wtajemniczonych i dla tych.\, które chcą się jeszcze coś dowiedzieć mały wstęp :

    Poronienia nawykowe zaczynają się już po 3-stracie . To wtedy dopiero lekarze zaczynają cokolwiek działać , usprawiedliwiając wcześniejsze poronienia zbiegiem okoliczności, tak właśnie było u mnie, tak to tłumaczyli ,że pierwsza ciąża zazwyczaj kończy się poronieniem , ja nie świadoma zaczęłam myśleć , że może faktycznie tak jest. Ale problem okazał się dużo poważniejszy . A więc zaszłam w kolejna ciążę -na początek dostałam tylko duphason, miał pomóc. Ja ucieszona , że jestem kolejny raz w ciąży nic nie podejrzewałam , że cokolwiek może pójść nie tak , jednak moje szczęście nie trwało długo -historia powtórzyła się .Później zaszłam w kolejną 3 ciąże- wtedy zaczęłam trochę szukać - czytałam, dopytywałam , po robiłam mnóstwo badań nawet zmieniłam lekarza ale znów słyszałam tłumaczenie ,że na pewno będzie wszystko dobrze i tym razem się uda -niestety po raz trzeci rozczarowanie . Trzy razy pod rząd obumarcie .Większość kobiet wykonuje już badania , po 2 niepowodzeniu , zwiększa to szansę na powodzenie kolejnej ciążę.

    Tu daję informację , może którejś z was się przydadzą :

    A więc tak , na początku przy niepowodzeniach położniczych proponuję odwiedzić lekarzy :
    1.Ginekolologa
    2.Immunologa\Genetyka
    3.Reumatologa
    4.Hematologa
    5.Endokrynologa

    a później wykonujemy poniższe badania :

    1)Genetyczne :
    -kariotypy u obojga
    -dziecka po poronieniu
    -mutacje 6 najważniejszych z nich :
    *Mthfr C677T
    *Mthfr A1298C
    *PAI-1 / SERPINE1
    *V R2
    *czynnik V Leiden
    *mutacja genu protrombiny 20210

    2) Przeciwciała:
    - przeciw jądrowe (A
    -przeciw łożyskowe
    -przeciw plemnikowe
    -blokujące ALLO-MLR (wart.preferowana pow.40%)
    -przeciw kardiolipinie Igg, Igm
    -przeciwB2 glikoproteinie IgG., IgM
    -antukoagulant tocznia
    -przeciw fosfatydyloserynie IgG, IgM
    -fosfatydyloinozytolowi IgG,IgM
    -przeciwciała tarczycowe : anty TPO i anty TG


    3)Badania pomocne przy wykrywaniu , zespołu antyfosfolipidowego lub podejrzeniem , że problem dotyczny krzepliwości krwi :zalecane badania :
    - genetyczne z pod punktu 1
    -Antytrombina III
    -Białko C i S
    -Czas koalinowo-kefalinowy APTT
    -D-dimery
    -Fibrynogen
    -Czas protrombinowy PT\INR
    -Homocysteina

    4)Tarczyca :
    -TSH
    -FT4, FT3
    -USG tarczycy
    -anty TPO
    -anty TG

    5)Badania układu moczowo -płuciowego , należy wykonać posiew w celu wykluczenia jakiejkolwiek infekcji ale do najważnijszych z nich które mogą przyczyniać się do poronień to:
    -Chlamydia trachomatis
    -HSV (opryszczka płciowa)
    -Ureaplasma
    -Mycoplasma

    6)Dokładna obserwacja narządu rodnego w tym :
    -usg
    -histeroskopia

    7) Hormony :
    -FSH, LH, estradiol, testosteron, , prolaktyna, kortyzol,androstendion, progesteron, SHBG

    8)Wykluczyć obecność chorób :
    -Cytomegalia
    -Toxoplazma
    -Różyczka
    -Ospa
    -Hiv
    -Hbs
    -Kiła

    9)Ocena :
    -nasienia u partnera
    -u kobiety AMH -czyli rezerwa jajnikowa

    10)Inne:
    -Glukoza na czczo i po obiążeniu
    -Insulina na czczo i po obciążęniu

    -Witamina D
    -Kwas foliowy
    -Witamina b12
    -Witamina B6
    -Żelazo
    -Magnez
    -Ewentualnie reszta witamin jeżeli jest podejrzenie niedoboru


    A tu o mnie :

    Czarnulka24 - 25l.
    1 ciąża 13 tc- tylko kwas foliowy 0,4mg / obeszło się bez zabiegu
    2 ciąża 10tc- kwas foliowy 5mg+ duphason 2x1 / zabieg łyżeczkowania
    3 ciąża 10tc - kwa foliowy 5mg+duphason2x1+acard 75mg+ clexane0,2+witamina D3/zabieg łyżeczkowania

    Nieprawidłowości które wykryto :
    -przeciwciała przeciw jądrowe ana 1 , ana3
    -mutacja mthfr A1298C heterozygora
    -mutacja pai-1 heterozygota
    -lekka niedoczynność tarczycy


    Obecnie posiadaczka dwóch cudownych synkow

    W ciąży 4 brałam:
    -acard 75 do 13 tc
    -clexane 0,6
    -metyle kwas foliowy ,B12,B6
    -duphason 3x2
    -witaminy omega med optima start, prenatal dha, magnez, po 20 tc przeszlam na femibion 2,
    Luteina 100 2x1








    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2017, 09:59

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 lutego 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj chciałabym się zająć zagadnieniami związanymi z genetyką .
    Na początek przybliżę wam co to jest Kariotyp i po co powinnyśmy go wykonać , następnie spróbuję wam opisać ,czym się charakteryzują dane mutacje odpowiedzialne m.innymi za problemy z płodnością i poronienia.

    A więc tak :

    Kariotyp - jest badaniem w którym określa się nie tylko liczbę chromosomów ale również ich wielkość, przewężenia oraz prawidłowy rozdział (bada się czy chromosomy nie są ze sobą połączone w sposób nieprawidłowy). Jakakolwiek zmiana w obrazie kariotypu (czyli w obrębie 46 chromosomów) odbiegająca od normy może być przyczyną chorób o podłożu genetycznym, poronień czy problemów z poczęciem dziecka.Nieprawidłowy kariotyp nie zawsze powoduje zaburzenia kliniczne. W sytuacji, gdy ilość materiału genetycznego jest zachowana pacjenci są nosicielami nieprawidłowego ale zrównoważonego kariotypu. Takie osoby też mają duże szanse na dziecko.

    Badanie na materiale poronnym

    W 70% przypadków przyczyna poronienia leży po stronie zarodka, a nie rodzica. Dlatego badanie kariotypu warto wykonać również na materiale poronnym, jeśli oczywiście jest dostępny.

    Badanie to może wykryć zmiany w chromosomach, które spowodowały, że ciąża zakończyła się niepowodzeniem, np. trisomię chromosomu 13, 18, albo brak jednego z chromosomów płciowych. Pocieszające jest to, że do powstania tego typu aberracji dochodzi najczęściej zupełnie przypadkowo. Jeśli wystąpi ona u jednego dziecka, to u kolejnego już zazwyczaj się nie powtarza i po 9 miesiącach na świat przychodzi zdrowy maluch.


    Trombofilia wrodzona może przyczyniać się do:
    -poronienia
    -poronień nawykowych (trzecie i kolejne poronienie)
    -wewnątrzmacicznego obumarcia płodu
    -oddzielenia się łożyska
    -zahamowania wzrostu płodu
    -wystąpienia wad u płodu m.in. wad cewy nerwowej
    wystąpienia zakrzepicy



    Mutacje genu protrombiny i czynnika V Leiden.
    Powodują one zaburzenia krzepliwości krwi i tworzenie się zakrzepów, które mogą skutkować np. trudnościami z zagnieżdżeniem zarodka lub przedwczesnym oddzieleniem się łożyska. Mutacje te są częstą przyczyną wczesnych poronień samoistnych, powodują też inne powikłania przebiegu ciąży – w tym zagrażającą zdrowiu matki zakrzepicę..

    Mutacje genu MTHFR jako przyczyny poronień
    MTHFR przyczyniają się z kolei do poronień nawykowych, czyli powtarzających się. Poza tym, zaburzają przyswajanie i uniemożliwiają właściwe przetworzenie kwasu foliowego.


    Mutacja genu MTHFR (C677T)
    jest jedną z możliwych przyczyn przedwczesnego porodu oraz innych powikłań ciąży. Przede wszystkim zaburza ona przyswajanie i przetwarzanie kwasu foliowego, który jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju dziecka. W konsekwencji mutacja może doprowadzić do oderwania się łożyska, hipotrofii płodu (ograniczenia jego wzrostu) lub jego obumarcia. Wskazuje się też na związek między obecnością mutacji MTHFR C677T a występowaniem wad u dziecka


    Mutacja A1298C genu MTHFR
    odpowiada za czynniki krzepnięcia krwi i zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. W okresie ciąży może doprowadzić np. do zakrzepicy, stanowiącej zagrożenie także dla zdrowia matki (zwłaszcza podczas porodu)

    czynnik PAI-1 / SERPINE 1
    ma niekorzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, uważany jest za czynnik zwiększający możliwość łagodnych chorób zakrzepowo -zatorowych , zwiększa ryzyko poronienia

    VR2 -czynnik zwiększający ryzyko zakrzepicy

    Niektóre z mutacji mogą wystąpić w układzie heterozygotycznym a niektóre homozygotycznym.

    Do prawidłowego zdiagnozowania zakrzepicy niezbędne mogą okazać się także badania krwi. Szczególnie ważne będą w tym przypadku wszelkie parametry krzepnięcia, a więc:
    -liczba płytek krwi,
    -poziom fibrynogenu
    - czas krzepnięcia (czas trombinowy i protrombinowy oraz APTT).
    -pomiar stężenia D-dimerów we krwi.

    D-dimery to produkty powstałe podczas wieloetapowego procesu krzepnięcia. Gdy ich poziom jest zbyt wysoki, oznacza to, że w żyłach pacjenta najprawdopodobniej wytworzył się zakrzep.

    Trombofilia a poród naturalny
    Wiele ciężarnych zastanawia się czy mając zdiagnozowaną trombofilię mogą urodzić dziecko drogami natury. Jak najbardziej tak!



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2017, 19:31

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 22 lutego 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Ja mam również Ana 1,2,3 +, dodatkowo mutacje MTHFR hetero, staramy sie 18 miesiecy, do tej pory przytrafiły mi sie 3 c. biochemiczne ostatnia,w poprzednim cyklu, gin diagnozuje problemy z zagniezdzaniem zarodka lub problemy immunologiczne, lub wady komorki. Ostatni cykl oprocz Acard 75mg, dodatkowo Encorton 7,5 mg jednak nie pomogło. Teraz czekamy na wyniki Alo MLR

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 22 lutego 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Hej
    Ja mam również Ana 1,2,3 +, dodatkowo mutacje MTHFR hetero, staramy sie 18 miesiecy, do tej pory przytrafiły mi sie 3 c. biochemiczne ostatnia,w poprzednim cyklu, gin diagnozuje problemy z zagniezdzaniem zarodka lub problemy immunologiczne, lub wady komorki. Ostatni cykl oprocz Acard 75mg, dodatkowo Encorton 7,5 mg jednak nie pomogło. Teraz czekamy na wyniki Alo MLR
    Kasiu, ja miałam również 3 biochemiczne, w sumie staraliśmy 24 cykle i ten 24 okazał się szczęśliwym.
    Wykryto u mnie w sumie niewiele, bo ANA 1:100 i 1:320 niespecyficzne, lekko obniżone białko S, hiperprolaktynemię, nie za wysoki poziom wit D. I suma sumarum skończyło się na takich lekach:
    clexane 0,6 (przy wadze 56kg)
    accard
    kwas foliowy 5mg (mimo braku mutacji)
    wit D
    luteina w końskich dawkach plus duphaston od 6 tc
    metmorfina 2*500
    steryd 2,5mg
    Nie wiem czy zrobiłam dobrze czy nie, ale w cyklu 23 i cyklu 24 clexane wbijałam od owulki...i może to mi pomogło w tym 24? nie wiem. Zrobiłam tak, ponieważ potwornie stresowała mnie wizja przyjmowania tego leku od pozytywnego testu ciążowego - bałam się, że przestrzelę ten moment, że będzie za późno itd.
    Teraz zaczęłam 21tc, sterydu, metmorfiny i duphastonu już nie biorę.

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 lutego 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Hej
    Ja mam również Ana 1,2,3 +, dodatkowo mutacje MTHFR hetero, staramy sie 18 miesiecy, do tej pory przytrafiły mi sie 3 c. biochemiczne ostatnia,w poprzednim cyklu, gin diagnozuje problemy z zagniezdzaniem zarodka lub problemy immunologiczne, lub wady komorki. Ostatni cykl oprocz Acard 75mg, dodatkowo Encorton 7,5 mg jednak nie pomogło. Teraz czekamy na wyniki Alo MLR

    Witaj Kasiak621 , przykro mi z powodu strat Twoich ciąż. Z tego co wiem to mutacja Mthfr może utrudniać implantację zarodka .Suplementujesz coś ? Jaka to mutacja C677T czy A1289C ? Acard jest pomocny , przy problemach z zagnieżdżaniem mówią że ułatwia implantację. Badałaś progesteron? Jeżeli jego poziom jest nie wystarczający , to może to spowodować właśnie poronienie. Wtedy po owulacji przyjmuje sie progesteron w formie tabletki np. duphason

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2017, 19:40

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 22 lutego 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam mutacje MTHFR hetero C677T, przy drugiej ciazy rogesteron mialam bardzo niski bo tylko 7, bole plamienie pomimo przyjmowania luteiny 2x2 nie udało sie, suplementuje sie oczywiscie metylowany kwas foliowy 0,8 mg, metylowana wit b12 i b6, TMG, wynik homocysteiny z przed 2 meisiecy to 7 teraz musze jeszcze raz zbadac, narazie lekarz nie zdiagnozowal co moze byc przyczyną ma tylko przypuszczenia. Dobrzee ze jest forum:)

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 22 lutego 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eno Czarnulka,nie pogada,bardzo ładny wstęp :)

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 lutego 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arleta wrote:
    eno Czarnulka,nie pogada,bardzo ładny wstęp :)

    dziękuję ;) Co tam u Ciebie ?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 lutego 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Mam mutacje MTHFR hetero C677T, przy drugiej ciazy rogesteron mialam bardzo niski bo tylko 7, bole plamienie pomimo przyjmowania luteiny 2x2 nie udało sie, suplementuje sie oczywiscie metylowany kwas foliowy 0,8 mg, metylowana wit b12 i b6, TMG, wynik homocysteiny z przed 2 meisiecy to 7 teraz musze jeszcze raz zbadac, narazie lekarz nie zdiagnozowal co moze byc przyczyną ma tylko przypuszczenia. Dobrzee ze jest forum:)

    Może luteina to za mało ? Może lekarz powinien Ci dorzucić jeszcze duphason . Homocysteina ładna ;) A wady macicy masz wykluczone? Na wczesnym etapie to naprawdę wszystko może spowodować poronienie, przeziębienie , stres, może jakaś ciężka praca ? A co z endometrium ?Lekarz coś mówił ? Czasem się, zdarza , że jest na tyle małe , że poprostu nie utrzyma ciąży ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2017, 20:39

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 lutego 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    Kasiu, ja miałam również 3 biochemiczne, w sumie staraliśmy 24 cykle i ten 24 okazał się szczęśliwym.
    Wykryto u mnie w sumie niewiele, bo ANA 1:100 i 1:320 niespecyficzne, lekko obniżone białko S, hiperprolaktynemię, nie za wysoki poziom wit D. I suma sumarum skończyło się na takich lekach:
    clexane 0,6 (przy wadze 56kg)
    accard
    kwas foliowy 5mg (mimo braku mutacji)
    wit D
    luteina w końskich dawkach plus duphaston od 6 tc
    metmorfina 2*500
    steryd 2,5mg
    Nie wiem czy zrobiłam dobrze czy nie, ale w cyklu 23 i cyklu 24 clexane wbijałam od owulki...i może to mi pomogło w tym 24? nie wiem. Zrobiłam tak, ponieważ potwornie stresowała mnie wizja przyjmowania tego leku od pozytywnego testu ciążowego - bałam się, że przestrzelę ten moment, że będzie za późno itd.
    Teraz zaczęłam 21tc, sterydu, metmorfiny i duphastonu już nie biorę.

    Super , życzę wszystkiego dobrego.Niech ciąża ładnie się rozwija .
    Twój zestaw leków jest na prawdę imponujący , zazwyczaj na takim zestawie leków ciąża kończy się powodzeniem , jedyny problem jest w tym , że większość lekarzy nie chce przepisać takich leków , bo nie mają doświadczenia , wcześniej nie prowadzili ciąż na takich zestawach lub po prostu się boją

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dopisuję się do wątku i szukam nadziei, że kiedyś się uda... mam MTHFR C677T homozygote, mutację leiden i w genie protrombiny, na koncie mam 2 ciąże obumarłe i jedną biochemiczną :/ obecnie początek ciąży ale beta kiepsko przyrasta :( biorę kwas foliowy metylowany 0,8, metylowaną b12 w dawce 2500, duphaston, luteinę, acard, heparynę 0,6 od dzisiaj też encorton 15mg... myślę co jeszcze można zrobić :(

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xaxa wrote:
    Cześć dziewczyny, dopisuję się do wątku i szukam nadziei, że kiedyś się uda... mam MTHFR C677T homozygote, mutację leiden i w genie protrombiny, na koncie mam 2 ciąże obumarłe i jedną biochemiczną :/ obecnie początek ciąży ale beta kiepsko przyrasta :( biorę kwas foliowy metylowany 0,8, metylowaną b12 w dawce 2500, duphaston, luteinę, acard, heparynę 0,6 od dzisiaj też encorton 15mg... myślę co jeszcze można zrobić :(

    Witaj Xaxa
    Przykro mi z powodu Twoich start no i gratuluję obecnej ciąży ;) Widzę po suwaczku że to 4 tydzień , więc co do bety to na początku czasami tak jest , mam wielką nadzieję , że będzie wszystko dobrze.

    Myślę , że masz dobry zestaw leków ;) Jeżeli masz tylko te mutacje o których piszesz ... aczkolwiek nigdy nie można zagwarantować że i na tym zestawie na pewno się uda. Ale trzeba być dobrej myśli, ja wierzę , że tym razem Ci się uda ..

    Dobrze , że bierzesz clexane 0,6 jest to dawka lecznicza a ty takiej właśnie potrzebujesz przy V lieden która może powodować zakrzepicę.
    Encorton też tu odegra dobrą rolę , na pewno wspomoże organizm .

    A byłaś na jakiś lekach w poprzedniej ciąży?

    A odnośnie kwasu foliowego to masz zalecenia od ginekologa ile brać czy bierzesz na własną rękę ,ja bym do rzuciła trochę kwasu foliowego, bo widzę , że masz wersje C677T homozygotyczną a ona potrzebuje troszkę większych dawek kwasu foliowego. Dorzuciłabym też jakieś witaminki

    Badałaś kiedyś może hormon tarczycy ?Warto zrobić te badanie TSH i do tego FT3,FT4 tarczyca jest bardzo ważna w ciąży .. jej zaburzenia źle wpływają na ciąża w niektórych przypadkach też mogą powodować poronienia ..

    życzę wszystkiego dobrego ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2017, 22:14

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Może luteina to za mało ? Może lekarz powinien Ci dorzucić jeszcze duphason . Homocysteina ładna ;) A wady macicy masz wykluczone? Na wczesnym etapie to naprawdę wszystko może spowodować poronienie, przeziębienie , stres, może jakaś ciężka praca ? A co z endometrium ?Lekarz coś mówił ? Czasem się, zdarza , że jest na tyle małe , że poprostu nie utrzyma ciąży ..
    Endometrium książkowe, nigdy nie iałam z tym problemu, nawet przy stymulacji Clo, stres wlasnie moze byc najgorszy w pracy czesto sie zdaza, co do luteiny i duphastonu moze masz racje nigdy takiego zestawu nie mialam a rzeczywiscie progesteron czesto kiepski mam, przy HSG lekarz cos wspominał ze nie mam rzadnych wad macicy. Sama narazie mam przypuszczenia ze to moze kwestia immunologiczna napewno musze reszte badan zrobic, dobrze ze pisałaś co ty robiłaś, czesc napewnno tez zrobie.

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xaxa bardzo dobrze że masz teraz tą dawkę 0,6 heparyny,wiem ze u jednej dziewczyn z leidenem ta dawka przyniosła sukces + encorton + metformina (ale na to mosiałabyś mieć IO)

    Czarnulka powiem Ci,że Ty się wez za szukanie nawet w Polsce lekarza który przepisze Ci ten encorton,no bo jak zamierzasz obniżyć te ana? musisz coś podziałać w tym kierunku...

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xaxa wrote:
    Cześć dziewczyny, dopisuję się do wątku i szukam nadziei, że kiedyś się uda... mam MTHFR C677T homozygote, mutację leiden i w genie protrombiny, na koncie mam 2 ciąże obumarłe i jedną biochemiczną :/ obecnie początek ciąży ale beta kiepsko przyrasta :( biorę kwas foliowy metylowany 0,8, metylowaną b12 w dawce 2500, duphaston, luteinę, acard, heparynę 0,6 od dzisiaj też encorton 15mg... myślę co jeszcze można zrobić :([/QUOTE


    Ja tez uważam ze masz dobry zestaw, encorton + clexane, teraz tylko dużo odpoczynku,
    Z innego wątku jeszcze pamietam że dziewczyna mająca mutacje mthfr i bedąca w ciąży brała TMG( ja je również biore), moze z witamin warto skonsultować z lekarzem suplementacje wit D, DHEA, E, tez są bardzo ważne

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę z tą betą idzie bardzo powoli, test wyszedł mi już w sobotę, w poniedziałek poszłam na betę - 43, dzisiaj beta 68 (po równo 48h), nie wytrzymałam i o 17 powtórzyłam betę żeby zobaczyć czy w ogóle coś przyrasta i jest 76...
    Poprzednią ciążę miałam biochemiczną - beta się zatrzymała na wczesnym etapie :(
    Zdążyłam w niej wziąć tylko jeden zastrzyk clexane 0,4 ale było już za późno...
    od dzisiaj mam wyższą dawkę heparyny i zastanawiam się czy zarodek jest słaby czy jest jeszcze szansa, że może beta podskoczyć :(

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xaxa wrote:
    Trochę z tą betą idzie bardzo powoli, test wyszedł mi już w sobotę, w poniedziałek poszłam na betę - 43, dzisiaj beta 68 (po równo 48h), nie wytrzymałam i o 17 powtórzyłam betę żeby zobaczyć czy w ogóle coś przyrasta i jest 76...
    Poprzednią ciążę miałam biochemiczną - beta się zatrzymała na wczesnym etapie :(
    Zdążyłam w niej wziąć tylko jeden zastrzyk clexane 0,4 ale było już za późno...
    od dzisiaj mam wyższą dawkę heparyny i zastanawiam się czy zarodek jest słaby czy jest jeszcze szansa, że może beta podskoczyć :(

    kochana pewnie że jest szansa nie takie dziewczyny miały przypadki i wszystko dobrze się skończyło , nieraz było że dziewczyny np.nie miały pęcherzyka w macicy i już się martwiły a później się pojawił i wszystko dobrze się skończyło , albo miały mega plamienia i wybrnęły z tego..
    Kiedy idziesz do lekarza ?
    Na razie nic się nie stresuj powtórz betę za kilka dni .. może do owulacji doszło później niż uważasz i beta jest w normie .. ja Ci szczerze powiem że tylko w ostatniej ciąży zrobiłam raz betę bo brałam clexan 0,2 więc chciałam mieć pewność czy jest ciąża .. później raz powtórzyłam około 7 tyg ..nie robiłam jej non stop bo wiem , że to by mnie stresowało ..

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U lekarza byłam wczoraj a teraz będę szła dopiero 3 marca, niezależnie od tego co się wydarzy. Do owulacji na pewno nie doszło później bo byłam na clo. Ja po ostatniej wolę robić i wiedzieć na czym stoję, jednak przyjmowanie leków nie jest też obojętne dla organizmu a sztucznie podtrzymywać też nie chcę :(

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arleta wrote:
    Xaxa bardzo dobrze że masz teraz tą dawkę 0,6 heparyny,wiem ze u jednej dziewczyn z leidenem ta dawka przyniosła sukces + encorton + metformina (ale na to mosiałabyś mieć IO)

    Czarnulka powiem Ci,że Ty się wez za szukanie nawet w Polsce lekarza który przepisze Ci ten encorton,no bo jak zamierzasz obniżyć te ana? musisz coś podziałać w tym kierunku...

    Tak wiem moje ana są w mianie 1:160 lekarze twierdzą, że nic nie znaczą nawet byłam ostatnio u hematologa i reumatologa ..
    Powiedzieli tylko , że jak się nie uda na clexane 0,6 to przy kolejnej ciąży na pewno postarają się dać steryd . Uważają , że może clexane w poprzedniej ciąży było za małe i żeby iść w tym kierunku . Oczywiście jak uda się zajść to jeszcze odwiedzę kilku lekarzy może akurat mi dadzą ..

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xaxa wrote:
    U lekarza byłam wczoraj a teraz będę szła dopiero 3 marca, niezależnie od tego co się wydarzy. Do owulacji na pewno nie doszło później bo byłam na clo. Ja po ostatniej wolę robić i wiedzieć na czym stoję, jednak przyjmowanie leków nie jest też obojętne dla organizmu a sztucznie podtrzymywać też nie chcę :(

    Tak wiem , każda z nas jest inna i uważa co innego za słuszne . Zrób tak abyś czuła się lepiej , pewniej. Powtórz betę i daj znać tu co i jak wyszło ;)
    Jak na razie trzymamy kciuki oby wszystko było dobrze ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2017, 22:25

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ