X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..
Odpowiedz

Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Zaczelam brac suple ok.20.10 a okazalo sie ze jestem w ciazy ok 5,6.01 :-)
    Szybciutkoooo
    A przed suplementowaniem dłuzej się starałaś za każdym razem?

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie...4ciaze i 3za pierwszym podejsciem.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean ...ja tez nie mialam problemu z zajsciem w ciaze... z synem, ktory ma teraz 10 lat zaszlam w ciaze za drugim podejsciem (nie sadze zeby wtedy ten gen mthfr byl aktywny, mysle ze uaktywnil sie po porodzie)... potem, po 8 latach, za trzecim razem i dwa razy za pierwszym...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za 8 i za 5, ale mąż wtedy jeszcze palił, a teraz już 4 miesiąc nie pali, bierze dobre suplementy itp. Ciekawe jak to teraz będzie

  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean ..niech nie pali i niech juz mu tak zostanie :)

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stere wrote:
    SusannaDean ..niech nie pali i niech juz mu tak zostanie :)
    Nie nie pali, zaczął ćwiczyć zdrowo jeść (ryby, orzechy, avokado takie cuda) zależy mu :) Badania z zeszłego roku były dobre teraz pewnie by miał bardzo dobre :)

  • Zgredek 12 Autorytet
    Postów: 573 645

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Leze w szpitalu oczekujac na zabieg. Ciaza obumarla w 10 tyg.

    To nasza trzecia strata:
    1. 7tydz, lyzeczkowanie
    2. Ciąża biochemiczna
    3. 10 tydz, lyzeczkowanie

    Chcemy pobrac próbki do badan genetycznych mikromacierzami. Jestem w tym temacie kompletnie zielona. Czy któraś z was robiła takie badanie? Może opisac cos wiecej o nich?

    Synek <3
    Mój blog: www.doilurazysztuka.wordpress.com

    0d1y3e3k63eguvgh.png
  • Wiaterek Autorytet
    Postów: 3117 4128

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgredek koniecznie w szpitalu powiedz, że chcesz pobrać materiał z poronienia do badania. Podaje link z infromacjami

    http://www.poronienia-genetyka.pl/pl/5/strona/8/jak_mozna_zrobic_badanie_genetyczne_materialu_z_poronienia

    Co daje takie badanie? Przede wszystkim wiedzę czy ciąża miałaby szanse się rozwijać bo jeśli genetycznie zarodek był zdrowy to przyczyna poronienia leży gdzie indziej. np. w immunologi. My takie badanie zrobiliśmy po 2 poronieniu i wyszła wada genetyczna.

    Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
    Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
    Moje największe szczęścia <3
    4 Aniołki
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgredek będziecie robic w Genenis? Tak jak Wiaterek napisala musisz przed zabiegiem powiedziec żeby lekarz pobral próbkę i ja zabezpieczył. Musicie wydrukować sobie formularz ze strony i wypełnić. Nie wiem jak jest z transportem bo my wozilismy sami ale chyba kuriera można zamówić.
    Trzymajcie się!

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgredek 12 wrote:
    Czesc. Leze w szpitalu oczekujac na zabieg. Ciaza obumarla w 10 tyg.

    To nasza trzecia strata:
    1. 7tydz, lyzeczkowanie
    2. Ciąża biochemiczna
    3. 10 tydz, lyzeczkowanie

    Chcemy pobrac próbki do badan genetycznych mikromacierzami. Jestem w tym temacie kompletnie zielona. Czy któraś z was robiła takie badanie? Może opisac cos wiecej o nich?
    Zgredku strasznie mi przykro :(

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Zgredek 12 Autorytet
    Postów: 573 645

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni, zawiezlismy wczoraj probki do Genesis. Czekam na telefon czy próbka jest odpowiednia.

    Synek <3
    Mój blog: www.doilurazysztuka.wordpress.com

    0d1y3e3k63eguvgh.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgredek, potem ok miesiąca czekania na wynik (może teraz szybciej będzie).Pamiętam że potem była konsultacja telefoniczna z genetykiem, który omawiał wyniki. Powodzenia!

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to badanie genetyczne mikromacierzami to jakies inne badanie niz zwykle genetyczne kosmowki po poronieniu?

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stere wrote:
    A to badanie genetyczne mikromacierzami to jakies inne badanie niz zwykle genetyczne kosmowki po poronieniu?
    dokładniejsze i droższe.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 ale w sensie ze jest wiecej chorob genetycznych, ktore sie bada czy po prostu te same ale bardziej dokladnie sie je bada?

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ta forma bada wszystkie chromosomy.
    http://www.poronienia-genetyka.pl/pl/3/strona/18/rodzaje_i_ceny_badan
    tu jest wszystko opisane. Nie mówie, że to najlepsze miejsce do robienia tam badań, ale jest rozpisane co i jak.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecej chorob ...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedz... rzeczywiscie droga sprawa ale i pewnosc wieksza

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Muska Autorytet
    Postów: 2322 5037

    Wysłany: 8 maja 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wpadłam żeby dac znać co u mnie.
    No i jedna wielka dupa...
    Poroniłam :(
    Powinnam powtórzyc badania, tyle wiem od lekarzy. Ale powtarzać Ana1 jest sens? Nie lepiej od razu zrobić 2 lub 3? Nie będą czytelniejsze? Kurka, ja juz mam tego wszystkiego dość.
    Byłam u 2 ginek. i 1 hematologa. Ginekolodzy mówią, że albo mam gigantycznego pecha i nie ma problemu, bo w ciąże zachodzę, albo jet jakiś tylko nie wiedzą jaki :/
    Hematolog właśnie powiedziała zeby powtórzyć same ana1.
    ide dzisiaj do hematologa innego na nfz, zobaczymy co powie. A w ogole to na poczatku ciazy poszlam na cito na nfz po clexane to mnie hematolog wysmial i powiedzial ze mam przyjsc jak bede miala żylaki, bo ciaz to on nie prowadzi i ze mam ginekologa idiotę. Chcialam skarge pisac, ale to chyba i tak nie ma sensu. No masakara z ta naszą sluzba zdowia...

    9f7j3e5e06vngc0g.png
    961lgu1rd0kaje2g.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 13 maja 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muska ..przykro mi... nie umiem ci pomoc, bo nie robilam tych badan i nie mam wiedzy...
    ...z lekarzami tez mam przejscia... zero wsparcia od lekarza rodzinnego (to on moze kierowac mnie do specjalistow, zlecac badania), ktory na temat homocysteiny nie wie nic a wrecz uwaza, ze ginekolog z Polski chce wykorzystac moja chec posiadania dziecka i wkreca mnie z ta homocysteina...
    ...jestem teraz na etapie staran o ciaze, boje sie ciagu dalszego, pomimo ze mam leki i ginekolog jest bardzo pozytywnie nastawiony... panicznie boje sie tego, ze sie nie uda, do tego stopnia ze wmawiam sobie ze lepiej jak nie bede miala nadzei i bede potem mniej cierpiala...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
‹‹ 12 13 14 15 16
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ