X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..
Odpowiedz

Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stere, też jestem na etapie starań, czekam na pierwszą @ po stracie, wczoraj beta negatywna ale nie miała też z czego być pozytywna za bardzo :) Mam za sobą konsultację hematologa i przepisany clexane, jak dostanę kariotypy idę do ginekologa, chciałam w kolejnym cyklu dostać clo działać bo na clo się udaje mi

  • Zgredek 12 Autorytet
    Postów: 573 645

    Wysłany: 14 maja 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Przyszlam podzielic sie z wami swoja historią...
    Zaczelam pisac bloga. Zapraszam do poczytania na doilurazysztuka.wordpress.com

    Synek <3
    Mój blog: www.doilurazysztuka.wordpress.com

    0d1y3e3k63eguvgh.png
  • gosiaczeq Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 17 maja 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny. Jestem tu nowa. Po 2 poronieniach. 11.2016- 6t oraz 04.17- 8t. Oba poronienia zatrzymane, wywolywane farmakologicznie. Po ostatnim poronieniu nie dostalam jeszcze miesiaczki (minoly 33 dni) Mam do Was kilka pytan. Bede bardzo wdzieczna!

    1. Zrobilam bHCG i jeszcze nie spadla mi do zera.
    Poronienie- 14.04.2017
    BHCG 68- 10.05.2017
    BHCG 43- 16.05.2017

    Co prawda spada, ale wolno i sie martwie:( Czy ktoras z Was miala podobne doswiadczenia?

    2. Zrobilam duzo badan, na wyniki czesci z nich jeszcze czekam, poki co:

    Kariotyp- czekamy z mezem na wyniki
    Mutacja II- czekamy z mezem na wyniki
    V Leiden- czekamy z mezem na wyniki

    P/c antykardiolipinowe – IgG- OK
    P/c antykardiolipinowe –IgM- wynik watpliwy, podwyzszony !!!!!
    Antykoagulant tocznia- czekam na wynik
    P/c przeciwjądrowe ANA 1- czekam na wynik
    P/c przeciwko antygenom łożyska (APA) czekam na wynik
    P/c przeciwko peroksydazie tarczycowej (anty-TPO)- OK
    P/c przeciwko tyreoglobulinie (anty-TG)- OK
    Komórki NK- Natural Killers (subpopulacja/ profil limfocytow)- zrobie po miesiaczne, podobno najlepiej robic miedzy 16 a 25 DC
    P/c. p. beta-2-glikoproteinie I w kl. IgG i IgM (łącznie) met. ELISA - planuje zrobić

    Toxoplazmoza (IgG)- OK -
    Toxoplazmoza (IgM)- OK -
    Cytomegalia (IgG)- OK +
    Cytomegalia (IgM)- OK -
    Różyczka (IgG)- OK +
    HBS Antygen- OK antygen HBs (WZW B) nieobecny
    Anty—HCV- OK p/c przeciw HCV (WZW C) nieobecne
    Anty- HIV- OK -
    WR (Kiła)- OK -
    Chlamydia- IgG OK -
    Chlamydia- IgA OK -
    Chlamydia- IgM OK -

    TSH- OK
    Ft3- OK
    Ft4- OK

    INR- OK
    czas protrombiny PT- OK
    Fibrynogen- 171.22 (norma 180,00-350,000) !!!!!
    aPTT- planuje zrobic
    d-dimery - planuje zrobic
    TT- planuje zrobic
    Antytrombina III- planuje zrobic
    P/c przeciw proftrombinie – PT ( IgG i IgM) - planuje zrobic
    Bialko C- planuje zrobic
    Bialko S- planuje zrobic
    Homocysteina- OK
    CRP- OK
    Kreatynina- OK
    Glukoza - OK
    Morfologia- OK
    OB.- OK
    Mocz- ogólny- OK
    Wit B12 - OK
    Kw. Foliowy- OK

    Czy mialyscie jakies doswiadczenie z podobnymi wynikami kardiolipini oraz fibrynogenu? Czy poradzilybyscie zrobic cos dodatkowo? Boje sie nawet myslec o kolejnej ciazy nie wiedzac co jest nie tak, a zycia bez dzidziusia sobie nie wyobrazam:(

    Dziekuje!!!<3

    11.2016 [*]- poronienie zatrzymane 6t, puste jajo;
    04.2017 [*]- poronienie zatrzymane 8t

    Czekam na wyniki badan.
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 17 maja 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiaczeq ...przykro mi... u mnie tez zatrzymanie ciazy przypadalo na 7-8 tydzien... tylko ja mam mutacje mthfr i problemy z homocysteina... a te P/c anty IgM masz mocno podwyzszone?
    ...u mnie dwa poronienia przebiegaly "naturalnie" i normalnie potem mialam owulacje i miesiaczke, ostatnie poronienie bylo wywolywane poniewaz bralam duphaston i nie nastapilo naturalne poronienie, poza tym 5 tygodni chodzilam z ta zatrzymana ciaza i lekarz bal sie zeby nie doszlo do zakazenia... po tym tez normalnie mialam owulacje i miesiaczke...
    ..beta HCG nie badalam nigdy, ani w czasie ciazy ani po poronieniach wiec nie wiem jak to u mnie wygladalo...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 17 maja 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczekq a mutacja MTHFR? I nie widac jakie masz wyniki tych badan bo nie zawsze jesli lapia sie w normach to jest ok. Np TSH dla atarajacych sie to 1-1,5 a jak napisalas ze jest ok to taki mialas wynik? I Cytomegalia podwyzszona czy to stara infekcja?

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • gosiaczeq Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 maja 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Stare, przykro mi, ze u Ciebie rowniez takie straszne doswiadczenia. Nie robilam badan na mutacje MTHFR, poniewaz wyniki na homocysteine, witamine b12 oraz kwa foliowy wyszly mi dobre. Doktor mowila, ze przy tej mutacji na pewno bylyby nieprawidlowosci w wyzej wymienionych. U mnie jutro juz bedzie 5 tygodni od poronienia, wczoraj dostalam tylko lekkich plamien, ale to stanowczo jeszcze nie miesiaczka..

    @Reni86, tak jak powyzej co do MTHFR. TSH mam 1,44 a Cytomegalia to stara infekcja.

    Narazie poza norma wyszly mi
    P/c antykardiolipinowe –IgM- wynik watpliwy, a dokladnie:
    wynik: 13,3
    normy:
    ujemny:<12,5
    watpliwy: 12,5-20,00
    dodatni: >20,00


    Czekam na wyniki reszty badan, miedzy innymi w kierunku zespolu antyfosfolipidowego, w zwiazku z niejasnym wynikiem na kardiolipinie. Z jednej strony chcialabym, aby wszystkie wyniki byly dobre a z drugiej zeby cos wyszlo, zebym wiedziala, ze moge to w jakims stopniu skontrolowac, wziac leki i sie starac.

    11.2016 [*]- poronienie zatrzymane 6t, puste jajo;
    04.2017 [*]- poronienie zatrzymane 8t

    Czekam na wyniki badan.
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 18 maja 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiaczeq niestety z MTHFR to tak nie działa :( Zbadaj lepiej. Niestety niski poziom homocysteiny (dla starających się to poniżej 7) i prawidłowy wynik kwasu foliowego i B12 nie gwarantuje że jej nie masz. U mnie były prawidłowe wyniki a mutacje mam i to tą najgorszą opcję :( a do tego miałam zakrzep w nodze choć wszystkie badania też na to nie wskazywały....
    Także jak już zrobiłas tyle to dołóż jeszcze MTHFR bo ona miesza strasznie.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • gosiaczeq Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 maja 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 homocysteine mam na poziomie 6. Widze, ze ty masz ta mutacje, jakie leki/ witaminy bierzez w zwiazku z tym? Jakie sa nieprawidlowosci i ryzyko z tym zwiazne?

    11.2016 [*]- poronienie zatrzymane 6t, puste jajo;
    04.2017 [*]- poronienie zatrzymane 8t

    Czekam na wyniki badan.
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 18 maja 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiaczqu biorę to co mam w podpisie: czyli eutyrox, metylofolian 0,8mg, wit. B6,B12,D3 acard, omega3, qoenzym Q10, gluchopage i colostrum. W ciąży będę mień clexane włączone.

    Jeśli chodzi o MTHFR to poczytaj sobie zespoldowna.info
    Trzeba tylko pamiętać że MTHFR to polimorfizm i przy odpowiedniej suplementacji nie jest groźny dla organizmu i można urodzić zdrowe dziecko. Wiele tu na forum jest takich przypadków.

    SusannaDean lubi tę wiadomość

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 18 maja 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiaczeq.... z tym mthfr, to tak jak napisala reni86, dobrze zrobic badanie... ja tez mam homozygote c667t, biore folate, choline, wit b6, wit b12, wit b2, acard oraz cynk i selen co drugi dzien oraz zelazo bo moja ferrytyna wciaz niska chociaz zelazo mam w normie... wit d3 nie biore bo mam w gornej granicy normy a dodatkowo jestem po wakacjach i wygrzewaniu sie na sloncu...
    ...po "zaciazeniu" mam brac neoparin - odpowiednik clexan, duphaston i encorton...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • gosiaczeq Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 maja 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje reni i stare, sprawdze sobie w takim razie czy nie mam tej mutacji. Chce byc pewna, ze sprawdzilam wszystko co sie da i w miare mozliwosci zapobiedz kolejnej porazce...

    11.2016 [*]- poronienie zatrzymane 6t, puste jajo;
    04.2017 [*]- poronienie zatrzymane 8t

    Czekam na wyniki badan.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdź mutację, ale przed badaniami nie zaszkodzi brać więcej folianów, mi zaleciła hematolog 15 mg kwasu foliowego a ja jeszcze biorę dodatkowo foliany 0,6 (3 tabletki 0,2 - nic lepszego w aptece na miejscu nie było akurat) do tego metylokobalaminę czyli b12 :)

  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 20 maja 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dostałam wyniki badań i wyszło że mam mthfr 677c-t homozygote i pai-1 4g heterozygote. Na 31 mają mam wizytę u genetyka, bo chcę żeby ktoś mi to wytłumaczył i powiedział co mam robić. Do Was pytanie robić jakieś dodatkowe badania przed wizytą? Białka c i s, homocysteine poziom kwasu foliowego i witamin?

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 20 maja 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna nie bierz kwasu foliowego syntetycznego (tego 15mg) on jest toksyczny dla nas.
    Ulli homocysteine, kwas foliowy i Wit b12 możesz sprawdzić. Ale nie zdziw sie jak genetyk karze brać syntetyczny kwas foliowy, a my go powinniśmy unikac

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 21 maja 2017, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni86 co u Ciebie?ja juz 23tc!sama nie wierze!

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 21 maja 2017, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uli ja mam ta sama mutacje,nie biore syntetykow,ale same zmetylowane i w rozsadnej dawce 800,przsadzic tez nie mozna.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 21 maja 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa a clexane w ciąży się przy tej mutacji bierze? Jeśli tak czy to jest podstawą do refundacji?

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 21 maja 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula ja mam jeszcze v leiden i tak naprawde nie nalezy sie na mutacje refundacja,ja dostalam tak na lewo,jak upomni sie nfz lekarz bedzie pisal pismo a jak nie uda sie to oddam roznice.sprawdz poziom.homocysteiny bo mozesz miec za wysoki i to stwarza duzo problemow.ja mialam ok homocysteine ale poziomy b12 i kwasu foliowego zle.Genetyk zapewne malo Ci powie:(szukaj watkow o mthfr na forum sa chyba 3, ja moge wyslac Ci.swoja.liste supli i lekow jak chcesz,na priv;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2017, 08:50

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 21 maja 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa u mnie nic nowego, ale milo ze pytasz:) Wow tez jestem pod wrażeniem jak ten czas leci;) juz niedużo Wam zostalo:)

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 22 maja 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulli88 wrote:
    Justa a clexane w ciąży się przy tej mutacji bierze? Jeśli tak czy to jest podstawą do refundacji?
    Witaj Ula ja mam sama mutacje C677T hetero do tego 4 poronienia na koncie clexane biorę od pozytywnego testu ciążowego i mam na niego od samego poczatku refundacje wszystko zależy tak na prawdę od lekarza ...

    Justa słonko jestem tydzień za toba :-) a pamiętam jak jeszcze nie dawno obie pisalysmy na tej różowej stronie ❤

    Justa87 lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
‹‹ 12 13 14 15 16
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ