X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..
Odpowiedz

Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..

Oceń ten wątek:
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 22 maja 2017, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Witaj Ula ja mam sama mutacje C677T hetero do tego 4 poronienia na koncie clexane biorę od pozytywnego testu ciążowego i mam na niego od samego poczatku refundacje wszystko zależy tak na prawdę od lekarza ...

    Justa słonko jestem tydzień za toba :-) a pamiętam jak jeszcze nie dawno obie pisalysmy na tej różowej stronie ❤
    czas leci :) oby jak najszybciej ,przynajmniej dla mnie:P
    a co do clexane to rzeczywiście od lekarza zależy bo wg prawa nam się nie należy:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2017, 23:29

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Riri22 Koleżanka
    Postów: 35 2

    Wysłany: 23 maja 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa a powiedz mi od czego zależy ta refundacja? Co trzeba mieć w tych mutacjach żeby ją otrzymać? Nie ogarniam tego tematu. Póki co obecny gin daje mi na refundację, ale nie wiem co będzie jak go zmienię.

    5.2014 ciąża obumarła 9 tydz.
    3.2016 ciąża biochemiczna
    5.2017
    Mthfr, V leiden, PAI-1
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 23 maja 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Riri jeśli beta nie spadła to jest nadzieja! choc wiadomo trzeba brac dwa warianty:(
    do do refundacji jest spis jakiś kto co i dla kogo, nie ma tam mutacji, jest np zespół antyfosfolipidowy i chyba białka c i s. Ale mój gin tez mi daje reundacje, ponoc na nfz przyczepi się to bedzie pisał pismo z uzasadnieniem.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Riri22 Koleżanka
    Postów: 35 2

    Wysłany: 23 maja 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszyscy mi to mówią Kochana. Mam jeszcze jutro powtórzyć betę i jadę do innego lekarza w czwartek do Poznania. Co za kraj...już wiem dlaczego mój lekarz wpisuje wszędzie zespół anty. A ja się chciałam dopieprzyc, że ja mam przecież trombofilie

    5.2014 ciąża obumarła 9 tydz.
    3.2016 ciąża biochemiczna
    5.2017
    Mthfr, V leiden, PAI-1
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 23 maja 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Riri... juz wiele czytalam o takich plamieniach, krwotokach i szczesliwie donoszonych ciazach... trzymam kciuki...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • Zgredek 12 Autorytet
    Postów: 573 645

    Wysłany: 24 maja 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, przyszłam podzielić sić z wami swoją historią.
    Zapraszam na: https://doilurazysztuka.wordpress.com/

    Synek <3
    Mój blog: www.doilurazysztuka.wordpress.com

    0d1y3e3k63eguvgh.png
  • Zgredek 12 Autorytet
    Postów: 573 645

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dOSTAŁAM WYNIKI BADAŃ GENETYCZNYCH. Potwierdzona wada genetyczna TRIPLOIDIA czyli arr (1-22)x3,(x)x2,(y)x1.

    Może ktoś coś więcej wie na ten temat???? Czy to sie leczy? Są szanse na kolejną, zdrową ciąże????? POMOCY!!!!

    Synek <3
    Mój blog: www.doilurazysztuka.wordpress.com

    0d1y3e3k63eguvgh.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgredek... to moze byc przypadek ale i nieprawidlowe plemniki... mozna wziac to za przypadek albo skierowac sie do genetyka...
    ...przykro mi bardzo...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • miczelina Przyjaciółka
    Postów: 86 44

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Moja historia jest następująca. W styczniu 2016 miałam niekończący się okres, podwyższone bhcg - ginekolog stwierdził, że doszło do poronienia. W październiku 2016 zaczęliśmy starania, pod koniec stycznia 2017 druga kreska blada, bhcg 98, poszłam do gina, ale było znów za późno :( Dlatego ginekolog zlecił mi badania. (cykle 30-31 dni)

    w 3 d.c.
    Estradiol - 5,
    LH - 5,1,
    FSH - 6,11,
    Prolaktyna - 13,7.

    w 21 d.c.
    Progesteron 14,2 ng/ml,
    DHEA-S 213,883 ug/dl,
    TSH 1,320,
    FT3 2,8,
    FT4 1,07,
    anty-TPO 11,
    anty-Tg poniżej 10,
    Glukoza 5.

    Badania na zespół antyfosfolipiodowy:
    przeciwciała przeciw beta 2 glikoproteinie IgG i IgM ok,
    przeciw kardiolipinie IgG i IgM też ok,
    antykoagulant toczniowy PTT-LA (APTT LA) 28,9 (norma 31,4-43,4), natomiast LA1 (dRVVT) 48,9 (norma 31-44).
    Byłam u dwóch ginekologów, dla jednego wszystkie wyniki są okej, zapisała mi acard 1 tabletka co 2 dni, a drugi zwrócił uwagę na estradiol, że niski i na antykoagulant. Zlecił również konsultacje hematologiczną, ale ta mnie tylko załamała bo lekarka kazała powtórzyć antykoagulant i to w innym laboratorium :/ a po drugie zachowywała się tak jakby nie wiedziała o co mi chodzi i skasowała 120 zł. Załamałam się bo nie wiem, u którego lekarza kontynuować leczenie i chciałabym już zacząć starania. Może któraś z Was miała podobnie z wynikami? Czy acard wystarczy i czy jest sens powtarzać antykoagulant tocznia?

    luty 2016 :( cb
    luty 2017 :( cb
    sierpień 2017 :( cb
    sierpień 2018 :( cb
    wrzesień 2020 :( cp - usunięty prawy jajowód

    Grudzień 2021 zaczynamy IVF
    27.01.2021 Transfer przebadanego zarodka 5.1.1
    7dpt - beta 0.6 ;(

    Endometrium polipowate
    Mutacja pai-1 4g heterozygota
    od lutego 2020 - dieta bezglutenowa
  • gosiaczeq Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miczelina, aby stwierdzic zespol antyfosfolipidowy, jezeli jakis wynik wyjdzie poza norma, trzeba go powtorzyc. Tylko w przypadku kiedy wynik jest poza norma dwa razy z przerwa przynajmniej 6 tygodni mozna stwierdzic zespol antyfosfolipidowy. Wydaje mi sie, ze lekarka dala prawidlowe zalecenie. Rowniez, ten wynik jest rzeczywiscie niewiele podwyzszony. Ja mialam rowniez niewiele podwyzszone kardiolipinie, po 2 poronieniach, moja doktor kazala sie starac i acard od pierwszego pozytywnego wyniku ciazowego.

    Powodzenia!!! xxx

    11.2016 [*]- poronienie zatrzymane 6t, puste jajo;
    04.2017 [*]- poronienie zatrzymane 8t

    Czekam na wyniki badan.
  • miczelina Przyjaciółka
    Postów: 86 44

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiaczeq wrote:
    miczelina, aby stwierdzic zespol antyfosfolipidowy, jezeli jakis wynik wyjdzie poza norma, trzeba go powtorzyc. Tylko w przypadku kiedy wynik jest poza norma dwa razy z przerwa przynajmniej 6 tygodni mozna stwierdzic zespol antyfosfolipidowy. Wydaje mi sie, ze lekarka dala prawidlowe zalecenie. Rowniez, ten wynik jest rzeczywiscie niewiele podwyzszony. Ja mialam rowniez niewiele podwyzszone kardiolipinie, po 2 poronieniach, moja doktor kazala sie starac i acard od pierwszego pozytywnego wyniku ciazowego.

    Powodzenia!!! xxx

    Dziękuje :) za kilka dni minie 6 tygodni, dlatego pójdę powtórzyć. A nad hematologiem się jeszcze zastanawiam, czy iść do tej samej czy innej. Widzę, że mamy podobną sytuacje :( powodzenia życzę :)

    luty 2016 :( cb
    luty 2017 :( cb
    sierpień 2017 :( cb
    sierpień 2018 :( cb
    wrzesień 2020 :( cp - usunięty prawy jajowód

    Grudzień 2021 zaczynamy IVF
    27.01.2021 Transfer przebadanego zarodka 5.1.1
    7dpt - beta 0.6 ;(

    Endometrium polipowate
    Mutacja pai-1 4g heterozygota
    od lutego 2020 - dieta bezglutenowa
  • gośka92 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy jest tu może ktoś z pomorza? Poszukuje lekarza który by mi pomógł i miejsca w którym mogłabym się kompleksowo przebadać. Poroniłam 2 x w 7 i 10 tyg. ciąży. W pierwszej ciąży nie doczekałam się serduszka w drugiej tak ale rozwój ciąży stanął na 7 tygodniu. Mam hipoglikemie reaktywną, moja mama ma zakrzepice żylną, w rodzinie są przypadki poronień i niepłodności. W 2 ciąży przyjmowałam Luteinę 2x 100 mg.
    Z badań robiłam jedynie toxoplazmoze i wszystkie na tarczyce bo moja siostra ma Hashimoto ale wszystko jest w normie. Podpowiedzcie mi proszę które badania są najważniejsze, od czego zacząć. Jaki jest mniej więcej koszt diagnostyki?

  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli w rodzinie jest zakrzepica i poronienia to badania w kierunku trombofilii (cały panel), homocysteina

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • gośka92 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź ;)

  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 1 lipca 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam się przywitać, swoją historię po krotce opiszę wieczorkiem

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 01:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam koleżanki,

    jestem po 3 poronieniach. Jednym około 7 lat temu jeszcze na studiach w około 9 tyg oraz 2 w ciągu ostatniego roku. Z mężem staramy się 3 lata. Nie znam jeszcze przyczyny która spowodowała poronienia ale mam trochę inny problem, otóż ostatnie 2 poronienia były w około połowie 6 tyg. Mój ginekolog powiedział że mimo pozytywnego testu nie jest w stanie mi na usg potwierdzić żadnej z ciąż dopóki nie bije serduszko. Dostaliśmy skierowanie do poradni leczenia niepłodności, na skierowaniu napisane niepłodność wtórna( nie mam żywych dzieci), ale lekarz odmówił zrobienia badań jak kariotyp itp ponieważ poronienia niepotwierdzone. Musimy robic wszystko prywatnie. Czy któraś z was spotkała się z taką sytuacją?

‹‹ 12 13 14 15 16
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ