X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienia tylko męskich płodów
Odpowiedz

Poronienia tylko męskich płodów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 12 września 2016, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, straciłam ciążę już 2 razy, w 15tc i 13 tc, obie były to ciąże męskie. Mam już jedno dziecko z pierwszej ciąży, dziewczynkę. Spotkałyście się z tym, że jest problem z donoszeniem ciąży męskiej, może któraś tak miała i coś poradzi (badania, przebieg kolejnej ciąży)?

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • izu2016 Znajoma
    Postów: 29 20

    Wysłany: 12 września 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się spotkałam u moich znajomych, nie mogą mieć chłopca, tylko dziewczynki. Ta koleżanka jedną ciąże donosiła - dziewczynkę, później miała dwa poronienia i miała robione badania genetyczne (nie wie jakie) ponoć wyszedł jakiś konflikt, a następnie jeszcze urodziła dwie dziewczyny.

    izu2016
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 12 września 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera - ja z pierwszej ciąży mam córkę, potem 4 kolejne (w tym 1 biochemiczna) poronienia. Nie robiliśmy jednak za żadnym razem badań genetycznych. Jednak w każdej z tych ciąż poza pierwszą próbowaliśmy celować w chłopca. Obecnie czekamy na wyniki kariotypów naszych, jestem ciekawa czy gdyby był faktycznie taki problem u nas, że poronienia dotyczą męskich płodów, to czy to wyjdzie w kariotypach?

    Spotkałam się z takimi przypadkami u znajomych, że rodziły się tylko dziewczynki, a między kolejnymi ciążami gdzie się rodziły były poronienia. I lekarz w jednym przypadku powiedział, żeby nie starali się o chłopca, bo nie donosi takiej ciąży.

    Jednak zbyt szczegółowo nie interesowałam się tym tematem, czy są jakieś konkretne badania w tym kierunku żeby określić czy istnieje taki problem, poza badaniem genetycznym zarodka z każdej ciąży (jeśli nie da określić się płci na żywo).

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 13 września 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    Madera - ja z pierwszej ciąży mam córkę, potem 4 kolejne (w tym 1 biochemiczna) poronienia. Nie robiliśmy jednak za żadnym razem badań genetycznych. Jednak w każdej z tych ciąż poza pierwszą próbowaliśmy celować w chłopca. Obecnie czekamy na wyniki kariotypów naszych, jestem ciekawa czy gdyby był faktycznie taki problem u nas, że poronienia dotyczą męskich płodów, to czy to wyjdzie w kariotypach?

    Spotkałam się z takimi przypadkami u znajomych, że rodziły się tylko dziewczynki, a między kolejnymi ciążami gdzie się rodziły były poronienia. I lekarz w jednym przypadku powiedział, żeby nie starali się o chłopca, bo nie donosi takiej ciąży.

    Jednak zbyt szczegółowo nie interesowałam się tym tematem, czy są jakieś konkretne badania w tym kierunku żeby określić czy istnieje taki problem, poza badaniem genetycznym zarodka z każdej ciąży (jeśli nie da określić się płci na żywo).

    Wiem, ze juz na samym poczatku ciazy mozna zrobic test Nifty (tylko jest drogi ok 2500) i poznac od razu plec dziecka. Tylko co potem z taka wiedza zrobic, czekac na poronienie? Slabe raczej...
    Lekarz na szybko powiedzial ze sa cechy sprzezone z plcia i moze byc problem z donoszeniem ciaz meskich, a dziewczynki urodza sie zdrowe ale beda np nosicielkami tego genu (gen recesywny). Na pewno zrobimy kariotypy ale na wizyte i potem wyniki troche sie czeka. Chyba z tego powinno wyjsc...nie wiem. Warto pogadac z genetykiem na wizycie opisujacej wyniki.

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 13 września 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama mi opowiadała, że jej koleżanka też nie mogła donieść chłopców i ma tylko 2 córki.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 13 września 2016, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A diagnozowala sie w jakims kierunku?

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 18 września 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To było tyle lat temu, że medycyna nie była aż tak rozwinięta. Lekarz po prostu jej powiedział, że nie będzie donosić chłopców.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spotkalam sie z przypadkiem gdzoe kobieta ronila same dziewczynki . Ma 1syna

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ