X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Przyczyny poronien
Odpowiedz

Przyczyny poronien

Oceń ten wątek:
  • rubi67 Autorytet
    Postów: 1941 2296

    Wysłany: 24 marca 2013, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem w ciazy i tak sie zastanawiam co robic zeby przetrwac ten I trymestr. Troche sie juz oczytalam, ale chciala bym tez od was dowiedziec sie jakie sa czy tez moga byc przyczyny poronien.

    Dabria lubi tę wiadomość

    kjmnp07wv7btz8gg.png
    w57vtqyw3stplbvj.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2013, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyczyny są różne i najczęściej się niestety nie dowiadujemy co było dokładną przyczyną ... Stres, toksoplazmoza, wady genetyczne dziecka dużo by tego wymieniać..

  • rubi67 Autorytet
    Postów: 1941 2296

    Wysłany: 24 marca 2013, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, dzieki Miriam za odp. Pozdrawiam

    kjmnp07wv7btz8gg.png
    w57vtqyw3stplbvj.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2013, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z naukowego punktu widzenia:
    problemy z tarczycą...toksoplazmoza...cytomegalia...

    ja dopiero mam mieć robione badania...
    czuję się jak młody bóg...podejrzewam że u mnie przyczyną był wypadek na sylwestrze..dostałam petardą w twarz...dzięki Bogu nie wybuchła..ale mimo wszystko strasznie przeżyłam to psychicznie..
    mój ginekolog to potwierdził, ale chce żebym zrobiła jeszcze badania...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2013, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha..w sylwestra byłam w 2 tyg..i jeszcze nie byłam tego świadoma...
    dziecko rozwijało się do 8 tygodnia...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2013, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszkowa widzę że nasze aniołki są w tym samym wieku nawet zostały poczęte mniej więcej w odstępie tyg :) Moje maleństwo też rozwijało się do 8 tyg a zabieg miałam pierwszego dnia 12 tyg teraz czekam na @ . . . Mi lekarz też powiedział że strach stres to są najczęstsze przyczyny ale może to być nawet zwykły katar ... Czekam również na wyniki badań histo ale nie spodziewam się po nich za wiele ... :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2013, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pamiętajcie też o bakteriach: chlamydia,ureaplazma,mykoplazma.
    ja dostałam mnóstwo badań do wykonania.nawet na toczeń i krzepliwość.pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2013, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xxxaga85 a może wiesz gdzie można złapać taką bakterię ? od czego można się zarazić?

  • rubi67 Autorytet
    Postów: 1941 2296

    Wysłany: 25 marca 2013, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde duzo tego, bardzo duzo. ;/ Groszkowa, trzymaj sie, wszsytkiego dobrego zycze !

    kjmnp07wv7btz8gg.png
    w57vtqyw3stplbvj.png


  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 25 marca 2013, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wykluczone zostały: chlamydia,tarczyca,toksoplazmoza, cytomegalia-te badania miałam wykonane przed zajściem były ok. Po poronieniu zaś krzepliwość i też wszyło ok. Prawdopodobnie jakaś wada chromosonalna-to ponoć najczęstsza wada wczesnych poronień. A o tych: ureaplazma i mykoplazma nie słyszałam, muszę poczytać. Tyle tych wszystkich bakterii że głowa boli!

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2013, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam ureaplazma zamieszkuje cewkę moczową i przenosi się zawsze do pochwy i szyjki macicy.najczęściej zaraża się nią od partnera,ale można też podobno nawet w toalecie lub na basenie.
    mykoplazma hominis to już typowo weneryczna bakteria.podobno też w toalecie można to złapać.te bakterie mogą nie dawać żadnych objawów,więc po poronieniu lepiej sprawdzić czy to one nie przyczyniły się do straty.
    pozdr

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2013, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xxxaga8:) poproszę o to badanie lekarza :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2013, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam jak dla mnie to jest jedno z obowiązkowych badań po poronieniu.poproś.lepiej wiedzieć co i jak.pozdrawiam i życzę powodzenia.

  • madzia32323 Przyjaciółka
    Postów: 66 23

    Wysłany: 27 marca 2013, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie miałam żadnych badań po poronieniu/ lekarz mi ich nie zlecił i wydaje mi się, że to był błąd ;/

    Moje Kochane Małe Szczęście :*
  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 27 marca 2013, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj madziu32323 a powiedz mi to była Twoja pierwsza ciąza??
    MI po pierwszej stracie tez nic nie zlecił eh
    Lekarze Twierdza ze 1 strata to sie zdarza i dopiero po kilku poronieniach daja skierowania na badania , i uważam tez ze to błąd

    A w szpitalu jak czekałam na zabieg , zapytałam jednego z lekarzy jakie badania powinnam porobić zeby 3 raz nie stracić to lekarz odpowiedział"Co pani mówi!!?? Do 3 razy sztuka bez badań" No masakraaa
    Na szczęscie mój lekarz dał mi skierowanie na badania


    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 27 marca 2013, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    taa ja tez nie mialam zadnych badan zaleconych..pierwszy raz to dla nich standard..brutalne ale taka prawda..

  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 27 marca 2013, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie ehh...

    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2013, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też powiedziano że do trzech razy to normalne wczoraj byłam u lek państwowo omówiłam się jak dowiedziałam się że jedstem w ciąży ( oczyścicie chodziłam prywatnie ale co to dało ) nic mi nie zlecił lekarz bez badan histo... a zresztą przeczytajcie ostatni wis do mojego pamiętnika załamałam się ... Polska to dziwny kraj... Myślisz że płacisz to będzie ok ...

  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 28 marca 2013, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam to kiedy będziesz miała te wyniki histo?

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2013, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam dzwonić po świętach we wtorek czy już są i umówić się na odbiór jestem ciekawa czy przy odbiorze będę miała jakąś konsultacje czy po prostu dostane i tylko tyle

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ