X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Sinobrocha i latające plemniki :D
Odpowiedz

Sinobrocha i latające plemniki :D

Oceń ten wątek:
  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 861

    Wysłany: 7 lutego 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hope to widzę że idziemy tu we 3 z cyklami. Teraz wspólnie czekamy na owu, staranka i testowanie. Raźniej nam będzie.

    Asiu u mnie tez mija prawie rok starań. najbardziej wku.... mnie to ze zawsze zachodziłam w 1-2 cykle a po wczesnym porodzie ponad rok temu cos nie chce zaskoczyć. w zeszłym roku od lutego do maja na pewno miałam książkowe cykle, wszystkie badania ok a efektu nie było. na wakacje odpuściłam monitoringi i badania i wtedy cos się pokręciło. od września co cykl to inna sytuacja. ale badania hormonków itp. są ok. Ręce załamać, nie wiadomo czego się chwycić. Przykro mi jest że zestaw clo+pregnyl nie zadziałał a pokładałam w nim swoje nadzieje. Z każdym dniem oczywiście znów nabieram nadziei na rundę numer 2

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • nadziejaaaaa Autorytet
    Postów: 357 226

    Wysłany: 7 lutego 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87 wrote:
    No widzisz Hope, a ja już jestem dawno po tej dacie i wcale nie jest lepiej :( Staraj się o tym nie myśleć bo psychicznie jest jeszcze gorzej.

    Kaczuszko, mój to już był 3 cykl stymulowany, i nawet nie było owu, więc nawet nie było szansy na ciąże, a poprzednie jak widać też nie były owocne.
    mam nadzieje,że Ty nie będziesz musiała tak długo czekać i kolejny cykl zaskoczy.

    Nadziejaaa no moim największym problemem jest zajście w ciąże, to strasznie długo trwa, mam obraz policystycznych jajników, hiperprolaktynemie, ogólnie nie mam owu. bardzo żadko sie zdaża,żeby wystąpiła naturalnie. moje pęcherzyki nawet jak rosną to nie pękają. No i tak jak w stopce.
    Ogólnie choojnia. Właściwie to miną rok od ostatniej ciąży. W poronioną zaszłam rok temu w lutym ;(

    Asia87 Kurdeee z tą owulacją to jest następna zagadka tak Ci powiem.. Jest na to jakaś rada od lekarza? Widzę po stopce że w ciąże udaje się jakoś zajść, co jest przyczyną dalszego braku rozwoju? Przepraszam że tak wypytuje ale każdą Was chciałabym jakoś więcej poznać.

    Aniołek <3 7.10.2016. <3
    "Nienarodzone dzieci nie odchodzą.. one tylko zmieniają datę przyjścia na świat"

    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto,,Mutacje,Trombofilia... Niekończąca się opowieść...

    In vitro start kwiecień 2019
    Punkcja 15.04 pobrano 12 komórek
    Transfer 16.05
    7dpt beta 49 😍
    9dpt 151 😍
    11dpt 350 😍
    15dpt 2148 😍
    18dpt 6823 😍
    22 dpt mamy ❤️ 😍😍
  • nadziejaaaaa Autorytet
    Postów: 357 226

    Wysłany: 7 lutego 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Jest @! W końcu!

    W końcu ! Hope a teraz byle poszła w cholere jak najszybciej ;)

    Aniołek <3 7.10.2016. <3
    "Nienarodzone dzieci nie odchodzą.. one tylko zmieniają datę przyjścia na świat"

    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto,,Mutacje,Trombofilia... Niekończąca się opowieść...

    In vitro start kwiecień 2019
    Punkcja 15.04 pobrano 12 komórek
    Transfer 16.05
    7dpt beta 49 😍
    9dpt 151 😍
    11dpt 350 😍
    15dpt 2148 😍
    18dpt 6823 😍
    22 dpt mamy ❤️ 😍😍
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 8 lutego 2017, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejaaaaa wrote:
    W końcu ! Hope a teraz byle poszła w cholere jak najszybciej ;)
    Tak! Znowu ziola sroki i dong quai w tym cyklu :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 8 lutego 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie Kaczuszko niby wszystko ok a ciąży brak. masakra. mam nadzieje,że szybko zaskoczysz po clo. Ja też miałam ogromne nadzieje z nim związane, ale po prostu sie rozczarowałam. Wiem,że nie moge myśleć takimi kategoriami, bo przecież to nie znaczyło,że na pewno zajde w ciąże, ale jednak mój Syn też zrodził sie w sumie dzięki clo. Akurat udało się w cyklu przerwy, ale myślę,że wszystko ruszyło dzięki clo.

    Nadzieja no właśnie nie ma rady od lekarza, plan ma taki,że kolejny cykl na clo 2tabl i pregnyl (czyli ten sam scenariusz) później nie wiem, może jeszcze jedna próba, a później antyki tylko nie wiem na ile (3 mieś?) żeby przysadka się wyciszyła no i później znowu stymulacja.
    Ale oboje z mężem sie na niego troche wkurzyliśmy, ja trace już do niego zaufanie mam wrażenie,że nie chce mu się mnie prowadzić (może mylnie) no i we wtorek idziemy do kliniki niepłodności, tam licze na jakieś konkrety. A co jest przyczyną poronień? hm nie wiem, wszystkie badania jakie zrobiłam, to na własną rękę i dzięki temu dowiedziałam się o mutacji, no to gin stwierdził,że trzeba włączyć suplementację witaminami i acard (który niby tez pomaga w zagnieżdżeniu - cb) Ale od momentu włączenia leków nie udało się zajść więc nie wiem czy to pomoże. Mój gin tez nie widzi wskazań do włączenia clexane, konsultowałam to z innym ginem i on jak najbardziej zaraz od pozytywnego testu zastrzyki - także to jest kolejny powód dla którego chyba już na dobre opuszczam swojego gina. Akurat w tej kwestii jestem ciekawa jeszcze co powie gin z kliniki.
    No to naskrobałam :p

    Hope! Oby to był już ten cykl. A jak Ci jest po ziołach? Ja przed pierwszą ciążą 4 lata temu próbowałam,ale bardziej mi rozregulowały cykl niż pomogły i odstawiłam.

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 8 lutego 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po ziołach czuje się zupełnie normalnie :) moje dwie ciążę były po ziołach. Po dongu kawy nie musze pić ;) zeszły cykl byl w sumie ładny. Ładna temp i wcześnie ovu. Zobaczymy jak będzie tym razem :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nadziejaaaaa Autorytet
    Postów: 357 226

    Wysłany: 8 lutego 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope a co to jest ten dong quai ? Na co on w sumie jest ?

    Aniołek <3 7.10.2016. <3
    "Nienarodzone dzieci nie odchodzą.. one tylko zmieniają datę przyjścia na świat"

    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto,,Mutacje,Trombofilia... Niekończąca się opowieść...

    In vitro start kwiecień 2019
    Punkcja 15.04 pobrano 12 komórek
    Transfer 16.05
    7dpt beta 49 😍
    9dpt 151 😍
    11dpt 350 😍
    15dpt 2148 😍
    18dpt 6823 😍
    22 dpt mamy ❤️ 😍😍
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 8 lutego 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejaaaaa wrote:
    Hope a co to jest ten dong quai ? Na co on w sumie jest ?
    To jest naturalne clo ;) zaraz Ci wkleję co robi :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 8 lutego 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9. DONG QUAI bierze się po @, tylko do owulacji. Wspomaga owulację, zawiera estrogeny

    Co do dong quaia to zasady są takie:

    1.Wziąć pierwszą tabletkę dopiero od dnia w którym nie ma śladu po krwawieniu i plamienie po miesiączce.
    2. Brać najmniejszą dawkę, np zacząć pierwszy cykl po jednej tabletce, kapsułce przez cztery dni.
    3.Popijać mlekiem jeśli się odbija a nawet jak nie odbija się to próbować z mlekiem spożyć.
    4. Można w późniejszych cyklach zwiększyć dawkę do 2 kapsułek a nawet pokusić się o branie do skoku ale po skoku temperatury nie wolno juz brać ale to później :-)
    5. Dong quai działa na endo i na jajeczka ale wiadomo, że nie na każdą tak samo.
    6. WEarto brać donga z rana a gdy dokłada się późńiej druga tabletkę, kapsułkę to brac tak do 16-17, bo może pobudzać i możliwe są kłopoty ze snem.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nadziejaaaaa Autorytet
    Postów: 357 226

    Wysłany: 9 lutego 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    9. DONG QUAI bierze się po @, tylko do owulacji. Wspomaga owulację, zawiera estrogeny

    Co do dong quaia to zasady są takie:

    1.Wziąć pierwszą tabletkę dopiero od dnia w którym nie ma śladu po krwawieniu i plamienie po miesiączce.
    2. Brać najmniejszą dawkę, np zacząć pierwszy cykl po jednej tabletce, kapsułce przez cztery dni.
    3.Popijać mlekiem jeśli się odbija a nawet jak nie odbija się to próbować z mlekiem spożyć.
    4. Można w późniejszych cyklach zwiększyć dawkę do 2 kapsułek a nawet pokusić się o branie do skoku ale po skoku temperatury nie wolno juz brać ale to później :-)
    5. Dong quai działa na endo i na jajeczka ale wiadomo, że nie na każdą tak samo.
    6. WEarto brać donga z rana a gdy dokłada się późńiej druga tabletkę, kapsułkę to brac tak do 16-17, bo może pobudzać i możliwe są kłopoty ze snem.


    Kurcze Hope nie słyszałam o czymś takim. Działa mówisz? A każdy to może stosować? I jeszcze jedno gdzie to można dostać?

    Jak dziewczyny u Was? Co słychać?

    Aniołek <3 7.10.2016. <3
    "Nienarodzone dzieci nie odchodzą.. one tylko zmieniają datę przyjścia na świat"

    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto,,Mutacje,Trombofilia... Niekończąca się opowieść...

    In vitro start kwiecień 2019
    Punkcja 15.04 pobrano 12 komórek
    Transfer 16.05
    7dpt beta 49 😍
    9dpt 151 😍
    11dpt 350 😍
    15dpt 2148 😍
    18dpt 6823 😍
    22 dpt mamy ❤️ 😍😍
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 10 lutego 2017, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadziejaaaaa wrote:
    Kurcze Hope nie słyszałam o czymś takim. Działa mówisz? A każdy to może stosować? I jeszcze jedno gdzie to można dostać?

    Jak dziewczyny u Was? Co słychać?
    W zakładce starając się z pomocą medyczna jest wątek wszystkie zielary z ovu i tam możesz poczytać o dongu. Ja mam chyba swanson i kupiłam go na allegro ;) dla siebie donga a dla męża mace. A czy działa to będę wiedziała jak zajde w ciaze ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 10 lutego 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Dziękuję za odzew na mój poprzedni wpis.
    Rozumiem wszystkie Wasze odpowiedzi... chociaż bardzo mi przykro, że tak się to potoczyło.
    Brak Was u nas na wątku to dla mnie dziura nie do zasypania. Zresztą już mówiłam.

    Kiedyś napisałam, że ja będę mogła zamknąć moją przygodę z forum Ovu, kiedy dowiem się, że udało się wszystkim dziewczynom z naszej bandy. Chcę, żebyście wiedziały, że to dotyczy zarówno wątku ZZS, jak i Waszego. Kibicuję Wam równie mocno i zaryczę się ze szczęścia przy każdej ciąży i każdym dziecku, jakie urodzi się pod szyldem Sinobrochy.

    Tak przy okazji (pomyślałam, że takie wiadomości dają nadzieję i rzucają trochę jasnego światła), wczoraj urodziła nasza M@linka, która ma na koncie 4 straty ciąży. W końcu się udało. Marzenia się spełniają. To jest najlepszy dowód.
    Niech to przyświeca nam wszystkim w dalszej walce.

    Hope,
    Jakkolwiek to brzmi, gratuluję małpiszona. Niech to będzie ten cykl!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2017, 10:36

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 11 lutego 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) chociaż szczerze to czuje ze to nie będzie ten cykl. Może następny? Jakoś to mi się bardziej prawdopodobne wydaje ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 15 lutego 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i cóż, jestem po wizycie w Gamecie. Jak zwykle mieszane uczucia :p
    Nie no nie było tak źle, miałam w trakcie wizyty bardzo dobre odczucia i nastawienie, jak i troche negatywne.
    Ogólnie stanęło na tym, że zostajemy u nich przynajmniej przez jakieś 4-5 miesięcy.

    Dziś 1dc, ten cykl wyciszamy jajniki, a później będziemy się stymulować letrozolem, podobno ma większą skuteczność niż clo, o 40%. Przynajmniej w moim "przypadku" Zobaczymy...

    Także ja wracam do boju za miesiąc. A ten miesiąc chyba dobrze mi zrobi, na odetchnięcie i skierowanie myśli w inną stronę.

    I ten gin też mi powiedział,że w przypadku mojej mutacji nie ma wskazań do zastrzyków.

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 16 lutego 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87 wrote:
    No i cóż, jestem po wizycie w Gamecie. Jak zwykle mieszane uczucia :p
    Nie no nie było tak źle, miałam w trakcie wizyty bardzo dobre odczucia i nastawienie, jak i troche negatywne.
    Ogólnie stanęło na tym, że zostajemy u nich przynajmniej przez jakieś 4-5 miesięcy.

    Dziś 1dc, ten cykl wyciszamy jajniki, a później będziemy się stymulować letrozolem, podobno ma większą skuteczność niż clo, o 40%. Przynajmniej w moim "przypadku" Zobaczymy...

    Także ja wracam do boju za miesiąc. A ten miesiąc chyba dobrze mi zrobi, na odetchnięcie i skierowanie myśli w inną stronę.

    I ten gin też mi powiedział,że w przypadku mojej mutacji nie ma wskazań do zastrzyków.
    To w sumie pozytywnie :) odpoczywaj w takim razie :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 17 lutego 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Hope, mam nadzieje,że potem znowu się za bardzo nie nakręce, nastawie na nowy lek i nie będzie później rozczarowania.
    mam nadzieję wrócić za miesiąc gotowa do walki, ale spokojna ;) czy tak się da? :P

    Powodzenia dziewuszki

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 861

    Wysłany: 18 lutego 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu czytając różne historie zauważyłam że często gdy dziewczyny stawiają na odpoczynek od starań to wtedy potrafi zaskoczyć :)
    Hope no ciekawe z tymi ziołami. Będę musiała wypytac doktorka co o tym sądzi. A jak wasze cykle? U mnie cykl spłatal figla. Byłam w 13 dc podejrzeć jajca a tam już 1 24 mm i się splaszcza. Dobrze ze miałam że sobą pregnyl to od razu dostałam na pęknięcie. W pon albo wt idę podejrzeć znów. A figla bo w zeszłym cyklu na clo w 15 dc miał 22 a teraz to nieźle strzelił.
    Niestety jestem mocno zakatarzona i kaszle :( jednak martwi mnie endo bo było tylko 6,8-7mm jeśli w tym cyklu nie zaskoczy to chce zrobić przerwę chociaż na miesiąc

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 21 lutego 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to w sumie nie wiem. Przestałam mierzyć temp. Miałam 2.5 dnia pozytywne ovulaki jak nigdy. Niby się jakiś sex udało wycisnąć ale ani nie wiem czy ovu byla ani nie wiem czy się wstrzelilismy. Nic nie wiem i jakoś nie pokladam nadziei w tym cyklu. Za to w marcowym mocno ;) to dopiero będzie mega rozczarowanie :D

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nadziejaaaaa Autorytet
    Postów: 357 226

    Wysłany: 21 lutego 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ... strasznie dług mnie tutaj nie było, przepraszam..
    Zupełnie odcięłam się od forum, dużo za dużo pracy miałam i nawet nie było kiedy przeczytać i cokolwiek napisać bo pasowało iść spać..

    Dziś mam troszkę więcej luzu. Co u Was dziewczynki? Widzę Hope że plusiki z testów ovu były ;) Trzymam zatem kciuki ;*

    Kaczuszko, Asiu jak się miewacie? Co u Was?

    Ja jeszcze parę dni i sikam na patyk ;) Ale w cuda nie wierzę..

    Aniołek <3 7.10.2016. <3
    "Nienarodzone dzieci nie odchodzą.. one tylko zmieniają datę przyjścia na świat"

    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto,,Mutacje,Trombofilia... Niekończąca się opowieść...

    In vitro start kwiecień 2019
    Punkcja 15.04 pobrano 12 komórek
    Transfer 16.05
    7dpt beta 49 😍
    9dpt 151 😍
    11dpt 350 😍
    15dpt 2148 😍
    18dpt 6823 😍
    22 dpt mamy ❤️ 😍😍
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 22 lutego 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczuszko ginowie nigdy nie są za ziołami. Jakiś czas temu dziewczynie z innego wątku gin powiedział ze jej jajniki nie działają. Ze on już jej nie pomoże tylko klinika. Poleciła jej donga i po kilku dniach ma pęcherzyk 18 mm :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ