X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie stwierdzone przeciwciała przeciw jądrowe ANA 1,2,3 - czy udało wam się donosić ciąże bez sterydów ?
Odpowiedz

stwierdzone przeciwciała przeciw jądrowe ANA 1,2,3 - czy udało wam się donosić ciąże bez sterydów ?

Oceń ten wątek:
  • Anulka0310 Ekspertka
    Postów: 146 50

    Wysłany: 22 lutego 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś dziewczyny bylam u genetyka. Powiedział, że mutacja MTHFR bardzo często powoduje poroniena. Jest przyczyną złej wchlanialnosci kwasu foliowego i wit b 12. niedonory tych witamin powoduja szereg wadz u dziecka a co za tym idzie poronien. Dodatkowo zwiększają zakrzepy. Powiedziala , że oprocz folianow brac syntetyczny ok 4 mg. Zle wczesniej kazala zbadac poziom kwasu foliwego we krwi. Pod koniec lutego idę na badania.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    córcia 2009
    4 poronienia :(, mutacja MTHFR, hashimoto, NK 18%, dodatnie ANA( miano 1:160)
    Synuś 04.2019
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 lutego 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka0310 wrote:
    Ja dziś dziewczyny bylam u genetyka. Powiedział, że mutacja MTHFR bardzo często powoduje poroniena. Jest przyczyną złej wchlanialnosci kwasu foliowego i wit b 12. niedonory tych witamin powoduja szereg wadz u dziecka a co za tym idzie poronien. Dodatkowo zwiększają zakrzepy. Powiedziala , że oprocz folianow brac syntetyczny ok 4 mg. Zle wczesniej kazala zbadac poziom kwasu foliwego we krwi. Pod koniec lutego idę na badania.


    Tak Anulka dokładnie jak napisałaś , te Mthfr to dziadostwo . Ja mam tą łagodniejsza formę heterozygotyczną a1298c która prawdopodobnie przyswaja jakąś część też zwykłego kwasu dlatego ja mam zalecenia właśnie od genetyka brać actifolin 2 tabletki dziennie, gdzie jedna tabletka to 1mg zwykłego i 1mg metylowanego = 2mg.

    moja mutacja A1298C dodatkowo odpowiada za czynniki krzepnięcia krwi i zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. W okresie ciąży może doprowadzić np. do zakrzepicy, stanowiącej zagrożenie także dla zdrowia matki (zwłaszcza podczas porodu)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2017, 20:50

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie rację dziewczyny, a MTHFR w połączeniu z zespołem antyfosfolipidowym czy jeszcze do tego dodatnimi ANA to już w ogóle... mieszanka wybuchowa :(
    też nam się przytrafiło :(

    Anulka, przy przyjmowaniu 4mg kwasu bardzo prawdopodobne jest, że będziesz miała wyniki ponad normę. Ja biorę Actifolin 2 mg rano i wieczorem femibion (tam też jest zmetylowana forma kwasu) i mam ciągle wyniki ponad normę. Ważne jest, żeby kontrolować też poziom homocysteiny. Jeśli ona jest w normie to OK.

    Czarnulka, niestety nie potrafię się wypowiedzieć na temat tych podwyższonych parametrów morfologii. Lekarz musi to ocenić w oparciu o pozostałe wyniki.
    I jeszcze jedno. U mnie te podstawowe p/ciała oznaczane w zespole antyf. czyli przeciwciała antykardiolipinowe wyszły ujemne. Dopiero drugie badanie na przeciwciała przeciwko beta-2-glikoproteinie wyszło dodatnie (kilka miesięcy po porodzie zanikły) i na tej podtawie stwierdzono u mnie zespół antyfosfolipidowy. Oczywiście oznaczenia przeciwciał we wszystkich klasach: IgG,IgM, a to drugie też w IgA.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antoninina wrote:
    Macie rację dziewczyny, a MTHFR w połączeniu z zespołem antyfosfolipidowym czy jeszcze do tego dodatnimi ANA to już w ogóle... mieszanka wybuchowa :(
    też nam się przytrafiło :(

    Anulka, przy przyjmowaniu 4mg kwasu bardzo prawdopodobne jest, że będziesz miała wyniki ponad normę. Ja biorę Actifolin 2 mg rano i wieczorem femibion (tam też jest zmetylowana forma kwasu) i mam ciągle wyniki ponad normę. Ważne jest, żeby kontrolować też poziom homocysteiny. Jeśli ona jest w normie to OK.

    Czarnulka, niestety nie potrafię się wypowiedzieć na temat tych podwyższonych parametrów morfologii. Lekarz musi to ocenić w oparciu o pozostałe wyniki.
    I jeszcze jedno. U mnie te podstawowe p/ciała oznaczane w zespole antyf. czyli przeciwciała antykardiolipinowe wyszły ujemne. Dopiero drugie badanie na przeciwciała przeciwko beta-2-glikoproteinie wyszło dodatnie (kilka miesięcy po porodzie zanikły) i na tej podtawie stwierdzono u mnie zespół antyfosfolipidowy. Oczywiście oznaczenia przeciwciał we wszystkich klasach: IgG,IgM, a to drugie też w IgA.
    No właśnie ja przy następnej ciąży powtórzę te przeciwciała kardiolipinowe, beta 2 glikoproteinie i antykoagulant tocznia. Bo może tak jak ana .. w 3 tyg były ujemne a 7 tyg ciaży juże dodatnie.
    U mnie właśnie mutacja pai1 mówi o problemach z krzepnięcia do tego ten mthf 1298 tez właśnie ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 18:14

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 23 lutego 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mam pytanie do was czy wy będąc w ciąży też miałyście non stop bóle brzucha?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 23 lutego 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    A mam pytanie do was czy wy będąc w ciąży też miałyście non stop bóle brzucha?

    W ciąży z Zosią nie miałam żadnych problemów, ani z brzuchem ani w ogóle żadnych innych. Tylko pod koniec brzuch mi twardniał, ale to już macica się stawiała.
    Teraz jestem w 14tc i niedawno wylądowałam na IP właśnie z bolem brzucha. Badania nic nie wykazały, a ja mało nie zeszłam na serce, bo myślałam, że ronię :( prawdopodobnie to zrosty po cc, macica się rozciąga i stąd ból.
    A Ty mialaś takie ciągłe bóle?

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 23 lutego 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antoninina wrote:
    W ciąży z Zosią nie miałam żadnych problemów, ani z brzuchem ani w ogóle żadnych innych. Tylko pod koniec brzuch mi twardniał, ale to już macica się stawiała.
    Teraz jestem w 14tc i niedawno wylądowałam na IP właśnie z bolem brzucha. Badania nic nie wykazały, a ja mało nie zeszłam na serce, bo myślałam, że ronię :( prawdopodobnie to zrosty po cc, macica się rozciąga i stąd ból.
    A Ty mialaś takie ciągłe bóle?

    Tak właśnie podczas każdej ciąży były - tylko podczas 3 jak brałam acard i clexan 0,2 to nie było ich do 7 tyg .. nieraz brzuch bolał codziennie każdy mówił że to się macica rozciąga ale ja jakoś w to nie mogę uwierzyć żeby aż tak często ?czasami musiałam brać no spę tak bolało .. ból podobny do okresu takie ciśnienie dziwne jakby wszystko chciało wylecieć ..

    A ty obecnie jesteś na jakiś lekach ?bierzesz sterydy na te ana ?lub clexane ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 12:45

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 23 lutego 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Tak właśnie podczas każdej ciąży były - tylko podczas 3 jak brałam acard i clexan 0,2 to nie było ich do 7 tyg .. nieraz brzuch bolał codziennie każdy mówił że to się macica rozciąga ale ja jakoś w to nie mogę uwierzyć żeby aż tak często ?czasami musiałam brać no spę tak bolało .. ból podobny do okresu takie ciśnienie dziwne jakby wszystko chciało wylecieć ..

    A ty obecnie jesteś na jakiś lekach ?bierzesz sterydy na te ana ?lub clexane ?

    To faktycznie, dziwne.
    Ja nic takiego nie miałam. Teraz ból trwał kilkanaście minut i minął sam.
    Biorę clexane 0,4, acard, luteinę plus oczywiście kwas foliowy, wit. B12 i magnez z wit. B6 i femibion.

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • Anulka0310 Ekspertka
    Postów: 146 50

    Wysłany: 23 lutego 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka!! Ja przy każdej ciąży odczuwałam lekkie pobolewnie brzucha. W ciąży donoszonej też tak było (mówię o początkowym etapie ciąży). Nigdy nie łączyłam tego z objawami poronienia. Zawsze o stracie dowiadywałam się z usg. Nigdy nie miał plamień itp.
    Dzwoniłam do ginekologa i ten kazał kupić actifolin 2. niestety nigdzie go nie mogę dostać. :(

    córcia 2009
    4 poronienia :(, mutacja MTHFR, hashimoto, NK 18%, dodatnie ANA( miano 1:160)
    Synuś 04.2019
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 23 lutego 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka0310 wrote:
    hejka!! Ja przy każdej ciąży odczuwałam lekkie pobolewnie brzucha. W ciąży donoszonej też tak było (mówię o początkowym etapie ciąży). Nigdy nie łączyłam tego z objawami poronienia. Zawsze o stracie dowiadywałam się z usg. Nigdy nie miał plamień itp.
    Dzwoniłam do ginekologa i ten kazał kupić actifolin 2. niestety nigdzie go nie mogę dostać. :(

    poszukaj na allegro ja tam zamawiałam , a z 2 tyg temu jak chciałam dokupić to już nie było , ale może teraz już będzie . A jak nie to z ich oryginalnej stronki możesz zamówić ale jest tylko opcja kurierska ..

    No moja ciąża nad zwyczaj rozwijała się pięknie mino że bolał brzuch , na każdym usg wszystko dobrze a tu nagle 10 tydzień -serduszko nie bije , i tak 3 razy .. niby wszystko ładnie a serduszko staje .. dziecko rośnie jak powinno itd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 15:12

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 23 lutego 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antoninina wrote:
    To faktycznie, dziwne.
    Ja nic takiego nie miałam. Teraz ból trwał kilkanaście minut i minął sam.
    Biorę clexane 0,4, acard, luteinę plus oczywiście kwas foliowy, wit. B12 i magnez z wit. B6 i femibion.

    aha czyli masz te ana przeciwciała przeciwjądrowe i nie bierzesz sterydów tak ?
    wow ;) dajesz nadzieję

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Anulka0310 Ekspertka
    Postów: 146 50

    Wysłany: 24 lutego 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    poszukaj na allegro ja tam zamawiałam , a z 2 tyg temu jak chciałam dokupić to już nie było , ale może teraz już będzie . A jak nie to z ich oryginalnej stronki możesz zamówić ale jest tylko opcja kurierska ..


    dzięki za info. czarnulka24 kiedy zaczynasz starania?
    miałyśmy podobnie poronienie. Ty 10 a ja 15 grudnia.

    córcia 2009
    4 poronienia :(, mutacja MTHFR, hashimoto, NK 18%, dodatnie ANA( miano 1:160)
    Synuś 04.2019
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 24 lutego 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka

    Ja myślałam, że w tym cyklu bo już 2 od czekałam ale chyba się wstrzymam ,w poprzednim miesiącu miałam mega skąpą miesiączkę bardziej plamienie i było troszkę skrzepów. . Pewnie jeszcze się dobrze nie wyregulowalo. . Będziemy współżyć normalnie ale bez presji ,że muszę bo dni płodne itd jak się uda to będę się cieszyć a jak nie to kolejny miesiąc . nawet nie liczę, że za pierwszym razem się uda. Choć nie powiem bo bym chciała. .
    A ty kiedy zaczynasz starania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2017, 21:50

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 26 lutego 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    aha czyli masz te ana przeciwciała przeciwjądrowe i nie bierzesz sterydów tak ?
    wow ;) dajesz nadzieję

    Czarnulka, dziękuję :*
    ale wiesz... po moich przeżyciach i innych dziewczyn tutaj z tego forum, wiem, że do momentu aż szczęśliwie urodzę nie mogę być niczego pewna :(
    Ciężka i smutna jest taka świadomość, ale... chcę wierzyć, że tym razem się uda <3

    Ostatnio też mialam problem, żeby gdziekolwiek dostać actifolin. Wycofują go ze sprzedaży czy co? Wiecie coś?

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 26 lutego 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antoninina wrote:
    Czarnulka, dziękuję :*
    ale wiesz... po moich przeżyciach i innych dziewczyn tutaj z tego forum, wiem, że do momentu aż szczęśliwie urodzę nie mogę być niczego pewna :(
    Ciężka i smutna jest taka świadomość, ale... chcę wierzyć, że tym razem się uda <3

    Ostatnio też mialam problem, żeby gdziekolwiek dostać actifolin. Wycofują go ze sprzedaży czy co? Wiecie coś?

    Wiem rozumiem, ja też zawsze się boję i będę nawet jak dotrwam poza okres w którym ciążę obumierały. Co do Actifolinu to może dlatego bo mało kto o nim wie i go kupuje większość kobiet bierze zwykły kwas lub ten na receptę 5mg lub większy. Ja jak nie mogę dostać actifolinu to kupuje metylowany z firmy solgar 0.8 mg

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Anulka0310 Ekspertka
    Postów: 146 50

    Wysłany: 26 lutego 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :)
    Antoninina trzymam za ciebie kciuki. W naszej sytuacji już strach i lęk zawsze pozostanie na każdym etapie ciąży. W ciąży z córcią też fiksowałam. Miałam detektor tętna i słuchałam serduszka. Potem budziłam ją w brzuchu żeby poruszała się. W brzuchu i teraz była bardzo ruchliwa :). Wystarczyło, że zjadłam coś a ona od razu szalała. Myślę, że teraz - jak zajdę w ciąże również będzie ciężko. Ale jestem gotowa na wszystko. Trzymaj się kochana i staraj się myśleć pozytywnie !!!! Kiedyś musi wyjść i zaświecić nam słońce. !!!!
    Czarnulaka wizytę u gina przełożyłam na 16 marca. Jeśli dostanę od niego zielone światło to działamy :)
    trzymajcie się !!!

    antoninina lubi tę wiadomość

    córcia 2009
    4 poronienia :(, mutacja MTHFR, hashimoto, NK 18%, dodatnie ANA( miano 1:160)
    Synuś 04.2019
  • kiniusia00 Ekspertka
    Postów: 220 110

    Wysłany: 27 lutego 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam stwierdzone przeciwciala przeciwjadrowe w mianie 1:320typ swiecenia. Moja druga ciaze donosilam bez wiekszych problemow,bez zadnych lekow, jednakze wtedy nie wiedzialam o zadnych moich niedoskonalosciach.
    Od jakis siedmiu lat staramy sie o rodzenstwo i nic. W badaniach wyszledl mi tez antykolagulant tocznia. Ostatnie 4 ciaze byly na heparynie 0,4 , acardzie i progesteronie , niestety nie pomoglo. Dodamm , ze wszystkie te ciaze ma usg byly zbyt male do wieku z om.
    Udalo mi sie zbic homocysteine, niestety zwyklym kwasem foliowym , bo lekarz nie wspomnial o metylach, a ja dowiedzialam sie o nich od Was :) Czekam na testowanie badz na @ jeszcze 4 dni.
    Daje sobie 3 miesiace jesli sie nie uda to pojade do Polski na badania mutacji MTHFR bo to chyba jedyne badanie, kktorego mi brakuje, a wszystko wskazuje na to.

    1.XII 2004 8tc [*],2.X 2005 16.07.2006 2650g moje szczescie,3.XI 2007 13 tc [*] usg 7tc,4.IV 2012 12 tc [*] usg 6tc,5.IV 2013 10 tc[*],6.VII 2013 6tc [*],7.VII 2014 10tc [*] heparyna, acard,prog,8.VIII 2015 5tc [*] haparyna, acard, prog,9.III 2016 7tc [*] heparyna, acard, prog.

  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 27 lutego 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniusia (!!!)
    8 Aniołków?? 8 utraconych ciąż?? Matko, taka liczba robi wrażenie (jeśli to właściwe określenie!)
    Ściskam Cię bardzo mocno. Wyrazy współczucia...
    Mozesz powiedzieć na jakim etapie traciłaś te ostatnie ciąże na heparynie?
    I czy znaleziono jakąś przyczynę?

    kiniusia00 lubi tę wiadomość

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 27 lutego 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka0310 wrote:
    hej dziewczyny :)
    Antoninina trzymam za ciebie kciuki. W naszej sytuacji już strach i lęk zawsze pozostanie na każdym etapie ciąży. W ciąży z córcią też fiksowałam. Miałam detektor tętna i słuchałam serduszka. Potem budziłam ją w brzuchu żeby poruszała się. W brzuchu i teraz była bardzo ruchliwa :). Wystarczyło, że zjadłam coś a ona od razu szalała. Myślę, że teraz - jak zajdę w ciąże również będzie ciężko. Ale jestem gotowa na wszystko. Trzymaj się kochana i staraj się myśleć pozytywnie !!!! Kiedyś musi wyjść i zaświecić nam słońce. !!!!
    Czarnulaka wizytę u gina przełożyłam na 16 marca. Jeśli dostanę od niego zielone światło to działamy :)
    trzymajcie się !!!

    Kochana daj znać co i jak po wizycie . Mam nadzieję , że dostaniesz zielone światło -podejmiesz ponowne starania i wszytko będzie dobrze ..

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 27 lutego 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiniusia00 wrote:
    Mam stwierdzone przeciwciala przeciwjadrowe w mianie 1:320typ swiecenia. Moja druga ciaze donosilam bez wiekszych problemow,bez zadnych lekow, jednakze wtedy nie wiedzialam o zadnych moich niedoskonalosciach.
    Od jakis siedmiu lat staramy sie o rodzenstwo i nic. W badaniach wyszledl mi tez antykolagulant tocznia. Ostatnie 4 ciaze byly na heparynie 0,4 , acardzie i progesteronie , niestety nie pomoglo. Dodamm , ze wszystkie te ciaze ma usg byly zbyt male do wieku z om.
    Udalo mi sie zbic homocysteine, niestety zwyklym kwasem foliowym , bo lekarz nie wspomnial o metylach, a ja dowiedzialam sie o nich od Was :) Czekam na testowanie badz na @ jeszcze 4 dni.
    Daje sobie 3 miesiace jesli sie nie uda to pojade do Polski na badania mutacji MTHFR bo to chyba jedyne badanie, kktorego mi brakuje, a wszystko wskazuje na to.
    Witaj Kiniusia00 tak bardzo mi przykro- po prostu nie do uwierzenia , że aż tyle razy Cię to spotkało. A wiesz może ,czy jak donosiłaś tą druga ciążę to miałaś już dodatnie przeciwciała przeciw jądrowe ?A wiesz , jak tam myślę , że jak Ci wyszedł antykoagulant tocznia dodatni to może miałaś za niską dawkę clexane ?Może powinnaś mieć 0,6? Badałaś tarczycę ? glukozę ? Nie próbowałaś jeszcze na encortonie ? Fajnie by było gdybyś napisała coś o sobie w których tyg ciąże się zakończyły.. jakieś objawy ?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ