X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane
Odpowiedz

Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane

Oceń ten wątek:
  • jova Przyjaciółka
    Postów: 70 49

    Wysłany: 31 maja 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kik wrote:
    Dziękuję Ci bardzo:)
    Niestety jestem jeszcze w powijakach z forum i nie wiem jak napisać do Ciebie prywatną wiadomość")

    Napisałam do Ciebie wiadomość ;)

    Californication lubi tę wiadomość

    Aniołki [*] [*] [*] Mutacja genu MTHFR
    Szczęśliwa Mamusia 2016 i 2018

  • Zgredek 12 Autorytet
    Postów: 573 645

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dOSTAŁAM WYNIKI BADAŃ GENETYCZNYCH. Potwierdzona wada genetyczna TRIPLOIDIA czyli arr (1-22)x3,(x)x2,(y)x1.

    Może ktoś coś więcej wie na ten temat???? Czy to sie leczy? Są szanse na kolejną, zdrową ciąże????? POMOCY!!!!

    Synek <3
    Mój blog: www.doilurazysztuka.wordpress.com

    0d1y3e3k63eguvgh.png
  • jova Przyjaciółka
    Postów: 70 49

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triploidia jest najczęściej wadą letalną, śmiertelną u płodu... Powstaje ze złego podziału komórek w zarodku na samym początku.
    Ale z pozytywów- powstaje przez "przypadek" więc prawdopodobieństwo powtórzenia w kolejnych ciążach jest b.mała. Ale na pewno konieczna jest konsultacja z genetykiem i zrobienie waszych kariotypów.
    Przynajmniej masz odpowiedź dlaczego doszło do poronienia, i że nic się nie dało zrobić. Możesz odetchnąć, i próbować dalej. Trzymam kciuki :)

    Aniołki [*] [*] [*] Mutacja genu MTHFR
    Szczęśliwa Mamusia 2016 i 2018

  • becia257 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, blagam o pomoc. Stracilam ciaze w 8 tyg, potem mialam ciaze biochemiczna, teraz zaszlam w kolejna ciaze i ogarnal mnie strach....zaczelam robic testy dna po poronieniu i wyszlo mi ze mam mutacje PAI i VR2, mam brac acard i heparyne, ale aby miec refundowane leki musze miec wynik z krwi a nie z testow dna.....czy jesli juz biore heparyne jakies 10 dni to moze wyjsc mi teraz zaklamany wynik bialka c,s, antykoagulantu tocznia? Nie chce wydawac kasy jesli wynik bedzie niemiarodajny....wydam kolejny tysiak a sie okaze ze i tak nie otrzymam refundacji :(

    Becia257
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak to jest dokładnie z wynikami, musiałabyś zapytać lekarza. A można dostać jakąś inną refundację na clexane niż standardowa?

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • kate55 Autorytet
    Postów: 1378 1128

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, powoli podnoszę się po naszej drugiej stracie i myślę nad planem działania. Pierwsza ciąża pozamaciczna - niby przypadek. Na hsg oba jajowody drożne. Druga ciąża od początku książkowa, synuś zdrowy. Niestety kolejny "przypadek" - odkleiło się łożysko, urodziłam w 28 tc i niestety synek po 4 dniach od nas odszedł. Lekarze mówią mi tylko, że nie znają przyczyn, że to może być po prostu przypadek. Złość mnie już bierze na to słowo. Na jesień chcemy zacząć ponownie próbować, ale do tego czasu chcę zrobić wszystko, co mogę, aby to się nie powtórzyło. Jeden lekarz naprowadził mnie na badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, widziałam na drugiej stronie tego wątku które dokładnie trzeba zrobić. Jednak zależałoby mi, żeby jakiś lekarz mnie poprowadził, żebym nie robiła tych badań na oślep. Czy znacie może kogoś dobrego w Trójmieście, Słupsku, Bydgoszczy ? Mieszkam na Pomorzu w małym miasteczku, więc tak czy siak będę musiała dojeżdżać.

    Po 3 latach starań, w końcu z nami <3 Pola, 30.03.2018r.

    moje dwa aniołki...
    Aniołek, lipiec 2015, cp
    Leonek, styczeń 2017, 28tc
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate55 ... przykro mi... z lekarzem nie pomoge, nie moje okolice... tak jak piszesz, najlepiej znalezc lekarza, ktory Cie poprowadzi... chociaz mysle, ze wiele z nas same dochodzily do tego co im jest...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate znam ale w łodzi

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, oceńcie proszę pod kątem własnych doświadczeń zalecenia, jakie mam na dzień dzisiejszy. Byłam teraz w Poznaniu na Polnej na badaniach i wyszłam głupsza niż przyszłam. Obecnie jestem pod „opieką” dwóch niezależnych ginekologów. Nie widzę opcji kogokolwiek innego, mimo że nie jestem do końca zadowolona.

    1. TSH 1,9 zbite z 4,85 po miesiącu Euthyroxu 50. Ginekolog mówi, że 1,9 jest ok, czytałam, że powinno być mniej niż 1,5 – jak to jest? Powinnam zwiększyć dawkę czy jest ok?
    2. Homocysteina – 13,5- żaden z ginekologów nie widzi żadnych wskazań, że trzeba obniżyć. Ja jednak na własną rękę chcę kupić i zażywać metylowany kwas foliowy, B6 i B12.
    3. Mam dodatnie przeciwciała ANA1 (nie badałam ANA2 i ANA3) – tutaj w szpitalu powiedzieli, że na to już teraz mam zażywać Acard. Szczerze mówiąc, myślałam, że na to raczej steryd?

    Zalecenia od lekarza nr 1 – zwykły kwas foliowy w dawce 0,4 mg i Euthyrox. Kazał powtórzyć przeciwciała, bo stwierdził, że żeby dać mi clexane to musi mieć powtórzone dodatni wynik. Niestety po fakcie zobaczyłam że dał mi na przeciwciała p/toczniowe (?), p/kardiolipinie i p/fofolipidowe – tak odczytuję ze skierowania. A chyba chodziło o to, bym powtórzyła ANA?

    Zalecenia od lekarza nr 2 – od teraz, czyli powiedzmy 3 miesiące przed staraniami (bo czekamy na kariotypy) - acard 75 1x1, ovarin 2x1. I duphaston od 16-25 2x1. Nie kazała powtarzać ANA1 (powiedziała, że mam zespół antyfosfolipidowy (?)) i powiedziała, że w ciąży clexane.

    Mam mętlik w głowie, jak nigdy dotąd. Na wypisie ze szpitala w rozpoznaniu wpisali: zaburzenia funkcjo podwgórze-przysadka –jajnik. Niepłodność wtórna. Nie wiem, którego lekarza się trzymać. Wiem, że to głupie, ale czytając Was mam wrażenie, że oni mają mniejszą wiedzę. Jakoś mi się nic w całość nie składa.

    Zostały mi do zrobienia takie badania (oczywiście, lekarze nie widzą większego sensu…):
    - Pakiet genetyczny na trombofilię
    - ANA2 i ANA3,choć nie wiem, czy słuchać lekarzy i nie robić (obydwoje mówią – nie robić)
    - białko S, białko C i komórki NK

    Mam już zrobione i wyniki ok:
    - anty -TPO
    - anty-TG
    - toxoplazomoza, cmv, różyczka
    -antykoagulant tocznia
    - przeciwciała: p/kardiolipinowe , p/beta2glikoproteinie, p/antygenom łożyska
    Hormony miałam badane teraz w szpitalu w 9 dniu cyklu i niby ok, ale sama nie umiem ocenić, bo nie mam wartości referencyjnych na wypisie.

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy staraniach najlepszy poziom homocysteiny to 6,5-8, więc to trzeba zbić. Przy takiej homocysteinie zrobiłabym poziom kwasy foliowego w wit B12, bo może byc tak, że masz mutację MTHFR i nie przyswajasz syntetycznego kwasu foliowego.
    TSH powinno być w okolicach 1,5. ale to też zależy jakie masz ft3 i ft4 (bo na to komleksowo trzeba patrzeć). Co do ANA sie nie wypowiem, bo u mnie wyszły ujemne. A przeciwciała p/kardiolipinowe , p/beta2glikoproteinie wyszły Ci dodatnie, czy tylko to ANA? Pakiet genetyczny warto zrobić :)

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak hormony robili Ci w 9dc? przecież w tym dniu to nic się nie robi? hormony powinno się badań w cyklu 2 razy, w pierszej połowie (3-5dc) i potem w drugiej (ok 7 dni po owulacji). Jakie hormony Ci zbadali? chyba tylko testosteron i kortyzol jest niezależny od dnia cyklu.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni,przeciwciała p/kardiolipinowe, p/beta2glikoproteinie mam ujemne. Tylko to ANA dodatnie. A wyprowadź mnie z błędu jeśli źle myślę, bo zanim zrobię badania na trombofilię chciałabym już brać witaminy i kwas. I teraz, czy jeśli się okaże, że nie mam mutacji MTHFR, a będe brała wszystko metylowane, to chyba nie zaszkodzi? Muszę trochę koszty podzielić,a poziom tych witamin pewnie trochę też kosztuje. Mogę z góry brać metylowane, bez względu na poziom?

    A co do hormonów, to na Polnej w Poznaniu tak to wygląda. Dzwoni się pierwszego dnia cyklu i tam położna wylicza, kiedy się stawić. Wszystkie kobiety wg tego samego schematu. Badane miałam FSH, LH, Estradiol, Prolaktynę, testosteron, Kortyzol, DHEA-SO4, TSH, FT4,, insulinę i kortyzol. czekam jeszcze na wyniki z dobowej zbiórki moczu. Lekarz powiedział, że ok, ja się zupełnie na tym nie znam, a do tego nie ma norm przy wynikach...

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale żeby stawić sie w 9 dc? nie wiem, mi zawsze ginekolodzy mówili żeby FSH, LH, Estradiol i prolaktynę robić w 3-5 dc (nie póżniej). chyba prolaktynę robiłam jeszcze w 21 dc ale to z obciązeniem i wtedy kazali własnie tak późno. No ale może się nie znam:)
    Jesli chodzi o witaminy metylowane, to nawet jak nie masz MTHFR to możesz je brać (one nawet są lepsze od syntetycznych), tylko w nie przesadzaj z dawkami. Ale homocysteinę masz podwyższoną więc ładnie powinny Ci ją zbić.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni86, a Ty B6 i B12 w jakich dawkach bierzesz? Kwas foliowy też 0,8 planuję. Po jakim czasie warto sprawdzić, czy homocysteina spada? I jeszcze jedno - mogę te 3 witaminy przyjmować równocześnie czy lepiej z odstępem?

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,

    Jestem przed wizytą u internisty. Powiedzcie mi jakie badania po 2 poronieniu powinnam jeszcze zrobić. Badałam:

    ANA 1 i 2 - mam w mianie 1:1000 typ świecenia ziarnisty
    potem w normie wyszły następujące:
    białko S i C
    antykoagulant tocznia
    przeciwciała p. kardiolipinie
    antytrombina III
    ferrytyna - w dolnej granicy normy
    TSH
    FT3 i FT4
    komórki NK
    przeciwciała ds DNA
    toksooplazmoza
    cytomegalia

    Co jeszcze powinnam oznaczyć?

    Dodam że w badaniach genetycznych ostatniego dziecko wyszła trisomia 13. Narazie czekamy na wyniki badań kariotypów. Jesli będziemy się dalej starać to chciałabym jakoś podreperować moje komóreczki. Doradzicie jakieś suplementy?



    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40, ja badałam jeszcze homocysteinę, do tarczycy jeszcze anty-TPO i anty-TG, p-ciała p/antygenom łożyska. Chcę jeszcze zrobić pakiet genetyczny na trombofilię.
    I powinnaś chyba jeszcze hormony sprawdzić, ale tu już nie powiem co i w jakim dniu, bo sama nie wiem. Co dalej będziesz robić z ANA 1 i 2? Stąd ta wizyta u internisty? Daj znać, jakie będzie Twoje dalsze działanie, ja mam ANA1, restzy nie badałam, lekarz rodzinny w ogóle nie ma pojęcia o niczym i nie widzi wskazań do jakichkolwiek innych badań czy kierowania do specjalisty...

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam skierowania do:

    1. reumatologa
    2. immunologa
    3. hematologa

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce wrote:
    Reni86, a Ty B6 i B12 w jakich dawkach bierzesz? Kwas foliowy też 0,8 planuję. Po jakim czasie warto sprawdzić, czy homocysteina spada? I jeszcze jedno - mogę te 3 witaminy przyjmować równocześnie czy lepiej z odstępem?

    b6 biorę 25 mg w formie P-5-p
    a B12 biorę 500mcg jako metylocobalmina.
    Nie wiem czy 800 kwasu nie będzie za dużo dla ciebie na poczatek, muszisz się obserwować jak organizm reaguje. A czt rzy razem można to nie wiem. kiedyś pytałam lekarza, powiedział że można, ale podobno b12 najlepiej się wchłania na pusty żołądek. Więc ja biorę eutyrox, potem B12 i po śniadaniu dopiero resztę.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Barbarossa Koleżanka
    Postów: 39 7

    Wysłany: 17 października 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 wrote:
    hej dziewczyny,

    Jestem przed wizytą u internisty. Powiedzcie mi jakie badania po 2 poronieniu powinnam jeszcze zrobić. Badałam:

    ANA 1 i 2 - mam w mianie 1:1000 typ świecenia ziarnisty
    potem w normie wyszły następujące:
    białko S i C
    antykoagulant tocznia
    przeciwciała p. kardiolipinie
    antytrombina III
    ferrytyna - w dolnej granicy normy
    TSH
    FT3 i FT4
    komórki NK
    przeciwciała ds DNA
    toksooplazmoza
    cytomegalia

    Co jeszcze powinnam oznaczyć?

    Dodam że w badaniach genetycznych ostatniego dziecko wyszła trisomia 13. Narazie czekamy na wyniki badań kariotypów. Jesli będziemy się dalej starać to chciałabym jakoś podreperować moje komóreczki. Doradzicie jakieś suplementy?
    Powiem szczerze, że ja też jestem pod dwóch poronieniach. Jednak lekarz( w PL) powiedział ze szereg badań wykonuje się dopiero po 3 nieudanych próbach. Zalecił tylko takie podstwoawe: morfologia i prolaktynę. TSH, HiV, chlamydia, różyczka miałam w pierwszej ciązy od razu robione bo nie mieszkam w pl.

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 30 października 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    Dzisiaj dowiedziałam się, że niestety po raz kolejny moja ciąża przestała się rozwijać. Tym razem była to ciąża bliźniacza więc strata boli podwójnie. czekam na samoistne poronienie...

    Pierwszą ciążę straciłam w 2013 (puste jajo płodowe) drugą w 2014 i tutaj był zaśniad częściowy groniasty a teraz znów wg om dziś 7 tydz 1 dzień a wg usg 5 tydz 6 dzień i na tym etapie ciąża się zatrzymała. Tym razem było jednak echo zarodka 2,8 mm ale tylko w jednym pęcherzyku.

    Brałam acard, clexane i duphaston.

    Dostałam skierowanie do immunologa bo reszta badań wyszła u mnie w porządku poza antykoagulantem tocznia (ANA ujemna, homocysteina 6,7, tarczycowe w normach, reszta w kierunku zespołu antyfosfolipidowego w normie,p/przeciw plemnikowe - ujemne, Kariotypy prawidłowe, nasienie M: OK). Mam też zrobić pakiet na trombofilię.

    Czy robiłyście jakieś jeszcze inne badania? poza immunologią

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
‹‹ 86 87 88 89 90 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ