X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

AMH a laparoskopia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 10:16

      /  Zgłoś
    Mam obniżone AMH bo przy normie od 1.5 mam 1.3. Czy laparoskopia w moim przypadku nie obniży za bardzo rezerwy jajnikowej skoro mam podejrzenia endometriozy? (Staramy się nieskutecznie od 2.5 lat, wszystkie inne parametry i badania mamy w normie). Czy da się stwierdzić ile mamy jeszcze czasu patrząc na taki wynik? Mam 24 lata...
    Moje wyniki to:

    AMH 1.3
    TSH - 1.75
    LH - 4.43

    Podwyższone natomiast:
    SHBG - 158 (norma od 32-128)
    DHEA - 9.77 (norma 1.3-9.80)
    Androstendion - 3.67 (norma 0.75-3.89)
    17OH progesteron - 6.3 (norma 1.0-4.5)

    Wszystkie badania wykonane w 5 dc

    Wyniki wpisałam dla wglądu bo może coś podpowiedzą...

    Pozdrawiam serdecznie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 09:29

    klara_bella, Lili, Lucy, ewa13, kapturnica, Nina86, Viviana, Libra, julita, Kena1983, Betti, edyta, wekaa, Ona92a, Sandra89, Milady, olencja lubią tę wiadomość

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:21

      /  Zgłoś
    Wynik badania AMH znacząco zależy od zestawów laboratoryjnych, na których jest oznaczany. Nie można więc jednoznacznie stwierdzić, że Pani rezerwa jest rzeczywiście znacząco obniżona. Kobiety ok. 24-25 roku życia zwykle mają niższy poziom AMH, niż kiedy będą w wieku 26-30 lat. Nie demonizowałbym więc wyniku AMH w Pani sytuacji 
    Za Pani dużymi szansami na sukces naturalnych starań przemawia Pani młody wiek.
    Endometrioza może znacząco obniżyć szanse na ciążę. Dlatego sugerowałbym, by rozgraniczyła Pani swoje cykle: na te, w których stara się Pani o dziecko (proponuję pod opieką lekarza) oraz takie, w których rezygnuje Pani z prób i w których stosowane będą tabletki antykoncepcyjne. Każdy cykl owulacyjny potencjalnie zwiększa ryzyko powiększania się zmian endometrialnych, a wiec również niszczenia jajników i ograniczania rezerwy jajnikowej.
    Laparoskopię bym odradzał. Usuwanie zmian endometrialnych nie likwiduje zburzeń, których są one efektem, a jednocześnie może znacząco obniżyć rezerwę jajnikową poprzez utratę (usuniecie lub elektrokoagualacja) zapasu komórek jajowych.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ