X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem badanie przed kwalifikacją do programu rządowego

badanie przed kwalifikacją do programu rządowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • taśta Autorytet
    Postów: 509 492

    Wysłany: 23 lutego 2015, 22:21

      /  Zgłoś
    witam,
    planujemy z mężem podejść do in vitro z programu rządowego w Inviccie we Wrocławiu i mam pytanie jakie wyniki badań wymagane są przez klinikę na pierwszą wizytę?

    O ciąże staramy się od 5 lat. Ja 32 lata, mąż 31. Jestem po ciąży biochemicznej (rok temu) i poronieniu 8tc (puste jajo płodowe). Moje wyniki i ocena ginekologa jest ok za to czynnik męski- 0% prawidłowych plemników i oligoasthenoteratozoospermia (badanie usg ok, prolaktyna, testosteron, tsh, fsh, lh- wszystko w normie).

    Jakie wymagania odnośnie badań ma Invicta żeby można było rozpocząć procedurę in vitro z MZ?

    Dziękuję i pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2015, 09:08

    freya, Tova33, Anatolka, Lexi150, dDana, Ania1986, Anuszka, kasiulek1201, agniesia2569, Elmirka, Nadira, mik82, fi0lka, monik, Maciejka, Agnieszka_A., walkie talkie, margo001, gabi544, urocza, gaga, abbigal lubią tę wiadomość

    po 6 latach starań, po drodze 2 aniołki, 1 IUI czerwiec 2015 <3 Invimed Wrocław
    powrót po rodzeństwo-
    IUI 18.10.2018 :(
    IUI 11.2018 odwołana
    IUI 12.12.2018 odwołana
    11.2019 ICSI 10 kom., 5 zarodków- transfer 3-dniowca 1 klasy :( zero mrozaków :(
    ja- 36 lat, ponoć wszystko ok, AMH 1,5
    mąż- 35 lat, bardzo słabe nasienie, zwapnienia w jądrach
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:37

      /  Zgłoś
    Przed kwalifikacją Pani powinna wykonać badanie AMH, umożlwiające ocenę rezerwy jajnikowej, a Pani mąż - badanie nasienia metodą komputerową. Istotne jest również zgromadzenie dokumentacji z dotychczasowego leczenia.
    Okres leczenia powinien wynosić min. 12 miesięcy przy liczbie plemników poniżej 3 mln/ml lub min. 24 miesiące przy liczbie plemników między 3 a 15 mln/ml. Jeżeli liczba plemników jest zdecydowanie niższa niż 3 mln/ml być może przeprowadzenie kwalifikacji z tytułu czynnika męskiego będzie można przyspieszyć.
    Przed zabiegiem in vitro zalecałbym w Państwa przypadku (choć nie jest to obowiązkowe) wykonanie badania fragmentacji DNA plemników (metodą TUNEL), badanie pod kątem mukowiscydozy i AZF, a także badanie kariotypów Pani i męża. Obecnie istnieje możliwość odbycia bezpłatnej konsultacji w Klinice we Wrocławiu, więc serdecznie zapraszam.

    Anatolka, abbigal lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ