X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Czy kwalifikuje się do Rządowej Refundacji in vitro po dwukrotnym usunięciu "POTWORNIAKA DOJRZAŁEGO"??

Czy kwalifikuje się do Rządowej Refundacji in vitro po dwukrotnym usunięciu "POTWORNIAKA DOJRZAŁEGO"??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • PERELKA175 Koleżanka
    Postów: 48 25

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 21:49

      /  Zgłoś
    Witam serdecznie Pana Doktora.
    Tak jak wspomniałam w pytaniu jestem po dwukrotnym laparoskopowym usunięciu "POTWORNIAKA DOJRZAŁEGO" z jajników. Za pierwszym razem było to w 2007 roku ( oba jajniki) a za drugim razem w 2012 ( lwy jajnik) . Miałam pecha , że się odrodziły... Usłyszałam, że mogę mieć predyspozycje do odradzania się i powinnam jak najszybciej zajść w ciąże. Starania trwają jakieś 3 lata, a ok. 5 lat w ogóle się nie zabezpieczamy z mężem. Straciłam już nadzieję na naturalne zajście w ciąże. Moja Pani doktor wspominała o możliwości zapłodnienia pozaustrojowego. Czy moja " ginekologiczna przeszłość" jest podstawą do kwalifikacji w Rządowym programie?? Innych problemów u mnie nie stwierdzono.

    justa1234, Maciejka, Libra, Anatolka, Ballerina, dodinka, FasUla, Tosia 1981, pasia27, Eniula lubią tę wiadomość

    PERELKA175
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:35

      /  Zgłoś
    Wykonane u Pani operacje laparoskopowe nie kwalifikują do programu rządowego. Jeżeli natomiast ma Pani inne wskazania, jeśli np. wykonane zabiegi znacząco obniżyły Pani rezerwę jajnikową, należy jak najszybciej pomyśleć o metodach leczenia niepłodności o największej skuteczności, więc o in vitro. Żeby Państwu pomóc potrzebowałbym dodatkowych informacji: ile ma Pani lat, jakie były wyniki dotychczasowych badań (AMH, badanie nasienia). Przed kwalifikację wymagane jest zebranie wszystkich dotychczasowych badań i dokumentacji przeprowadzonego leczenia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ