X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

IN VITRO A TSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Elmirka Autorytet
    Postów: 488 347

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 14:38

      /  Zgłoś
    Witam,
    Panie Doktorze jaki powinien być prawidłowy poziom TSH do in vitro?
    Ostatni mój wynik to 2,90 mU/l ( norma 0,27-4,2 ) mieszczę się w normie, ale czy poziom nie powinien być niższy?

    Dziękuję za odpowiedź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2015, 14:39

    Tosia 1981, Anatolka, Maka, Ania_84, Natka098, justa1234, Blondik, pasia27, Lianna, wisienka, kis, Maciejka, Beata.D, kookana1987 lubią tę wiadomość

    Endometrioza IV stopnia, Hashimoto, mutacja genu MTHFR C677T heterozygota, prolaktynemia czynnościowa
    02.2015 icsi - :(
    06.2015 icsi - :(
    07.2015 crio - :(
    02.2016 icsi - :(
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:35

      /  Zgłoś
    Obecne zaleca się, by poziom TSH wynosił poniżej 2,5. Warto jednak pamiętać, że nawet poziomy TSH powyżej 4 nie zaburzają na ogół skuteczności zapłodnienia pozaustrojowego z zastosowaniem mikromanipulacji oraz nie zwiększają ryzyka poronień. Przed zapłodnieniem pozaustrojowym warto wykonać badania korelujące z jego skutecznością - poziom fragmentacji DNA plemników (metodą TUNEL), kariotypy obojga partnerów, badanie AMH oraz DHEAS.

    kookana1987 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ