X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

invitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • madzia1974r Nowa
    Postów: 1 18

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 14:53

      /  Zgłoś
    Witam Panie doktorze . To bylo moje 2 invitro niestety pierwsze zakonczylo sie poronieniem , bylo robione za granica. Tym razem sprobowalismy w Polsce nie bede wymieniac kliniki. Proces jaki nastapilo invitro bardzo mnie zadziwi to znaczy nie zrobiono mi cytologi, nie zrobino mi ph macicy ani badan ginekologicznych , nie zroniono mi histeroskopi gdzie po pierwszej nie udanej probie jest obowiazkowe , nie podano mi tabletek antykoncepcyjnych na wyciszenie jajnikow.
    Na pierszej wizycie ktore mialam 28listopada w 5 dniu mojego cyklu zrobiono mi badanie krwi na HCV HIV chlamedie badana nasieniea partnera oraz grupy krwi oraz stwierdzono u mnie tarczyce. Podano mi euthyrox n75 ,vigantoletten encorton i menopur i kazano wrocic 5 grudnia na usg. Po powrocie na ustalana date czyli po 8 dniach stwierdzono ze tarczyca ustapila i ze mieszcze sie w normie i jeszcze pare dni brania menapurow i 9 grudnia mialam pierwszy zabieg pobrania pecherzykow. Podczas drugiegoo zabiego inplantacji zarodkow lekarz powiedzial podczs gdy lezalam na stole zabiegowym ze powinnam udac sie jak najszybciej na cytologie. Mam pytanie czy jest mozliwe invitro w Polsce bez podstawowych badan czy po prostu bylo to nacigniecie na kase? i czy Dokora zdaniem proces invitro nastapil w sposob prawidlowy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 grudnia 2014, 20:23

    Elfik, Milady, Madzia82, Agi83, Beata.D, kapturnica, ewelinka2210, Pola Irene, Tosia 1981, justa1234, gretka, Arwena, Blondik, freya, Caroline, Giussta, rybka, bea lubią tę wiadomość

    niezgodnosci przy invitro
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 08:10

      /  Zgłoś
    Badanie cytologiczne nie jest elementem diagnostyki niepłodności. W zależności od kraju nadzór nad profilaktyką raka szyjki macicy zależy od kas chorych lub ginekologa pierwszego kontaktu, a czasami jest po stronie pacjenta. Nie wiem, z jakiego powodu rozpoczęto stymulację od 5 dnia cyklu, jednak każdy ośrodek ma swoje metody leczenia i trudno bez szczegółowej dokumentacji je oceniać. Przed kolejną próbą zapłodnienia pozaustrojowego zalecałbym konsultację i szczegółową analizę wszystkich etapów poprzednich procedur w celu ustalenia ewentualnych przyczyn niepowodzenia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ