X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Niedrożność jajowodów, endometrioza refundacja

Niedrożność jajowodów, endometrioza refundacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tilka Ekspertka
    Postów: 163 270

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 21:06

      /  Zgłoś
    Witam,
    mam stwierdzoną (laparoskopia) endometriozę 1 stopnia, niedrożność jajowodów (przy laparoskopi nie udało się udrożnić, po 2,5 miesiąca przy badaniu HSG udało się siłą przecisnąć kontrast w lewym jajowodzie ale ani lekarz wykonujący badanie ani "mój" nie dali większych szans na naturalne zapłodnienie, nie chcieli się podjąć inseminacji gdyż uważali, że nie ma to sensu). Czy wypis z rozpoznaniem ze szpitala, wynik badań HSG i 7 miesięczna dokumentacja od ginekologa wystarczy do ubiegania się o refundację? dodam , że staramy się z mężem o dziecko od 2 lat, od 6 nie zabezpieczamy się. Nie mam wcześniejszej dokumentacji gdyż trafiałam na ginekologów, którzy uważali, że mam jeszcze czas na zajście w ciążę i na razie nie ma się czym martwić. Teoretycznie mam możliwość udokumentowania 4 miesiące więcej, że byłam pod opieką lekarza, który leczył mnie clostilbegytem, duphastonem i metforminą jednak mam problemy z uzyskaniem kopi dokumentów - lekarz się obraził, że zmieniłam go na innego i robi wszystko aby utrudnić mi dostęp do tych dokumentów (wizyty prywatne).

    justa1234, Morwa, urocza, Elmirka, barbarka, tulipanna, kapturnica, my dream, Blondik, magic1, Eva82, Giussta, zonaboba, Anatolka, anusiakt, ComeToMeBaby, fablous, PERELKA175 lubią tę wiadomość

    Obustronna niedrożność, endometrioza, PCOS, teratozoospermia
    01.04.2015 - I IVF punkcja 03.04.2015 transfer 4A :( 06.05.2015 transfer 4BB :(
    18.09.2015 II IVF punkcja 10.11.2015 transfer 2x 4AA 7dpt 161,1 9dpt 610,80 13dpt 4442,00 mIU/ml :D
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 08:10

      /  Zgłoś
    Brakuje mi informacji o Pani wieku, który jest jednym z czynników kwalifikujących do procedury in vitro. Nie jestem też w stanie odpowiedzieć na Pani pytania bez pełnego opisu badania HSG. W zależności od zawartości można rozważyć kwalifikację do programu rządowego lub przeprowadzenie kolejnego badania drożności. W przypadku niedrożnych jajowodów nie jest wymagane udokumentowanie rocznego okresu leczenia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ