X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem stymulacja a potworna migrena

stymulacja a potworna migrena

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • antea Koleżanka
    Postów: 55 47

    Wysłany: 19 lutego 2015, 12:37

      /  Zgłoś
    Mam PCOS. Przechodziłam czterokrotnie przez stymulacje: Clostillbegyt (5-9dc) + Pregnyl (13dc) + Duphaston (15-24dc). Po każdym przyjęciu Clostilbegytu występowały u mnie bóle głowy. Zgłoszone dla lekarza. Przy 4 stymulacji wylądowałam w szpitalu. Po przyjęciu Pregnylu na indukcję owulacji, dostałam strasznej migreny. Neurolodzy na SOR-ze zgodnie stwierdzili, że przyczyną migreny był Pregnyl. Tłumaczyli mi, że mózg nagle miał skurcz, potem rozkurcz, opony mózgowe spuchły i stąd straszny ból. Nie wyobrażam sobie przeżyć tego jeszcze raz. Sytuacja była na tyle poważna, że mdlałam z bólu i przez 4 dni nie dałam rady w ogóle funkcjonować.
    Co w takiej sytuacji? Co robić dalej? Mam PCOS, a lekarz nie jest w stanie zaproponować mi innej terapii.

    Anatolka, Caroline, Natka-77, marika31, justa1234, freya lubią tę wiadomość

    eef9ea829bfa98ddca7184863e2ba221.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:07

      /  Zgłoś
    Po zapoznaniu się z Pani opisem, rozważyłbym zmianę leków Clostilbegyt i Pregnyl na rzecz bardziej fizjologicznych preparatów. Wcześniej jednak należałoby się skonsultować i dokładnie przeanalizować Pani przypadek.

    antea lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ